Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2023-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Jörgen Brink
Delsbo IF
1:55:48.694780
72.6p
2
H 21 Motion
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:55:50.694990
+2.110
72.6p
3
H 21 Motion
Glenn Edström
Selånger SOK
1:56:01.696080
+13.1200
72.5p
4
H 21 Motion
Martin Lundgren
Stockviks SF
1:58:42.712180
+2:54.17300
71.0p
5
D 21 Motion
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
2:00:13.721270
+4:24.26390
70.1p
6
H 21 Motion
Peter Frederiksen
Njurunda SK
2:01:23.728250
+5:34.33370
69.5p
7
H 21 Motion
Tommy Larsson
Team B3it
2:02:07.732640
+6:18.37760
69.1p
8
H 21 Motion
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:05:18.751710
+9:29.56830
67.5p
9
H 21 Motion
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
2:09:28.776740
+13:39.81860
65.4p
10
H 21 Motion
Magnus Olsson
Bergsjö IF
2:10:13.781210
+14:24.86330
65.1p
11
H 21 Motion
Fredrik Andersson
XC Sthlm Ski Club
2:14:48.808720
+18:59.113840
63.0p
12
H 21 Motion
Rasmus Helgesson
Ölands SK
2:16:01.816030
+20:12.121150
62.5p
13
D 21 Motion
Jessica Ericsson
Hudiksvalls IF
2:16:26.818510
+20:37.123630
62.3p
14
H 21 Motion
Björn Andersson
Alnö SK
2:17:23.824210
+21:34.129330
61.9p
15
H 21 Motion
Ludvig Bergman
IK Studenterna
2:17:58.827700
+22:09.132820
61.6p
16
D 21 Motion
Klara Yngvesson
Umeå OK
2:21:01.846020
+25:12.151140
60.4p
17
H 21 Motion
Carl Åhlund
Team Walle SK
2:21:07.846630
+25:18.151750
60.3p
18
H 21 Motion
Andreas Berglund
Axa SC
2:21:39.849830
+25:50.154950
60.1p
19
H 21 Motion
Martin Söderberg
Sundsvalls OK
2:21:49.850810
+26:00.155930
60.0p
20
H 21 Motion
Jonatan Nordlund
Axa SC
2:21:49.850870
+26:00.155990
60.0p
21
H 21 Motion
Fredrik Thiger
Matfors SK
2:21:57.851650
+26:08.156770
60.0p
22
H 21 Motion
Hans Eriksson
Axa SC
2:22:50.856930
+27:01.162050
59.6p
23
H 21 Motion
Christer Bäckström
Axa SC
2:23:51.863010
+28:02.168130
59.2p
24
H 21 Motion
André Ekedahl
Axa SC
2:24:49.868850
+29:00.173970
58.9p
25
H 21 Motion
Jimmie Ström
Axa SC
2:25:21.872040
+29:32.177160
58.7p
26
H 21 Motion
Göran Bäckman
Axa SC
2:25:45.874420
+29:56.179540
58.5p
27
H 21 Motion
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:26:14.877350
+30:25.182470
58.3p
28
H 21 Motion
Erik Sundvall
XC Sthlm Ski Club
2:26:16.877520
+30:27.182640
58.3p
29
H 21 Motion
John Eriksson
Ljustorps IF
2:27:33.885260
+31:44.190380
57.8p
30
H 21 Motion
Helmut Kerschbaumer
Axa SC
2:27:44.886350
+31:55.191470
57.8p
31
H 21 Motion
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:27:45.886460
+31:56.191580
57.8p
32
D 21 Motion
Jenny Edin
Axa SC
2:30:10.900980
+34:21.206100
56.9p
33
D 21 Motion
Angelica Saur
Ljustorps IF
2:30:46.904560
+34:57.209680
56.7p
34
H 21 Motion
Mattias Svelander
Bergeforsens SK
2:31:06.906530
+35:17.211650
