Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltoppsloppet
2023-04-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 17
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Marit Folie
Amateursciclub Sesvenna Volksbank
1:39:56.599590
72.1p
2
Petronella Haram
Strindheim IL
1:42:09.612810
+2:12.13120
70.9p
3
Marie Schwitzer
C.S Carabinieri Sez.Sci
1:44:14.625340
+4:17.25650
69.7p
4
Nora Wallenius
IFK Umeå
1:44:50.628960
+4:53.29270
69.4p
5
Minna Mikaelsson
Vårby IK
1:45:20.631960
+5:23.32270
69.2p
6
Jenny Farbu
Inderøy IL
1:45:21.632090
+5:25.32400
69.1p
7
Hanna Stenmark
Östersunds SK
1:45:32.633130
+5:35.33440
69.0p
8
Enya Daabach
Åsarna IK
1:45:35.633400
+5:38.33710
69.0p
9
Marie Wollan Benum
Byåsen IL
1:46:51.641000
+6:54.41310
68.4p
10
Alva Hedström
Funäsdalens IF
1:47:37.645610
+7:40.45920
68.0p
11
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
1:48:14.649370
+8:17.49680
67.7p
12
Emma Forsgren
Vårby IK
1:49:01.654070
+9:04.54380
67.3p
13
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
1:50:21.662090
+10:25.62400
66.6p
14
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
1:54:04.684340
+14:07.84650
64.9p
15
Johanna Hägg
Finspångs SOK
1:55:07.690640
+15:10.90950
64.4p
16
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:57:51.707050
+17:54.107360
63.2p
17
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
1:59:49.718870
+19:52.119180
62.4p
18
Emilina Bång
Östersunds SK
2:00:40.723980
+20:43.124290
62.0p
19
Kajsa Limby
IFK Mora SK
2:00:58.725780
+21:01.126090
61.9p
20
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
2:01:38.729700
+21:41.130010
61.6p
21
Nelly Söderström
Malungs IF
2:02:42.736160
+22:45.136470
61.2p
22
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
2:02:47.736620
+22:50.136930
61.1p
23
Meija Peterson
Gillberga SK
2:03:09.738850
+23:12.139160
61.0p
24
Wilma Helmersson
Svegs IK
2:03:09.738860
+23:12.139170
61.0p
25
Nike Werner
IK Stern
2:03:29.740830
+23:32.141140
60.8p
26
Elke Hammerstein
Storbritannien
2:04:42.748130
+24:45.148440
60.4p
27
Ida Backén
Svegs IK
2:06:29.758820
+26:32.159130
59.7p
28
Märta Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
2:06:30.758980
+26:33.159290
59.6p
29
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
2:07:31.765090
+27:35.165400
59.3p
30
Anna Backlund
Högbo GIF
2:08:44.772330
+28:47.172640
58.8p
31
Frida Persson Kjellgren
Järpens SK
2:09:50.778930
+29:53.179240
58.4p
32
Klara Sätter
Tullus Sg
2:14:42.808170
+34:45.208480
56.6p
33
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
2:16:11.817020
+36:14.217330
56.1p
34
Maja Pålsson
Östersunds SK
2:21:15.847480
+41:18.247790
54.4p
35
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
2:21:25.848410
+41:28.248720
54.4p
36
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
2:33:38.921740
+53:41.322050
50.7p
37
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:34:23.926240
+54:26.326550
50.5p
38
Wilma Olofsson
Malungs IF
2:38:33.951280
+58:36.351590
49.4p
-
Anna Johansson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Saga Hampusson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Astrid Karlstedt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Ella Hyttinen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Maya Rennermalm
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
Emma Strand
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Guro Mikkelsen Stokke
Tynset IL
23:59:59.8639800
-
Ida Bergfors
Matfors SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)