Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sunderbysprinten
2023-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
2:21.14000
2
H 21
Erik Granström
Piteå Elit SK
2:25.14400
+4.300
3
H 21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
2:27.14600
+6.500
4
H 21
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
2:28.14700
+7.600
5
H 21
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
2:31.15000
+10.900
5
H 21
Markus Akne Vieider
Sellnäs IF
2:31.15000
+10.900
7
H 20
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
2:34.15300
+13.1200
8
H 20
Arvid Welin
Ersnäs IF
2:35.15400
+14.1300
9
H 21
Eric Westberg
SK Bore
2:36.15500
+15.1400
10
H 20
Anton Ökvist
Ersnäs IF
2:38.15700
+17.1600
10
H 21
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
2:38.15700
+17.1600
12
H 21
Martin Norberg
Team Tornedalen
2:39.15800
+18.1700
13
H 21
Jonas Persson
Ersnäs IF
2:45.16400
+24.2300
13
H 21
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:45.16400
+24.2300
15
H 20
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
2:47.16600
+26.2500
16
H 21
Henrik Blom
Luleå Ck
2:51.17000
+30.2900
17
H 21
Andreas Ehlis
Luleå Ck
2:57.17600
+36.3500
18
D 18
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
3:02.18100
+41.4000
19
D 18
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
3:06.18500
+45.4400
20
D 20
Saga Norberg
Ersnäs IF
3:09.18800
+48.4700
21
D 18
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
3:13.19200
+52.5100
22
D 20
Wilma Rune
Älvsby IF SK
3:25.20400
+1:04.6300
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Egon Kvibacke
Sävast Ski Team IF
2:17.13600
2
H 16
Edvin Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:19.13800
+2.100
3
H 16
Karl-axel Utterström
Luleå Gjutarens IF
2:20.13900
+3.200
4
H 15
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
2:21.14000
+4.300
5
D 16
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:23.14200
+6.500
5
H 16
Leo Welin
Ersnäs IF
2:23.14200
+6.500
7
H 15
Jack Edström
Strömnäs GIF
2:25.14400
+8.700
8
D 16
Mathea Eriksson
Sunderby SK
2:30.14900
+13.1200
9
D 16
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
2:31.15000
+14.1300
10
H 15
Ville Malmström
Strömnäs GIF
2:33.15200
+16.1500
11
D 15
Maja Stridsman
Luleå Gjutarens IF
2:35.15400
+18.1700
12
D 15
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
2:36.15500
+19.1800
12
D 16
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
2:36.15500
+19.1800
14
D 16
Thea Nordin
Skellefteå SK
2:37.15600
+20.1900
15
D 15
Milly Hansson
Malmbergets AIF
2:38.15700
+21.2000
16
H 16
Einar Olsson
Kalix SK
2:40.15900
+23.2200
17
D 16
Selma Johansson
Strömnäs GIF
2:41.16000
+24.2300
18
D 15
Ebba Drugge
Ersnäs IF
2:42.16100
+25.2400
19
D 15
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
2:46.16500
+29.2800
19
H 15
Mattis Hagenbuch
Jokkmokks SK
2:46.16500
+29.2800
21
D 15
Ellen Lahti
Jukkasjärvi IF
2:52.17100
+35.3400
22
H 15
Vidar Holmbom
Jokkmokks SK
2:58.17700
+41.4000