56.5p
35
H 21 Motion
Tomas Svedberg
Orsa SK
2:32:23.914240
+36:34.219360
56.1p
36
H 21 Motion
Daniel Moisio
Axa SC
2:32:57.917670
+37:08.222790
55.9p
37
H 21 Motion
Axel Tunelli
Axa SC
2:34:25.926400
+38:36.231520
55.4p
38
D 21 Motion
Julia Jonsson
Jättendals IF
2:35:24.932300
+39:35.237420
55.1p
39
D 21 Motion
Jenny Kling
Selånger SOK
2:36:36.939570
+40:47.244690
54.6p
40
H 21 Motion
Nicklas Myhrgren
Rog IK
2:37:05.942490
+41:17.247610
54.5p
41
H 21 Motion
Ola Wiodahl
Falu Rödfärg Ski Team
2:37:42.946130
+41:53.251250
54.3p
42
H 21 Motion
Adam Norgren
Axa SC
2:38:56.953590
+43:08.258710
53.9p
43
H 21 Motion
Peter Olsson
Axa SC
2:39:09.954890
+43:21.260010
53.8p
44
D 21 Motion
Camilla Bergmansson
Timrå SOK
2:40:34.963330
+44:45.268450
53.4p
45
H 21 Motion
Vincent Johnson
Matfors SK
2:42:21.974090
+46:33.279210
52.8p
46
H 21 Motion
Karl Persson
Hudiksvalls IF
2:43:01.978070
+47:12.283190
52.6p
47
H 21 Motion
Kent Selin
Lucksta IF
2:45:32.993180
+49:43.298300
51.8p
48
H 21 Motion
Tobias Selling
Jättendals IF
2:46:15.997450
+50:26.302570
51.6p
49
H 21 Motion
Daniel Arvidsson
Axa SC
2:46:22.998130
+50:33.303250
51.6p
50
H 21 Motion
Jonas Nilsson
Matfors SK
2:46:30.998980
+50:41.304100
51.5p
51
H 21 Motion
Fredrik Noborn
Sundsvalls OK
2:46:42.1000160
+50:53.305280
51.5p
52
D 21 Motion
Sofia Malmberg
Axa SC
2:48:14.1009300
+52:25.314420
51.0p
53
H 21 Motion
Martin Davén
Axa SC
2:48:54.1013330
+53:05.318450
50.9p
54
H 21 Motion
Torbjörn Westerlund
Hemsö IF
2:49:19.1015890
+53:31.321010
50.7p
55
D 21 Motion
Sophie Pettersson Dahl
Axa SC
2:49:31.1017020
+53:42.322140
50.7p
56
D 21 Motion
Susanna Landström
Axa SC
2:49:36.1017510
+53:47.322630
50.7p
57
H 21 Motion
Ezio Marchetti
Axa SC
2:50:35.1023470
+54:46.328590
50.4p
58
H 21 Motion
Simon Andersson
Sundsvalls OK
2:50:37.1023620
+54:48.328740
50.4p
59
H 21 Motion
Inge Englund
Axa SC
2:51:23.1028230
+55:34.333350
50.1p
60
H 21 Motion
Jan-åke Lund
Axa SC
2:51:31.1029090
+55:43.334210
50.1p
61
H 21 Motion
Fredrik Pontén
Selånger SOK
2:52:26.1034530
+56:37.339650
49.9p
62
H 21 Motion
Jan Östman
Axa SC
2:52:28.1034700
+56:39.339820
49.8p
63
H 21 Motion
Johan Lindén
Selånger SOK
2:52:55.1037490
+57:07.342610
49.7p
64
H 21 Motion
Mattias Hansson
Axa SC
2:53:10.1038910
+57:21.344030
49.7p
65
H 21 Motion
Peter Norberg
Axa SC
2:53:18.1039780
+57:29.344900
49.6p
66
D 21 Motion
Vendela Kühne
Axa SC
2:53:29.1040830
+57:40.345950
49.6p
67
D 21 Motion
Elsa Olofsson
Gräftåvallens SK
2:53:56.1043570
+58:07.348690
49.4p
68
H 21 Motion
Henry Sundsten
Hudiksvalls IF
2:53:59.1043830
+58:10.348950
49.4p
69
H 21 Motion
Martin Stolpe
Axa SC
2:54:52.1049130
+59:03.354250
49.2p
70
H 21 Motion
Thomas Bäckman
Axa SC
2:55:04.1050380
+59:15.355500
49.1p
71
H 21 Motion
Stephan Hall
Axa SC
2:55:13.1051260
+59:24.356380
49.1p
72
