Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Höga Kusten Ski Tour Del 3, Bjästabacken, Backrace
2023-04-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.25km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Erik Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
2:29.14800
2
H 20
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
2:34.15300
+5.400
69.4p
3
H 20
Carl Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
2:37.15600
+8.700
68.1p
4
H 16
Vegard Nordbrandt
Östersunds SK
2:39.15800
+10.900
5
H 20
Jason Blomqvist
Matfors SK
2:40.15900
+11.1000
66.8p
6
H 15
Samuel Henriksson
Tynderö IK
2:41.16000
+12.1100
6
H 20
Joel Byström
Vårby IK
2:41.16000
+12.1100
66.4p
8
H 16
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:42.16100
+13.1200
9
H 16
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:43.16200
+14.1300
10
H 15
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
2:44.16300
+15.1400
11
H 15
Melker Jakobsson
Alnö SK
2:48.16700
+19.1800
12
H 16
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
2:51.17000
+22.2100
13
D 16
Elsa Tänglander
Östersunds SK
2:52.17100
+23.2200
14
H 16
Joel Lindqvist
Matfors SK
2:53.17200
+24.2300
15
H 15
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
2:54.17300
+25.2400
16
H 13
Gabriel Haglund
Offerdals SK
2:56.17500
+27.2600
16
H 15
Sigge Saitton
Vårby IK
2:56.17500
+27.2600
18
H 14
Oscar Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
2:58.17700
+29.2800
18
H 14
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:58.17700
+29.2800
20
H 16
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
2:59.17800
+30.2900
21
D 16
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
3:00.17900
+31.3000
22
H 15
Maximus Stom
Lucksta IF
3:01.18000
+32.3100
23
H 16
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
3:03.18200
+34.3300
24
H 15
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
3:04.18300
+35.3400
25
H 15
Leo Nordin
Vårby IK
3:05.18400
+36.3500
25
H 15
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
3:05.18400
+36.3500
27
D 13
Freja Jakobsson
Alnö SK
3:07.18600
+38.3700
28
H 13
Oliver Bergkvist
Matfors SK
3:08.18700
+39.3800
29
D 13
Mira Sandin
Stockviks SF
3:11.19000
+42.4100
30
D 14
Tilda Sundqvist
Luleå
3:12.19100
+43.4200
30
H 14
Måns Lindström
Husums IF SK
3:12.19100
+43.4200
30
H 14
Malte Östlund
Tierps IF
3:12.19100
+43.4200
33
D 15
Molly Sandin
Stockviks SF
3:13.19200
+44.4300
34
H 13
Alfred Nääs
Myssjö-Ovikens IF
3:14.19300
+45.4400
34
H 15
Ville Johansson Westin
SWE
3:14.19300
+45.4400
36
D 14
Alma Näsström
Vårby IK
3:15.19400
+46.4500
36
H 14
Jesper Nilsson
Husums IF SK
3:15.19400
+46.4500
38
D 14
Vanja Björk
Vårby IK
3:17.19600
+48.4700
39
D 14
Signe Lundahl
Matfors SK
3:19.19800
+50.4900
40
D 15
Elin Lundmark
Järpens SK
3:20.19900
+51.5000
41
D 14
Märta Mannelqvist
Vårby IK
3:21.20000
+52.5100
42
D 13
Alice Kindmalm
Östersunds SK
3:22.20100
+53.5200
42
H 13
Rasmus Sjöström
Alnö SK
3:22.20100
+53.5200
44
D 14
