Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 10/15 Fristil
2023-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
31:47.190640
87.5p
2
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
31:52.191170
+5.430
87.3p
3
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
31:52.191180
+5.440
87.3p
4
H 21
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
31:53.191280
+6.540
87.3p
5
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
31:55.191410
+7.670
87.2p
6
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
32:09.192890
+22.2150
86.6p
7
H 21
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
32:11.193090
+24.2350
86.6p
8
H 21
Simon Stenberg
IFK Umeå
32:14.193350
+27.2610
86.5p
9
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
32:18.193760
+31.3020
86.3p
10
H 21
Nils Bergström
Rehns BK
32:21.194030
+33.3290
86.2p
11
H 21
Erik Granström
Piteå Elit SK
32:29.194880
+42.4140
85.9p
12
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
32:33.195240
+46.4500
85.7p
13
H 21
Jesper Persson
Åsarna IK
32:37.195600
+49.4860
85.6p
14
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
32:39.195800
+51.5060
85.5p
15
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
32:44.196310
+56.5570
85.3p
16
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
32:47.196640
+1:00.5900
85.2p
17
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
32:50.196970
+1:03.6230
85.1p
18
H 21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
32:50.196990
+1:03.6250
85.1p
19
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
32:53.197260
+1:06.6520
85.0p
20
H 21
Calle Rune
Täby IS SK
32:57.197660
+1:10.6920
84.8p
21
H 21
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
32:59.197810
+1:11.7070
84.8p
22
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
33:07.198620
+1:19.7880
84.5p
23
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
33:10.198930
+1:22.8190
84.4p
24
H 21
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
33:15.199420
+1:27.8680
84.2p
25
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
33:16.199520
+1:28.8780
84.1p
26
H 21
John Leander
Åsarna IK
33:16.199550
+1:29.8810
84.1p
27
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
33:18.199730
+1:30.8990
84.1p
28
H 21
Simon Karlsson
IFK Umeå
33:21.200000
+1:33.9260
84.0p
29
H 21
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
33:24.200330
+1:36.9590
83.9p
30
H 21
Erik Larsson
IFK Mora SK
33:29.200800
+1:41.10060
83.7p
31
H 21
Sander Krouwel
Falun Borlänge SK
33:37.201680
+1:50.10940
83.4p
32
H 21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
33:45.202430
+1:57.11690
83.1p
33
H 21
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
33:45.202470
+1:58.11730
83.1p
34
H 21
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
33:46.202560
+1:59.11820
83.1p
35
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
33:49.202830
+2:01.12090
83.0p
36
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
33:49.202860
+2:02.12120
82.9p
37
H 21
Petter Hedman
IFK Umeå
33:55.203460
+2:08.12720
82.7p
38
H 21
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
34:00.203910
+2:12.13170
82.6p
39
H 21
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
34:05.204470
+2:18.13730
82.4p
40
H 21
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
34:09.204840
+2:22.14100
82.3p
41
H 21
Eric Carlsson
IFK Umeå
34:21.206030
+2:33.15290
81.8p
42
H 21
Joel Ernstsson
Rehns BK
34:30.206900
+2:42.16160
81.5p
43
H 21
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34:36.207530
+2:48.16790
81.3p
44
H 21
Oskar Åslund
Östersunds SK
34:55.209470
+3:08.18730
80.7p
45
H 21
Bosse Lövgren
Falu IK
34:58.209700
+3:10.18960
80.6p
46
H 21
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
35:05.210440
+3:18.19700
80.4p
47
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
35:05.210480
+3:18.19740
80.3p
48
H 21
Markus Johansson
Offerdals SK
35:09.210840
+3:22.20100
80.2p
49
H 21
Linus Jonsson
Åsarna IK
35:10.210920
+3:22.20180
80.2p
50
H 21
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
35:10.210980
+3:23.20240
80.2p
51
H 21
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
35:11.211020
+3:23.20280
80.2p
52
H 21
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
35:11.211080
+3:24.20340
80.1p
53
H 21
Erik Fransson
Borås SK
35:12.211190
+3:25.20450
80.1p
54
H 21
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
35:14.211340
+3:27.20600
80.1p
55
H 21
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
35:15.211430
+3:27.20690
80.0p
56
H 21
Jens Junes
IFK Umeå
