Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Kval
2023-04-23
INFO
RESULTAT
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leon Kvistegården
Högbo GIF
1:56.11540
2
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
1:56.11570
+0
3
Hugo Enhörning
Falu IK
1:57.11610
+0
4
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
1:57.11620
+0
5
Erik Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
1:59.11850
+3.210
6
Hugo Danielsson
Lycksele IF
1:59.11860
+3.220
7
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:00.11920
+3.280
8
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:01.12030
+4.390
9
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:02.12110
+5.470
10
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
2:02.12120
+5.480
11
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
2:02.12160
+6.520
12
Herje Olsson
Offerdals SK
2:02.12170
+6.530
13
Elvin Alvtegen
Järpens SK
2:03.12280
+7.640
14
Alvar Lindblom
Frösö IF
2:04.12330
+7.690
15
Thomas Duncan
Storbritannien
2:04.12330
+7.690
16
Oskar Jonsson
IFK Umeå
2:04.12340
+8.700
17
Albin Hållmarker
Bjursås IK
2:04.12380
+8.740
18
Alvin Nordensson
Lucksta IF
2:04.12390
+8.750
19
Arvid Nordin
Lycksele IF
2:05.12410
+8.770
20
Kalle Helgesson
Östersunds SK
2:05.12430
+8.790
21
Valter Gerle
OK Landehof
2:05.12480
+9.840
22
Arvid Karlsson
Åsarna IK
2:05.12490
+9.850
23
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:06.12500
+9.860
24
Vegard Nordbrandt
Östersunds SK
2:06.12510
+9.870
25
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
2:07.12600
+10.960
26
Erik Blidberg
Östersunds SK
2:07.12690
+11.1050
27
Albin Tuvesson
Stockviks SF
2:09.12860
+13.1220
28
Wilmer Salmonsson Bystrand
Järpens SK
2:11.13010
+14.1370
29
Nils Rönnestrand
Ås IF
2:11.13060
+15.1420
30
Melker Jakobsson
Alnö SK
2:11.13080
+15.1440
31
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
2:12.13110
+15.1470
32
Melker Rentzhog
Östersunds SK
2:12.13160
+16.1520
33
Olle Toutin
Järpens SK
2:13.13240
+17.1600
34
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:13.13260
+17.1620
35
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:13.13270
+17.1630
36
Emil Olsson
Norway
2:15.13460
+19.1820
37
Oliver Meldal
Norway
2:16.13500
+19.1860
38
Kristian Fredrik Fleischer
Norway
2:17.13600
+20.1960
39
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
2:17.13640
+21.2000
40
Jordan Blomqvist
Matfors SK
2:19.13820
+22.2180
41
Vilmer Wikström
Åsarna IK
2:19.13890
+23.2250
42
Hugo Persson
Östersunds SK
2:21.14090
+25.2450
43
Albin Persson
Lucksta IF
2:27.14680
+31.3040
44
Erik Carlsén
Järpens SK
2:28.14740
+32.3100
45
Jonatan Walther
Matfors SK
2:28.14770
+32.3130
46
Joel Lindqvist
Matfors SK
2:33.15240
+37.3600
47
Ellis Simpson
Storbritannien
2:33.15290
+37.3650
48
Henning Nordvall
Matfors SK
2:35.15480
+39.3840