Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Kval
2023-04-23
INFO
RESULTAT
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
David Karlstam
Finnskoga IF
2:44.16380
2
Sixten Öhlen
Kovlands IF
2:49.16850
+4.370
3
Kristoffer Brolin
Näsvikens IK
2:52.17110
+7.630
4
Valter Viklund
Järvsö IF
2:54.17390
+10.910
5
Charlie Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:55.17480
+11.1000
6
Vilgot Snell
Matfors SK
2:58.17770
+13.1290
7
Olle Brännström Piirainen
Östersunds SK
3:01.18020
+16.1540
8
Jack Söderkvist
Anundsjö if
3:01.18050
+16.1570
9
Frej Myhr
Funäsdalens IF
3:01.18060
+16.1580
10
Viktor Hellsberg
Stockviks SF
3:02.18110
+17.1630
11
Herman Thunberg
Stockviks SF
3:05.18470
+20.1990
12
Rasmus Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
3:06.18530
+21.2050
13
Walter Lekman
Åsarna IK
3:06.18530
+21.2050
14
Melker Ingebrand
Östersunds SK
3:07.18620
+22.2140
15
Jakob Lundemo
Funäsdalens IF
3:08.18710
+23.2230
16
Leo Bonato
Ås IF
3:08.18740
+23.2260
17
Malte Höglund
Matfors SK
3:08.18740
+23.2260
18
Nils Nordensson
Lucksta IF
3:08.18770
+23.2290
19
Filip Grimbe
Ås IF
3:10.18960
+25.2480
20
Eskil Henriksson
Matfors SK
3:11.19040
+26.2560
21
Vide Fjellner
Järpens SK
3:14.19300
+29.2820
22
William Hansson
Högbo GIF
3:20.19990
+36.3510
23
Sigurd Boman
Hägglunds Ski Team SK
3:28.20790
+44.4310
24
Edvin Simas
IFK Hedemora SK
3:29.20840
+44.4360
25
Sam Åman
Selånger SOK
3:30.20910
+45.4430
26
Elian Denkert
Matfors SK
3:30.20940
+45.4460
27
Alvin Ideborg
Svegs IK
3:32.21120
+47.4640
28
Martin Lind
Stockviks SF
3:33.21220
+48.4740
29
Emil Djurback
Falu IK
3:33.21270
+48.4790
30
Ebbe Törngren
Ås IF
3:34.21300
+49.4820
31
Oskar Trygg
Svegs IK
3:35.21430
+50.4950
32
Nils Jalnäs Segerborg
Funäsdalens IF
3:36.21510
+51.5030
33
Kalle Franzén
Funäsdalens IF
3:36.21510
+51.5030
34
Folke Hagman Hansson
Bergeforsens SK
3:37.21630
+52.5150
35
Isac Stock-jensen
Norway
3:41.22040
+56.5560
36
Kevin Dahlgren
Matfors SK
3:41.22070
+56.5590
37
Melker Lidfors
Funäsdalens IF
3:42.22190
+58.5710
38
Eskil Lundahl
Matfors SK
3:45.22480
+1:01.6000
39
Harry Rydén
Sälens IF
3:46.22550
+1:01.6070
40
Sigge Estmer
Ås IF
3:46.22580
+1:02.6100
41
Arvid Örnholmer
Funäsdalens IF
4:01.24020
+1:16.7540
42
Gustav Kallur
Falu IK
4:08.24790
+1:24.8310