H 21 Motion
Carl Martinez
Gripen Skiteam
2:56:30.1058920
+1:00:41.364040
48.8p
73
H 21 Motion
Emil Ragnarbaek
Axa SC
2:57:13.1063250
+1:01:24.368370
48.6p
74
H 21 Motion
Stefan Jonsson
Axa SC
2:57:52.1067100
+1:02:03.372220
48.4p
75
H 21 Motion
Benny Tenggren
Axa SC
2:58:02.1068140
+1:02:13.373260
48.4p
76
H 21 Motion
Björn Diedrichs
Hammarby IF SF
2:58:38.1071710
+1:02:49.376830
48.2p
77
H 21 Motion
Tomas Edström
Axa SC
3:00:10.1080970
+1:04:21.386090
47.8p
78
H 21 Motion
Ulf Jonsson
Bergeforsens SK
3:00:40.1083980
+1:04:51.389100
47.7p
79
D 21 Motion
Ellinor Andersson
IFK Mora SK
3:00:41.1084000
+1:04:52.389120
47.7p
80
D 21 Motion
Emelie Björk
Axa SC
3:00:50.1084910
+1:05:01.390030
47.6p
81
H 21 Motion
Joakim Kent Erik Söderberg
Axa SC
3:01:18.1087710
+1:05:29.392830
47.5p
82
H 21 Motion
Niklas Dahlgren
Axa SC
3:01:28.1088760
+1:05:39.393880
47.5p
83
H 21 Motion
Björn Michold
Axa SC
3:02:02.1092190
+1:06:14.397310
47.3p
84
H 21 Motion
Henrik Westling
Sundbybergs IK
3:03:09.1098850
+1:07:20.403970
47.1p
85
H 21 Motion
Per Berglund
Axa SC
3:03:15.1099440
+1:07:26.404560
47.0p
86
H 21 Motion
Simon Nordin
Axa SC
3:04:54.1109330
+1:09:05.414450
46.6p
87
H 21 Motion
Pontus Bergman
Norrala IF
3:04:55.1109420
+1:09:06.414540
46.6p
88
D 21 Motion
Johanna Bygdell
Craft Run Team
3:06:42.1120190
+1:10:54.425310
46.2p
89
H 21 Motion
Lars-Göran Granlöf
Axa SC
3:07:37.1125660
+1:11:48.430780
46.0p
90
H 21 Motion
Michael Rönnberg
Hestra IF
3:07:44.1126320
+1:11:55.431440
46.0p
91
D 21 Motion
Johanna Kühne
Axa SC
3:08:01.1128050
+1:12:12.433170
45.9p
92
H 21 Motion
Lars Westling
Sundsvalls OK
3:08:15.1129470
+1:12:26.434590
45.8p
93
H 21 Motion
Greger Persson
Hudiksvalls IF
3:10:30.1142960
+1:14:41.448080
45.3p
94
H 21 Motion
Thomas Wedin
Mariestads FK
3:10:46.1144500
+1:14:57.449620
45.3p
95
H 21 Motion
Harald Rydén
Axa SC
3:10:57.1145620
+1:15:08.450740
45.2p
96
H 21 Motion
Anton Eklund
Norrala IF
3:11:13.1147260
+1:15:24.452380
45.2p
97
H 21 Motion
Andreas Ersson
Jättendals IF
3:11:49.1150820
+1:16:00.455940
45.0p
98
H 21 Motion
Åke Lindkvist
Hassels IF
3:12:29.1154860
+1:16:40.459980
44.9p
99
D 21 Motion
Susanne Selin
Axa SC
3:13:45.1162400
+1:17:56.467520
44.6p
100
D 21 Motion
Frida Eriksson Nordbäck
Sundsvalls OK
3:14:25.1166450
+1:18:36.471570
44.4p
101
H 21 Motion
Leif Byström
Axa SC
3:14:39.1167870
+1:18:50.472990
44.4p
102
H 21 Motion
Joacim Lindgren
Axa SC
3:14:45.1168410
+1:18:56.473530
44.4p
103
H 21 Motion
Sixten Sundsten
Hudiksvalls IF
3:15:32.1173180
+1:19:43.478300
44.2p
104
H 21 Motion
Sebastian Österlund
Vulfpeck
3:16:13.1177260
+1:20:24.482380
44.1p
105
H 21 Motion
Johan Linderdahl
Kovlands IF
3:16:23.1178210
+1:20:34.483330
44.0p
106
H 21 Motion
Andreas Gustafsson
Alnö Race Team
3:16:34.1179380
+1:20:45.484500
44.0p
107
D 21 Motion
Marie Westling
