Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltoppsloppet
2023-04-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:30:16.541520
89.6p
2
Antonin Savary
Rya IF
1:30:25.542400
+8.780
89.4p
3
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
1:31:01.546070
+45.4450
89.0p
4
Truls Gisselman
Rehns BK
1:31:34.549300
+1:17.7680
88.6p
5
Alvar Myhlback
Sågmyra SK
1:32:01.552050
+1:45.10430
88.3p
6
Torleif Syrstad
Lundamo IL
1:32:04.552320
+1:48.10700
88.3p
7
Florian Notz
Germany
1:32:08.552780
+1:52.11160
88.2p
8
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:32:36.555580
+2:20.13960
87.9p
9
Eric Rosjö
IFK Mora SK
1:32:37.555660
+2:21.14040
87.9p
10
Mathis Desloges Nordique
Villard De Lans
1:32:38.555760
+2:22.14140
87.8p
11
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:32:39.555830
+2:23.14210
87.8p
12
Håvard Kne Galaaen
Röros IL
1:32:44.556330
+2:28.14710
87.8p
13
Edvin Anger
Åsarna IK
1:33:22.560150
+3:06.18530
87.3p
14
Måns Skoglund
Täby IS SK
1:34:28.566710
+4:11.25090
86.6p
15
Erik Granström
Piteå Elit SK
1:34:28.566790
+4:12.25170
86.6p
16
Lars Nelson
Åsarna IK
1:34:33.567200
+4:16.25580
86.5p
17
Johannes Rydzek
SC Oberstdorf
1:34:38.567710
+4:21.26090
86.5p
18
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:34:50.568960
+4:34.27340
86.3p
19
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
1:35:51.575070
+5:35.33450
85.6p
20
Nicola Wigger
Skiclub Am Bachtel
1:36:15.577450
+5:59.35830
85.4p
21
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
1:36:32.579190
+6:16.37570
85.2p
22
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:36:42.580180
+6:26.38560
85.1p
23
Gustav Kvarnbrink
Åsarna IK
1:36:53.581220
+6:37.39600
85.0p
24
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
1:36:59.581830
+6:43.40210
84.9p
25
Georg Ersson
Falun Borlänge SK
1:37:54.587300
+7:37.45680
84.3p
26
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:38:12.589120
+7:56.47500
84.1p
27
Endre Blikra
Strindheim IL
1:39:21.596090
+9:05.54470
83.3p
28
Simon Hallström
Borås SK
1:39:48.598740
+9:32.57120
83.1p
29
Emil Danielsson
Högbo GIF
1:40:01.600030
+9:45.58410
82.9p
30
Nils Bergström
Rehns BK
1:40:38.603760
+10:22.62140
82.5p
31
Carl Olander
IK Stern
1:40:59.605880
+10:43.64260
82.3p
32
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:41:19.607870
+11:03.66250
82.1p
33
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:41:52.611110
+11:35.69490
81.8p
34
Max Olex
Ski-club Partenkirchen
1:42:30.614940
+12:14.73320
81.4p
35
Janosch Brugger
SC Schluchsee
1:42:39.615820
+12:23.74200
81.3p
36
Linus Jonsson
Åsarna IK
1:43:25.620470
+13:09.78850
80.8p
37
Birk Blomqvist
Rehns BK
1:43:49.622840
+13:33.81220
80.6p
38
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:44:17.625610
+14:00.83990
80.3p
39
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:45:01.630030
+14:45.88410
79.9p
40
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
1:45:04.630320
+14:48.88700
79.9p
41
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
1:45:30.632920
+15:14.91300
79.6p
42
Axel Werner
IK Stern
1:47:13.643240
+16:57.101620
78.6p
43
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:47:31.645030
+17:15.103410
78.5p
44
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
1:47:44.646330
+17:28.104710
78.4p
45
Erik Larsson
IFK Mora SK
1:48:07.648650
+17:51.107030
78.1p
46
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
1:48:17.649690
+18:01.108070
78.0p
47
Markus Johansson
Offerdals SK
1:48:50.652970
+18:34.111350
77.7p
48
Michael Hellweger
C.S Carabinieri
1:48:54.653330
+18:38.111710
77.7p
49
Sander Krouwel
Falun Borlänge SK
1:49:09.654810
+18:52.113190
77.6p
50
Jens Burman
Åsarna IK
1:49:33.657250
+19:17.115630
77.3p
51
John Leander
Åsarna IK
1:49:33.657280
+19:17.115660
77.3p
52
William Poromaa
Åsarna IK
1:49:39.657810
+19:22.116190
77.3p
53
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
1:50:14.661320
+19:58.119700
77.0p
54
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:50:27.662610
+20:10.120990
76.9p
55
Markus Akne Vieider
Sellnäs IF
1:50:27.662620
+20:11.121000
76.9p
56
Adam Persson
Östersunds SK
1:53:04.678340
+22:48.136720
75.5p
57
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:53:45.682400
+23:28.140780
75.1p
58
Love Kreij
Stockviks SF
1:55:56.695520
+25:40.153900
74.0p
59
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:57:01.702030
+26:45.160410
73.5p
60
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
1:57:06.702560
+26:50.160940
73.4p
61
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:00:13.721240
+29:57.179620
71.9p
62
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:01:23.728260
+31:07.186640
71.4p
63
Erik Backlund
Äspereds IF
2:04:00.743910
+33:43.202290
70.2p
64
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
2:05:59.755850
+35:43.214230
69.3p
65
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:14:25.806400
+44:08.264780
65.8p
-
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Rikard Westin
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Kasper Olsen
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Jonas Lenz
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Ivar Nistad
Førde IL
23:59:59.8639800
-
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)