35:18.211770
+3:31.21030
79.9p
57
H 21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
35:19.211850
+3:32.21110
79.9p
58
H 21
Eric Westberg
SK Bore
35:20.211900
+3:32.21160
79.9p
59
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
35:20.211940
+3:33.21200
79.9p
60
H 21
Benjamin Terent
Rehns BK
35:20.211980
+3:33.21240
79.8p
61
H 21
Axel Ekström
IFK Mora SK
35:22.212150
+3:35.21410
79.8p
62
H 21
Olle Andersson
Ulricehamns IF
35:26.212520
+3:38.21780
79.7p
63
H 21
Axel Werner
IK Stern
35:35.213450
+3:48.22710
79.4p
64
H 21
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
35:38.213760
+3:51.23020
79.3p
65
H 21
Hjalmar Berg
Sunne SLF
35:39.213890
+3:52.23150
79.2p
66
H 21
Carl Rotvold
Åsarna IK
35:40.213910
+3:52.23170
79.2p
67
H 21
Jonas Lenz
Stockviks SF
35:44.214340
+3:57.23600
79.1p
68
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
35:47.214670
+4:00.23930
79.0p
69
H 21
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
35:47.214680
+4:00.23940
79.0p
70
H 21
John Hermansson
IFK Mora SK
35:48.214710
+4:00.23970
79.0p
71
H 21
Erik Franzén
Borås SK
35:49.214880
+4:02.24140
78.9p
72
H 21
Jonathan Edman
IFK Umeå
35:50.214930
+4:02.24190
78.9p
73
H 21
Adam Persson
Östersunds SK
35:54.215350
+4:07.24610
78.8p
74
H 21
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
35:54.215390
+4:07.24650
78.7p
75
H 21
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
35:55.215490
+4:08.24750
78.7p
76
H 21
Melker Hendén
Ulricehamns IF
35:57.215690
+4:10.24950
78.6p
77
H 21
Jakob Tapani
Sj SK Kiruna
35:58.215740
+4:11.25000
78.6p
78
H 21
Kasper Olsen
SK Bore
36:02.216150
+4:15.25410
78.5p
79
H 21
Carl Olander
IK Stern
36:06.216580
+4:19.25840
78.4p
80
H 21
Albin Augustsson
IFK Mora SK
36:07.216620
+4:19.25880
78.4p
81
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
36:12.217120
+4:24.26380
78.2p
82
H 21
Markus Akne Vieider
Sellnäs IF
36:12.217180
+4:25.26440
78.2p
83
H 21
Arvid Värmsjö
SK Bore
36:14.217380
+4:27.26640
78.1p
84
H 21
Love Kreij
Stockviks SF
36:17.217620
+4:29.26880
78.0p
85
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
36:18.217790
+4:31.27050
78.0p
86
H 21
Alexander Bjuredal
Sälens IF
36:28.218710
+4:40.27970
77.7p
87
H 21
Martin Blomberg
Lycksele IF
36:32.219100
+4:44.28360
77.6p
88
H 21
Birk Blomqvist
Rehns BK
36:32.219120
+4:44.28380
77.6p
89
H 21
Melker Åkerström
Borås SK
36:33.219250
+4:46.28510
77.5p
90
H 21
Simon Claesson
Ulricehamns IF
36:37.219620
+4:49.28880
77.4p
91
H 21
David Sjöberg
Trillevallens Sportklubb
36:37.219640
+4:50.28900
77.4p
92
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
36:40.219940
+4:53.29200
77.3p
93
H 21
Oskar Olsson
IFK Mora SK
36:42.220150
+4:55.29410
77.3p
94
H 21
Axel Sandberg
OK Landehof
36:43.220200
+4:55.29460
77.2p
95
H 21
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
36:46.220530
+4:58.29790
77.1p
96
H 21
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
36:46.220570
+4:59.29830
77.1p
97
H 21
Nils Sjöberg
OK Landehof
36:49.220850
+5:02.30110
77.0p
98
H 21
Anton Karlsson
Trillevallens Sportklubb
36:51.221030
+5:03.30290
77.0p
99
H 21
Eskil Peterson
Borås GIF
36:51.221050
+5:04.30310
77.0p
100
H 21
Erik Backlund
Äspereds IF
36:59.221890
+5:12.31150
76.7p
101
H 21
Edvin Högman
Ulricehamns IF
37:10.222990
+5:23.32250
76.4p
102
H 21
Axel Karlsson
Täby IS SK
37:21.224000
+5:33.33260
76.1p
103
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
37:33.225220
+5:45.34480
75.7p
104
H 21
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
37:33.225230
+5:45.34490
75.7p
105
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
37:42.226140
+5:55.35400
75.5p
106
H 21
Viktor Holmgren
Täfteå IK
37:44.226320
+5:56.35580
75.4p
107
H 21
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
37:48.226710
+6:00.35970
75.3p
108
H 21
Oskar Lundberg
Borås SK
38:11.229070
+6:24.38330
74.6p
109
H 21
Petter Dahl
Trillevallens Sportklubb
38:15.229460
+6:28.38720
74.5p
110
H 21
Gösta Malmström
IK Stern
38:22.230190
+6:35.39450
74.3p
111
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
38:30.230960
+6:43.40220
74.1p
112
H 21
Adam Westman
Hudiksvalls IF
38:34.231300
+6:46.40560
74.0p
113
H 21
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
38:39.231870
+6:52.41130
73.8p
114
H 21
Malte Henden
Ulricehamns IF
38:45.232420
+6:57.41680
73.7p
115
H 21
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
38:51.233010
+7:03.42270
73.5p
116
H 21
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
38:52.233180
+7:05.42440
73.5p
117
H 21
Erik Persson
Östersunds SK
38:53.233270
