Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2023-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 19
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:46:40.639970
85.0p
2
H 19
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:46:41.640050
+0
85.0p
3
H 19
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:47:13.643270
+33.3200
84.4p
4
H 19
Adrian Lundberg
SK Bore
1:47:19.643810
+38.3740
84.4p
5
H 19
Jonatan Steen
Sågmyra SK
1:47:20.643950
+39.3880
84.3p
6
H 19
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:51:32.669160
+4:51.29090
80.4p
7
H 19
David Larsson
Lillhärdals IF
1:51:37.669600
+4:56.29530
80.4p
8
H 19
Tor Rönnestrand
Ås IF
1:51:46.670540
+5:05.30470
80.2p
9
H 40
David Flinkfelt
IFK Mora SK
1:52:37.675680
+5:57.35610
79.5p
10
H 19
Alexander Thudeen
Sya SK
1:52:49.676840
+6:08.36770
79.3p
11
H 19
Filip Strand
Domnarvets GOIF
1:52:53.677210
+6:12.37140
79.2p
12
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
1:52:55.677440
+6:14.37370
79.2p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:53:00
13
H 19
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:53:27.680690
+6:47.40620
78.7p
14
H 19
Kristian Ek
XC Sthlm Ski Club
1:53:28.680720
+6:47.40650
78.7p
15
H 19
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:53:30.680920
+6:49.40850
78.7p
16
H 19
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:53:50.682910
+7:09.42840
78.4p
17
H 19
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:53:56.683500
+7:15.43430
78.4p
18
H 50
Ulf Nordström
Östervåla IF
1:53:57.683690
+7:17.43620
78.3p
19
H 19
Tobias Andervang
Hestra IF
1:53:58.683730
+7:17.43660
78.3p
20
H 19
Nils Mattsson
Axa SC
1:54:12.685150
+7:31.45080
78.1p
21
H 40
Tobias Johansson
Axa SC
1:55:05.690410
+8:24.50340
77.4p
22
H 19
Mikael Andersson
Malungs IF
1:55:26.692590
+8:46.52520
77.1p
23
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:55:56.695520
+9:15.55450
76.7p
24
H 19
Markus Melén
Falu IK
1:56:19.697880
+9:39.57810
76.4p
25
H 19
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
1:56:52.701110
+10:11.61040
76.0p
26
H 40
Henrik Litzell
Hestra IF
1:57:35.705410
+10:54.65340
75.4p
27
H 19
Jesper Norström
Tunafors SK
1:59:45.718470
+13:05.78400
73.7p
28
H 19
Andreas Markeby
Grönklitts IF
1:59:54.719350
+13:13.79280
73.6p
29
H 40
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:59:54.719390
+13:14.79320
73.6p
30
H 40
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:00:08.720730
+13:27.80660
73.4p
31
H 19
Johan Halfvarsson
Sågmyra SK
2:00:24.722300
+13:43.82230
73.3p
32
H 19
Oscar Lövgren
Strängnäs SK
2:00:25.722410
+13:44.82340
73.2p
33
H 19
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:00:43.724220
+14:02.84150
73.0p
34
H 19
Kalle Georgsson
Högbo GIF
2:00:52.725180
+14:12.85110
72.9p
35
H 19
William Fälth
Umara SC
2:00:58.725710
+14:17.85640
72.8p
36
H 19
Mathias Myrén
OK Alehof
2:01:01.726080
+14:21.86010
72.8p
37
H 40
Joel Kröjs
Gävle SK
2:01:08.726720
+14:27.86650
72.7p
38
H 19
Daniel Forsgren
Karlslunds IF SF
2:01:16.727570
+14:36.87500
72.6p
39
H 19
Carl Ljungqvist
XC Sthlm Ski Club
2:01:16.727580
+14:36.87510
72.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:03:00
40
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
2:03:49.742810
+17:08.102740
70.8p
41
D 19
Linnea Johansson
Lager 157
2:03:51.743060
+17:10.102990
70.8p
42
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:03:58.743780
+17:18.103710
70.7p
43
H 19
Björn Strömbäck
Vallsta SK
2:04:12.745190
+17:32.105120
70.5p
44
H 40
Antti Karonen
Storvreta IK
2:04:19.745850
+17:38.105780
70.5p
45
H 40
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:04:25.746450
+17:44.106380
70.4p
46
D 19
Tova Andersson
Östersunds SK
2:04:26.746580
+17:46.106510
70.4p
47
H 19
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
2:04:47.748640
+18:06.108570
70.2p
48
H 19
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:04:57.749610
+18:16.109540
70.0p
49
H 19
Alexander Öström
No Club
2:05:17.751630
+18:36.111560
69.8p
50
D 19
Hilda Löf
XC Sthlm Ski Club
2:05:33.753290
+18:53.113220
69.6p
51
H 50
Per Olov Andersson
Västerås Skidklubb
2:06:46.760570
+20:06.120500
68.8p
52
H 19
Anton Unger
Falu IK
2:06:59.761890
+20:19.121820
68.7p
53
H 40
Robert Jakobsson
Mälarö SOK
2:07:06.762570
+20:26.122500
68.6p
54
H 19
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
2:07:37.765640
+20:56.125570
68.3p
55
H 50
Eric Svensson
Vassunda IF
2:07:38.765760
+20:57.125690
68.3p
56
H 40
Joakim Eriksson
Malungs IF
2:08:01.768030
+21:20.127960
68.0p
57
H 40
Romain Balieu
Stockholms RK
2:08:09.768880
+21:29.128810
67.9p
58
H 40
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:08:14.769310
+21:33.129240
67.9p
59
H 40
Mikael Lange
Storvreta IK
2:08:31.771050
+21:50.130980
