Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2023-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Österberg
Storvreta IK
2:12:48.796700
82.1p
2
Ronnie Löf
Högbo GIF
2:17:13.823200
+4:25.26400
78.7p
3
Mikael Larsson
Team Walle SK
2:27:47.886600
+14:59.89800
71.5p
4
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
2:28:23.890200
+15:35.93400
71.2p
5
Jan Östlund
Team Walle SK
2:30:39.903800
+17:51.107000
69.8p
6
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:30:41.904000
+17:53.107200
69.8p
7
Lazze Andersson
Karlslunds IF SF
2:30:42.904100
+17:54.107300
69.8p
8
Ulf Tingelöf
Team Walle SK
2:32:23.914200
+19:35.117400
68.8p
9
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:34:29.926800
+21:41.130000
67.6p
10
Rickard Molin
Team Walle SK
2:39:44.958300
+26:56.161500
64.9p
11
Anders Westerlund
Snö & Tö Skidklubb
2:39:51.959000
+27:03.162200
64.8p
12
Lasse Pettersson
Storviks IF
2:41:02.966100
+28:14.169300
64.2p
13
Björn Lindgren
Täby IS SK
2:42:44.976300
+29:56.179500
63.4p
14
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:42:55.977400
+30:07.180600
63.3p
15
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:43:00.977900
+30:12.181100
63.3p
16
Thimmy Avonds
Karlslunds IF SF
2:43:59.983800
+31:11.187000
62.8p
17
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:46:09.996800
+33:21.200000
61.8p
18
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
2:47:29.1004800
+34:41.208000
61.2p
19
Magnus Haglund
Snö & Tö Skidklubb
2:47:30.1004900
+34:42.208100
61.2p
20
Henrik Krook
Täby IS SK
2:48:07.1008600
+35:19.211800
60.9p
21
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
2:48:22.1010100
+35:34.213300
60.8p
22
Pontus Rosberg
Ufk
2:54:25.1046400
+41:37.249600
58.2p
23
Anders Lindberg
Åkersberga SK
2:56:49.1060800
+44:01.264000
57.3p
24
Ulrik Schäfer
Ufk
3:01:26.1088500
+48:38.291700
55.5p
25
Peder Gabrielsson
Gimo IF SK
3:01:59.1091800
+49:11.295000
55.3p
26
Lars Abrahamsson Hjerpe
Finspångs SOK
3:05:17.1111600
+52:29.314800
54.1p
27
Tomas Lundqvist
Team Walle SK
3:06:42.1120100
+53:54.323300
53.6p
28
Christian Nyberg
Söderfors GOIF
3:08:33.1131200
+55:45.334400
53.0p
29
Robert Kraft
Sunnersta Aif
3:10:16.1141500
+57:28.344700
52.4p
30
Joakim Perani
Åkersberga SK
3:11:31.1149000
+58:43.352200
52.0p
31
Tomas Finn
Snö & Tö Skidklubb
3:15:09.1170800
+1:02:21.374000
50.9p
32
Tommy Jansson
Byggnadsverk Sports Club
3:15:34.1173300
+1:02:46.376500
50.7p
33
Anders Lövefors
Täby IS SK
3:16:55.1181400
+1:04:07.384600
50.3p
34
Torbjörn Vading
IK Rex
3:18:09.1188800
+1:05:21.392000
50.0p
35
Henrik Ejderholm
Ufk
3:18:55.1193400
+1:06:07.396600
49.7p
36
Mikael Stenelund
Stockholms RK
3:19:09.1194800
+1:06:21.398000
49.7p
37
Jan Axelsson
Högbo GIF
3:27:19.1243800
+1:14:31.447000
47.4p
38
Ulf Söder
Ericsson IK
3:27:38.1245700
+1:14:50.448900
47.3p
39
Lars Hugo Lagerstrom
Valbo Aif
3:33:18.1279700
+1:20:30.482900
45.8p
40
Jan Larsson
Månkarbo IF
3:34:24.1286300
+1:21:36.489500
45.5p
41
Fredrik Hammarqvist
Föreningen IKJ Haninge
3:37:44.1306300
+1:24:56.509500
44.7p
42
Jan Johansson
Storviks IF
3:43:17.1339600
+1:30:29.542800
43.4p
43
Mathias Pusa Persson
Nacka Värmdö SK
3:45:49.1354800
+1:33:01.558000
42.9p
44
Henrik Ljungberg
Täby IS SK
4:01:15.1447400
+1:48:27.650600
39.7p
45
Per Sandwall
Ssik
4:37:43.1666200
+2:24:55.869400
33.8p