Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gavleskejten
2023-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Henning Lindqvist
IK Rex
14:56.89500
2
H 16
Lukas Fahlstedt
Gävle SK
18:02.108100
+3:06.18500
3
D 16
Ingrid Wissman
IK Rex
19:27.116600
+4:31.27000
4
D 16
Elsa Alexandersson
IK Rex
20:46.124500
+5:50.34900
4.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 14
Molly Joelsson
Östervåla IF
19:23.116200
2
H 14
Linus Engstrand
Hedesunda IF
20:02.120100
+39.3800
3
H 14
Truls Nilsen
Gävle SK
24:15.145400
+4:52.29100
2.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Ville Berglund Aune
Tierps IF
8:39.51800
2
H 12
David Bäckström
Storvreta IK
8:50.52900
+11.1000
3
D 12
Olivia Essén
Storvreta IK
8:53.53200
+14.1300
4
H 12
William Hedman
Årsunda IF
8:54.53300
+15.1400
5
D 12
Nike Eriksson
Hybo AIK
9:23.56200
+44.4300
6
D 12
My Simas
IFK Hedemora SK
9:52.59100
+1:13.7200
7
H 12
Elmer Sundin
Högbo GIF
9:53.59200
+1:14.7300
8
H 12
Kalle Bredin-lindholm
Högbo GIF
9:57.59600
+1:18.7700
9
H 12
Oskar Östlund
Tierps IF
10:04.60300
+1:25.8400
10
H 12
Helmer Freijd
Årsunda IF
10:26.62500
+1:47.10600
11
H 12
Noel Persson
Högbo GIF
10:31.63000
+1:52.11100
12
D 12
Ellie Eskilsson
Tierps IF
10:53.65200
+2:14.13300
13
H 12
Axel Wissman
IK Rex
10:54.65300
+2:15.13400
14
D 12
Astrid Tjällgren
Högbo GIF
11:12.67100
+2:33.15200
15
D 12
Stella Kregert
Tierps IF
11:16.67500
+2:37.15600
16
D 12
Vilma Hallgren
Valbo Aif
11:21.68000
+2:42.16100
17
H 12
Julian Mattsson
Gävle SK
11:33.69200
+2:54.17300
18
D 12
Aprilia Silfver
Hybo AIK
11:46.70500
+3:07.18600
19
D 12
Hayley Cerny
Järbo IF
11:50.70900
+3:11.19000
20
D 12
Julia Engstrand
Hedesunda IF
12:22.74100
+3:43.22200
21
D 12
Sofie Lindberg
Kungsgårdens SK
12:48.76700
+4:09.24800
22
D 12
Kajsa Johansson
Gävle SK
13:04.78300
+4:25.26400
23
H 12
Victor Petersson
Gävle SK
13:08.78700
+4:29.26800
24
D 12
Tyra Larsson
Gävle SK
13:24.80300
+4:45.28400
25
D 12
Signe Medhamn
Gävle SK
15:33.93200
+6:54.41300
26
D 12
Hedvig Nilsen
Gävle SK
17:04.102300
+8:25.50400
2.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Kristoffer Brolin
Näsvikens IK
8:04.48300
2
H 10
Alexander Byrberg Brolin
Näsvikens IK
8:14.49300
+10.900
3
D 10
Nora Johansson
Täby IS SK
8:20.49900
+16.1500
4
H 10
Gustav Tjällgren
Högbo GIF
9:44.58300
+1:40.9900
5
D 10
Jolie Eskilsson
Tierps IF
10:00.59900
+1:56.11500
6
D 10
Frida Nilsson
Gävle SK
10:10.60900
+2:06.12500
7
D 10
Vilma Lundevall
Domnarvets GOIF
10:14.61300
+2:10.12900
8
H 10
Edvin Simas
IFK Hedemora SK
10:28.62700
+2:24.14300
9
D 10
Elise Årman
Gävle SK
10:37.63600
+2:33.15200
10
D 10
Hedda Laine
Högbo GIF
10:38.63700
+2:34.15300
11
H 10
Sixten Häll
Järbo IF
10:53.65200
+2:49.16800
12
D 10
Tyra Hedblom
Årsunda IF
11:19.67800
+3:15.19400
13
H 10
Casper Lygdman
Rembo IK
12:22.74100
+4:18.25700
14
H 10
Gunde Hånell
Gävle SK
13:53.83200
+5:49.34800
15
H 10
Arthur Östring
Gävle SK
15:53.95200
+7:49.46800
16
D 10
Elsie Edlund
Gävle SK
16:08.96700
+8:04.48300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)