67.7p
60
H 19
Maximillian Jahn
Karbennings GOIF
2:08:33.771210
+21:52.131140
67.7p
61
H 19
Daniel Kolm
XC Sthlm Ski Club
2:08:34.771330
+21:53.131260
67.7p
62
H 19
Simon Lundberg
SK Bore
2:08:38.771770
+21:58.131700
67.6p
63
H 40
Karl-Johan Karlberg
Hammerdals IF
2:08:53.773260
+22:12.133190
67.5p
64
H 19
Rickard Rosén
Storvreta IK
2:08:53.773280
+22:13.133210
67.5p
65
H 19
Emil Johansson
Sockertoppen IF
2:09:29.776870
+22:49.136800
67.1p
66
H 19
Mårten Dalmans
Malungs IF
2:10:01.780010
+23:20.139940
66.8p
67
H 40
Johan Thalin
Storvreta IK
2:10:05.780490
+23:25.140420
66.7p
68
H 50
Johan Gustafsson
Oxbergs IF
2:10:10.780910
+23:29.140840
66.7p
69
H 19
Sebastian Johansson
IK Nocout.se
2:10:11.781090
+23:31.141020
66.7p
70
H 19
Kasper Johansson
Karlslunds IF SF
2:10:12.781160
+23:31.141090
66.7p
71
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:10:17.781650
+23:36.141580
66.6p
72
H 40
Stefan Sundblad
Storvreta IK
2:10:17.781680
+23:37.141610
66.6p
73
H 50
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:10:25.782440
+23:44.142370
66.5p
74
H 50
Ola Andersson
Domnarvets GOIF
2:10:40.783940
+23:59.143870
66.4p
75
H 50
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:10:47.784610
+24:06.144540
66.3p
76
H 50
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:11:24.788390
+24:44.148320
65.9p
77
H 19
Simon Gustavsson
Ulricehamn
2:11:25.788450
+24:44.148380
65.9p
78
H 50
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:11:26.788550
+24:45.148480
65.9p
79
D 19
Sofia Svensson
Vassunda IF
2:11:54.791300
+25:13.151230
65.7p
80
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:11:55.791460
+25:14.151390
65.6p
81
H 19
Markus Lundblad
Täby IS SK
2:12:04.792320
+25:23.152250
65.6p
82
H 19
Marcus Nolkrantz
Stockholms RK
2:12:08.792710
+25:27.152640
65.5p
83
H 19
Philip Josefsson Sammeli
Näsets Paddlarklubb
2:13:00.797940
+26:19.157870
65.0p
84
H 19
Erik Sörheim
Axa SC
2:13:00.797970
+26:20.157900
65.0p
85
H 19
Björn Daniels
Orsa SK
2:13:03.798230
+26:22.158160
65.0p
86
H 19
Henrik Lundewall
Nyköping
2:13:08.798740
+26:27.158670
64.9p
87
H 19
Julius Forsell
Filipstads SF
2:13:19.799810
+26:38.159740
64.8p
88
H 50
Jonas Bohlin
Borlänge Energi Pk
2:13:19.799880
+26:39.159810
64.8p
89
H 19
Per Stigson
Öje IF
2:13:43.802210
+27:02.162140
64.6p
90
H 19
Anton Rajalakso
Norrbärke SK
2:13:43.802220
+27:02.162150
64.6p
91
H 40
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:13:52.803170
+27:12.163100
64.5p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:14:00
92
H 19
Erik Johansson
Svaide-Roma SOK
2:14:15.805460
+27:34.165390
64.3p
93
H 50
Fredrik Svensson
Granbergsdals IF
2:14:38.807730
+27:57.167660
64.1p
94
H 40
Stefan Ax
Stockholm
2:14:59.809810
+28:18.169740
63.9p
95
H 19
Johan Lehtinen
Gustafs GOIF
2:15:07.810620
+28:26.170550
63.8p
96
H 19
Eskil Friberg
Vassunda IF
2:16:01.816090
+29:21.176020
63.3p
97
H 50
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:16:40.819920
+29:59.179850
62.9p
98
H 60
Lars Olsson
Särna SK
2:16:53.821230
+30:12.181160
62.8p
99
H 19
Edvin Ramström
Axa SC
2:16:54.821320
+30:13.181250
62.8p
100
H 19
Anders Sjöberg
Källbottens IK
2:17:23.824280
+30:43.184210
62.6p
101
D 19
Jenny Edin
Matfors SK
2:17:36.825590
+30:56.185520
62.4p
102
H 50
Nicklas Bergström
Täby OK
2:17:40.825980
+31:00.185910
62.4p
103
H 19
Robin Cardfelt
Snö & Tö Skidklubb
2:17:42.826190
+31:02.186120
62.4p
104
H 40
Anders Näslund
Svegs IK
2:17:51.827080
+31:11.187010
62.3p
105
H 40
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:18:17.829680
+31:37.189610
62.1p
106
H 19
Kristoffer Lundahl
Kimstad GOIF
2:18:33.831220
+31:52.191150
61.9p
107
H 50
Ulf Edsfors Nilsson
Orsa SK
2:18:41.832020
+32:00.191950
61.9p
108
H 40
Martin Othozon
Falun Borlänge SK
2:18:55.833410
+32:14.193340
61.7p
109
H 19
Anders Hörnström
Gustafs GOIF
2:19:01.834080
+32:21.194010
61.7p
110
H 19
Dennis Lindberget
OK Borgen
2:19:49.838820
+33:08.198750
61.3p
111
H 50
Micael Lindgren
Storvreta IK
2:19:54.839320
+33:13.199250
61.2p
112
D 19
Hanna Höij
Axa SC
2:19:54.839340
+33:13.199270
61.2p
113
H 19
Markus Tollsten
Orsa
2:19:54.839390
+33:14.199320
61.2p
114
H 19
Richard Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:19:56.839510
+33:15.199440
61.2p
115
H 50
Olof Widenfalk
Storvreta IK
2:19:58.839700
+33:17.199630
61.2p
116
H 50
Tomas Nilsson
Orsa SK
2:20:00.839910
+33:19.199840
61.2p
117
H 40
Elias Eriksson
SK Leksand
2:20:12.841170
+33:32.201100
61.1p
118
H 40
Tommy Elomaa
Åf SK
2:20:18.841760
+33:37.201690
61.0p
119
H 50
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:20:29.842830
+33:48.202760
60.9p
120
H 19
Joel Jelf
Sundbybergs IK
2:21:29.848810
+34:48.208740
60.4p
121
D 19
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
2:22:07.852610
+35:26.212540
60.1p