0.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Wilmer Lehmivaara
Pajala IF
1:46.10500
2
D 14
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
1:47.10600
+1
3
D 14
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
1:52.11100
+6.500
3
D 14
Freja Partapuoli
Jukkasjärvi IF
1:52.11100
+6.500
5
D 14
Elvira Niva
IFK Kiruna
1:55.11400
+9.800
5
H 14
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
1:55.11400
+9.800
7
H 13
Isak Granström
Sunderby SK
1:57.11600
+11.1000
7
D 14
Evelina Påve
Jukkasjärvi IF
1:57.11600
+11.1000
7
H 14
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
1:57.11600
+11.1000
10
D 14
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
1:59.11800
+13.1200
11
H 14
Edvin Nyström
Luleå Gjutarens IF
2:00.11900
+14.1300
12
D 13
Tyra Johansson
Jukkasjärvi IF
2:03.12200
+17.1600
12
D 14
Stella Paananen
Pajala IF
2:03.12200
+17.1600
14
H 13
Daniel Spets
IFK Kiruna
2:04.12300
+18.1700
14
D 14
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
2:04.12300
+18.1700
16
D 13
Linnea Agerfalk
Sävast Ski Team IF
2:05.12400
+19.1800
16
D 13
Alma Svonni
Jukkasjärvi IF
2:05.12400
+19.1800
16
D 14
Maja Klingestål Krutrök
Pajala IF
2:05.12400
+19.1800
19
D 13
Signe Nyström
Luleå Gjutarens IF
2:07.12600
+21.2000
19
D 14
Lova Larsson
Kalix SK
2:07.12600
+21.2000
21
D 13
Mimmi Lindmark
IFK Kiruna
2:08.12700
+22.2100
22
D 13
Edith Pettersson
Älvsby IF SK
2:09.12800
+23.2200
22
D 13
Alicia Engman
Gällivare SK
2:09.12800
+23.2200
22
H 13
Joar Eriksson
Sunderby SK
2:09.12800
+23.2200
22
H 14
Allen Oscar Andersson
Sävast Ski Team IF
2:09.12800
+23.2200
26
D 14
Milly Lönnelid
Gällivare SK
2:13.13200
+27.2600
27
D 13
Ellen Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
2:14.13300
+28.2700
28
D 13
Moa Enlund
Kalix SK
2:16.13500
+30.2900
28
D 14
Malin Olofsson
Malmbergets AIF
2:16.13500
+30.2900
30
D 13
Fanny Barchéus
Sävast Ski Team IF
2:17.13600
+31.3000
30
D 14
Frida Segerlund
Kalix SK
2:17.13600
+31.3000
32
H 13
Arvid Lundblom
Kalix SK
2:18.13700
+32.3100
33
D 13
Ella Ristin Rimpi
Jokkmokks SK
2:19.13800
+33.3200
34
D 13
Elsa Nelson
Bodens SK
2:21.14000
+35.3400
34
D 13
Klara Bergstedt
Sävast Ski Team IF
2:21.14000
+35.3400
36
H 13
Gustav Söderström
Sunderby SK
2:22.14100
+36.3500
37
D 13
Ellen Lingman
Sunderby SK
2:23.14200
+37.3600
38
H 14
Olle Nordström
Sävast Ski Team IF
2:24.14300
+38.3700
39
H 13
Nilas Nilsson
Skellefteå SK
2:27.14600
+41.4000
40
D 13
Klara Pettersson
Jukkasjärvi IF
2:28.14700
+42.4100
41
D 14
Elina Olsson
Gällivare SK
2:29.14800
+43.4200
41
D 14
Molly Hedenström
Luleå Gjutarens IF
2:29.14800
+43.4200
41
D 14
Elsa Gustafsson
Luleå Gjutarens IF
2:29.14800
+43.4200
44
D 13
Cornelia Johansson
Sävast Ski Team IF
2:30.14900
+44.4300
45
D 13
Felicia Päättönen-suikki
Sävast Ski Team IF
2:46.16500
+1:00.5900
46
H 14
Nils Welin
Ersnäs IF
2:48.16700
+1:02.6100
47
D 13
Leah Glaas
Bodens SK
2:53.17200
+1:07.6600
47
D 13
Sonja Grahn
Kalix SK
2:53.17200
+1:07.6600
49
D 13
Alma Fredriksson
Kalix SK
3:00.17900
+1:14.7300