Länsförsäkringar IF
3:16:51.1181090
+1:21:03.486210
43.9p
108
H 21 Motion
Andreas Söder
Axa SC
3:17:04.1182310
+1:21:15.487430
43.9p
109
H 21 Motion
Kristoffer Genlund
Anundsjö if
3:17:05.1182490
+1:21:17.487610
43.9p
110
H 21 Motion
Egil Jersenius
Axa SC
3:19:06.1194560
+1:23:17.499680
43.4p
111
H 21 Motion
Mathias Löf
Axa SC
3:19:37.1197650
+1:23:48.502770
43.3p
112
D 21 Motion
Elise Wiklund
Axa SC
3:20:14.1201340
+1:24:25.506460
43.2p
113
H 21 Motion
Fredrik Hallgren
Axa SC
3:20:50.1204920
+1:25:01.510040
43.1p
114
D 21 Motion
Åsa Eriksson Hemphälä
Matfors SK
3:20:51.1205060
+1:25:02.510180
43.1p
115
H 21 Motion
Ulf Pettersson
Axa SC
3:20:55.1205480
+1:25:06.510600
43.1p
116
H 21 Motion
Oscar Green
Axa SC
3:21:00.1205910
+1:25:11.511030
43.0p
117
H 21 Motion
Stefan Nord
Jättendals IF
3:21:01.1206020
+1:25:12.511140
43.0p
118
H 21 Motion
Patrik Hägglund
Kovlands IF
3:22:12.1213100
+1:26:23.518220
42.8p
119
H 21 Motion
Egon Kardell
Jättendals IF
3:22:50.1216900
+1:27:01.522020
42.7p
120
D 21 Motion
Lina Nordin
Idre SK
3:24:05.1224460
+1:28:16.529580
42.4p
121
D 21 Motion
Josefin Lindström
Idre SK
3:24:06.1224510
+1:28:17.529630
42.4p
122
H 21 Motion
Petter Sundsten
Hudiksvalls IF
3:24:37.1227660
+1:28:48.532780
42.3p
123
D 21 Motion
Sofie Cederström
Lucksta IF
3:25:58.1235760
+1:30:09.540880
42.0p
124
D 21 Motion
Erika Östlund
Axa SC
3:26:22.1238190
+1:30:34.543310
42.0p
125
D 21 Motion
Maria Michold
Axa SC
3:27:29.1244890
+1:31:41.550010
41.7p
126
H 21 Motion
Marcus Öhman
Alnö Race Team
3:27:44.1246360
+1:31:55.551480
41.7p
127
H 21 Motion
Kent Malmberg
Axa SC
3:31:04.1266320
+1:35:15.571440
41.1p
128
H 21 Motion
Tobias Karlsson
Ölands SK
3:32:47.1276690
+1:36:59.581810
40.7p
129
H 21 Motion
Johan Olsen
Axa SC
3:33:08.1278770
+1:37:19.583890
40.7p
130
D 21 Motion
Lisa Westling
Ljustorps IF
3:33:23.1280200
+1:37:34.585320
40.6p
131
D 21 Motion
Ellen Persson
Söråker
3:34:01.1284020
+1:38:12.589140
40.5p
132
H 21 Motion
Per Persson
Hudiksvalls IF
3:35:21.1292050
+1:39:32.597170
40.3p
133
D 21 Motion
Emma Wulff
Axa SC
3:35:22.1292120
+1:39:33.597240
40.3p
134
H 21 Motion
Mikael Linde
Axa SC
3:36:52.1301100
+1:41:03.606220
40.0p
135
H 21 Motion
Matthias Jörg
Axa SC
3:37:32.1305140
+1:41:43.610260
39.9p
136
H 21 Motion
Marcus Johansson
Hammerdals IF
3:39:16.1315580
+1:43:27.620700
39.6p
137
H 21 Motion
Fredrik Linde
Alnö SK
3:40:51.1325060
+1:45:02.630180
39.3p
138
H 21 Motion
Larsa Bondén
Axa SC
3:42:34.1335300
+1:46:45.640420
39.0p
139
H 21 Motion
Erik Skoglund
Lucksta IF
3:43:49.1342830
+1:48:00.647950
38.8p
140
H 21 Motion
Daniel Sundberg
Axa SC
3:45:52.1355150
+1:50:03.660270
38.5p
141
H 21 Motion
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
3:46:46.1360560
+1:50:57.665680
38.3p
142
D 21 Motion
Johanna Ulfsdotter
Njurunda SK