122
H 19
Perraski Åkerlund
Kvarnsvedens GOIF SK
2:22:16.853570
+35:36.213500
60.0p
123
H 60
Mikael Slotte
Envikens IF
2:22:28.854710
+35:47.214640
59.9p
124
H 50
Dick Andersson
Svärdsjö IF
2:22:58.857780
+36:18.217710
59.7p
125
H 40
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:23:04.858340
+36:23.218270
59.6p
126
H 50
Sven Sundberg
No Club
2:23:04.858360
+36:23.218290
59.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:24:00
127
H 60
Björn Näslund
Svegs IK
2:24:14.865360
+37:33.225290
59.1p
128
H 19
Niclas Sundberg
Bauhaus Sportklubb
2:24:34.867360
+37:53.227290
58.9p
129
H 50
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:24:37.867630
+37:56.227560
58.9p
130
H 40
Magnus Pålsson
Axa SC
2:25:03.870250
+38:22.230180
58.7p
131
H 19
Marcus Lindahl
Stora Tuna IK SK
2:25:28.872760
+38:47.232690
58.5p
132
H 19
Erik Vikström
Falu IK
2:26:28.878790
+39:48.238720
58.0p
133
H 60
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:26:50.880940
+40:09.240870
57.9p
134
H 19
Lucas Gauffin
Axa SC
2:27:17.883600
+40:36.243530
57.7p
135
H 19
Vaclav Novak
IFK Mora SK
2:28:29.890830
+41:48.250760
57.1p
136
H 40
Johan Zetterström
Zedrail
2:28:29.890880
+41:49.250810
57.1p
137
H 50
Torbjörn Bäck
Dalregementets IF
2:28:37.891650
+41:56.251580
57.1p
138
H 19
Björn Brandberg
Axa SC
2:28:37.891690
+41:57.251620
57.0p
139
H 19
Martin Dannelind
Ufk
2:28:39.891830
+41:58.251760
57.0p
140
H 40
Karl Gyll
Axa SC
2:28:41.892010
+42:00.251940
57.0p
141
H 60
Nils Moen
Mälarö SOK
2:28:50.892970
+42:10.252900
57.0p
142
H 19
Oscar Syrjä
Korsnäs IF SK
2:28:58.893730
+42:17.253660
56.9p
143
H 40
Magnus Dellert
Östersund
2:29:01.894060
+42:20.253990
56.9p
144
H 50
Andreas Nordström
Stockholms RK
2:29:04.894350
+42:23.254280
56.8p
145
D 40
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
2:29:32.897110
+42:51.257040
56.6p
146
H 19
Oscar Eriksson
Uppsala
2:29:47.898630
+43:06.258560
56.5p
147
H 19
Johan Dahlstedt
Sälens IF
2:29:53.899290
+43:13.259220
56.5p
148
H 40
Marcin Sienko
Rehns BK
2:30:03.900210
+43:22.260140
56.4p
149
H 19
Leo Von Beckman
Enköpings Aif
2:30:33.903250
+43:52.263180
56.2p
150
H 19
Tobias Gustafsson
Hössna IF
2:30:45.904440
+44:04.264370
56.1p
151
H 50
Erik Mårtén
Västerås Skidklubb
2:30:59.905870
+44:19.265800
56.0p
152
H 19
Joakim Skärlén
Haninge SOK
2:31:22.908130
+44:41.268060
55.8p
153
H 19 Motion
Fredrik Nilsson
Sveden Trä IF
2:31:27.908630
+44:46.268560
55.8p
154
H 40
Anders Jakobsson
Nybro Ski
2:31:35.909490
+44:55.269420
55.8p
155
H 60
Torbjorn Wik
IFK Mora SK
2:31:37.909690
+44:57.269620
55.7p
156
H 50
Greger Olsson
Snö & Tö Skidklubb
2:31:59.911820
+45:18.271750
55.6p
157
H 19
Rasmus Janse
Telia IoFF
2:32:01.912030
+45:20.271960
55.6p
158
D 19
Emmi Jokela
IFK Mora SK
2:32:15.913470
+45:35.273400
55.5p
159
H 19
Mattias Johnsson
DPONLY Ski Club
2:32:17.913630
+45:36.273560
55.5p
160
H 19
Wille Johansson
Bjursås IK
2:32:22.914110
+45:41.274040
55.4p
161
H 19 Motion
Henrik Bergman
IFK Våmhus
2:32:23.914210
+45:42.274140
55.4p
162
H 60
Stefan Wikström
Falu IK
2:32:44.916310
+46:03.276240
55.3p
163
H 19
Patrik Andersson
IFK Mora SK
2:32:54.917390
+46:14.277320
55.2p
164
H 19
Eric Olsson
Johanneshov IF
2:33:20.919930
+46:39.279860
55.0p
165
H 40
Carl-fredrik Ahnsberg
No Club
2:33:23.920240
+46:42.280170
55.0p
166
H 19
Kristoffer Wändell
SK Leksand
2:33:26.920510
+46:45.280440
55.0p
167
H 19
Daniel Nilsson
Orsa SK
2:33:30.920980
+46:50.280910
54.9p
168
H 19
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:33:33.921260
+46:52.281190
54.9p
169
H 19 Motion
Andreas Grahn
IFK Mora SK
2:33:55.923420
+47:14.283350
54.8p
170
H 19 Motion
Dan Leo L Sunnerheim
Järpens SK
2:33:56.923590
+47:16.283520
54.8p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:34:00
171
H 19
Hampus Jelf
Axa SC
2:34:12.925140
+47:31.285070
54.7p
172
H 19 Motion
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:34:22.926130
+47:41.286060
54.6p
173
D 19
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:34:30.926920
+47:49.286850
54.5p
174
H 19 Motion
Nils Nilsson
Venjans AIK
2:34:50.928990
+48:10.288920
54.4p
175
H 60
Stefan Ramström
Axa SC
2:35:02.930110
+48:21.290040
54.3p
176
H 50
Claes Hedström
Nybro Ski
2:35:02.930170
+48:22.290100
54.3p
177
H 19 Motion
Per-Erik Björklund
Bjursås IK
2:35:07.930690
+48:27.290620
54.3p
178
H 19 Motion
Stefan Georg Nilsson
Stockholm
2:35:08.930740
+48:27.290670
54.3p
179
D 19
Emma Backén
Svegs IK
2:35:33.933240
+48:52.293170
54.1p
180
H 60
Björn Jansson
IFK Tumba SOK
2:35:46.934500
+49:05.294430
54.0p
181
H 19
Albert Bäckebjörk
Kilafors SK
2:35:54.935330
+49:13.295260
54.0p
182
H 19
Markus Maukonen
Västerås
2:35:56.935590
+49:16.295520
54.0p
183
H 50
Nils-Arvid Olofsson
Malmö FK
2:35:59.935810
+49:18.295740
53.9p
184
H 50
Andrew Hooker
