Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötalopppet
2023-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Melker Svensson
Landsbro IF SK
1:00:23.362200
61.6p
2
Julia Eriksson
Hestra IF
1:03:25.380400
+3:02.18100
58.6p
3
Linn Fransson
Landsbro IF SK
1:03:56.383500
+3:33.21200
58.1p
4
Corswant Clara Von
Göteborgs SK
1:04:41.388000
+4:18.25700
57.5p
5
Amanda Lind
Hestra IF
1:08:14.409300
+7:51.47000
54.5p
6
Peter Andersson
Anderstorps OK
1:08:19.409800
+7:56.47500
54.4p
7
Ida Larsen
Ulricehamn
1:10:24.422300
+10:01.60000
52.8p
8
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
1:11:45.430400
+11:22.68100
51.8p
9
Agnes Johansson
Team Nordic Trail
1:12:19.433800
+11:56.71500
51.4p
10
Camilla Håkanson
Vif
1:14:19.445800
+13:56.83500
50.0p
11
Charlotte Hamacek
Göteborg
1:15:45.454400
+15:22.92100
49.1p
12
Meja Fransson
Landsbro IF SK
1:15:48.454700
+15:25.92400
49.0p
13
Olivia Larsson
Lidköpings Kanotförening
1:17:44.466300
+17:21.104000
47.8p
14
Tobias Lövkvist
Habo
1:17:48.466700
+17:25.104400
47.8p
15
Hannes Dahlberg
Lödde Kanotklubb
1:18:16.469500
+17:53.107200
47.5p
16
Elisabet Altin
Växjö OK
1:19:01.474000
+18:38.111700
47.0p
17
Ingrid Jillerö
Trollhättan
1:19:19.475800
+18:56.113500
46.9p
18
Sonny Sunesson
Laholm
1:21:07.486600
+20:44.124300
45.8p
19
David Glans
Axa SC
1:21:12.487100
+20:49.124800
45.8p
20
Maria Hörnquist
Anderstorps OK
1:21:14.487300
+20:51.125000
45.8p
21
Caroline Lorentzon
Göteborg
1:22:33.495200
+22:10.132900
45.0p
22
Julia Birath
Stenungsunds OK
1:25:10.510900
+24:47.148600
43.6p
23
Karin Anesand
Lindome
1:26:02.516100
+25:39.153800
43.2p
24
Malin Olofsson
Göteborg
1:26:11.517000
+25:48.154700
43.1p
25
Karin Falkham
OK Landehof
1:27:20.523900
+26:57.161600
42.6p
26
Karin Forssell
Göteborg
1:28:47.532600
+28:24.170300
41.9p
27
Sven Olof Svensson
Björkfors GOIF
1:29:50.538900
+29:27.176600
41.4p
28
Sofia Sjödell
Värnamo
1:31:25.548400
+31:02.186100
40.7p
29
Helena Eriksson
Ulricehamns OK
1:33:23.560200
+33:00.197900
39.8p
30
Anna Samuelsson
Kungsbacka
1:33:45.562400
+33:22.200100
39.6p
31
Liselott Ljung
Malmö FK
1:33:52.563100
+33:29.200800
39.6p
32
Natalie Nilsson
Vegby SK
1:34:12.565100
+33:49.202800
39.5p
33
Patrik Potocki
Tvååker
1:38:54.593300
+38:31.231000
37.6p
34
Zarah-lena Jillerö
Trollhättan
1:43:01.618000
+42:38.255700
36.1p
35
Maria Ådahl
Mölndal
1:46:35.639400
+46:12.277100
34.9p
36
Martin Eriksson
Jönköping
1:47:28.644700
+47:05.282400
34.6p
37
Karolina Bondenius
Göteborg
1:49:37.657600
+49:14.295300
33.9p
38
Metta Lundquist
Limhamn
1:50:58.665700
+50:35.303400
33.5p
39
Kerstin Mattiasson
Marbäck
1:53:28.680700
+53:05.318400
32.8p
40
Sandra Henderson
Göteborg
1:58:17.709600
+57:54.347300
31.4p
41
Jan Petersen
Holte Ski
2:02:49.736800
+1:02:26.374500
30.3p
42
Yvonne Gossner
Limhamn
2:24:58.869700
+1:24:35.507400
25.6p