3:48:39.1371800
+1:52:50.676920
38.0p
143
D 21 Motion
Malin Malmberg
Axa SC
3:49:53.1379220
+1:54:04.684340
37.8p
144
H 21 Motion
Erik Berglund
Axa SC
3:50:14.1381340
+1:54:25.686460
37.8p
145
H 21 Motion
Oskar Johansson
Vulfpeck
3:51:40.1389960
+1:55:51.695080
37.5p
146
H 21 Motion
Tommy Sundström
Axa SC
3:52:19.1393820
+1:56:30.698940
37.4p
147
D 21 Motion
Gudrun Lööw
Axa SC
3:52:45.1396430
+1:56:56.701550
37.4p
148
D 21 Motion
Kristine Lindström
Bondsjöhöjdens IK
3:52:46.1396550
+1:56:57.701670
37.4p
149
D 21 Motion
Maria Pettersson
Telia IoFF
3:52:53.1397200
+1:57:04.702320
37.3p
150
D 21 Motion
Ann Svensson
Östersunds SK
3:53:39.1401880
+1:57:50.707000
37.2p
151
D 21 Motion
Angelica Högberg
Axa SC
3:53:43.1402260
+1:57:54.707380
37.2p
152
H 21 Motion
Björn Nilsson
Alnö Race Team
3:54:39.1407890
+1:58:51.713010
37.1p
153
D 21 Motion
Malin Tornqvist
Axa SC
3:54:52.1409120
+1:59:03.714240
37.0p
154
D 21 Motion
Camilla Englund
Axa SC
3:56:47.1420640
+2:00:58.725760
36.8p
155
H 21 Motion
Andreas Wiklund
Axa SC
3:59:06.1434550
+2:03:17.739670
36.4p
156
D 21 Motion
Linda Lundqvist
Axa SC
4:00:05.1440460
+2:04:16.745580
36.3p
157
D 21 Motion
Elina Swedberg
Axa SC
4:00:27.1442660
+2:04:38.747780
36.2p
158
D 21 Motion
Johanna Wallström
Kramfors Alliansen
4:00:35.1443460
+2:04:46.748580
36.2p
159
D 21 Motion
Cecilia Lund
Axa SC
4:02:50.1456930
+2:07:01.762050
35.9p
160
D 21 Motion
Anna Dahlgren
Axa SC
4:03:22.1460160
+2:07:33.765280
35.8p
161
D 21 Motion
Sofia Höglund
Bergeforsens SK
4:08:28.1490780
+2:12:39.795900
35.1p
162
H 21 Motion
Magnus Jeppsson
Sundbybergs IK
4:16:49.1540830
+2:21:00.845950
34.0p
163
D 21 Motion
Maria Karlstedt
Kramfors Alliansen
4:18:25.1550470
+2:22:36.855590
33.8p
164
H 21 Motion
Ronnie Lindholm
Axa SC
4:19:00.1553910
+2:23:11.859030
33.7p
165
D 21 Motion
Johanna Hillgren
Bondsjöhöjdens IK
4:21:14.1567350
+2:25:25.872470
33.4p
166
H 21 Motion
Daniel Rosenholm
Axa SC
4:21:18.1567730
+2:25:29.872850
33.4p
167
D 21 Motion
Pernilla Sjölén
Stockviks SF
4:25:28.1592700
+2:29:39.897820
32.9p
168
H 21 Motion
Jerry Persson
Team Stenstaden Mark
4:30:58.1625720
+2:35:09.930840
32.3p
169
H 21 Motion
Henning Lillhager
Axa SC
4:37:33.1665260
+2:41:44.970380
31.5p
170
D 21 Motion
Helena Åsell
Axa SC
4:40:43.1684250
+2:44:54.989370
31.2p
171
D 21 Motion
Marie Ottosson
Axa SC
4:40:46.1684520
+2:44:57.989640
31.2p
172
H 21 Motion
Pieter Vlag
Sollefteå Skidor IF
4:50:26.1742540
+2:54:37.1047660
30.1p
173
H 21 Motion
Mikael Norrgård
Bergeforsens SK
4:57:42.1786110
+3:01:53.1091230
29.4p
174
D 21 Motion
Caroline Ohlsson
Axa SC
5:04:32.1827180
+3:08:44.1132300
28.8p
175
D 21 Motion
Anna Sandvall
Axa SC
5:06:08.1836750
+3:10:19.1141870
28.6p
176
H 21 Motion
Per Magnusson
Axa SC
5:08:13.1849200
+3:12:24.1154320
28.5p
177
D 21 Motion
Josefine Styf