Orsa SK
2:36:31.939090
+49:51.299020
53.7p
185
H 19
Daniel Gustafsson
Axa SC
2:36:34.939370
+49:54.299300
53.7p
186
D 19
Anna Mattsson
Axa SC
2:36:37.939650
+49:56.299580
53.7p
187
D 19
Åsa Lindahl
Umara SC
2:36:55.941480
+50:15.301410
53.6p
188
H 40
David Thelander
Nusnäs IF
2:37:05.942420
+50:24.302350
53.5p
189
H 19
Arvid Eng
Axa SC
2:37:18.943760
+50:37.303690
53.4p
190
H 19
Hans Friberg
Orsa
2:37:39.945870
+50:59.305800
53.3p
191
H 19 Motion
Tomas Selkman
Sunnansjö IK
2:37:41.946060
+51:00.305990
53.3p
192
H 19
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
2:37:53.947200
+51:12.307130
53.2p
193
H 19
Jonas Palm
IFK Mora SK
2:38:05.948450
+51:24.308380
53.1p
194
H 50
Daniel Leander
Brudpiga RK
2:38:09.948890
+51:29.308820
53.1p
195
H 40
Andreas Olsson
Axa SC
2:38:24.950330
+51:43.310260
53.0p
196
H 19
Pontus JOHANSSON
Älvdalens IF SK
2:38:34.951300
+51:53.311230
52.9p
197
H 19 Motion
Mikael Dahlberg
Axa SC
2:38:40.951940
+51:59.311870
52.9p
198
H 60
Johan Van Der Schoot
Mälarö SOK
2:38:42.952150
+52:01.312080
52.9p
199
D 19
Judith Dolleris
IFK Mora SK
2:38:51.953020
+52:10.312950
52.8p
200
H 50
Niklas van der Schoot
Mälarö SOK
2:38:56.953560
+52:15.313490
52.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 19
Gustav Berner
Filipstads SF
2:38:59.953860
+52:18.313790
52.8p
202
H 19
Robin Dernfält
Vreta Skid o Mk
2:39:37.957680
+52:57.317610
52.5p
203
H 40
Tobias Forsell
Hällefors SK
2:40:03.960210
+53:22.320140
52.4p
204
H 19
Sebastian Asp
IK Jarl Rättvik
2:40:04.960360
+53:23.320290
52.4p
205
H 50
Kenneth Petersson
A3 Träningscenter
2:40:26.962550
+53:45.322480
52.2p
206
H 60
Göran Martinsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:41:10.966970
+54:30.326900
51.9p
207
H 19
Love Holmsved
Vattenfall IF Stockholm
2:41:15.967430
+54:34.327360
51.9p
208
D 19
Clara Ehn
Sundbybergs IK
2:41:20.967900
+54:39.327830
51.9p
209
H 19 Motion
Ludvig Hansen
Tyresö
2:41:25.968470
+54:45.328400
51.8p
210
H 50
Staffan Hugerth
IFK Mora SK
2:41:45.970460
+55:04.330390
51.7p
211
H 50
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:42:00.971940
+55:19.331870
51.6p
212
H 19
Mikael Sahlberg
Axa SC
2:42:15.973490
+55:35.333420
51.5p
213
D 40
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
2:42:20.973970
+55:40.333900
51.5p
214
H 40
Anders Haesert
Axa SC
2:42:27.974620
+55:46.334550
51.5p
215
H 40
Anders Martin
SOK Viljan
2:42:59.977840
+56:18.337770
51.3p
216
H 50
Torbjörn Vading
IK Rex
2:43:01.978090
+56:21.338020
51.3p
217
H 50
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:43:10.978970
+56:30.338900
51.2p
218
D 40
Erika Sundin
IFK Mora SK
2:43:12.979100
+56:31.339030
51.2p
219
H 19 Motion
Niklas Östrand
Gröveldalens SK
2:43:52.983180
+57:12.343110
51.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:44:00
220
H 19 Motion
Rickard Klanglund
Tormestorps IF
2:44:02.984140
+57:21.344070
50.9p
221
H 19 Motion
Rasmus Klanglund
Tormestorps IF
2:44:02.984170
+57:22.344100
50.9p
222
D 19
Alicia Kallin
Hägersten
2:44:16.985550
+57:35.345480
50.8p
223
D 40
Lena Sundstedt
Sundborns GOIF
2:44:21.986030
+57:40.345960
50.8p
224
H 19
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:44:32.987130
+57:51.347060
50.7p
225
H 19
Gustav Eriksson
Evertsbergs SK
2:44:39.987800
+57:58.347730
50.7p
226
D 19
Linnea Nordqvist
Sockertoppen IF
2:44:39.987820
+57:58.347750
50.7p
227
H 19 Motion
Khudadad Joya
Mora
2:44:44.988300
+58:03.348230
50.7p
228
H 19
Pontus Hindrikes Bergström
Malungs IF
2:45:04.990330
+58:23.350260
50.5p
229
H 19 Motion
Josef Lund
Bollnäs SK
2:45:46.994500
+59:05.354430
50.3p
230
H 50
Johan Larsson
Nybro Ski
2:46:17.997610
+59:36.357540
50.1p
231
H 19
Joakim Nyman
Axa SC
2:47:05.1002420
+1:00:24.362350
49.8p
232
H 19 Motion
Max Börjes Liljesvan
Axa SC
2:47:06.1002550
+1:00:25.362480
49.8p
233
H 19 Motion
Per Åhlby
Mariestads FK
2:47:31.1005000
+1:00:50.364930
49.7p
234
H 19
Henrik Johansson
IK Stern
2:47:51.1007040
+1:01:10.366970
49.6p
235
H 19
Axel Abrahmsen
Axa SC
2:48:13.1009260
+1:01:32.369190
49.5p
236
H 50
Lars Kuttainen
Svaide-Roma SOK
2:48:20.1009920
+1:01:39.369850
49.4p
237
H 50
Joachim Hammersland
No Club
2:48:37.1011650
+1:01:56.371580
49.3p
238
H 19
David Lindén
Axa SC
2:48:51.1013010
+1:02:10.372940
49.2p
239
H 50
Mikael Lundh
Ryda SK
2:48:57.1013680
+1:02:17.373610
49.2p
240
H 19
Mikael Tärnström
Turebergs IF
2:49:00.1013970
+1:02:20.373900
49.2p
241
D 19
Jenny Andersson
IFK Mora SK
2:49:12.1015100
+1:02:31.375030
49.1p
242
H 19
Christoffer Mätare
Gagnefs IF
2:49:22.1016140
+1:02:41.376070
49.1p
243
D 19
Susanne Wassdahl
Järfälla SK
2:49:26.1016540
+1:02:45.376470
49.0p
244
H 19
Erik Murmester
Svärdsjö IF
2:49:27.1016610
+1:02:46.376540
49.0p
245
H 19
Anders Gyllner
Hägersten
2:49:27.1016620
+1:02:46.376550
49.0p
245
H 19
