Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2023-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Lövgren
Ttgu IF
1:56:19.697800
85.4p
2
Simon Öberg
Kalix SK
1:58:21.710000
+2:02.12100
83.8p
3
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:59:49.718800
+3:30.20900
82.7p
4
Robert Lindberg
Ttgu IF
2:01:13.727200
+4:54.29300
81.6p
4
Ludvig WERKMÄSTER
Ttgu IF
2:01:13.727200
+4:54.29300
81.6p
6
Tobias Thomson
Ttgu IF
2:01:16.727500
+4:57.29600
81.6p
7
Tobias Nilsson
IFK Umeå
2:01:53.731200
+5:34.33300
81.2p
8
Henrik Strand
Abisko Ioik
2:01:54.731300
+5:35.33400
81.1p
9
Magnus Näslund
IFK Arvidsjaur SK
2:08:43.772200
+12:24.74300
76.5p
10
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
2:11:30.788900
+15:11.91000
74.7p
11
Martin Blomberg
Lycksele IF
2:12:24.794300
+16:05.96400
74.1p
12
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
2:12:27.794600
+16:08.96700
74.1p
12
Erik Hårrskog
Falu IK
2:12:27.794600
+16:08.96700
74.1p
14
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
2:12:50.796900
+16:31.99000
73.9p
15
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
2:12:53.797200
+16:34.99300
73.8p
16
Robert Lidström
Infjärdens SK
2:14:39.807800
+18:20.109900
72.8p
17
Kristofer Linder
Ttgu IF
2:17:06.822500
+20:47.124600
71.4p
18
Eric Marklund
Skellefteå XC
2:17:14.823300
+20:55.125400
71.3p
19
André NYGÅRD
Milslukarna XC
2:20:14.841300
+23:55.143400
69.7p
20
Oskar Abrahamsson
XC Piteå
2:20:22.842100
+24:03.144200
69.6p
21
Anders Lindberg
Lycksele IF
2:20:54.845300
+24:35.147400
69.3p
22
Victor Göransson
IK Studenterna
2:21:20.847900
+25:01.150000
69.1p
23
Henrik Fors
Ttgu IF
2:22:54.857300
+26:35.159400
68.2p
24
Fredrik Nyberg
Överkalix IF
2:22:56.857500
+26:37.159600
68.2p
25
Johan Bellgran
Getryggens SK
2:23:51.863000
+27:32.165100
67.8p
26
Anton Kindlund
IFK Arvidsjaur SK
2:24:36.867500
+28:17.169600
67.4p
27
Victor Forsberg
XC Piteå
2:30:23.902200
+34:04.204300
64.6p
28
Olof Pilblad
Skellefteå XC
2:30:24.902300
+34:05.204400
64.6p
29
Olof Burström
SK Järven
2:36:11.937000
+39:52.239100
62.0p
30
Erik Näsmark
Abisko Ioik
2:39:39.957800
+43:20.259900
60.6p
31
Lars LUNDBERG
Ttgu IF
2:40:25.962400
+44:06.264500
60.3p
32
Pontus Gustavsson
XC Piteå
2:41:21.968000
+45:02.270100
59.9p
33
Aron Pettersson
Vidsels IK
2:42:47.976600
+46:28.278700
59.3p
34
Johannes Lidström
Infjärdens SK
2:43:37.981600
+47:18.283700
59.0p
35
Stefan Nilsson
Ttgu IF
2:46:24.998300
+50:05.300400
57.9p
36
Sammy Pergament
XC Piteå
2:49:12.1015100
+52:53.317200
56.9p
37
Johan Svedin
Milslukarna XC
2:51:50.1030900
+55:31.333000
56.0p
38
Dennis Haak
K4 IF
2:56:41.1060000
+1:00:22.362100
54.3p
39
Jesper LARSSON
Överboda SK
2:59:04.1074300
+1:02:45.376400
53.6p
40
Kristoffer Fahlgren
Skellefteå SK
3:05:13.1111200
+1:08:54.413300
51.7p
41
Peder Markström
Skellefteå SK
3:13:34.1161300
+1:17:15.463400
49.3p