Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
K-Byggslingan
2023-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:52:02.672100
82.0p
2
Hampus Erndin
Nybro Ski
1:54:33.687200
+2:31.15000
79.7p
3
Alexander Thudeen
Sya SK
1:56:08.696700
+4:06.24500
78.3p
4
Jesper Norström
Tunafors SK
2:00:57.725600
+8:55.53400
74.3p
5
Andreas Andersson
Tunafors SK
2:06:28.758700
+14:26.86500
70.2p
6
Tomas Hagström
Sya SK
2:06:31.759000
+14:29.86800
70.2p
7
David Erndin
Nybro Ski
2:06:35.759400
+14:33.87200
70.2p
8
Mikael Larsson
Hällbybrunns IF
2:06:36.759500
+14:34.87300
70.1p
9
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
2:07:40.765900
+15:38.93700
69.4p
10
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:08:45.772400
+16:43.100200
68.7p
11
Tobias Svensson
Eksjö SOK
2:09:17.775600
+17:15.103400
68.3p
12
Hans-Göran Magnus Arvidsson
Sya SK
2:09:25.776400
+17:23.104200
68.2p
13
Daniel Larsson
Norrköping Triathlon
2:11:03.786200
+19:01.114000
67.2p
14
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:11:34.789300
+19:32.117100
66.9p
15
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:16:56.821500
+24:54.149300
63.6p
16
Manne Forssberg
DPONLY Ski Club
2:16:57.821600
+24:55.149400
63.6p
17
David Kasselstrand
Gamleby OK
2:19:28.836700
+27:26.164500
62.2p
18
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:19:49.838800
+27:47.166600
62.0p
19
Morgan Lindstam
Sya SK
2:21:59.851800
+29:57.179600
60.9p
20
Henrik Zenob
Linköpings SK
2:22:03.852200
+30:01.180000
60.8p
21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:22:04.852300
+30:02.180100
60.8p
22
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:24:49.868800
+32:47.196600
59.4p
23
Tobias Lindroos
Folksamkamraterna
2:26:00.875900
+33:58.203700
58.8p
24
Johan Andersson
Vreta Skid o Mk
2:26:21.878000
+34:19.205800
58.7p
25
Edvin Bergström
Axa SC
2:28:06.888500
+36:04.216300
57.8p
26
Martin Johansson
Gamleby OK
2:28:49.892800
+36:47.220600
57.5p
27
Tomas Boman
Sya SK
2:30:53.905200
+38:51.233000
56.5p
28
Niklas Björn
Hagfors SF
2:31:10.906900
+39:08.234700
56.4p
29
Björn Holm
Sya SK
2:32:00.911900
+39:58.239700
56.0p
30
Håvard Eriksen
SOK Viljan
2:33:32.921100
+41:30.248900
55.4p
31
Viktor Gredin
Halmstads Skidklubb
2:33:51.923000
+41:49.250800
55.2p
32
Nils-Arvid Olofsson
Malmö FK
2:35:02.930100
+43:00.257900
54.7p
33
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:37:10.942900
+45:08.270700
53.8p
34
David Svensson
Linköpings SK
2:40:01.960000
+47:59.287800
52.7p
35
John Tillmar
Åtvidabergs IF
2:42:42.976100
+50:40.303900
51.7p
36
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:43:17.979600
+51:15.307400
51.4p
37
Alexander Ahlstrand
Vreta Skid o Mk
2:44:04.984300
+52:02.312100
51.2p
38
Markus Alfredsson
Åtvidabergs IF
2:45:07.990600
+53:05.318400
50.8p
39
Jerry Johansson
Axa SC
2:46:32.999100
+54:30.326900
50.3p
40
Mattias Löf
SOL Tranås
2:48:02.1008100
+56:00.335900
49.7p
41
Anders Kindgren
Sya SK
2:49:05.1014400
+57:03.342200
49.4p
42
Samuel Malmfors
Söderköpings OK
2:49:35.1017400
+57:33.345200
49.2p
43
Rasmus Johansson
Axa SC
2:51:03.1026200
+59:01.354000
48.7p
44
Johannes Nellfur
Borensbergs IF SK
2:52:18.1033700
+1:00:16.361500
48.3p
45
Jens Bergendorff
Sya SK
2:55:39.1053800
+1:03:37.381600
47.2p
46
Gustav Stafström
Umara SC
2:56:10.1056900
+1:04:08.384700
47.0p
47
Otto Fricke
Sya SK
2:56:25.1058400
+1:04:23.386200
47.0p
48
Martin Henrysson
Björkfors GOIF
2:56:44.1060300
+1:04:42.388100
46.9p
49
Richard Paakkonen
OK Kolmården
3:00:42.1084100
+1:08:40.411900
45.7p
50
Gabriel Segergren
IK Nocout.se
3:01:26.1088500
+1:09:24.416300
45.5p
51
Magnus Jönsson
Axa SC
3:05:13.1111200
+1:13:11.439000
44.4p
52
Stefan Bertilsson
Sya SK
3:05:22.1112100
+1:13:20.439900
44.3p
53
Peter Andersson
Sya SK
3:05:38.1113700
+1:13:36.441500
44.3p
54
Mattias Bergström
Norrköpings SK
3:10:03.1140200
+1:18:01.468000
43.1p
55
Tim Holmstedt
Axa SC
3:10:08.1140700
+1:18:06.468500
43.0p
56
Algot Walfridsson
Axa SC
3:19:39.1197800
+1:27:37.525600
40.7p
57
Jonas Lindqvist
Nsk
3:20:39.1203800
+1:28:37.531600
40.5p
58
Fredrik Donn
Söderköping SK
3:22:08.1212700
+1:30:06.540500
40.1p