Simon Oswald
Järfälla SK
2:49:27.1016620
+1:02:46.376550
49.0p
247
H 40
Mårten Mellby
Eslövs FK
2:49:32.1017110
+1:02:51.377040
49.0p
248
H 60
Mats Eriksson
Strömsbergs IF
2:49:35.1017480
+1:02:55.377410
49.0p
249
H 60
Göran Bylund
Svaide-Roma SOK
2:49:49.1018830
+1:03:08.378760
48.9p
250
H 19 Motion
Martin Hedlund
Mora
2:50:03.1020270
+1:03:23.380200
48.8p
251
D 19 Motion
Caroline Gren
Kimstad GOIF
2:50:59.1025800
+1:04:18.385730
48.5p
252
H 19 Motion
Peter Nordin
IFK Mora SK
2:51:12.1027190
+1:04:32.387120
48.5p
253
H 19 Motion
Erik Bengtsson
Axa SC
2:51:13.1027240
+1:04:32.387170
48.5p
254
H 19
Emil Johanson
Nacka Värmdö SK
2:51:54.1031360
+1:05:13.391290
48.2p
255
H 19
Andreas Lundsten
Sävast Ski Team IF
2:51:57.1031600
+1:05:16.391530
48.2p
256
D 19
Linnéa Jonsson
Biathlon Östersund IF
2:52:38.1035780
+1:05:58.395710
48.0p
257
H 19
William Von Heidenstam
Stockholm
2:52:50.1036970
+1:06:10.396900
47.9p
258
H 19 Motion
Anders Ek
IFK Helsingborg
2:52:56.1037560
+1:06:15.397490
47.9p
259
H 60
Hans Karlsson
Almunge IK
2:53:15.1039460
+1:06:34.399390
47.8p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:54:00
260
D 19 Motion
Maria Bergfält
Domnarvets GOIF
2:54:10.1044960
+1:07:29.404890
47.5p
261
D 19 Motion
Maja Eriksson
Domnarvets GOIF
2:54:11.1045020
+1:07:30.404950
47.5p
262
H 50
Hans Rynnel
IFK Helsingborg
2:54:11.1045070
+1:07:31.405000
47.5p
263
H 50
Håkan Norling
Näshulta GOIF
2:54:12.1045100
+1:07:31.405030
47.5p
264
H 40
Albert Söderlind
XC Sthlm Ski Club
2:54:30.1046920
+1:07:49.406850
47.4p
265
H 19 Motion
Samuel Lidbrink
Axa SC
2:54:45.1048430
+1:08:04.408360
47.4p
266
H 19
David Toms
IFK Mora SK
2:54:57.1049660
+1:08:16.409590
47.3p
267
H 19 Motion
Mathias Hasselgren
Stockholm
2:55:13.1051230
+1:08:32.411160
47.2p
268
H 19 Motion
Carl Lucas Löfgren
No Club
2:55:17.1051620
+1:08:36.411550
47.2p
269
H 19 Motion
Sebastian Axelsson
Falun
2:55:24.1052330
+1:08:43.412260
47.2p
270
H 19 Motion
Kenny Dolleris
Falu IK
2:55:50.1054940
+1:09:09.414870
47.0p
271
H 19 Motion
Wilmer Dolleris
Falu IK
2:55:51.1055010
+1:09:10.414940
47.0p
272
H 19
Oskar Aronsson
Axa SC
2:55:55.1055400
+1:09:14.415330
47.0p
273
H 50
Søren Kobbernagel
København SK
2:56:07.1056610
+1:09:26.416540
46.9p
274
H 19
Jesper Helsing
Axa SC
2:56:43.1060230
+1:10:02.420160
46.8p
275
D 19
Ida Johnsson
Hällbybrunns IF
2:56:54.1061360
+1:10:13.421290
46.7p
276
H 19
Tobias Berg
Falun
2:57:10.1062980
+1:10:30.422910
46.6p
277
H 19
Emil Eriksson
Axa SC
2:57:49.1066880
+1:11:09.426810
46.4p
278
H 40
Martin Jönsson
Grönklitts IF
2:58:10.1068900
+1:11:29.428830
46.3p
279
H 19 Motion
Marcus Persson
Borlänge
2:58:13.1069250
+1:11:32.429180
46.3p
280
H 60
Magnus Forslund
Attunda IF
2:58:22.1070160
+1:11:41.430090
46.3p
281
H 40
Roger Sjösten
Hellas OK SK
2:58:54.1073300
+1:12:13.433230
46.1p
282
H 19
Martin Frentz
Västerås Skidklubb
2:59:02.1074150
+1:12:21.434080
46.1p
283
H 50
Peter Attmarsson
Näshulta GOIF
2:59:08.1074790
+1:12:28.434720
46.0p
284
H 40
Petter Englund
Knivsta
2:59:20.1075930
+1:12:39.435860
46.0p
285
H 19
Mattias Tenland
ASK Växjö
2:59:53.1079290
+1:13:13.439220
45.8p
286
H 19 Motion
Stefan Lidbrink
Hägersten
2:59:58.1079760
+1:13:17.439690
45.8p
287
H 50
Rolf Lindberg
Sätra IF
3:00:08.1080770
+1:13:28.440700
45.7p
288
H 19 Motion
Sam Eriksson
Andrarums IF
3:00:24.1082330
+1:13:43.442260
45.7p
289
H 40
Henrik Wihlborg
Sollentuna
3:00:29.1082840
+1:13:48.442770
45.7p
290
D 40
Sara Wihlborg
Sollentuna
3:00:29.1082860
+1:13:48.442790
45.6p
291
H 19 Motion
Christer Borg
Alfta
3:00:38.1083740
+1:13:57.443670
45.6p
292
H 19
Filip Lindqvist
Björkfors GOIF
3:01:22.1088100
+1:14:41.448030
45.4p
293
H 19
Sean Donnelly
Ibm-Klubben
3:01:25.1088400
+1:14:44.448330
45.4p
294
H 19 Motion
William Jonsson
Axa SC
3:01:38.1089710
+1:14:57.449640
45.3p
295
H 50
Anders Håkansson
Varberg
3:01:39.1089830
+1:14:58.449760
45.3p
296
H 50
Joakim Landström
Åshammars IK
3:01:43.1090290
+1:15:03.450220
45.3p
297
D 40
Cecilia Ingard
IK Rex
3:02:01.1092080
+1:15:21.452010
45.2p
298
H 19
Johan Björk
Axa SC
3:02:14.1093380
+1:15:34.453310
45.2p
299
H 40
Martin Cappelin
Magra IS
3:02:21.1094040
+1:15:40.453970
45.1p
300
H 19
Andreas Klujber
Solna
3:02:37.1095670
+1:15:57.455600
45.0p
301
H 40
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
3:02:37.1095680
+1:15:57.455610
45.0p
302
H 50
Anders Lindell
Axa SC
3:02:45.1096490
+1:16:05.456420
45.0p
303
H 19
Christian Helsing
Stockholm
3:03:16.1099560
+1:16:35.459490
44.9p
304
H 19 Motion
Joel Backlund
Axa SC
3:03:34.1101380
+1:16:54.461310
44.8p
305
H 19 Motion
Thorsten Mauritsen
Sundbybergs IK
3:04:02.1104130
+1:17:21.464060
44.7p
306
D 40
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:04:08.1104710
+1:17:27.464640
44.6p
307
H 19 Motion
Henrik Ljungström
Axa SC
