Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hallbyjakten prolog
2023-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:29.14800
1
H 20
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:29.14800
3
H 16
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:31.15000
+2.100
3
H 20
Malte Henden
Ulricehamns IF
2:31.15000
+2.100
5
H 16
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
2:32.15100
+3.200
5
H 20
Eskil Peterson
Borås GIF
2:32.15100
+3.200
5
H 20
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
2:32.15100
+3.200
8
H 16
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
2:34.15300
+5.400
8
H 20
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:34.15300
+5.400
10
H 16
Valter Gerle
OK Landehof
2:36.15500
+7.600
11
H 20
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:41.16000
+12.1100
12
H 20
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
2:42.16100
+13.1200
12
H 20
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
2:42.16100
+13.1200
14
H 14
Olle Johansson
IK Stern
2:45.16400
+16.1500
14
H 16
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
2:45.16400
+16.1500
16
H 35
Jonas Peterson
Borås GIF
2:47.16600
+18.1700
17
H 16
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
2:48.16700
+19.1800
18
H 20
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
2:49.16800
+20.1900
19
H 16
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
2:52.17100
+23.2200
20
H 20
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:54.17300
+25.2400
20
H 35
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:54.17300
+25.2400
22
H 16
Viggo Rudklint
OK Landehof
2:55.17400
+26.2500
23
H 14
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
2:56.17500
+27.2600
24
D 20
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
3:01.18000
+32.3100
24
H 35
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
3:01.18000
+32.3100
26
D 16
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
3:03.18200
+34.3300
26
H 16
Melker Erlandsson
Tranemo IF
3:03.18200
+34.3300
26
D 20
Emma Bengtsson
Ulricehamns IF
3:03.18200
+34.3300
29
H 20
Kasper Vemdal
IF Hallby SOK
3:04.18300
+35.3400
30
D 16
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
3:07.18600
+38.3700
30
H 16
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
3:07.18600
+38.3700
30
H 16
Gustav Nilsson
OK Landehof
3:07.18600
+38.3700
33
H 14
Olof Johansson
IF Hallby SOK
3:09.18800
+40.3900
34
H 16
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
3:10.18900
+41.4000
35
H 16
Elias Bengtsson
Tranemo IF
3:11.19000
+42.4100
35
H 16
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
3:11.19000
+42.4100
37
H 12
Emil Johansson
IK Stern
3:13.19200
+44.4300
37
H 12
Filip Bengtsson
Tranemo IF
3:13.19200
+44.4300
37
D 16
Maja Lax
IF Hallby SOK
3:13.19200
+44.4300
40
H 16
Oliver Larsson
Borås SK
3:14.19300
+45.4400
41
H 16
Melker Carlsson
IK Hakarpspojkarna
3:17.19600
+48.4700
42
D 14
Ellen Mohr
Borås SK
3:22.20100
+53.5200
43
H 16
Malte Lax
Nässjö SF
3:23.20200
+54.5300
43
H 35
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
3:23.20200
+54.5300
45
D 12
Julia Larsson
Borås SK
3:25.20400
+56.5500
45
D 16
Viola Gustafsson
Linköpings SK
3:25.20400
+56.5500
47
D 14
Alva Hallin
Ulricehamns IF
3:27.20600
+58.5700
47
D 16
Elsa Karlsson
Tranemo IF
3:27.20600
+58.5700
49
H 14
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
3:31.21000
+1:02.6100
50
H 50
Bill Donahue
Usa
3:33.21200
+1:04.6300
51
D 16
Lovisa Lernevik
IK Hakarpspojkarna
3:34.21300
+1:05.6400
52
H 14
Tage Henricson
Ulricehamns IF
3:35.21400
+1:06.6500
53
D 20
Agnes Andersson
Anderstorps OK
3:37.21600
+1:08.6700
54
H 50
Anders Abrahamsson
Eksjö SOK
3:39.21800
+1:10.6900
55
H 14
Vincent Rönnerfors
IF Hallby SOK
3:40.21900
+1:11.7000
56
H 16
Arvid Johnson
OK Reftele
3:41.22000
+1:12.7100
57
H 14
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
3:42.22100
+1:13.7200
57
D 16
Elin Lundell
IF Hallby SOK
3:42.22100
+1:13.7200
59
D 14
Linnea Magnusson
IK Hakarpspojkarna
3:43.22200
+1:14.7300
60
H 14
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
3:44.22300
+1:15.7400
60
D 16
Linn Fransson
Landsbro IF SK
3:44.22300
+1:15.7400
62
H 14
Filip Ivarsson -
IK Hakarpspojkarna
3:45.22400
+1:16.7500
63
H 14
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
3:46.22500
+1:17.7600
64
D 12
Julia Nilsson
OK Landehof
3:47.22600
+1:18.7700
64
D 14
Alice Peterson
Borås GIF
3:47.22600
+1:18.7700
66
H 12
Stig Simonsen
Eksjö SOK
3:49.22800
+1:20.7900
67
D 16
Stina Lundén
IF Hallby SOK
3:50.22900
+1:21.8000
68
D 12
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
3:51.23000
+1:22.8100
68
H 12
Albin Abelsson
Landsbro IF SK
3:51.23000
+1:22.8100
70
H 12
Hugo Hallin
Ulricehamns IF
3:54.23300
+1:25.8400
71
H 14
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
3:57.23600
+1:28.8700
72
D 14
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
4:00.23900
+1:31.9000
73
D 12
Rakel Grahn
Landsbro IF SK
4:01.24000
+1:32.9100
73
H 14
Hilmer Andersson
SOK Aneby
4:01.24000
+1:32.9100
75
H 12
Walter Rönnerfors
IF Hallby SOK
4:05.24400
+1:36.9500
75
D 14
Ida Lundén
IF Hallby SOK
4:05.24400
+1:36.9500
77
D 12
Ester Grahn
Landsbro IF SK
4:06.24500
+1:37.9600
78
D 12
Sally Fransson
Landsbro IF SK
4:07.24600
+1:38.9700
78
H 12
Felix Ehlers
OK Landehof
4:07.24600
+1:38.9700
80
H 12
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
4:09.24800
+1:40.9900
80
D 14
Meja Fransson
Landsbro IF SK
4:09.24800
+1:40.9900
80
D 14
Ester Lundell
IF Hallby SOK
4:09.24800
+1:40.9900
83
H 14
Arvid Rosander
SOK Aneby
4:12.25100
+1:43.10200
84
D 14
Julia Andersson
IF Hallby SOK
4:14.25300
+1:45.10400
85
D 14
Maja Samuelsson
IF Hallby SOK
4:15.25400
+1:46.10500
86
D 12
Ragna Simonsen
Eksjö SOK
4:17.25600
+1:48.10700
87
H 14
Axel Hellström
IF Hallby SOK
4:18.25700
+1:49.10800
88
H 12
Harald Carlsson
IK Hakarpspojkarna
4:19.25800
+1:50.10900
89
H 12
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
4:21.26000
+1:52.11100
90
D 12
Lina Hallin
Ulricehamns IF
4:22.26100
+1:53.11200
91
H 12
Folke Hallin
Ulricehamns IF
4:24.26300
+1:55.11400
92
D 12
Elise Lindqvist
Eksjö SOK
4:26.26500
+1:57.11600
92
D 16
Signe Fransson
SOK Aneby
4:26.26500
+1:57.11600
94
D 14
Esther Hjelmkvist
IF Hallby SOK
4:28.26700
+1:59.11800
95
D 16
Elvira Hjelmkvist
IF Hallby SOK
4:29.26800
+2:00.11900
96
H 12
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
4:32.27100
+2:03.12200
97
D 12
Hanna Johansson
IF Hallby SOK
4:36.27500
+2:07.12600
97
H 12
Arvid Granath
IF Hallby SOK
4:36.27500
+2:07.12600
99
D 14
Edith Kuylenstierna
Sävedalens AIK
4:37.27600
+2:08.12700
100
H 12
Gustav Hugosson
IK Hakarpspojkarna
4:39.27800
+2:10.12900
101
D 14
Selma Abrahamsson
Eksjö SOK
4:40.27900
+2:11.13000
102
D 12
Lovisa Baaz
IF Hallby SOK
4:46.28500
+2:17.13600
103
H 12
Viktor Hugosson
IK Hakarpspojkarna
4:47.28600
+2:18.13700
104
H 12
Oskar Palmér
IF Hallby SOK
4:50.28900
+2:21.14000
105
D 12
Ester Ullerteg
IF Hallby SOK
4:56.29500
+2:27.14600
106
D 14
Cornelia Holst
IF Hallby SOK
5:00.29900
+2:31.15000
107
H 12
Eric Bokinge
IF Hallby SOK
5:03.30200
+2:34.15300
108
H 12
Alexander Ek
IF Hallby SOK
5:04.30300
+2:35.15400
108
H 14
Nils Abrahamsson
Eksjö SOK
5:04.30300
+2:35.15400
110
H 14
Oscar Krigsman
IF Hallby SOK
5:26.32500
+2:57.17600
111
H 14
Fabian Johansson
SOK Aneby
5:34.33300
+3:05.18400
112
H 12
Olle Lekenstam
IF Hallby SOK
5:44.34300
+3:15.19400
Logga in för att slippa de här annonserna
0.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 8
Isak Ehlers
OK Landehof
1:43.10200
2
H 10
Lykke Eriksson
Tranemo IF
1:49.10800
+6.500
3
D 10
Filippa Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:04.12300
+21.2000
4
H 10
Jonas Ehlers
OK Landehof
2:06.12500
+23.2200
5
H 10
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
2:09.12800
+26.2500
6
D 10
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
2:11.13000
+28.2700
7
H 10
Alexander Andersson
IF Hallby SOK
2:13.13200
+30.2900
8
D 10
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
2:14.13300
+31.3000
9
H 10
Silve Mernelius
IF Hallby SOK
2:18.13700
+35.3400
10
D 10
Lilly Holmén
IF Hallby SOK
2:32.15100
+49.4800
11
H 10
Algot Norgren
IF Hallby SOK
2:40.15900
+57.5600
12
H 8
Lasse Blomqvist
IF Hallby SOK
2:41.16000
+58.5700
13
H 8
Otto Hedberg
IF Hallby SOK
2:46.16500
+1:03.6200
14
D 10
Ella Krigsman
IF Hallby SOK
2:51.17000
+1:08.6700
15
D 10
Filippa Hellström
IF Hallby SOK
2:58.17700
+1:15.7400
16
H 8
Allan Holmén
IF Hallby SOK
3:00.17900
+1:17.7600
17
H 10
Vilgot Ek
IF Hallby SOK
4:15.25400
+2:32.15100