Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Oslo Ski Festival
2023-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Wergeland
Fossum IF
12:59.77800
2
Anna Jensen
Heming, IL
13:03.78200
+4.300
3
Hedda Njå Bjørkmann
Heming, IL
13:04.78300
+5.400
4
Mia Matheson Fergestad
Koll IL
13:12.79100
+13.1200
5
Oda Skari
Nittedal IL
13:14.79300
+15.1400
6
Ada Marie Stenseth
Lyn Ski
13:22.80100
+23.2200
7
Julie Borge
Granli IL
13:27.80600
+28.2700
8
Eline Skaar
Nittedal IL
13:28.80700
+29.2800
9
Vilde Linnéa Vigerust
Østre Toten Skilag
13:30.80900
+31.3000
10
Ane Sofie Galaaen Røthe
Voss IL
13:43.82200
+44.4300
11
Selma White
Oddersjaa Ssk
13:44.82300
+45.4400
12
Marte Kristine Kollerød Høidalen
Lyn Ski
13:47.82600
+48.4700
13
Ida Marie Sirevåg Nordengen
Lyn Ski
13:48.82700
+49.4800
14
Julie Sole Hernes
Haslum IL
13:50.82900
+51.5000
15
Aurora Kristiansen Langbakk
Lyn Ski
13:55.83400
+56.5500
16
Selma Bekkelund
Østre Toten Skilag
14:01.84000
+1:02.6100
17
Stella Lekhal Husnes
Røa Allianseidrettslag
14:03.84200
+1:04.6300
17
Dorthe Lillebekk
Magnor Ul
14:03.84200
+1:04.6300
19
Marte Dolven
Asker SK
14:04.84300
+1:05.6400
20
Mali Jåvoll Hagen
Brandbu IF
14:09.84800
+1:10.6900
21
Isabella Petterson
Oseberg Skilag
14:10.84900
+1:11.7000
22
Erle Henriette Soldal Ursin
Koll IL
14:12.85100
+1:13.7200
22
June Isell Sjaaeng
Eidsvold værk skikl
14:12.85100
+1:13.7200
24
Hedvig Ragnhild Doksrød
Runar IL
14:16.85500
+1:17.7600
25
Kristina Skulestøyl Aas
Gransherad IL
14:17.85600
+1:18.7700
26
Mina Kristine Bugge Opheim
Røa Allianseidrettslag
14:23.86200
+1:24.8300
27
Mina Sveen Lund
Lyn Ski
14:30.86900
+1:31.9000
28
Julie Bersås
Oddersjaa Ssk
14:32.87100
+1:33.9200
29
Anna Fareth Aas
Voss IL
14:33.87200
+1:34.9300
30
Louise Marken Tronrud
Holeværingen, IL
14:34.87300
+1:35.9400
31
Kristiane Antczak Bjerregaard
Krødsherad IL
14:38.87700
+1:39.9800
32
Mathea Vik
Suldal IL
14:41.88000
+1:42.10100
33
Eli Anne Skramstad
Vang IL
14:43.88200
+1:44.10300
34
Ester Strand
Sävedalens AIK
14:52.89100
+1:53.11200
35
Ea Bergersen
Rælingen SK
14:53.89200
+1:54.11300
35
Lilly Præsttun Grindstad
Nittedal IL
14:53.89200
+1:54.11300
35
Ingrid Lie Sørensen
Larvik Ski
14:53.89200
+1:54.11300
38
Martine Torkildsen
Heming, IL
14:56.89500
+1:57.11600
39
Mia Sofie Borchgrevink Skarbøvik
Oseberg Skilag
15:06.90500
+2:07.12600
40
Anna Solberg
Spydeberg IL
15:09.90800
+2:10.12900
41
Emilie Enes-Seberg
Omvikdalen IL
15:13.91200
+2:14.13300
42
Helena Bergman Kvamme
Kjelsås IL
15:14.91300
+2:15.13400
43
Selma Aure Skogedal
Asker SK
15:15.91400
+2:16.13500
44
Emilie Drege Grøthe
Gjelleråsen IF
15:20.91900
+2:21.14000
44
Iselin Werket-Haug
Mjøndalen IF
15:20.91900
+2:21.14000
46
Mia Dunham
Nes Ski
15:22.92100
+2:23.14200
46
Ingeborg Marvik Dahl Rystad
Rustad IL
15:22.92100
+2:23.14200
48
Johanne Elise Almås
Røa Allianseidrettslag
15:30.92900
+2:31.15000
49
Solveig Michaelsen Allum
Bærums Skiklubb
15:36.93500
+2:37.15600
50
Tuva Lindvik
Lillomarka SK
15:38.93700
+2:39.15800
51
Victoria Kleppan
Stokke IL
15:40.93900
+2:41.16000
52
Lea Svendsen
Kjelsås IL
15:41.94000
+2:42.16100
52
Marie Elisabeth Gylder Vingereid
Gulset IF
15:41.94000
+2:42.16100
54
Ida Karoline Mikkonen
Nittedal IL
15:42.94100
+2:43.16200
55
Marte Libak-Feiring
Vang IL
16:03.96200
+3:04.18300
56
Nora Flyvholm Berg
Bjerke IL
16:04.96300
+3:05.18400
57
Erle Pedersen
Høybråten & Stovner IL
16:07.96600
+3:08.18700
58
Vilma Lødøen
Bærums Skiklubb
16:11.97000
+3:12.19100
58
Silje Nilsen Bruarøy
Kjelsås IL
16:11.97000
+3:12.19100
60
Karoline Grane Imsgard
Holeværingen, IL
16:13.97200
+3:14.19300
61
Thelma Ørbeck-Nilssen
Holmen IF
16:15.97400
+3:16.19500
62
Christiane Hermansen
Vang IL
16:21.98000
+3:22.20100
63
Anja Thomasgaard Aanensen
Gjelleråsen IF
16:29.98800
+3:30.20900
64
Maren Berg Odden
Lørenskog SK - Ski
16:35.99400
+3:36.21500
65
Maja Riborg Lona
Lyn Ski
16:39.99800
+3:40.21900
66
Tuva Gundersen Leivestad
Fossum IF
16:43.100200
+3:44.22300
67
Iselin Veiseth
Haslum IL
16:44.100300
+3:45.22400
68
Mathilde Lisa Brurok-Söderström
Røa Allianseidrettslag
16:51.101000
+3:52.23100
69
Madicken Bjerke Engelstad
Rustad IL
16:55.101400
+3:56.23500
70
Anna Henaug-Hansen
Kjelsås IL
17:21.104000
+4:22.26100
71
Julie Snekvik Dæhli
Holeværingen, IL
17:34.105300
+4:35.27400
72
Petra Rønning
Rustad IL
17:44.106300
+4:45.28400
73
Juni Fang Krogh
Rustad IL
17:50.106900
+4:51.29000
74
Hermine Hylderås Opdan
Nes Ski
17:58.107700
+4:59.29800
75
Ingunn Kvello
Strandbygda IL
18:29.110800
+5:30.32900
76
Tuva Stavå-Ringdal
Rustad IL
18:50.112900
+5:51.35000
77
Victoria Borch-Jenssen
Lyn Ski
19:45.118400
+6:46.40500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)