3:04:22.1106140
+1:17:41.466070
44.6p
308
H 19
Rickard Liljeros
Nacka Värmdö SK
3:04:34.1107380
+1:17:54.467310
44.5p
309
H 19 Motion
Vilgot Lidbrink
Uppsala
3:04:35.1107410
+1:17:54.467340
44.5p
310
H 19
David Svenson
SOK Viljan
3:05:07.1110630
+1:18:26.470560
44.4p
311
H 19 Motion
Tim Tarré Johansson
Axa SC
3:05:10.1110980
+1:18:30.470910
44.3p
312
H 40
Johan Andersson
Falun Borlänge SK
3:05:14.1111380
+1:18:34.471310
44.3p
313
D 19
Sandra Berg
Falun
3:05:16.1111550
+1:18:35.471480
44.3p
314
H 19
Martin Sager
Axa SC
3:05:26.1112500
+1:18:45.472430
44.3p
315
H 19 Motion
Anders Flodberg
Järpens SK
3:05:31.1113030
+1:18:50.472960
44.3p
316
D 19 Motion
Emelie Persson
Borlänge
3:05:37.1113650
+1:18:56.473580
44.2p
317
D 19 Motion
Karin Vikström
Stockholm
3:06:32.1119180
+1:19:52.479110
44.0p
318
H 50
Björn Holmqvist
Ängelholm
3:06:54.1121390
+1:20:14.481320
43.9p
319
H 19 Motion
Sixten Jansson
Skarpnäck
3:07:07.1122670
+1:20:27.482600
43.8p
320
D 19
Emma Björkman
Sundbybergs IK
3:07:12.1123140
+1:20:31.483070
43.8p
321
H 19 Motion
Mattias Eliasson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:07:31.1125040
+1:20:50.484970
43.7p
322
D 19 Motion
Matilda Nordin
IFK Mora SK
3:07:49.1126870
+1:21:09.486800
43.6p
323
H 19
Robert Sahlberg
Umara SC
3:08:43.1132240
+1:22:02.492170
43.4p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:09:00
324
H 19 Motion
Albin Wiklund
Uppsala
3:09:29.1136890
+1:22:49.496820
43.2p
325
H 19 Motion
Christian Borgström
Axa SC
3:09:32.1137120
+1:22:51.497050
43.2p
326
H 40
Daniel Andersson
Domnarvets GOIF
3:09:43.1138210
+1:23:02.498140
43.2p
327
D 19
Elsa Andersson
Borlänge
3:09:45.1138410
+1:23:04.498340
43.1p
328
H 19 Motion
Axel Johansson
Länsförsäkringar IF
3:10:01.1140040
+1:23:20.499970
43.1p
329
H 50
Fredrik Fredriksson
Åkersberga SK
3:10:31.1143090
+1:23:51.503020
42.9p
330
H 60
Åke Björk
Axa SC
3:10:44.1144320
+1:24:03.504250
42.9p
331
D 19 Motion
Hanna Renblixt
No Club
3:10:45.1144480
+1:24:05.504410
42.9p
332
H 60
Jan Malm
IK Stern
3:10:50.1144970
+1:24:10.504900
42.9p
333
H 40
Kaveh Mehrabi
Almunge
3:10:51.1145020
+1:24:10.504950
42.9p
334
H 19
Harald Norell IFK
Borlänge
3:11:20.1147920
+1:24:39.507850
42.7p
335
H 19
Carl Brishammar
Lidingö
3:11:25.1148480
+1:24:45.508410
42.7p
336
H 19 Motion
Mats Berger
No Club
3:11:33.1149200
+1:24:52.509130
42.7p
337
H 19
Viktor Grell
Stockholm
3:11:47.1150600
+1:25:06.510530
42.6p
338
H 50
Mats Pettersson
Bromma Vällingby SOK
3:12:04.1152360
+1:25:23.512290
42.6p
339
H 19
Sebastian Zarebski
Orsa
3:12:17.1153690
+1:25:37.513620
42.5p
340
H 19
Tom Guinchard
Axa SC
3:13:00.1157940
+1:26:19.517870
42.3p
341
H 19 Motion
Patrik Borg
Kvarnsvedens GOIF SK
3:13:47.1162640
+1:27:06.522570
42.1p
342
H 19 Motion
Martin Wattwil
Axa SC
3:14:08.1164780
+1:27:28.524710
42.0p
343
H 19
Richard Hörlin
Axa SC
3:14:08.1164790
+1:27:28.524720
42.0p
344
H 19 Motion
Kalle Vretfors
Gävle
3:14:10.1164990
+1:27:30.524920
42.0p
345
H 19 Motion
Sten Persson
Jm-Konc IF
3:14:23.1166240
+1:27:42.526170
42.0p
346
H 19 Motion
Gustav Öhman
Axa SC
3:15:09.1170820
+1:28:28.530750
41.8p
347
D 19 Motion
Jessica Augustsson
Stockholm
3:15:33.1173210
+1:28:52.533140
41.7p
348
H 60
Benoit Fallenius
Stockholm
3:15:36.1173550
+1:28:55.533480
41.7p
349
H 19
Johan Israelsson
Axa SC
3:15:43.1174270
+1:29:03.534200
41.7p
350
D 19 Motion
Diana Holmberg
Deloitte
3:16:26.1178510
+1:29:45.538440
41.5p
351
H 19
Mattias Smedmalm
OK Nackhe
3:16:44.1180390
+1:30:04.540320
41.4p
352
D 19 Motion
Catrine Eriksson
Bjursås IK
3:16:56.1181560
+1:30:15.541490
41.4p
353
D 19
Maria Husby
Karlslunds IF SF
3:16:57.1181620
+1:30:16.541550
41.4p
354
H 40
Johan Gustafsson
Sunderby SK
3:18:07.1188650
+1:31:26.548580
41.1p
355
H 19 Motion
Lennart Fredriksson
Jm-Konc IF
3:19:19.1195870
+1:32:39.555800
40.8p
356
D 19 Motion
Emelie Partin
Edsbyns SK
3:19:40.1197930
+1:32:59.557860
40.7p
357
H 19 Motion
Daniel Ungh
Viksjöfors
3:19:40.1197950
+1:32:59.557880
40.7p
358
D 19 Motion
Angelica Börjesson
Järpens SK
3:19:41.1198010
+1:33:00.557940
40.7p
359
D 19 Motion
Johanna Källman
Kimstad GOIF
3:19:43.1198270
+1:33:03.558200
40.7p
360
D 19
Linnéa Svanström
Årsta
3:19:51.1199070
+1:33:11.559000
40.7p
361
D 19 Motion
Louise Gatel
Fredrikshofs IF SOK
3:20:27.1202600
+1:33:46.562530
40.6p
362
H 19 Motion
Fredrik Westman
Karlstad
3:20:54.1205310
+1:34:13.565240
40.5p
363
H 19 Motion
Moritz Schieder
No Club
3:21:00.1205980
+1:34:20.565910
40.4p
364
H 19 Motion
Daniel Procheus
Nacka Värmdö SK
3:21:33.1209220
+1:34:52.569150
40.3p
365
D 19 Motion
Emma Ullman
Västra Frölunda
3:22:01.1212060
+1:35:20.571990
40.2p
366
H 19
Jonas Heilborn
Axa SC
3:22:33.1215260
+1:35:52.575190
40.1p
367
H 19 Motion
Jonas Ödman
Göteborg
3:22:43.1216200
+1:36:02.576130
40.1p
368
H 19 Motion