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
3:23.20200
+54.5300
45
H 12
Tage Claesson
Bondsjöhöjdens IK
3:24.20300
+55.5400
45
D 15
Milly Hansson
Malmbergets AIF
3:24.20300
+55.5400
47
D 14
Sofia Otten
Täfteå IK
3:25.20400
+56.5500
48
H 13
Nils Åberg
Hägglunds Ski Team SK
3:27.20600
+58.5700
48
H 13
Sixten Sjölund
Alnö SK
3:27.20600
+58.5700
48
H 14
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3:27.20600
+58.5700
51
D 16
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
3:28.20700
+59.5800
52
H 11
Ville Berglund Aune
Tierps IF
3:29.20800
+1:00.5900
52
D 15
Nora Strid
Stockviks SF
3:29.20800
+1:00.5900
52
H 15
MATKALA NORDLUND Samuel
Alnö SK
3:29.20800
+1:00.5900
55
H 12
Jamie Blomqvist
Matfors SK
3:30.20900
+1:01.6000
55
D 13
Alma Bergman
Kovlands IF
3:30.20900
+1:01.6000
57
D 15
Emmy Gustafsson
Vårby IK
3:31.21000
+1:02.6100
57
H 20
Edvin Persson
Anundsjö if
3:31.21000
+1:02.6100
50.6p
59
D 13
Amanda Granberg
Vårby IK
3:32.21100
+1:03.6200
59
H 13
Måns Höög
IFK Umeå
3:32.21100
+1:03.6200
61
D 15
Evelina Jonsson
Vårby IK
3:34.21300
+1:05.6400
62
D 13
Selma Nordensson
Lucksta IF
3:35.21400
+1:06.6500
63
D 14
Cajsa Persson
Häverödals SK
3:36.21500
+1:07.6600
64
H 12
Einar Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
3:37.21600
+1:08.6700
65
D 13
Mimmi Lindmark
IFK Kiruna
3:38.21700
+1:09.6800
66
D 12
Elina Lind
Tullus Sg
3:40.21900
+1:11.7000
66
D 12
Gertrud Engqvist
Malmbergets AIF
3:40.21900
+1:11.7000
68
D 12
Alva Tänglander
Östersunds SK
3:41.22000
+1:12.7100
68
D 12
Hanna Johansson
IFK Umeå
3:41.22000
+1:12.7100
70
D 12
Stella Nordell
Östersunds SK
3:42.22100
+1:13.7200
70
H 13
Eiq William Alvebro
Alnö SK
3:42.22100
+1:13.7200
72
D 12
Jennifer Wahlberg
Sollefteå Skidor IF
3:45.22400
+1:16.7500
73
H 11
Calle Moberg
Tynderö IK
3:46.22500
+1:17.7600
73
D 15
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
3:46.22500
+1:17.7600
75
D 11
Felicia Lundberg
IFK Umeå
3:47.22600
+1:18.7700
75
D 13
Wilma Nilsson
Vårby IK
3:47.22600
+1:18.7700
75
H 13
Linus Nylander
Sollefteå Skidor IF
3:47.22600
+1:18.7700
78
H 13
Vilmer Fröier
Hägglunds Ski Team SK
3:48.22700
+1:19.7800
79
H 12
Melker Thunberg
Stockviks SF
3:49.22800
+1:20.7900
80
H 12
Hugo Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3:50.22900
+1:21.8000
81
D 12
Moa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
3:51.23000
+1:22.8100
81
D 13
Selma Mörén
IFK Umeå
3:51.23000
+1:22.8100
81
D 13
Linnea Jonsson
Alnö SK
3:51.23000
+1:22.8100
84
H 11
Casper Sjöström
Alnö SK
3:52.23100
+1:23.8200
84
D 13
Hilma Sundström
Husums IF SK
3:52.23100
+1:23.8200
86
H 12
Viggo Sällström
Selånger SOK
3:53.23200
+1:24.8300
86
D 13
Mimmi Spets
Vårby IK
3:53.23200
+1:24.8300
86
H 13
Valter Svensson
Sollefteå Skidor IF
3:53.23200
+1:24.8300
89
H 12
Viktor Strandberg
Husums IF SK
3:55.23400
+1:26.8500
90
D 13
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
3:57.23600
+1:28.8700
91
D 15
Ida Olofsson
Bondsjöhöjdens IK
3:58.23700
+1:29.8800
92
D 11
Stina Persson