No Club
5:11:00.1865930
+3:15:11.1171050
28.2p
178
D 21 Motion
Cecilia Styf
No Club
5:14:59.1889870
+3:19:10.1194990
27.9p
179
H 21 Motion
Jan Ericsson
Team Stenstaden Mark
23:59:58.8639700
179
H 21 Motion
Adam Söderström
Axa SC
23:59:58.8639700
179
H 21 Motion
Oscar Avehag
Axa SC
23:59:58.8639700
179
H 21 Motion
Stefan Englund
Axa SC
23:59:58.8639700
179
H 21 Motion
David Akner
Axa SC
23:59:58.8639700
179
D 21 Motion
Johanna Eriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
185
H 21 Motion
Tobias Åhman
1life IF
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Alexander Öström
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Erik Nordgaard
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Kjell Vesslegård
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Gustav Berg
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Tomas Pettersson
Haninge SOK
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Petter Walan
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Vladimir Smirnov
Rog IK
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Tobias Jonsvens
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Fredrik Wiking
Axa SC
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Tomas Sprock
Sockertoppen IF
23:59:59.8639800
185
H 21 Motion
Karl Vallin
Axa SC
23:59:59.8639800
185
D 21 Motion
Ebba Gustafsson
Axa SC
23:59:59.8639800
185
D 21 Motion
Eva Michold
Axa SC
23:59:59.8639800
185
D 21 Motion
Anna Hammar
Axa SC
23:59:59.8639800
22km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
1:02:08.372740
66.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
2
H 21 Motion
Hampus Bergkvist
Matfors SK
1:02:24.374380
+16.1540
66.5p
3
H 21 Motion
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
1:02:25.374420
+16.1580
66.5p
4
H 21 Motion
Samuel Henriksson
Tynderö IK
1:03:23.380280
+1:15.7440
65.5p
5
H 21 Motion
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:08:41.412030
+6:32.39190
60.4p
6
D 21 Motion
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:09:34.417320
+7:25.44480
59.7p
7
D 21 Motion
Elsa Granholm
Stockviks SF
1:09:54.419330
+7:45.46490
59.4p
8
D 21 Motion
Linnea Friberg
Blackstad IF
1:11:05.426430
+8:56.53590
58.4p
9
H 21 Motion
Albin Tuvesson
Stockviks SF
1:11:10.426990
+9:02.54150
58.3p
10
D 21 Motion
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
1:12:01.432010
+9:52.59170
57.7p
11
H 21 Motion
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
1:12:22.434170
+10:14.61330
57.4p
12
H 21 Motion
Ola Tuvesson
Stockviks SF
1:12:24.434320
+10:15.61480
57.3p
13
D 21 Motion
Ylva Sandström
Stockviks SF
1:14:04.444380
+11:56.71540
56.0p
14
H 21 Motion
Axel Berglunf
Axa SC
1:16:31.459010
+14:22.86170
54.3p
15
H 21 Motion
Fredrik Nordlund
Axa SC
1:16:43.460250
+14:35.87410
54.1p
16
D 21 Motion
