Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Oslo Ski Festival
2023-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carmen Aasvoll-Rognlien
Østre Toten Skilag
6:30.38900
2
Anny Christiane Soldal Ursin
Koll IL
6:34.39300
+4.300
3
Erika Engen Eliassen
Lyn Ski
6:48.40700
+18.1700
4
Una Obrestad-Kolbu
Gulset IF
6:52.41100
+22.2100
5
Emma Minge Johannesen
Nesodden I.F.
6:58.41700
+28.2700
6
Maja Randa Gjerden
Eiker Ski
6:59.41800
+29.2800
7
Mari Borgersen Bjaadal
I.F Ørn
7:03.42200
+33.3200
7
Emmy Katrine Halvorsen
Lyn Ski
7:03.42200
+33.3200
9
Ingrid Louise Wadahl Sweetman
Lyn Ski
7:07.42600
+37.3600
10
Ingeborg Liv Elsa Låte
Strandbygda IL
7:12.43100
+42.4100
11
Kristina Aasebø
Kjelsås IL
7:13.43200
+43.4200
11
Anneken Holberg
Heming, IL
7:13.43200
+43.4200
13
Celine Amlie Brenna
Idrettslaget TRY
7:14.43300
+44.4300
13
Lisa Oline Borchgrevink Skarbøvik
Oseberg Skilag
7:14.43300
+44.4300
15
Milla Minge Johannesen
Nesodden I.F.
7:15.43400
+45.4400
16
Idun Stenvold Halmø
Lyn Ski
7:19.43800
+49.4800
17
Ida Berge Gjellestad
Koll IL
7:31.45000
+1:01.6000
18
Pernille Gamst Strandberg
Nittedal IL
7:36.45500
+1:06.6500
19
Mia Fjeldheim Skjerven
Lyn Ski
7:40.45900
+1:10.6900
20
Iben Westgaard
Heming, IL
7:43.46200
+1:13.7200
21
Ellinor Thommessen
Idrettslaget TRY
7:47.46600
+1:17.7600
22
Ella Ruud Lofthus
Holmen IF
7:49.46800
+1:19.7800
23
Lykke Elle-Dietrichson
Lyn Ski
7:50.46900
+1:20.7900
24
Emma Gundersen Aagaard
Bækkelagets SK
7:52.47100
+1:22.8100
24
Vilde Linnea Njå
Fossum IF
7:52.47100
+1:22.8100
26
Alma Strand Bolstad
Asker SK
7:54.47300
+1:24.8300
26
Eira Heesch Holmen
Idrettslaget TRY
7:54.47300
+1:24.8300
28
Lærke Toft Wæhler
Lyn Ski
7:55.47400
+1:25.8400
29
Ane Pauline Gram Amundsen
Rustad IL
8:02.48100
+1:32.9100
30
Astrid Knoph Kvamme
Haslum IL
8:09.48800
+1:39.9800
30
Ingrid Strøm Juliussen
Runar IL
8:09.48800
+1:39.9800
32
Anneli Heien Sælebakke
Eiker Ski
8:11.49000
+1:41.10000
33
Henriette Iversen Bergh
Mjøndalen IF
8:14.49300
+1:44.10300
34
Julie Kirkhusmo Berger
Lyn Ski
8:16.49500
+1:46.10500
35
Celine Marie Nedberg Bjelland
Lyn Ski
8:24.50300
+1:54.11300
36
Karoline Marie Rygh
Heming, IL
8:30.50900
+2:00.11900
37
Signe Engen Scheinert
Lyn Ski
8:36.51500
+2:06.12500
38
Louise Helene Hegstad
Fossum IF
8:37.51600
+2:07.12600
39
Elise Ingeborg Thronsen
Fossum IF
8:38.51700
+2:08.12700
40
Tilla Sofie Sommerstad
Heming, IL
8:40.51900
+2:10.12900
41
Anne Olivia Landsværk
Nesodden I.F.
8:42.52100
+2:12.13100
42
Ella Sofie Andreassen
Lyn Ski
8:43.52200
+2:13.13200
43
Ingrid Koller-Sato
Røa Allianseidrettslag
8:45.52400
+2:15.13400
43
Ingeborg Moldestad
Lillomarka SK
8:45.52400
+2:15.13400
45
Ulrikke Surnflødt Ohrvik
Heming, IL
8:46.52500
+2:16.13500
46
Hedda Kollen Færevaag
Heming, IL
8:51.53000
+2:21.14000
47
Elisabeth Mo Solheim
Heming, IL
8:53.53200
+2:23.14200
47
Jennie Herstad Teigen
Røa Allianseidrettslag
8:53.53200
+2:23.14200
49
Siri Lindvall
Rustad IL
8:54.53300
+2:24.14300
50
Wanda Ringdal
Heming, IL
8:55.53400
+2:25.14400
51
Linde Johanne Løberg Fladeby
Runar IL
8:57.53600
+2:27.14600
51
Nina Moestue Røstad
Fossum IF
8:57.53600
+2:27.14600
53
Kaia Lauring
Lyn Ski
8:59.53800
+2:29.14800
54
Rikke Krüger Henningsen
Fossum IF
9:00.53900
+2:30.14900
55
Martine Krogh Ankarstrand
Haslum IL
9:02.54100
+2:32.15100
56
Madelen Skjørvold Alexandersen
Haugsbygd IF
9:03.54200
+2:33.15200
57
Ella Hjorthaug Ishoel
Skedsmo SK
9:07.54600
+2:37.15600
58
Emma Hølås Mortensen
Asker SK
9:11.55000
+2:41.16000
59
Marit Reitan Ertsås
Høybråten & Stovner IL
9:14.55300
+2:44.16300
60
Laila Rogdar-Pecqueux
Holmen IF
9:17.55600
+2:47.16600
61
Kristiane Holmesland
Høybråten & Stovner IL
9:18.55700
+2:48.16700
62
Marie Hektoen Osvoll
Rustad IL
9:20.55900
+2:50.16900
63
Live Hermstad Paulsen
Røa Allianseidrettslag
9:23.56200
+2:53.17200
64
Ingrid Wahl Kallum
Kjelsås IL
9:29.56800
+2:59.17800
65
Marikken Chammas Austgulen
Heming, IL
9:43.58200
+3:13.19200
66
Ingrid Lehovd
Koll IL
9:50.58900
+3:20.19900
67
Mathilde Schöldström-Fiala
Heming, IL
9:53.59200
+3:23.20200
68
Savanna Elise Fosstenløkken Dankworth
Heming, IL
9:55.59400
+3:25.20400
69
Eline Bjerke
Røa Allianseidrettslag
9:57.59600
+3:27.20600
70
Liv Bryhni Opseth
Lyn Ski
9:59.59800
+3:29.20800
71
Maria Forfang Fossum
Haslum IL
10:10.60900
+3:40.21900
72
Maria Fedeler
Birkenes IL
10:17.61600
+3:47.22600
73
Michelle Halvorsen
Gui Sportsklubb
10:23.62200
+3:53.23200
74
Liv Andrea Bø Aune
Fossum IF
10:33.63200
+4:03.24200
75
Alexandra Ulvestad
Lyn Ski
10:46.64500
+4:16.25500
75
Louise Gordon Vistad
Lyn Ski
10:46.64500
+4:16.25500
77
Andrea Hårvik Solum
Eiker Ski
11:32.69100
+5:02.30100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)