Häverödals SK
3:59.23800
+1:30.8900
92
D 11
Elvira Sjölund
Alnö SK
3:59.23800
+1:30.8900
92
H 12
Walter Grundström
Vårby IK
3:59.23800
+1:30.8900
92
H 12
Oskar Östlund
Tierps IF
3:59.23800
+1:30.8900
96
D 12
Sigrid Persson
Hägglunds Ski Team SK
4:00.23900
+1:31.9000
96
D 13
Elsa Woxlin
Vårby IK
4:00.23900
+1:31.9000
96
D 14
Malin Olofsson
Malmbergets AIF
4:00.23900
+1:31.9000
96
H 14
Ilian Lidén
Sollefteå Skidor IF
4:00.23900
+1:31.9000
100
D 11
Ines Nääs
Myssjö-Ovikens IF
4:03.24200
+1:34.9300
101
H 12
Olle Nilsson
Östersunds SK
4:05.24400
+1:36.9500
102
D 12
Ottilia Olofsson
Vårby IK
4:07.24600
+1:38.9700
103
D 13
Molly Edlund
Anundsjö if
4:08.24700
+1:39.9800
104
D 12
Ellen Lindahl
Sollefteå Skidor IF
4:09.24800
+1:40.9900
104
D 13
Valda Grönros
Vårby IK
4:09.24800
+1:40.9900
106
H 11
Anton Ruusila Lindström
Timrå SOK
4:10.24900
+1:41.10000
107
H 12
Hilding Olofsson
Vårby IK
4:11.25000
+1:42.10100
107
H 12
Arvid Styf
Vårby IK
4:11.25000
+1:42.10100
109
D 12
Tilde Lundberg
Vårby IK
4:12.25100
+1:43.10200
110
D 11
Tea Mörén
IFK Umeå
4:13.25200
+1:44.10300
111
H 11
Oskar Andersson
Husums IF SK
4:14.25300
+1:45.10400
112
D 11
Ines Nilsson
Östersunds SK
4:15.25400
+1:46.10500
112
H 11
Arvid Zingmark
Hägglunds Ski Team SK
4:15.25400
+1:46.10500
112
H 12
Neo Ahlqvist
Hägglunds Ski Team SK
4:15.25400
+1:46.10500
115
D 11
Elvina Sundqvist
Husums IF SK
4:19.25800
+1:50.10900
116
D 11
Tyra Haglund
Offerdals SK
4:23.26200
+1:54.11300
116
D 12
Frida Lundmark
Järpens SK
4:23.26200
+1:54.11300
118
H 12
Vidar Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
4:25.26400
+1:56.11500
118
H 12
Elvin Lidén
Sollefteå Skidor IF
4:25.26400
+1:56.11500
120
D 11
Ellen Kindmalm
Östersunds SK
4:26.26500
+1:57.11600
121
H 12
Oscar Mörking
Sollefteå Skidor IF
4:27.26600
+1:58.11700
122
D 11
Ida Landfors
Hägglunds Ski Team SK
4:28.26700
+1:59.11800
123
D 12
Ingrid Gustafsson
Vårby IK
4:30.26900
+2:01.12000
123
D 12
Nova Tjäder
Sollefteå Skidor IF
4:30.26900
+2:01.12000
125
D 11
Tove Arvidsson
Vårby IK
4:34.27300
+2:05.12400
126
H 11
Gustav Jonsson
Vårby IK
4:35.27400
+2:06.12500
126
D 15
Emma Perbo
Vårby IK
4:35.27400
+2:06.12500
128
D 11
Stina Lindmark
IFK Kiruna
4:36.27500
+2:07.12600
129
H 11
Anton Edvardsson
IFK Umeå
4:37.27600
+2:08.12700
130
H 15
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
4:39.27800
+2:10.12900
131
D 12
Alma Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
4:48.28700
+2:19.13800
131
D 12
Agnes Lundgren
Hägglunds Ski Team SK
4:48.28700
+2:19.13800
133
H 11
Albin Hansson
Bondsjöhöjdens IK
4:50.28900
+2:21.14000
134
D 12
Freja Björk
Vårby IK
4:51.29000
+2:22.14100
135
D 12
Elise Persson
Anundsjö if
4:54.29300
+2:25.14400
136
H 11
Benjamin Leruyet
Nätra SK
4:55.29400
+2:26.14500
137
D 11
Klara Byström
Hägglunds Ski Team SK
4:56.29500
+2:27.14600
138
D 12
Emma Nordin
Sollefteå Skidor IF
4:57.29600
+2:28.14700
138
H 12
Hilding Kjellqvist
Sidensjö IK
4:57.29600
+2:28.14700
140
D 11
Ida Vikström
Bondsjöhöjdens IK