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
1:17:19.463840
+15:10.91000
53.7p
17
D 21 Motion
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:18:57.473660
+16:49.100820
52.6p
18
D 21 Motion
Sandra Wärme
Matfors SK
1:21:57.491610
+19:48.118770
50.7p
19
D 21 Motion
Anna Gomez
Axa SC
1:24:19.505810
+22:10.132970
49.2p
20
H 21 Motion
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:24:19.505840
+22:10.133000
49.2p
21
D 21 Motion
Agneta Bergqvist
Friskis&Svettis Sundsvall
1:25:53.515210
+23:44.142370
48.3p
22
D 21 Motion
Irma Jensen
Axa SC
1:26:07.516670
+23:59.143830
48.2p
23
H 21 Motion
Magnus Nilsson
Axa SC
1:26:40.519970
+24:32.147130
47.9p
24
D 21 Motion
Sandra Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
1:28:29.530800
+26:20.157960
46.9p
25
D 21 Motion
Cecilia Englund
Ljustorps IF
1:28:39.531820
+26:30.158980
46.8p
26
D 21 Motion
Ida Höglund
Friskis&Svettis Sundsvall
1:28:53.533240
+26:44.160400
46.7p
27
H 21 Motion
Samuel Hagman Hansson
Bergeforsens SK
1:29:11.535080
+27:03.162240
46.5p
28
D 21 Motion
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
1:29:43.538240
+27:34.165400
46.3p
29
D 21 Motion
Anna Sundell
Bondsjöhöjdens IK
1:30:05.540430
+27:56.167590
46.1p
30
H 21 Motion
Henrik Lindén
Selånger SOK
1:32:04.552330
+29:55.179490
45.1p
31
D 21 Motion
Ida Olofsson
Bondsjöhöjdens IK
1:32:13.553200
+30:04.180360
45.0p
32
D 21 Motion
Moa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
1:32:19.553820
+30:10.180980
45.0p
33
D 21 Motion
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
1:33:26.560560
+31:18.187720
44.4p
34
H 21 Motion
Vidar Norrgård
Bergeforsens SK
1:37:48.586720
+35:39.213880
42.5p
35
D 21 Motion
Linnea Jonsson
Jättendals IF
1:37:59.587870
+35:51.215030
42.4p
36
D 21 Motion
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
1:41:49.610880
+39:41.238040
40.8p
37
D 21 Motion
Emma Jonasson
Axa SC
1:42:12.613140
+40:03.240300
40.6p
38
D 21 Motion
Eva Thoresson-norin
Axa SC
1:44:12.625110
+42:03.252270
39.8p
39
D 21 Motion
Sofia Lindén
Selånger SOK
1:45:17.631600
+43:08.258760
39.4p
40
H 21 Motion
Peter Rönnqvist
Axa SC
1:48:26.650540
+46:17.277700
38.3p
41
D 21 Motion
Malin Westrin
Axa SC
1:48:39.651890
+46:31.279050
38.2p
42
D 21 Motion
Embla Nilsson
Bergeforsens SK
1:48:47.652630
+46:38.279790
38.2p
43
D 21 Motion
Elin Kempe
Bergeforsens SK
1:49:36.657530
+47:27.284690
37.9p
44
H 21 Motion
Åke Edén
Ljustorps IF
1:50:34.663340
+48:25.290500
37.6p
45
H 21 Motion
Marcus Carlsson
Axa SC
1:52:02.672130
+49:53.299290
37.1p
46
H 21 Motion
Mikael Björklund
Axa SC
1:55:07.690660
+52:59.317820
36.1p
47
D 21 Motion
Erika Dahlberg
Axa SC
1:58:49.712840
+56:40.340000
34.9p
48
H 21 Motion
Jan-erik Bjermkvist
Axa SC
1:59:15.715410
+57:06.342570
34.8p
49
D 21 Motion
Åsa Eriksson
Ljustorps IF
2:00:01.720060
