Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2022-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
2
Johanna Holmberg
Västerås Skidklubb
3
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
4
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
5
Elsa Tänglander
Östersunds SK
6
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
7
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
9
Nea Seiger
Skellefteå SK
10
Mathea Eriksson
Sunderby SK
11
Lydia Hägg Eveby
Östersunds SK
12
Juni Rudström
Grava SK
13
Alva Olsson
Åmåls OK
14
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
15
Lova Masapärs
Malungs IF
16
Nora Samuelsson
Östersunds SK
17
Selma Partanen
Högbo GIF
18
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
19
Nilla Grönborg
Bergeforsens SK
20
Julia Moraeus
IFK Mora SK
21
Saga Westerlund
Häverödals SK
22
Alva Widegren
Mälarö SOK
23
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
24
Edith Söderlind
IFK Kiruna
25
Clara Thoresson
Häverödals SK
26
Juvina Agerfalk
Sävast Ski Team IF
27
Meja Burman
Skellefteå SK
28
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
29
Pauline Bylund
Häverödals SK
30
Frida Bergqvist
Lucksta IF
31
Anine Karlsson
IFK Mora SK
32
Selma Johansson
Strömnäs GIF Skidklubb
33
Hanna Lidström
OK Landehof
34
Julia Andersson
Sunderby SK
35
Katja Malm
Skellefteå SK
36
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
37
Parisa Wickenberg
Högbo GIF
38
Viola Gustafsson
Linköpings SK
39
Thea Nordin
Skellefteå SK
40
Delia Aidanpää
Sunderby SK
41
Nova Vennerstén
Skellefteå SK
42
Saga Lingman
Sunderby SK
43
Alma Linder
Sunderby SK
44
Filippa Persson
Åsarna IK
45
Tuva Henricsson
Grava SK
46
Ellen Öjerhed
Borås GIF
47
Hanna Jonsson
Åsarna IK
48
Tilde Johnson
Östersunds SK
49
Alva Strand
Selånger SOK
50
Mina Jakobsson
Lycksele IF
51
Elsa Alexandersson
IK Rex
52
Svea Forsslund
Högbo GIF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Minna Mikaelsson
Vårby IK
2
Emmy Johansson
Gällivare SK
3
Enya Daabach
Åsarna IK
4
Emma Forsgren
Vårby IK
5
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
6
Frida Persson Kjellgren
Järpens SK
7
Moa Lindgren
Täfteå IK
8
Anna Johansson
IFK Umeå
9
Johanna Hägg
Finspångs SOK
10
Agnes Säfström-niemi
Kalix SK
11
Kajsa Ekenberg
IK Stern
12
Alva Hedström
Funäsdalens IF
13
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
14
Emilina Bång
Östersunds SK
15
Maja Hörnström
Grava SK
16
Hilde Oscarsson
Östersunds SK
17
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
18
Tyra Larsson
IFK Umeå
19
Philippa Eriksson
Filipstads SF
20
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
21
Agnes Josefsson
Täby IS SK
22
Kajsa Limby
IFK Mora SK
23
Maya Rennermalm
Sälens IF
24
Vilma Högman
Ulricehamns IF
25
Maja Pålsson
Östersunds SK
26
Tilda Eriksson
Filipstads SF
27
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
28
Nora Nordlund
Falu IK Skidklubb
29
Emma Enerud
Hudiksvalls IF
30
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
31
Saga Hampusson
IFK Umeå
32
Thea Lundqvist
Skellefteå SK
33
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
34
Nike Werner
IK Stern
35
Isabelle Johnselius
Kalix SK
36
Ellen Berg
Granbergsdals IF
37
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
38
Märta Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
39
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
40
Agnes Millén
Sälens IF
41
Penny Spets
Vårby IK
42
Amanda Kjellgren
Grava SK
43
Viktoria Leandersson
Älvdalens IF SK
44
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
45
Wilma Olofsson
Malungs IF
46
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
47
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
48
Ines Häggroth
Jukkasjärvi IF
49
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
50
Moa Eriksson
Högbo GIF
51
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
52
Ellen Westerlund
Vårby IK
53
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
54
Maja Wladyczek
Skellefteå SK
H 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tage Börjesson
Vreta Skid O MK
2
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
3
Isac Berglund
Ulricehamns IF
4