Logga in för att slippa de här annonserna
0.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Sixten Lehmivaara
Pajala IF
1:32.9100
2
D 12
Ebba Stina Rimpi
Jokkmokks SK
1:33.9200
+1
2
D 12
Juni Andersson
Gällivare SK
1:33.9200
+1
4
D 12
Gertrud Engqvist
Malmbergets AIF
1:36.9500
+4.300
5
H 12
Einar Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
1:39.9800
+7.600
6
H 11
Joshua Spets
IFK Kiruna
1:41.10000
+9.800
6
H 12
Birk Waara
Gällivare SK
1:41.10000
+9.800
8
D 12
Idun Winell
Sunderby SK
1:42.10100
+10.900
8
H 12
Vidar Bergdahl
Sävast Ski Team IF
1:42.10100
+10.900
10
D 11
Julia Jonsson
Bodens SK
1:43.10200
+11.1000
10
D 12
Matilda Laurila
IFK Kiruna
1:43.10200
+11.1000
12
D 12
Silje Edström
Strömnäs GIF
1:44.10300
+12.1100
13
D 12
Lykke Zakrisson
Jukkasjärvi IF
1:45.10400
+13.1200
14
D 12
Freya Antonsen
Sävast Ski Team IF
1:46.10500
+14.1300
14
D 12
Lovisa Seger Wikström
Luleå Gjutarens IF
1:46.10500
+14.1300
14
D 12
Selma Larsson
Strömnäs GIF
1:46.10500
+14.1300
14
H 12
Nils Carlenius
Sunderby SK
1:46.10500
+14.1300
18
D 12
Clava Holmbom
Jokkmokks SK
1:47.10600
+15.1400
19
H 12
Ailo Påve
Gällivare SK
1:48.10700
+16.1500
20
D 12
Jessika Miernik
Gällivare SK
1:49.10800
+17.1600
20
H 12
Elias Larsson
Skellefteå SK
1:49.10800
+17.1600
22
D 11
Maria Breistrand
Luleå Gjutarens IF
1:50.10900
+18.1700
22
D 11
Alvina Niva
IFK Kiruna
1:50.10900
+18.1700
22
D 11
Edith Ramström
Luleå Gjutarens IF
1:50.10900
+18.1700
25
H 11
William Lundholm
Luleå Gjutarens IF
1:51.11000
+19.1800
25
D 12
Kerstin Lundqvist
Gällivare SK
1:51.11000
+19.1800
27
H 11
Sigge Enberg
Hemmingsmarks IF
1:52.11100
+20.1900
27
D 12
Märta Gustavsson
Skellefteå SK
1:52.11100
+20.1900
29
D 11
Cornelia Nyström
Brändöns IF
1:53.11200
+21.2000
29
H 11
Edvin Jonsson-riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:53.11200
+21.2000
29
H 11
Eddie Erikehn
Bodens SK
1:53.11200
+21.2000
32
H 10
Folke Lahti
Jukkasjärvi IF
1:54.11300
+22.2100
32
H 12
Valter Jänkänpää
Gällivare SK
1:54.11300
+22.2100
32
H 12
Milo Vikström
Sävast Ski Team IF
1:54.11300
+22.2100
35
H 10
Einar Lehmivaara
Pajala IF
1:56.11500
+24.2300
36
D 11
Ida Olofsson
Malmbergets AIF
1:57.11600
+25.2400
37
D 11
Kerstin Nordmark
Luleå Gjutarens IF
1:58.11700
+26.2500
38
D 11
Stella Strand
Strömnäs GIF
1:59.11800
+27.2600
38
H 11
John Broström
Sunderby SK
1:59.11800
+27.2600
40
D 10
Vilja Nyström
Brändöns IF
2:00.11900
+28.2700
41
H 11
Ebbe Johansson
Sunderby SK
2:01.12000
+29.2800
42
D 9
Ellen Nordmark
Luleå Gjutarens IF
2:02.12100
+30.2900
42
D 9
Elma Andersson
Gällivare SK
2:02.12100
+30.2900
42
D 10
MY Haapaniemi Larsson
Gällivare SK
2:02.12100
+30.2900
45
H 10
Arvid Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
2:03.12200
+31.3000
46
D 11
Sofia Gunillasson Påve
Jukkasjärvi IF
2:04.12300
+32.3100
46
D 11
Alice Fagervall
Sunderby SK
2:04.12300
+32.3100
48
H 9
Alve Eriksson
Sunderby SK
2:06.12500
+34.3300
48
H 10
Arvid Folkebrant
Jukkasjärvi IF
2:06.12500
+34.3300
48
D 11
Stina Lindmark
