Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2023-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Nordström
Östervåla IF
1:53:57.683690
78.3p
2
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:03:58.743780
+10:00.59990
70.7p
3
Per Olov Andersson
Västerås Skidklubb
2:06:46.760570
+12:48.76780
68.8p
4
Eric Svensson
Vassunda IF
2:07:38.765760
+13:40.81970
68.3p
5
Johan Gustafsson
Oxbergs IF
2:10:10.780910
+16:12.97120
66.7p
6
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:10:25.782440
+16:27.98650
66.5p
7
Ola Andersson
Domnarvets GOIF
2:10:40.783940
+16:42.100150
66.4p
8
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:10:47.784610
+16:49.100820
66.3p
9
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:11:24.788390
+17:27.104600
65.9p
10
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:11:26.788550
+17:28.104760
65.9p
11
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:11:55.791460
+17:57.107670
65.6p
12
Jonas Bohlin
Borlänge Energi Pk
2:13:19.799880
+19:21.116090
64.8p
13
Fredrik Svensson
Granbergsdals IF
2:14:38.807730
+20:40.123940
64.1p
14
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:16:40.819920
+22:42.136130
62.9p
15
Nicklas Bergström
Täby OK
2:17:40.825980
+23:42.142190
62.4p
16
Ulf Edsfors Nilsson
Orsa SK
2:18:41.832020
+24:43.148230
61.9p
17
Micael Lindgren
Storvreta IK
2:19:54.839320
+25:56.155530
61.2p
18
Olof Widenfalk
Storvreta IK
2:19:58.839700
+26:00.155910
61.2p
19
Tomas Nilsson
Orsa SK
2:20:00.839910
+26:02.156120
61.2p
20
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:20:29.842830
+26:31.159040
60.9p
21
Dick Andersson
Svärdsjö IF
2:22:58.857780
+29:00.173990
59.7p
22
Sven Sundberg
No Club
2:23:04.858360
+29:06.174570
59.6p
23
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:24:37.867630
+30:39.183840
58.9p
24
Torbjörn Bäck
Dalregementets IF
2:28:37.891650
+34:39.207860
57.1p
25
Andreas Nordström
Stockholms RK
2:29:04.894350
+35:06.210560
56.8p
26
Erik Mårtén
Västerås Skidklubb
2:30:59.905870
+37:01.222080
56.0p
27
Greger Olsson
Snö & Tö Skidklubb
2:31:59.911820
+38:01.228030
55.6p
28
Claes Hedström
Nybro Ski
2:35:02.930170
+41:04.246380
54.3p
29
Nils-Arvid Olofsson
Malmö FK
2:35:59.935810
+42:01.252020
53.9p
30
Andrew Hooker
Orsa SK
2:36:31.939090
+42:34.255300
53.7p
31
Daniel Leander
Brudpiga RK
2:38:09.948890
+44:12.265100
53.1p
32
Niklas van der Schoot
Mälarö SOK
2:38:56.953560
+44:58.269770
52.8p
33
Kenneth Petersson
A3 Träningscenter
2:40:26.962550
+46:28.278760
52.2p
34
Staffan Hugerth
IFK Mora SK
2:41:45.970460
+47:47.286670
51.7p
35
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:42:00.971940
+48:02.288150
51.6p
36
Torbjörn Vading
IK Rex
2:43:01.978090
+49:04.294300
51.3p
37
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:43:10.978970
+49:12.295180
51.2p
38
Johan Larsson
Nybro Ski
2:46:17.997610
+52:19.313820
50.1p
39
Lars Kuttainen
Svaide-Roma SOK
2:48:20.1009920
+54:22.326130
49.4p
40
Joachim Hammersland
No Club
2:48:37.1011650
+54:39.327860
49.3p
41
Mikael Lundh
Ryda SK
2:48:57.1013680
+54:59.329890
49.2p
42
Hans Rynnel
IFK Helsingborg
2:54:11.1045070
+1:00:13.361280
47.5p
43
Håkan Norling
Näshulta GOIF
2:54:12.1045100
+1:00:14.361310
47.5p
44
Søren Kobbernagel
København SK
2:56:07.1056610
+1:02:09.372820
46.9p
45
Peter Attmarsson
Näshulta GOIF
2:59:08.1074790
+1:05:11.391000
46.0p
46
Rolf Lindberg
Sätra IF
3:00:08.1080770
+1:06:10.396980
45.7p
47
Anders Håkansson
Varberg
3:01:39.1089830
+1:07:41.406040
45.3p
48
Joakim Landström
Åshammars IK
3:01:43.1090290
+1:07:46.406500
45.3p
49
Anders Lindell
Axa SC
3:02:45.1096490
+1:08:48.412700
45.0p
50
Björn Holmqvist
Ängelholm
3:06:54.1121390
+1:12:57.437600
43.9p
51
Fredrik Fredriksson
Åkersberga SK
3:10:31.1143090
+1:16:34.459300
42.9p
52
Mats Pettersson
Bromma Vällingby SOK
3:12:04.1152360
+1:18:06.468570
42.6p
53
Stig Carnbrand
Västerås
3:39:01.1314070
+1:45:03.630280
36.8p
54
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
3:46:41.1360090
+1:52:44.676300
35.4p
55
Per Jemth
Arvika IS
4:12:38.1515730
+2:18:40.831940
31.4p
-
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
-
Jörgen Eriksson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Pierre Malteskog
SK Glädjen Göteborg
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)