Axel Gustafsson
Axa SC
3:23:09.1218890
+1:36:29.578820
40.0p
369
D 19 Motion
Ebba Hägg
Äspereds IF
3:23:33.1221220
+1:36:52.581150
39.9p
370
D 19 Motion
Katinka Van Spengen
Dala-Järna IK
3:23:40.1221990
+1:37:00.581920
39.9p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:24:00
371
H 19
Filip Andersson
Korsnäs IF SK
3:24:55.1229470
+1:38:15.589400
39.6p
372
D 19 Motion
Adelina Millberg
Axa SC
3:25:01.1230030
+1:38:20.589960
39.6p
373
D 19 Motion
Jeanette Hansen
Hede SK
3:29:49.1258860
+1:43:08.618790
38.6p
374
H 19 Motion
Jacob Blinke
Täby IS SK
3:30:09.1260860
+1:43:28.620790
38.5p
375
H 19 Motion
Mats Beskow
Västerås
3:30:59.1265830
+1:44:18.625760
38.3p
376
H 19 Motion
Lennart Öman
Täby IS SK
3:31:13.1267290
+1:44:33.627220
38.3p
377
D 19 Motion
Fredrika Olsson
Uppsala
3:32:27.1274650
+1:45:46.634580
38.0p
378
H 19
Georg Attling
Axa SC
3:33:10.1278990
+1:46:30.638920
37.9p
379
D 19 Motion
Katarina Karlsson
Stockholm
3:34:47.1288650
+1:48:06.648580
37.6p
380
H 40
Per Olofsson
Uppsala
3:35:49.1294820
+1:49:08.654750
37.4p
381
D 19 Motion
Ellen Lidbrink
Axa SC
3:38:30.1310900
+1:51:49.670830
36.9p
382
H 50
Stig Carnbrand
Västerås
3:39:01.1314070
+1:52:21.674000
36.8p
383
H 19
Daniel Loewenstein
Stockholm
3:41:29.1328850
+1:54:48.688780
36.3p
384
D 40
Arielle Reitberger
Mälarhöjdens IK
3:41:35.1329400
+1:54:54.689330
36.3p
385
H 19 Motion
Åke Iverfelt
Axa SC
3:41:47.1330620
+1:55:06.690550
36.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:44:00
386
H 19 Motion
Rolf Allard
Bromma
3:45:43.1354210
+1:59:02.714140
35.6p
387
H 50
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
3:46:41.1360090
+2:00:01.720020
35.4p
388
H 19 Motion
Fredrik Aronson
Nyköping
3:49:15.1375410
+2:02:34.735340
35.0p
389
D 19 Motion
Lina Ruda
IK Stern
3:49:33.1377220
+2:02:52.737150
34.9p
390
H 19 Motion
Erik Holmgren
No Club
3:50:54.1385310
+2:04:13.745240
34.7p
391
D 19 Motion
Maléne Olofsson
Axa SC
3:50:57.1385610
+2:04:16.745540
34.7p
392
H 19 Motion
Sven Olof Svensson
Björkfors GOIF
3:51:02.1386170
+2:04:22.746100
34.7p
393
H 19 Motion
Christoffer Jakobsson
IFK Strömsund
3:54:44.1408300
+2:08:03.768230
34.1p
394
D 19 Motion
Maria Mårdskog
Enskededalen
3:57:42.1426170
+2:11:02.786100
33.6p
395
D 19 Motion
Malin Strandell-Jansson
Skarpnäck
3:57:42.1426180
+2:11:02.786110
33.6p
396
H 19 Motion
Karl-Olof Nordahl
Strängnäs SK
4:02:04.1452330
+2:15:23.812260
32.9p
397
D 19 Motion
Theres Pålsmark
Höllviken
4:04:17.1465690
+2:17:37.825620
32.6p
398
H 19 Motion
Kasper Thibault Pettersson
No Club
4:04:32.1467190
+2:17:52.827120
32.6p
399
H 19 Motion
Jacob Hahne
Axa SC
4:04:49.1468890
+2:18:09.828820
32.5p
400
D 19 Motion
Kristin Beecken
Bagarmossen
4:05:00.1469980
+2:18:20.829910
32.5p
401
D 19 Motion
Nilla Walther
Höllviken
4:05:26.1472590
+2:18:46.832520
32.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 19 Motion
Christoffer Steiser
Axa SC
4:05:37.1473620
+2:18:56.833550
32.4p
403
H 19
Clas Westerberg
Axa SC
4:07:40.1485980
+2:21:00.845910
32.1p
404
H 19 Motion
Joacim Kebert
Södertälje
4:09:38.1497780
+2:22:58.857710
31.8p
405
H 60
Joaquim Timane
Falun
4:09:42.1498140
+2:23:01.858070
31.8p
406
H 19 Motion
stefan ödahl
Falun
4:10:21.1502070
+2:23:41.862000
31.7p
407
H 50
Per Jemth
Arvika IS
4:12:38.1515730
+2:25:57.875660
31.4p
408
D 19 Motion
Martina Zadig Waller
Axa SC
4:18:02.1548140
+2:31:21.908070
30.7p
409
D 40
Maria Rydell
Falun
4:23:39.1581880
+2:36:59.941810
30.0p
410
H 19 Motion
André Svensson
Axa SC
4:26:28.1598790
+2:39:48.958720
29.7p
411
D 40
Caroline Bjurman Brown
Järfälla
4:33:29.1640840
+2:46:48.1000770
28.8p
412
D 19
Moa Berg
Johanneshov IF
4:34:55.1649440
+2:48:14.1009370
28.7p
413
D 19
Sophia Olsson
Nacka Värmdö SK
4:46:36.1719530
+2:59:55.1079460
27.4p
414
D 19
Sofie Jacobsson Swartling
Nacka Värmdö SK
4:46:37.1719630
+2:59:56.1079560
27.4p
415
D 19
Emelie Guinchard
Stockholm
23:59:58.8639700
415
D 19
Sofie Svensson
Björkfors GOIF
23:59:58.8639700
415
H 19
Albin Blomberg
Rehns BK
23:59:58.8639700
415
H 19
Joakim Frisk
IF Åland
23:59:58.8639700
415
H 19
Bob Impola
Träningskonsulten sports club
23:59:58.8639700
415
H 40
Carl Lönnbark
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
415
H 19 Motion
Andreas Brannelid
Axa SC
23:59:58.8639700
415
H 19 Motion
Mathias Sköld
Stockholm
23:59:58.8639700
423
D 19
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
423
D 19
Elin Nordgren
Göteborg
23:59:59.8639800
423
D 19
Ellinor Rehnström
Lidingö
23:59:59.8639800
423
D 40
Malin Hammer
Stockholm
23:59:59.8639800
423
D 19 Motion
Sara Olson
IFK Våmhus
23:59:59.8639800
423
H 19
Bruno Dettmann
Orsa SK
23:59:59.8639800
423
H 19
Axel Erlandsson
Ödeshögs SK
23:59:59.8639800
423
H 19
Oliver Hofmann
Stockholm
23:59:59.8639800
423
H 19
Johannes Josefsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