+57:53.347220
34.6p
50
D 21 Motion
Lina Andersson
Axa SC
2:00:53.725220
+58:44.352380
34.3p
51
D 21 Motion
Ulrika Vedin
Axa SC
2:01:18.727710
+59:09.354870
34.2p
52
H 21 Motion
Mikael Henriksson
Axa SC
2:01:49.730860
+59:41.358020
34.1p
53
H 21 Motion
Patrik Jonasson
Axa SC
2:04:05.744430
+1:01:56.371590
33.5p
54
H 21 Motion
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
2:05:53.755200
+1:03:44.382360
33.0p
55
D 21 Motion
Helene Erixon
Axa SC
2:09:41.778040
+1:07:32.405200
32.0p
56
H 21 Motion
Bertil Ytterbom
Axa SC
2:16:37.819680
+1:14:29.446840
30.4p
57
D 21 Motion
Disa Eriksson
Ljustorps IF
2:20:37.843650
+1:18:29.470810
29.5p
58
D 21 Motion
Anna Eriksson
Ljustorps IF
2:20:38.843730
+1:18:29.470890
29.5p
59
D 21 Motion
Jennie Estman
Axa SC
2:25:05.870460
+1:22:57.497620
28.6p
60
D 21 Motion
Olivia Hammarstrand
Axa SC
2:29:18.895730
+1:27:09.522890
27.8p
61
D 21 Motion
Lina Sundberg
Axa SC
2:29:19.895880
+1:27:11.523040
27.8p
62
H 21 Motion
Tobias Westrin
Axa SC
23:59:58.8639700
63
H 21 Motion
Per-Eric Byström
Ramviks IF
23:59:59.8639800
63
H 21 Motion
Oscar Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
63
H 21 Motion
Assar Eden
Ljustorps IF
23:59:59.8639800
63
D 21 Motion
Märit Badman
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
63
D 21 Motion
Madelene Jansson
Axa SC
23:59:59.8639800
63
D 21 Motion
Ann Badman
Axa SC
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
14:52.89110
48.4p
2
D 21 Motion
Agnes Boström
Bergeforsens SK
14:54.89310
+2.100
48.3p
3
H 21 Motion
Olle Sellström
Selånger SOK
21:29.128860
+6:37.39650
33.5p
4
D 21 Motion
Maria Sällström
Selånger SOK
21:32.129110
+6:39.39900
33.4p
5
H 21 Motion
Nicolai Kuzmin
Stockviks SF
22:25.134480
+7:33.45270
32.1p
6
H 21 Motion
Folke Hagman Hansson
Bergeforsens SK
24:05.144460
+9:13.55250
29.9p
7
H 21 Motion
Pär Hansson
Bergeforsens SK
24:05.144470
+9:13.55260
29.9p
8
D 21 Motion
Minna Viksell
Bergeforsens SK
25:43.154210
+10:50.65000
28.0p
9
D 21 Motion
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
25:43.154240
+10:51.65030
28.0p
10
H 21 Motion
Sigge Svelander
Bergeforsens SK
31:32.189160
+16:40.99950
22.8p
11
D 21 Motion
Victoria Hessel
Bergeforsens SK
31:34.189310
+16:41.100100
22.8p
12
D 21 Motion
Elena Petukhovskaya
Stockviks SF
31:42.190140
+16:50.100930
22.7p
13
H 21 Motion
Mikael Kusmin
Stockviks SF
31:43.190250
+16:51.101040
22.7p
14
H 21 Motion
Hugo Forsberg
Axa SC
35:09.210800
+20:16.121590
20.5p
15
H 21 Motion
Torbjörn Forsberg
Axa SC
35:10.210930
+20:18.121720
20.5p
16
D 21 Motion
Isabella Karlsson
Axa SC
42:07.252680
+27:15.163470
17.1p
17
D 21 Motion
Klara Ramström
Axa SC
42:07.252690
+27:15.163480
17.1p
18
H 21 Motion
Elvin Fröde-Boström
Bergeforsens SK
45:44.274330
+30:52.185120
15.7p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)