4:58.29700
+2:29.14800
140
H 11
Eric Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
4:58.29700
+2:29.14800
142
D 11
Molly Östman
Östersunds SK
4:59.29800
+2:30.14900
143
D 12
Filippa Abrahamsson
Sollefteå Skidor IF
5:04.30300
+2:35.15400
144
H 12
Linus Lauri
Hägglunds Ski Team SK
5:05.30400
+2:36.15500
145
D 13
Isabell Ahlqvist
Husums IF SK
5:10.30900
+2:41.16000
146
D 11
Bianca Tådén
Vårby IK
5:13.31200
+2:44.16300
147
H 11
Alexander Engman
Alnö SK
5:17.31600
+2:48.16700
148
D 11
LO Boets
Vårby IK
5:23.32200
+2:54.17300
149
D 11
Greta Norman
Vårby IK
5:26.32500
+2:57.17600
149
D 12
Nellie Sjölund
Husums IF SK
5:26.32500
+2:57.17600
151
D 12
Gabriela Valkovska
Nätra SK
5:30.32900
+3:01.18000
152
D 11
Inez Wallin
Vårby IK
5:37.33600
+3:08.18700
153
D 11
Ebba Forsblom Kallin
Vårby IK
5:40.33900
+3:11.19000
154
D 11
Moa Borglund
Husums IF SK
6:10.36900
+3:41.22000
155
D 11
Märta Königsson
Vårby IK
6:30.38900
+4:01.24000
Logga in för att slippa de här annonserna
1.05km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 10
Ingrid Telhammer
Vårby IK
3:00.17900
2
D 10
Alma Domeij
Hägglunds Ski Team SK
3:01.18000
+1
3
D 10
Alice Nordell
Östersunds SK
3:02.18100
+2.100
4
D 10
Nora Johansson
Täby IS SK
3:03.18200
+3.200
5
D 9
Jennifer Ondrasek
Alnö SK
3:09.18800
+9.800
6
H 9
Sixten Liv
Täfteå IK
3:16.19500
+16.1500
6
H 10
Ruben Ottestig
Storvreta IK
3:16.19500
+16.1500
8
D 10
Alicia Axelsson
Vårby IK
3:18.19700
+18.1700
9
D 10
Hedda Sundström
Husums IF SK
3:20.19900
+20.1900
10
D 10
Lilly Öman
Husums IF SK
3:21.20000
+21.2000
11
H 9
Harald Winroth
Täfteå IK
3:24.20300
+24.2300
12
H 9
Rasmus Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
3:25.20400
+25.2400
12
D 10
Enya Grundberg
Husums IF SK
3:25.20400
+25.2400
12
H 10
Wilmer Strandberg
Husums IF SK
3:25.20400
+25.2400
12
H 10
Arvid Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
3:25.20400
+25.2400
16
H 10
Sam Selin
Hägglunds Ski Team SK
3:27.20600
+27.2600
17
H 10
Sigurd Boman
Hägglunds Ski Team SK
3:28.20700
+28.2700
18
H 10
Loui Lundberg
Vårby IK
3:30.20900
+30.2900
18
H 10
Fred Elfving
Hägglunds Ski Team SK
3:30.20900
+30.2900
20
D 9
Alma Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
3:33.21200
+33.3200
20
D 10
Josefina Granberg
Vårby IK
3:33.21200
+33.3200
22
H 9
Hugo Bergström
Hägglunds Ski Team SK
3:34.21300
+34.3300
22
D 10
Tuva Grundström
Vårby IK
3:34.21300
+34.3300
24
D 10
Elvira Svensson
Sollefteå Skidor IF
3:35.21400
+35.3400
25
D 10
Meja Nordin
Ramsele IK
3:36.21500
+36.3500
26
H 9
Eskil Henriksson
Matfors SK
3:37.21600
+37.3600
26
D 10
Rut Vinter
Vårby IK
3:37.21600
+37.3600
28
D 9
Alicia Domeij
Husums IF SK
3:38.21700
+38.3700
28
D 10
Ebba Bryngelsson
Vårby IK
3:38.21700
+38.3700
30
H 10
Jack Söderkvist
Anundsjö if
3:41.22000
+41.4000
31
H 9
Olle Sellström
Selånger SOK
3:42.22100
+42.4100
32
D 9
Betty Wickberg
Vårby IK
3:44.22300
+44.4300
32
D 10
Elly Frank
Alnö SK
3:44.22300
+44.4300
34
H 9
Herman Thunberg
Stockviks SF
3:45.22400
+45.4400
34
