Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Decemberloppet
2007-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Vårby IK
Plats: Örnsköldsvik
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Pontus Westin
Hägglunds IOFK
33:07.198660
59.9p
2
Axel Torshage
Vårby IK
34:06.204550
58.1p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
25:12.151120
78.7p
2
Andreas Domeij
Hägglunds IOFK
26:34.159380
74.6p
3
Robert Åström
Hägglunds IOFK
27:47.166680
71.3p
D 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
15:01.90010
2
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
17:52.107130
3
Emelie Persson
Vårby IK
18:12.109170
D 18
5km, Längdskidor, Fristil
1
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
16:28.98730
53.3p
H 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Alexander Engström
Nätra SK
15:01.90070
2
Robert Sjöström
Remsle SK
15:15.91440
3
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
16:17.97670
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Tomas Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
13:50.82910
2
Erik Stark
Nordingrå SK
14:17.85660
3
Jakob Sundin
Nordingrå SK
14:19.85830
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
8:51.53030
2
Märta Torshage
Vårby IK
9:16.55570
3
Patricia Lockner
Nätra SK
9:20.55970
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Jenny Solin
Remsle SK
8:12.49140
2
Linda Ström
Hägglunds IOFK
8:50.52900
3
Ninni Öberg
Salsåker-Ullångers IF
9:29.56810
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
7:30.44920
2
Frida Hagström
Anundsjö IF
8:15.49400
3
Emma Strömberg
Remsle SK
8:37.51640
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Jackline Lockner
Nätra SK
7:24.44330
2
Julia Nyström
Kramfors Alliansen
8:21.50030
3
Ida Maria Runden
Graninge-Alliansen
8:28.50720
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Sebastian Samuelsson
Graninge-Alliansen
9:00.53900
2
William Runden
Graninge-Alliansen
9:24.56320
3
Alexander Hörnquist
Hägglunds IOFK
10:25.62400
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Olle Strömbäck
Nätra SK
8:31.51090
2
Tobias Lampinen
Graninge-Alliansen
8:45.52420
3
Anton Jonsson
Salsåker-Ullångers IF
10:05.60440
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
8:27.50660
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
6:49.40860
2
Johan Bergman
Remsle SK
7:11.43030
3
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
7:33.45250
D 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Julia Nyberg
Anundsjö IF
5:57.35690
2
Maja Petersson
Vårby IK
6:02.36150
3
Beatrice Hörnquist
Hägglunds IOFK
7:43.46270
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Pettersson
Nätra SK
5:04.30300
2
Sanna Öberg
Salsåker-Ullångers IF
5:10.30900
3
Jessica Sjölund
Husums IF SK
5:36.33500
H 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Mathias Modin
Remsle SK
5:07.30600
2
Elias Håkansson
Junsele IF
5:30.32900
3
Max Byström
Nätra SK
7:11.43000
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elis Strömbäck
Nätra SK
4:26.26500
2
Jonathan Modin
Remsle SK
5:04.30300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Decemberloppet 2012
Decemberloppet 2012
Decemberloppet 2012
Decemberloppet 2010
Decemberloppet / Vårbyfighten 2008
Decemberloppet 2007
Tävlingar i närheten
Fabriksloppet 2007
Konstvägenloppet 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan