Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Oslo Ski Festival
2023-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Kristian Trovåg Wedum
Lyn Ski
7:22.44100
1
Iven Bergersen
Rælingen SK
7:22.44100
3
Olle Johansson
IK Stern
7:23.44200
+1
4
Lars Nordbø
Asker SK
7:31.45000
+9.800
5
Knut Grønnevet Benserud
Heming, IL
7:35.45400
+13.1200
6
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
7:36.45500
+14.1300
7
Iver Fjeld Bjonviken
Årvoll IL
7:37.45600
+15.1400
8
Christian Berge Gjellestad
Koll IL
7:38.45700
+16.1500
9
Jørgen Koritov
Skedsmo SK
7:43.46200
+21.2000
10
Aksel Alvar Foss
Kjelsås IL
7:52.47100
+30.2900
10
Oliver Alexander Wadahl Sweetman
Lyn Ski
7:52.47100
+30.2900
12
Ask Fjøsne-Hexeberg
Nittedal IL
7:56.47500
+34.3300
13
Sverre Fredriksen
Idrettslaget TRY
7:58.47700
+36.3500
14
Elias Gumpen Engesland
Birkenes IL
8:00.47900
+38.3700
15
Victor Storeide Lööf
Oseberg Skilag
8:07.48600
+45.4400
16
Magnus Næsfeldt Heimdal
Kjelsås IL
8:09.48800
+47.4600
17
Mikkel Brækken
Lyn Ski
8:10.48900
+48.4700
17
Aslak Richard Frøyen Deely
Kjelsås IL
8:10.48900
+48.4700
17
Per August Halle Haugen
Runar IL
8:10.48900
+48.4700
20
Henrik Aasvoll-Rognlien
Østre Toten Skilag
8:11.49000
+49.4800
20
Nils Aas Ødegård
Røa Allianseidrettslag
8:11.49000
+49.4800
22
Ole Alexander Bachke
Idrettslaget TRY
8:15.49400
+53.5200
23
Erik Eiksund Øksnes
Kjelsås IL
8:19.49800
+57.5600
24
Olai Spillum
Sjåstad/Vestre Lier IL
8:20.49900
+58.5700
25
Kjell Hauan
Otra IL
8:23.50200
+1:01.6000
26
Hans-Kristian Da Silva Rustad
Fjelltun IL
8:25.50400
+1:03.6200
26
Simen Fotland Berntzen
Konnerud IL
8:25.50400
+1:03.6200
28
Rafi Leonel Rytter
Lyn Ski
8:26.50500
+1:04.6300
28
Emil Storrø
Kjelsås IL
8:26.50500
+1:04.6300
30
Erling Fjeld Kristensen
Årvoll IL
8:28.50700
+1:06.6500
31
Hans Wilhelm Thommessen
Idrettslaget TRY
8:30.50900
+1:08.6700
32
Aksel Andreas Lorang Dalbye
Moss SK
8:32.51100
+1:10.6900
32
Mats Haugen Pande
Runar IL
8:32.51100
+1:10.6900
32
Eirik Marken Tronrud
Holeværingen, IL
8:32.51100
+1:10.6900
35
Jacob Stoknes
Røa Allianseidrettslag
8:35.51400
+1:13.7200
36
Brage Bjorvand Josefsen
Oddersjaa Ssk
8:36.51500
+1:14.7300
37
Jacob Bjørnebye Jensen
Holeværingen, IL
8:37.51600
+1:15.7400
38
Markus Husby Sandven
Koll IL
8:38.51700
+1:16.7500
39
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
8:39.51800
+1:17.7600
40
Torgrim Haga Flesvik
Østre Toten Skilag
8:41.52000
+1:19.7800
41
Sivert Fjeld Kristensen
Årvoll IL
8:42.52100
+1:20.7900
42
Magnus Grundt Grossmann
Kjelsås IL
8:44.52300
+1:22.8100
43
Jacob Clausen Steinsvik
Lyn Ski
8:48.52700
+1:26.8500
43
Jakob Andreas Sulheim Søreide
Røa Allianseidrettslag
8:48.52700
+1:26.8500
45
Vetle Engløk-Lind
Idrettslaget TRY
8:49.52800
+1:27.8600
46
Sivert Landrø Grindedal
Rustad IL
8:51.53000
+1:29.8800
46
Erlend Linnebo
Idrettslaget TRY
8:51.53000
+1:29.8800
48
Petter Laukli
Konnerud IL
8:52.53100
+1:30.8900
49
Eskil Agledahl Otterstad
Kjelsås IL
8:54.53300
+1:32.9100
49
Martin Amlie Brenna
Idrettslaget TRY
8:54.53300
+1:32.9100
51
Erlend Lundsett Fredriksen
Gui Sportsklubb
8:55.53400
+1:33.9200
52
Edvard Lunde
Gui Sportsklubb
8:56.53500
+1:34.9300
53
Liam Lavoll Nedland
Rustad IL
8:57.53600
+1:35.9400
54
Alexander Stokke Hestvedt
Drammen Strong
8:58.53700
+1:36.9500
54
Adrian Michael Hunstad
Konnerud IL
8:58.53700
+1:36.9500
56
Eirik Larsen Røed
Krødsherad IL
8:59.53800
+1:37.9600
57
Theodor Strømmen Strømsod
Holeværingen, IL
9:01.54000
+1:39.9800
58
Gjermund Fluge Ulleberg
Idrettslaget TRY
9:03.54200
+1:41.10000
59
Jone Haukvik-Jensen
Årvoll IL
9:05.54400
+1:43.10200
59
Theodor Owe
Kjelsås IL
9:05.54400
+1:43.10200
61
Leon Albrecht-Holberg
Bækkelagets SK
9:06.54500
+1:44.10300
62
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
9:08.54700
+1:46.10500
63
Benjamin Olav Sammut
Heming, IL
9:17.55600
+1:55.11400
63
Taiyo Fuseya Skjærven
Rustad IL
9:17.55600
+1:55.11400
65
Gustav Bakke Nyborg
Lyn Ski
9:19.55800
+1:57.11600
65
Samuel Paul Sammut
Heming, IL
9:19.55800
+1:57.11600
67
Aksel Sauro Tresland
Skarphedin IL
9:26.56500
+2:04.12300
68
Aleksander Tronsmo-Oraug
Kjelsås IL
9:27.56600
+2:05.12400
68
Karl Markus Lien
Gui Sportsklubb
9:27.56600
+2:05.12400
70
Daniel Bakka
Suldal IL
9:28.56700
+2:06.12500
71
Lars Gramshaug Mossin
Bækkelagets SK
9:32.57100
+2:10.12900
72
Linus Schie Selander
Larvik Ski
9:39.57800
+2:17.13600
73
Evert Hallan Kristiansen
Røa Allianseidrettslag
9:40.57900
+2:18.13700
74
Sander Akselsen
Konnerud IL
9:41.58000
+2:19.13800
75
Felix Nygård Jacobsen
Skedsmo SK
9:43.58200
+2:21.14000
76
Andreas Heggelund Dahl
Bækkelagets SK
9:44.58300
+2:22.14100
77
Sverre Aarnes
Røa Allianseidrettslag
9:45.58400
+2:23.14200
77
Gustav Gran Røynås
Rustad IL
9:45.58400
+2:23.14200
79
Henrik Moe Wolf Meedom
Heming, IL
9:55.59400
+2:33.15200
80
Morten Sigurd Melleby
Heming, IL
9:56.59500
+2:34.15300
81
Elias Wiig Boije
Bækkelagets SK
10:01.60000
+2:39.15800
81
Kristoffer Sandbu Thuen
Røa Allianseidrettslag
10:01.60000
+2:39.15800
83
Tindre Bjørholt
Gui Sportsklubb
10:14.61300
+2:52.17100
84
August Bo Oscar Finckenhagen
Heming, IL
10:21.62000
+2:59.17800
85
Erik Aleksander Syrstad
Røa Allianseidrettslag
10:29.62800
+3:07.18600
86
David Engelvoorn
Heming, IL
10:48.64700
+3:26.20500
87
Henrik Fossland Riise-Hanssen
Kjelsås IL
10:57.65600
+3:35.21400
88
Lars August Deichman Fjellheim
Koll IL
10:58.65700
+3:36.21500
89
Halfdan Kåsine
Heming, IL
11:49.70800
+4:27.26600
90
Henrik Duvaas
Røa Allianseidrettslag
12:21.74000
+4:59.29800
91
Yad Shwan Wahed
Høybråten & Stovner IL
17:25.104400
+10:03.60200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)