IFK Kiruna
2:06.12500
+34.3300
51
D 11
Emelie Sunder
Luleå Gjutarens IF
2:07.12600
+35.3400
52
D 10
Emma Olsson
Kalix SK
2:10.12900
+38.3700
52
D 10
Margot Nordgren
Luleå Gjutarens IF
2:10.12900
+38.3700
52
D 11
Lova Vikström
Brändöns IF
2:10.12900
+38.3700
55
H 9
Olof Söderström
Sunderby SK
2:11.13000
+39.3800
56
D 11
Emma Olofsson
Malmbergets AIF
2:13.13200
+41.4000
57
D 9
Alma Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
2:14.13300
+42.4100
57
D 10
Signe Edlund
Jukkasjärvi IF
2:14.13300
+42.4100
57
D 11
Julia Gunillasson Påve
Jukkasjärvi IF
2:14.13300
+42.4100
57
D 11
Vera Moestam
Brändöns IF
2:14.13300
+42.4100
57
D 11
Wilma Mäki
Luleå Gjutarens IF
2:14.13300
+42.4100
62
D 10
Elma Aidanpää
Sunderby SK
2:15.13400
+43.4200
62
D 11
Helga Cedering
Överkalix IF
2:15.13400
+43.4200
62
H 11
Alve Holmbom
Jokkmokks SK
2:15.13400
+43.4200
62
D 12
Alice Nygren
Sävast Ski Team IF
2:15.13400
+43.4200
66
H 9
Jason Lindberg
Bodens SK
2:16.13500
+44.4300
66
D 11
Olivia Sjöstrand
Luleå Gjutarens IF
2:16.13500
+44.4300
68
D 10
Isabelle Nikka
Sunderby SK
2:17.13600
+45.4400
69
D 9
Ylva Partapuoli
Jukkasjärvi IF
2:18.13700
+46.4500
69
D 9
Nicolina Strand
Strömnäs GIF
2:18.13700
+46.4500
69
D 11
Fanny Johansson
Kalix SK
2:18.13700
+46.4500
69
D 12
Ester Nygård
Överkalix IF
2:18.13700
+46.4500
73
D 10
Moa Carlenius
Sunderby SK
2:21.14000
+49.4800
73
H 10
Rasmus Bergman
Luleå Gjutarens IF
2:21.14000
+49.4800
75
D 11
Hanna Nyman
Sunderby SK
2:22.14100
+50.4900
76
D 10
Freja Niemi
Jukkasjärvi IF
2:23.14200
+51.5000
77
H 10
Klemens Nilsson
Skellefteå SK
2:24.14300
+52.5100
78
D 10
Sigrid Andersson
Luleå Gjutarens IF
2:25.14400
+53.5200
78
H 10
Oliver Allen Andersson
Sävast Ski Team IF
2:25.14400
+53.5200
80
D 10
Elvira Avergren
Luleå Gjutarens IF
2:26.14500
+54.5300
81
H 10
Ludvig Viklund Rodälv
Luleå Gjutarens IF
2:27.14600
+55.5400
81
D 11
Elsa Granlund
Sunderby SK
2:27.14600
+55.5400
83
D 9
Svea Broström
Sunderby SK
2:31.15000
+59.5800
84
D 10
Hilma Päättönen-suikki
Sävast Ski Team IF
2:35.15400
+1:03.6200
85
D 10
Ronja Lindberg
Sunderby SK
2:37.15600
+1:05.6400
86
H 9
Oscar Sjöstrand
Luleå Gjutarens IF
2:39.15800
+1:07.6600
87
D 9
Enya Waara
Gällivare SK
2:46.16500
+1:14.7300
88
H 9
Albin Bergstedt
Sunderby SK
2:50.16900
+1:18.7700
89
H 10
Ruben Nygård
Överkalix IF
2:54.17300
+1:22.8100
90
D 9
Idun Flygare Svanström
Sunderby SK
2:55.17400
+1:23.8200
91
H 9
Alvin Matti
Sävast Ski Team IF
2:58.17700
+1:26.8500
92
H 9
Frans Linder
Sunderby SK
3:04.18300
+1:32.9100
93
H 9
Edvin Gustafsson
Luleå Gjutarens IF
3:33.21200
+2:01.12000
94
D 9
Mathea Eklund Nergård
Sunderby SK
3:45.22400
+2:13.13200
95
H 9
Adam Linder
Sunderby SK
3:47.22600
+2:15.13400
95
H 9
Leo Bilgeri
Sunderby SK
3:47.22600
+2:15.13400
97
D 9
Agnes Linder
Sunderby SK
3:53.23200
+2:21.14000
98
H 9
Hugo Pantzare
Luleå Gjutarens IF
3:56.23500
+2:24.14300
99
D 10
Alicia Kriström
Kalix SK
4:14.25300
+2:42.16100
100
H 10
Noel Myllymäki Lidström
Luleå Gjutarens IF
4:53.29200
+3:21.20000