+7:06.42530
73.4p
118
H 21
David Musslinder
Falköpings AIK SK
40:01.240010
+8:13.49270
71.6p
119
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
40:34.243300
+8:46.52560
70.8p
120
H 21
Adrian Skiöld
Borås SK
41:03.246210
+9:15.55470
70.0p
121
H 21
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
41:27.248670
+9:40.57930
69.4p
122
H 21
Alfons Wedin
Garphyttans IF
43:18.259730
+11:30.68990
66.8p
123
H 21
Emanuel Alsin
Åmåls OK
43:43.262270
+11:56.71530
66.2p
124
H 21
Viktor Persson
Borås SK
44:58.269710
+13:10.78970
64.6p
125
H 21
Gabinus Ripa
Funäsdalens IF
23:59:58.8639700
125
H 21
Gabriel Söderqvist
Trillevallens Sportklubb
23:59:58.8639700
125
H 21
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
125
H 21
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:59:58.8639700
129
H 21
Axel Björkman
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
23:55.143430
77.5p
2
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
24:04.144340
+9.810
77.0p
3
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
24:16.145530
+21.2000
76.4p
4
D 21
Märta Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
25:02.150160
+1:07.6630
74.1p
5
D 21
Anna Dyvik
IFK Mora SK
25:04.150380
+1:09.6850
74.0p
6
D 21
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
25:17.151610
+1:21.8080
73.4p
7
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
25:20.151920
+1:24.8390
73.3p
8
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
25:24.152320
+1:28.8790
73.1p
9
D 21
Lovisa Modig
Falun Borlänge SK
25:26.152550
+1:31.9020
73.0p
10
D 21
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
25:30.152980
+1:35.9450
72.8p
11
D 21
Emma Lindberg
IFK Mora SK
25:40.153980
+1:45.10450
72.4p
12
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
25:58.155740
+2:03.12210
71.6p
13
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
26:11.157050
+2:16.13520
71.0p
14
D 21
Julia Löfström
Trillevallens Sportklubb
26:13.157270
+2:18.13740
70.9p
15
D 21
Evelina Niemi
Kalix SK
26:14.157340
+2:19.13810
70.9p
16
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:19.157870
+2:24.14340
70.6p
17
D 21
Anna-karin Heijdenberg
Offerdals SK
26:23.158230
+2:28.14700
70.5p
18
D 21
Nora Bråmer
IFK Mora SK
26:35.159420
+2:39.15890
70.0p
19
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26:37.159680
+2:42.16150
69.9p
20
D 21
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
26:50.160910
+2:54.17380
69.4p
21
D 21
Saga Nilsson
Skellefteå SK
26:56.161570
+3:01.18040
69.1p
22
D 21
Emma Björklund
IFK Mora SK
26:56.161590
+3:01.18060
69.1p
23
D 21
Elsa Wallin
Högbo GIF
27:05.162470
+3:10.18940
68.7p
24
D 21
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
27:06.162560
+3:11.19030
68.7p
25
D 21
Ebba Stenman
IFK Umeå
27:15.163470
+3:20.19940
68.3p
26
D 21
Ida Andersson
WE Sports Club
27:23.164270
+3:28.20740
68.0p
27
D 21
Madelene Nord
Malungs IF
27:29.164880
+3:34.21350
67.7p
28
D 21
Saga Fältenhag
Högbo GIF
27:33.165200
+3:37.21670
67.6p
29
D 21
Linda-louise Köld
Rehns BK
27:34.165300
+3:38.21770
67.6p
30
D 21
Ida Nilsson
Åsarna IK
27:37.165600
+3:41.22070
67.5p
31
D 21
Sofia Lundkvist
Kalix SK
27:46.166590
+3:51.23060
67.1p
32
D 21
Wilma Johansson
Åsarna IK
27:58.167770
+4:03.24240
66.6p
33
D 21
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
28:00.167960
+4:05.24430
66.5p
34
D 21
Ebba Karlsson
Täby IS SK
28:11.169050
+4:16.25520
66.1p
35
D 21
Ella Georgsson
Högbo GIF
28:20.169900
+4:24.26370
65.8p
36
D 21
Hannah Sieberer
Sellnäs IF
28:31.171080
+4:36.27550
65.4p
37
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
29:02.174120
+5:06.30590
64.3p
38
D 21
Anna Jonsson
Trillevallens Sportklubb
29:07.174690
+5:12.31160
64.1p
39
D 21
Hilda Lingman
Rehns BK
29:14.175370
+5:19.31840
63.8p
40
D 21
Moa Backlund
Högbo GIF
29:16.175510
+5:20.31980
63.8p
41
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
29:31.177060
+5:36.33530
63.2p
42
D 21
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
29:44.178380
+5:49.34850
62.8p
43
D 21
Rebecca Lekberg
IK Stern
30:32.183100
+6:36.39570
61.2p
44
D 21
Emma Bengtsson
Ulricehamns IF
30:50.184900
+6:54.41370
60.6p
45
D 21
Enja Jonsson
Åsarna IK
31:36.189560
+7:41.46030
59.2p
46
D 21
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
34:36.207550
+10:41.64020
54.2p
47
D 21
Elina Franzén
Borås SK
23:59:58.8639700
48
D 21
Annie Lindh
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
48
D 21
Olivia Bengtsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
48
D 21
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)