423
H 19
Ragnar Morin
HÄSSELBY
23:59:59.8639800
423
H 19
Johan Österlund
Hestra IF
23:59:59.8639800
423
H 19
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
423
H 19
Marco Studer
Stockholm
23:59:59.8639800
423
H 19
Simon Taillefer Dellenholt
Axa SC
23:59:59.8639800
423
H 40
Emil Björklund
Kilafors SK
23:59:59.8639800
423
H 40
Daniel Johansson
Kungsäters IF
23:59:59.8639800
423
H 40
Fredric Lagerström
Gävle SK
23:59:59.8639800
423
H 40
Tobias Reitberger
Mälarhöjdens IK
23:59:59.8639800
423
H 50
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
423
H 50
Jörgen Eriksson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
423
H 50
Pierre Malteskog
SK Glädjen Göteborg
23:59:59.8639800
423
H 60
Anders Forslund
Uppsala
23:59:59.8639800
423
H 19 Motion
Tim Gåsste
Axa SC
23:59:59.8639800
423
H 19 Motion
Andreas Günzel
Bjursås IK
23:59:59.8639800
423
H 19 Motion
Thomas Hellberg
Team Skoglövs Bil IF
23:59:59.8639800
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
58:47.352660
72.3p
2
H 17
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
59:32.357150
+44.4390
71.4p
3
H 19 Motion
Fredrik Lennmark
Tunafors SK
1:09:03.414250
+10:15.61490
61.6p
4
H 19 Motion
Walter Steiner
Falu IK
1:10:40.423990
+11:53.71230
60.2p
5
H 19 Motion
Nicklas Berkvist
Borlänge
1:11:30.428970
+12:43.76210
59.5p
6
D 19 Motion
Elin Karlsson
OK Borgen
1:11:56.431530
+13:08.78770
59.1p
7
H 17
Isak Råstenlilja
No Club
1:13:39.441870
+14:52.89110
57.7p
8
H 19 Motion
Sebastian Frisén
Enköping
1:13:54.443320
+15:06.90560
57.5p
9
H 17
Lowe Nilsson
Grönklitts IF
1:14:05.444450
+15:17.91690
57.4p
10
H 17
Vilgot Jönsson
Grönklitts IF
1:14:18.445700
+15:30.92940
57.2p
11
D 19 Motion
Vendela Kühne
No Club
1:14:23.446230
+15:35.93470
57.2p
12
H 19 Motion
Urban Johansson
Väsby SK
1:14:54.449330
+16:06.96570
56.8p
13
H 17
Anton Lindberg
Sätra IF
1:15:47.454630
+16:59.101870
56.1p
14
H 19 Motion
Anders Berlin
Axa SC
1:18:44.472320
+19:56.119560
54.0p
15
H 50
Mårten Nilsson
Grönklitts IF
1:19:19.475870
+20:32.123110
53.6p
16
H 17
Hugo Backman
Sunnersta Aif
1:20:32.483170
+21:45.130410
52.8p
17
D 19 Motion
Klara Borg
Oxvretens SK
1:20:39.483840
+21:51.131080
52.7p
18
D 19 Motion
Pernilla Söderqvist
Storvreta IK
1:21:12.487170
+22:25.134410
52.4p
19
D 17
Elin Lönnqvist
Ärla IF
1:21:26.488590
+22:39.135830
52.2p
20
D 17
Julia Norefjord
No Club
1:24:37.507680
+25:50.154920
50.3p
21
D 19 Motion
Boglarka Czako
Eksjö SOK
1:25:10.510950
+26:22.158190
49.9p
22
D 19 Motion
Lisa Sätterström
Gustafs GOIF
1:26:12.517180
+27:25.164420
49.3p
23
H 19 Motion
Christer Dalmans
Malungs IF
1:27:03.522270
+28:16.169510
48.8p
24
H 17
Gustav Claesson
No Club
1:29:00.533950
+30:12.181190
47.8p
25
D 19 Motion
Lena Sannerholt
Karlslunds IF SF
1:29:27.536650
+30:39.183890
47.5p
26
D 19 Motion
Emma Lindström
Axa SC
1:29:32.537190
+30:45.184430
47.5p
27
D 19 Motion
Maria Ling Jansson
Axa SC
1:30:42.544150
+31:54.191390
46.9p
28
H 19
Mikael Nyström
Stockholm
1:30:55.545430
+32:07.192670
46.8p
29
D 19 Motion
Elin Frisén
Enköping
1:32:17.553620
+33:29.200860
46.1p
30
D 19 Motion
Elvira Mauritsen
Sundbybergs IK
1:35:05.570410
+36:17.217650
44.7p
31
D 19 Motion
Anna Olsson
Axa SC
1:35:48.574740
+37:00.221980
44.4p
32
D 19 Motion
Sandra Persson
Idre SK
1:40:51.605050
+42:03.252290
42.2p
33
H 19 Motion
Simon Karlsson
Norrköping
1:43:59.623830
+45:11.271070
40.9p
34
D 19 Motion
Aurora Östlund
Mora
1:46:38.639720
+47:50.286960
39.9p
35
D 19 Motion
Ebba Nygren
Stocksunds IF
1:48:00.647980
+49:13.295220
39.4p
36
H 19 Motion
Anders Klingborg
Varberg
1:48:04.648350
+49:16.295590
39.3p
37
D 19 Motion
Jill Söderbaum Ahlqvist
Göteborg
1:48:22.650170
+49:35.297410
39.2p
38
H 19
Daniel Ströberg
Falun
1:50:35.663460
+51:48.310700
38.5p
39
D 19 Motion
Helena Eriksson
Stockholm
1:53:24.680390
+54:37.327630
37.5p
40
D 19 Motion
Sarah Okeefe
Västerås
1:53:57.683670
+55:10.330910
37.3p
41
D 19 Motion
Maria Nitare
Orsa
1:54:45.688460
+55:58.335700
37.1p
42
D 19 Motion
Marie Lindholm Nilsson
Stockholm
1:58:32.711150
+59:44.358390
35.9p
43
D 19 Motion
Emmy Gustafsson
Stockholm
1:58:34.711330
+59:46.358570
35.9p
44
D 19 Motion
Emelie Hoxell
Källbottens IK
2:04:54.749310
+1:06:06.396550
34.0p
45
D 19 Motion
Anna-karin Domfors
Bromma Vällingby SOK
2:18:48.832790
+1:20:01.480030
30.6p
46
D 19 Motion
Filippa Widén
Visborgs OK
2:23:55.863480
+1:25:08.510720
29.5p
47
D 17
Tilde Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
47
D 19
Sara Elfman
Stockholm
23:59:59.8639800
47
D 19 Motion
Maria Dölhed
Malungs IF
23:59:59.8639800
47
H 17
William Rytter
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
47
H 19
Adam Myrén
Stockholm
23:59:59.8639800
47
H 19 Motion
Peter Jigler
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)