Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2023-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:47:02.642100
85.6p
2
Gabriel Thorn
träningskonsulten sports club
1:47:03.642200
+1
85.6p
3
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:47:28.644700
+26.2500
85.2p
4
Adrian Lundberg
Lager 157
1:47:32.645100
+30.2900
85.1p
5
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:47:47.646600
+45.4400
84.9p
6
Bruno Dettmann
Lager 157
1:47:54.647300
+52.5100
84.8p
7
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
1:48:45.652400
+1:43.10200
84.0p
8
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
1:48:47.652600
+1:45.10400
84.0p
9
Adam Steen
Team Ormsalva
1:48:47.652600
+1:45.10400
84.0p
10
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:48:47.652600
+1:45.10400
84.0p
11
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:48:47.652600
+1:45.10400
84.0p
12
Jonatan Steen
Sågmyra SK
1:48:47.652600
+1:45.10400
84.0p
13
Johannes Jillerö
SK Glädjen Göteborg
1:48:53.653200
+1:51.11000
83.9p
14
Harald Ekenberg
IK Stern
1:49:05.654400
+2:03.12200
83.7p
15
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:49:11.655000
+2:09.12800
83.6p
16
Michael Eklöf
Tunafors SK
1:49:11.655000
+2:09.12800
83.6p
17
Axel Björkman
Ski Team Göhlins
1:49:22.656100
+2:20.13900
83.5p
18
Eskil Frøisland
Vang IL
1:49:29.656800
+2:27.14600
83.4p
19
Ossian Rosenberg
Lager 157
1:49:47.658600
+2:45.16400
83.1p
20
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
1:51:03.666200
+4:01.24000
82.0p
21
Waldemar Andersson
Storvreta IK
1:51:34.669300
+4:32.27100
81.6p
22
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
1:51:37.669600
+4:35.27400
81.5p
23
Jerry Danielsson
IF Åland
1:51:38.669700
+4:36.27500
81.5p
24
Marcus Ullman
DPONLY Ski Club
1:52:38.675700
+5:36.33500
80.7p
25
Olof Persson
DPONLY Ski Club
1:52:43.676200
+5:41.34000
80.6p
26
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:52:43.676200
+5:41.34000
80.6p
27
Hampus Erndin
Nybro Ski
1:52:56.677500
+5:54.35300
80.4p
28
Sebastian Jansson
Sälens IF
1:54:09.684800
+7:07.42600
79.4p
29
Alexander Thudeen
Sya SK
1:54:29.686800
+7:27.44600
79.2p
30
Erik Hållström
Team Walle SK
1:55:01.690000
+7:59.47800
78.8p
31
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:55:22.692100
+8:20.49900
78.5p
32
David Larsson
Lillhärdals IF
1:55:23.692200
+8:21.50000
78.5p
33
Mattias Widmark
Svegs IK
1:55:45.694400
+8:43.52200
78.2p
34
Patrik Johansson
träningskonsulten sports club
1:55:57.695600
+8:55.53400
78.0p
35
Pontus Hermansson
Team Tricepz
1:56:07.696600
+9:05.54400
77.9p
36
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:56:07.696600
+9:05.54400
77.9p
37
Rudi Kristiansen
Horten Skiklubb
1:56:08.696700
+9:06.54500
77.9p
38
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:56:24.698300
+9:22.56100
77.7p
39
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
1:56:25.698400
+9:23.56200
77.7p
40
Mikael Andersson
Malungs IF
1:56:50.700900
+9:48.58700
77.4p
41
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:57:31.705000
+10:29.62800
76.8p
42
Andreas Bengtsson
Hestra IF
1:57:34.705300
+10:32.63100
76.8p
43
Tobias Andervang
Hestra IF
1:58:31.711000
+11:29.68800
76.1p
44
Joakim Frisk
IFK Sala
1:58:45.712400
+11:43.70200
75.9p
45
Jesper Norström
Tunafors SK
1:59:06.714500
+12:04.72300
75.7p
46
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:59:08.714700
+12:06.72500
75.6p
47
David Olofsson
träningskonsulten sports club
1:59:40.717900
+12:38.75700
75.3p
48
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
1:59:42.718100
+12:40.75900
75.2p
49
Johannes Josefsson
XC Sthlm Ski Club
2:00:15.721400
+13:13.79200
74.8p
50
Oscar Lövgren
Strängnäs SK
2:00:29.722800
+13:27.80600
74.7p
51
Kristian Ek
XC Sthlm Ski Club
2:00:32.723100
+13:30.80900
74.6p
52
Johan Selander
Öregrunds IK
2:00:35.723400
+13:33.81200
74.6p
53
Erik Danielsson
Norrbärke SK
2:00:36.723500
+13:34.81300
74.6p
54
Kristian Dahlström
Åmåls OK
2:00:49.724800
+13:47.82600
74.4p
55
Niklas Vahlstrand
Snö & Tö Skidklubb
2:00:53.725200
+13:51.83000
74.4p
56
Erik Lundell
IF Hagen SK
2:00:55.725400
+13:53.83200
74.4p
57
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:01:03.726200
+14:01.84000
74.3p
58
Lukas af Geijerstam
IK Rex
2:01:40.729900
+14:38.87700
73.8p
59
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
2:01:55.731400
+14:53.89200
73.7p
60
Viktor Johansson
Snö & Tö Skidklubb
2:02:20.733900
+15:18.91700
73.4p
61
Nils Mattsson
Axa SC
2:02:20.733900
+15:18.91700
73.4p
62
Tim Magnusson
Axa SC
2:03:53.743200
+16:51.101000
72.3p
63
Erik Smedhs
IFK Mora SK
2:04:02.744100
+17:00.101900
72.2p
64
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
2:04:08.744700
+17:06.102500
72.2p
65
Marcus Klang
Snö & Tö Skidklubb
2:04:25.746400
+17:23.104200
72.0p
66
Erik Boklund
Stora Skedvi IK
2:04:42.748100
+17:40.105900
71.8p
67
Simon Lundgren
Tunafors SK
2:04:50.748900
+17:48.106700
71.7p
68
Mathias Myrén
OK Alehof
2:05:45.754400
+18:43.112200
71.1p
69
David Erndin
Nybro Ski
2:05:56.755500
+18:54.113300
71.0p
70
Carl Ljungqvist
XC Sthlm Ski Club
2:06:17.757600
+19:15.115400
70.8p
71
Atle Ager
Axa SC
2:06:21.758000
+19:19.115800
70.7p
72
Christian Hasselberg
DPONLY Ski Club
2:06:22.758100
+19:20.115900
70.7p
73
Emil Samuelsson
DPONLY Ski Club
2:07:09.762800
+20:07.120600
70.2p
74
Johan Halfvarsson
Sågmyra SK
2:07:14.763300
+20:12.121100
70.2p
75
Gabriel Fernsten
Karlslunds IF SF
2:07:16.763500
+20:14.121300
70.2p
76
Erik Jansson
Karlslunds IF SF
2:07:20.763900
+20:18.121700
70.1p
77
Mattias Karlsson
IFK Mora SK
2:07:25.764400
+20:23.122200
70.1p
78
Viktor Medén
Åsarna IK
2:07:37.765600
+20:35.123400
69.9p
79
Jonas Axen
Motala Aif SK
2:08:08.768700
+21:06.126500
69.6p
80
Rickard Uske
Tunafors SK
2:08:20.769900
+21:18.127700
69.5p
81
Charlie Elf
Umara SC
2:08:37.771600
+21:35.129400
69.3p
82
Andrei Lamov
IFK Mora SK
2:08:39.771800
+21:37.129600
69.3p
83
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
2:09:20.775900
+22:18.133700
68.9p
84
Isak Åhström
Råda IK
2:09:30.776900
+22:28.134700
68.8p
85
Fredrik Samuelsson
DPONLY Ski Club
2:10:29.782800
+23:27.140600
68.2p
86
Jesper Frisk
XC Sthlm Ski Club
2:11:03.786200
+24:01.144000
67.9p
87
David Unnersjö-jess
All Stripes Sports Club
2:11:17.787600
+24:15.145400
67.7p
88
Christian Smedberg
Nacka Värmdö SK
2:11:34.789300
+24:32.147100
67.6p
89
Niklas Bäckman
Gagnefs IF
2:13:03.798200
+26:01.156000
66.7p
90
Johan larsson
Team Walle SK
2:13:15.799400
+26:13.157200
66.6p
90
Johan Österlund
Hestra IF
2:13:15.799400
+26:13.157200
66.6p
92
Carl Alm
träningskonsulten sports club
2:13:54.803300
+26:52.161100
66.2p
93
Fredrik Moberg
XC Sthlm Ski Club
2:14:19.805800
+27:17.163600
66.0p
94
Mattias Isberg
Team Walle SK
2:14:27.806600
+27:25.164400
65.9p
95
Martin Mårtenson
OK Vivill
2:14:31.807000
+27:29.164800
65.9p
96
Oskar Larsson
Stockholms RK
2:15:14.811300
+28:12.169100
65.5p
97
Lucas Andersson
Bålsta SK
2:15:14.811300
+28:12.169100
65.5p
98
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
2:15:18.811700
+28:16.169500
65.5p
99
Olov Sacrédeus
IFK Mora SK
2:15:20.811900
+28:18.169700
65.4p
100
Martin Bergqlin
IK Stern
2:15:21.812000
+28:19.169800
65.4p
101
Tomas Lundin
Ufk
2:15:44.814300
+28:42.172100
65.2p
102
Ivan Forsgren
Karlslunds IF SF
2:15:48.814700
+28:46.172500
65.2p
103
Per Jutterström
IFK Mora SK
2:15:50.814900
+28:48.172700
65.2p
104
David Christofferson
GIF
2:16:39.819800
+29:37.177600
64.7p
105
Isac Andersson
Landsbro IF SK
2:16:51.821000
+29:49.178800
64.6p
106
Oliver Mitts
Västerås Skidklubb
2:17:36.825500
+30:34.183300
64.2p
107
Johan Engström
Tunafors SK
2:18:20.829900
+31:18.187700
63.9p
108
William Kloo
Norbergs Ck
2:18:33.831200
+31:31.189000
63.7p
109
Tobias Fredriksson
Deloitte
2:19:01.834000
+31:59.191800
63.5p
110
Joakim Jönsson
Team Walle SK
2:19:06.834500
+32:04.192300
63.5p
111
Anton Sjöberg
IK Stern
2:19:07.834600
+32:05.192400
63.5p
112
Kasper Johansson
Karlslunds IF SF
2:20:22.842100
+33:20.199900
62.8p
113
Carl-johan Larsson
träningskonsulten sports club
2:20:43.844200
+33:41.202000
62.6p
114
Anders Edberg
Ufk
2:20:47.844600
+33:45.202400
62.6p
115
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
2:21:59.851800
+34:57.209600
62.0p
116
Fredrik Hedbys
Storvreta IK
2:22:21.854000
+35:19.211800
61.8p
117
Carl Åhlund
Team Walle SK
2:22:31.855000
+35:29.212800
61.8p
118
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:22:45.856400
+35:43.214200
61.6p
119
Marcus Johansson
träningskonsulten sports club
2:23:08.858700
+36:06.216500
61.5p
120
Jonas Pettersson
Lidköpings VSK
2:23:08.858700
+36:06.216500
61.5p
121
Fredrik Andersson
XC Sthlm Ski Club
2:24:14.865300
+37:12.223100
60.9p
122
Tommy Danielsson
IF Åland
2:24:36.867500
+37:34.225300
60.8p
123
Emil Johansson
Sockertoppen IF
2:24:45.868400
+37:43.226200
60.7p
124
Johan Lundh
Vattholma IF
2:25:00.869900
+37:58.227700
60.6p
125
Nicklas Kvist
träningskonsulten sports club
2:25:07.870600
+38:05.228400
60.5p
126
Anders Hörnström
Säters IF SK
2:25:07.870600
+38:05.228400
60.5p
127
Jon Åkesson
Team Walle SK
2:25:21.872000
+38:19.229800
60.4p
128
Jakob Rolén
XC Sthlm Ski Club
2:25:33.873200
+38:31.231000
60.3p
129
Tomas Proos
Älvros IK
2:26:14.877300
+39:12.235100
60.0p
130
Sebastian Wallin
Axa SC
2:28:04.888300
+41:02.246100
59.2p
131
Johan Lindbäck
Ufk
2:28:09.888800
+41:07.246600
59.1p
132
Sebastian Johansson
IK Nocout.se
2:28:20.889900
+41:18.247700
59.1p
133
Hampus Johansson
OK Alehof
2:28:37.891600
+41:35.249400
58.9p
134
Gustav Björklund
IFK Mora SK
2:28:37.891600
+41:35.249400
58.9p
135
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:28:41.892000
+41:39.249800
58.9p
136
Trolle Jacobson
Axa SC
2:30:02.900100
+43:00.257900
58.3p
137
Eric Lithner
Gillberga SK
2:30:05.900400
+43:03.258200
58.3p
138
Joakim Lindström
Storviks IF
2:30:12.901100
+43:10.258900
58.2p
139
Jimmie Grönlund
XC Sthlm Ski Club
2:30:41.904000
+43:39.261800
58.0p
140
Simen Sæterbø
Stensätra
2:30:41.904000
+43:39.261800
58.0p
141
David Svensson
Falköpings AIK SK
2:31:11.907000
+44:09.264800
57.8p
142
Anders Sjöberg
Källbottens IK
2:31:38.909700
+44:36.267500
57.6p
143
Oskar Nordmark
Centrum OK
2:32:48.916700
+45:46.274500
57.1p
144
Albin Nilsson
Västerås Skidklubb
2:33:45.922400
+46:43.280200
56.8p
145
Anders Englid
Tumba-mälarhöjden OK
2:34:12.925100
+47:10.282900
56.6p
146
Mikael Lilja
Nässjö SF
2:34:39.927800
+47:37.285600
56.4p
147
Richard Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:36:20.937900
+49:18.295700
55.7p
148
Viktor Forslund
Bispberg IF
2:37:02.942100
+50:00.299900
55.4p
149
Simon Oswald
Järfälla SK
2:37:27.944600
+50:25.302400
55.3p
150
Simon Lundblad
Simlångsdalens IF
2:38:29.950800
+51:27.308600
54.9p
151
Tommy Hammarström
IK Jarl Rättvik
2:39:34.957300
+52:32.315100
54.5p
152
Jonathan Karlsson
Axa SC
2:40:18.961700
+53:16.319500
54.2p
153
Viktor Smederöd
Borlänge Ck
2:42:10.972900
+55:08.330700
53.5p
154
Joel Törmä
IK Stern
2:42:26.974500
+55:24.332300
53.4p
155
Niclas Sundberg
Team Bauhaus
2:43:21.980000
+56:19.337800
53.1p
156
Emil Larsson
Capital Running Club
2:43:58.983700
+56:56.341500
52.9p
157
Måns Larsson
Hestra IF
2:47:00.1001900
+59:58.359700
51.8p
158
Krzysztof Zakrzewski
Skipol.pl Team
2:47:17.1003600
+1:00:15.361400
51.7p
159
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
2:47:21.1004000
+1:00:19.361800
51.7p
160
Simon Ponti
Sälens IF
2:47:23.1004200
+1:00:21.362000
51.7p
161
Jon Lundholm
Säters IF SK
2:47:34.1005300
+1:00:32.363100
51.6p
162
Oscar Pettersson
Zetterpetters
2:48:06.1008500
+1:01:04.366300
51.4p
163
Oskar Jonason
IK Hakarpspojkarna
2:48:10.1008900
+1:01:08.366700
51.4p
164
Markus Norling
Axa SC
2:49:12.1015100
+1:02:10.372900
51.1p
165
Mikko Salomäki
Snö & Tö Skidklubb
2:49:31.1017000
+1:02:29.374800
51.0p
166
Pontus Riarbäck
Ufk
2:50:15.1021400
+1:03:13.379200
50.7p
167
Jacob Lundqvist
Joa IF
2:50:28.1022700
+1:03:26.380500
50.6p
168
Sebatian Bauer
Nordic Triathlon & Endurance Club
2:50:53.1025200
+1:03:51.383000
50.5p
169
Niklas Dufour
Snö & Tö Skidklubb
2:51:11.1027000
+1:04:09.384800
50.4p
170
Joakim Skärlén
Haninge SOK
2:51:13.1027200
+1:04:11.385000
50.4p
171
Emil Petersson
Lidköpings VSK
2:52:02.1032100
+1:05:00.389900
50.1p
172
Björn Brandberg
Axa SC
2:52:55.1037400
+1:05:53.395200
49.9p
173
Viktor Svensson
Axa SC
2:53:39.1041800
+1:06:37.399600
49.6p
174
Anton Berg
Sockertoppen IF
2:55:56.1055500
+1:08:54.413300
48.9p
175
Niklas Selander
Axa SC
2:56:47.1060600
+1:09:45.418400
48.7p
176
Hampus Cardell
Karlslunds IF SF
2:57:11.1063000
+1:10:09.420800
48.5p
177
Erik Rodén
Axa SC
2:58:22.1070100
+1:11:20.427900
48.2p
178
Mehdi ZAGHLOUMI
Bauhaus Sportklubb
2:58:24.1070300
+1:11:22.428100
48.2p
179
Marc Klein
København SK
3:03:16.1099500
+1:16:14.457300
46.8p
180
David Cerny
Axa SC
3:04:13.1105200
+1:17:11.463000
46.5p
181
Petter Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:04:39.1107800
+1:17:37.465600
46.4p
182
Emil Martinsson
Redvägs SK
3:08:16.1129500
+1:21:14.487300
45.4p
183
Mikael Björn
Axa SC
3:12:17.1153600
+1:25:15.511400
44.4p
184
Michael Rönnberg
Sockertoppen IF
3:12:32.1155100
+1:25:30.512900
44.3p
185
Björn Dahlberg
Matfors SK
3:13:21.1160000
+1:26:19.517800
44.1p
186
Roger Blomberg
Axa SC
3:22:56.1217500
+1:35:54.575300
41.9p
187
Tim Bodin
IK Nocout.se
3:26:05.1236400
+1:39:03.594200
41.2p
188
Elias Köpmans
Serbien
3:26:43.1240200
+1:39:41.598000
41.1p
189
Andreas Bergman
Hybo AIK
3:42:14.1333300
+1:55:12.691100
38.0p
190
Rasmus Bergman Wallin
Hagfors SF
3:42:26.1334500
+1:55:24.692300
37.9p
191
Dag Schädlich
Axa SC
3:43:22.1340100
+1:56:20.697900
37.8p
192
Edvin Arnstrand
Axa SC
4:04:56.1469500
+2:17:54.827300
34.2p
193
Laurence Bristow
---
4:23:40.1581900
+2:36:38.939700
31.7p
194
Gaio Bizzo
Axa SC
4:33:27.1640600
+2:46:25.998400
30.5p
195
Hugo Ahrenfart
Axa SC
4:35:48.1654700
+2:48:46.1012500
30.2p
-
Tobias Gustafsson
Hössna IF
23:59:58.8639700
-
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Marcus Berglund
Källbottens IK
23:59:58.8639700
-
Christoffer Elings-Pers
Norrbärke SK
23:59:58.8639700
-
Kalle Georgsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Fredrik Gustafsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Mikael Hautaluoma
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Bob Impola
träningskonsulten sports club
23:59:58.8639700
-
Maximillian Jahn
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Filip Johansson
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
Oskar Johnels
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Christian Kleihs
IK Trenne
23:59:58.8639700
-
Per Lyzell
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Fredrik Marmolin
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Erik Norrbom
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Simon Nyreröd
Kristinehamns OK
23:59:58.8639700
-
Oskar Rombo
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Hugo Skantze
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Tor Vincent
Sätra IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)