H 9
Hugo Engman
Alnö SK
3:45.22400
+45.4400
36
D 10
Sigrid Dahlberg
Stockviks SF
3:46.22500
+46.4500
37
D 9
Saga Pettersson
Sollefteå Skidor IF
3:47.22600
+47.4600
37
D 10
Märta Söderström
Vårby IK
3:47.22600
+47.4600
39
D 10
Livia Liljeblad
Hägglunds Ski Team SK
3:48.22700
+48.4700
40
D 9
Saga Hellgren
Anundsjö if
3:49.22800
+49.4800
40
D 9
Thea Tjäder
Sollefteå Skidor IF
3:49.22800
+49.4800
40
D 10
Sally Wickberg
Vårby IK
3:49.22800
+49.4800
43
D 9
Olivia Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3:52.23100
+52.5100
43
H 9
Gustav Knutsson
Hägglunds Ski Team SK
3:52.23100
+52.5100
43
D 10
Lova Välivaara
Vårby IK
3:52.23100
+52.5100
46
D 10
Hedda Claesson
Bondsjöhöjdens IK
3:54.23300
+54.5300
46
H 10
Arvid Persson
Hägglunds Ski Team SK
3:54.23300
+54.5300
48
D 9
Irma Bergman
Kovlands IF
3:55.23400
+55.5400
49
H 9
Nils Nordensson
Lucksta IF
3:56.23500
+56.5500
50
D 10
MY Sjölund
Husums IF SK
3:57.23600
+57.5600
51
H 9
Axel Byström
Sidensjö IK
3:58.23700
+58.5700
51
D 10
Juni Nordberg Fränckel
Husums IF SK
3:58.23700
+58.5700
53
H 9
Sixten Kristoffersson
Sidensjö IK
3:59.23800
+59.5800
53
D 10
Vera Sellin
Hägglunds Ski Team SK
3:59.23800
+59.5800
53
H 10
Alfred Persson
Anundsjö if
3:59.23800
+59.5800
56
D 9
Tove Johansson
IFK Umeå
4:04.24300
+1:04.6300
57
D 10
Natalie Plan
Hägglunds Ski Team SK
4:05.24400
+1:05.6400
57
H 10
Oskar Lønborg
Vårby IK
4:05.24400
+1:05.6400
59
H 9
Edwin Nordin
Sollefteå Skidor IF
4:08.24700
+1:08.6700
60
H 9
Gustav Ruusila Lindström
Timrå SOK
4:10.24900
+1:10.6900
60
H 9
Sam Åman
Selånger SOK
4:10.24900
+1:10.6900
62
D 10
Tilma Johansson
Sidensjö IK
4:17.25600
+1:17.7600
62
D 10
Lilly Häggblad
Hägglunds Ski Team SK
4:17.25600
+1:17.7600
64
D 9
Freja Abrahamsson
Sollefteå Skidor IF
4:19.25800
+1:19.7800
65
D 9
Rut Lindström
Hägglunds Ski Team SK
4:23.26200
+1:23.8200
65
H 9
Sixten Connysson
Anundsjö if
4:23.26200
+1:23.8200
67
H 9
Eskil Lundahl
Matfors SK
4:27.26600
+1:27.8600
67
D 10
Ester Sellin
Hägglunds Ski Team SK
4:27.26600
+1:27.8600
69
D 10
Svea Linde
Hägglunds Ski Team SK
4:29.26800
+1:29.8800
70
H 9
Rasmus Åhman
Vårby IK
4:31.27000
+1:31.9000
71
D 9
Olivia Lindblom
Sollefteå Skidor IF
4:33.27200
+1:33.9200
72
D 10
Elise Hansson
Alnö SK
4:38.27700
+1:38.9700
73
D 10
Vilhelmina Lassila
Hägglunds Ski Team SK
4:42.28100
+1:42.10100
74
D 9
Ellen Johansson
Sidensjö IK
4:45.28400
+1:45.10400
75
D 10
Iris Lundgren
Hägglunds Ski Team SK
4:48.28700
+1:48.10700
76
D 9
Rut Westman
Sollefteå Skidor IF
4:49.28800
+1:49.10800
77
D 9
Tilly Isaksson
Vårby IK
4:50.28900
+1:50.10900
78
D 9
Alva Borglund
Husums IF SK
5:09.30800
+2:09.12800
79
H 10
Alfred Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
5:35.33400
+2:35.15400
80
D 10
Flora Lundkvist
Husums IF SK
5:40.33900
+2:40.15900
81
H 9
Sebastian Viklund
Vårby IK
6:08.36700
+3:08.18700
82
D 9
Signe Wallin
Vårby IK
7:46.46500
+4:46.28500
83
D 9
Vilma Hamrin
Nätra SK
8:40.51900
+5:40.33900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)