Erik Gustafsson
Vårby IK
5
Leon Kvistegården
Högbo GIF
6
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
7
Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
8
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
9
Oskar Olsson
Äspereds IF
10
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
11
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
12
Martin Engström
Bodens SK
13
Kalle Grahn-birve
Alnö SK
14
Erik Pihl
Borås SK
15
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
16
Isak Lind
Selånger SOK
17
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
18
Vegard Nordbrandt
Östersunds SK
19
Ebbe Göransson
Östersunds SK
20
Linus Wedin
Garphyttans IF
21
Olle Gedda
OK Landehof
22
Hugo Enhörning
Falu IK Skidklubb
23
Alvin Lejon
IFK Umeå
24
Vilgot Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
25
Alvin Nordensson
Lucksta IF
26
Olle Brandin
Falu IK Skidklubb
27
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
28
Love Tholander
Sundbybergs IK
29
Kalle Krysander
Vreta Skid O MK
30
Gustav Grändborn
Trönö IK
31
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
32
Erik Borg
Hudiksvalls IF
33
Olof Vestlund
Östersunds SK
34
David Lindgren
IFK Umeå
35
Ville Norling
Domnarvets Goif
36
Joel Grenholm
Falu IK Skidklubb
37
Nils-markus Marakatt
IFK Kiruna
38
Vile Noaksson
ÅS IF
39
Alex Andersson
Stockviks SF
40
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
41
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
42
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
43
Noa Arkebäck
Falu IK Skidklubb
44
Frode Montelius Risberg
Falu IK
45
Viktor Åhman
IFK Umeå
46
Einar Olsson
Kalix SK
47
Melker Rentzhog
Östersunds SK
48
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
49
Isak Oscarsson
ÅS IF
50
Tuve Johnson
Östersunds SK
51
Egon Kvibacke
Sävast Ski Team IF
52
Edvin Skytt
Falu IK Skidklubb
53
Elias Jeleby
Häverödals SK
54
Henning Lindqvist
IK Rex
55
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
56
Walter Söderqvist
Falu IK Skidklubb
57
David Kettunen
Vilhelmina IK
58
Leo Welin
Ersnäs IF
59
Elias Isaksson
Sunderby SK
60
Erik Nordin
Lucksta IF
H 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
2
Malte Hendén
Ulricehamns IF
3
Eddie Gustafsson
Ulricehamns IF
4
Måns Ravald
ÅS IF
5
Joel Martinson
Ikhp Huskvarna
6
Anton Weber
Borås GIF
7
Erik Nederheim
Täby IS SK
8
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF Skidklubb
9
Albin Larsson
Filipstads SF
10
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
11
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
12
Malte Lewandowski
Frösö IF
13
Rasmus Persson
IK Rex
14
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
15
Leo Kristiansson
Dala-järna IK
16
Oscar Wikander
Alnö SK
17
Carl Björk
IFK Skövde SK
18
Hugo Ekström
Grava SK
19
Anton Unger
Falu IK Skidklubb
20
Seth Nordin
Lycksele IF
21
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
22
David Wallin
Järbo IF
23
Joel Byström
Vårby IK
24
Ludwig Åqvist
Borås GIF
25
Carl Montan
Tranemo IF Skidklubb
26
Andrei Kuzmin
Stockviks SF
27
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
28
Vilhelm Lernevik
Ikhp Huskvarna
29
Melvin Löfgren
Falu IK Skidklubb
30
Viktor Persson
Borås SK
31
William Rytter
Älvdalens IF SK
32
Nils Danneskog
Hudiksvalls IF
33
Oskar Bergman
IFK Mora SK
34
Malte Söderlund
Falu IK Skidklubb
35
Oliver Hedberg
Sunne Slf
36
Emil Larsson
Filipstads SF
37
Felix Frykfeldt
Ikhp Huskvarna
38
Nicolas Laren Hillerström
IFK Hedemora SK
39
Rasmus Anttila
Järbo IF
40
Johan Richardsson
Järpens SK
41
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
42
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
43
Tore Sandegård
Valbo Aif
44
Hugo Andersson
Kalix SK
45
Olle Hamberg
Frösö IF
46
Noah Rådmark
Täby IS SK
47
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
48
Joar Rosvold
Rehns BK
49
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
50
Julius Forsell
Filipstads SF
51
Isak Vinsanius
IFK Mora SK
52
Walter Nordmark
Täfteå IK
53
Pontus Nilsson
Linköpings SK
54
Alexander Mattsson
IFK Umeå
55
Carl Erngrund
Alnö SK
56
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
57
Leo Leckne
Täby IS SK