Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XC-games Borås E2
2023-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
4.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Valter Gerle
OK Landehof
10:06.60550
2
H 16
Oskar Olsson
Borås SK
10:22.62170
+16.1520
3
H 16
Erik Pihl
Borås SK
10:39.63860
+33.3210
4
H 16
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
11:00.65910
+53.5260
5
H 16
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
11:03.66260
+57.5610
6
H 16
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
11:08.66770
+1:02.6120
7
H 16
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
11:09.66820
+1:02.6170
8
H 16
Benjamin Viklund
Mullsjö SOK
11:09.66840
+1:02.6190
9
H 16
Gustav Nilsson
OK Landehof
11:11.67020
+1:04.6370
10
H 17
Eskil Peterson
Borås GIF
11:23.68250
+1:17.7600
60.5p
11
H 16
Viggo Rudklint
OK Landehof
11:30.68960
+1:24.8310
12
H 17
Jonas Peterson
Borås GIF
11:43.70280
+1:37.9630
58.7p
13
H 16
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
11:46.70550
+1:40.9900
14
H 16
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
11:48.70790
+1:42.10140
15
H 16
Samuel Björck
IFK Skövde SK
11:49.70870
+1:43.10220
16
H 16
Melker Erlandsson
Tranemo IF
11:51.71060
+1:45.10410
17
H 16
Emil Johansson
Borås GIF
11:53.71200
+1:46.10550
18
D 16
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
12:03.72200
+1:56.11550
19
H 16
Oliver Larsson
Borås SK
12:17.73620
+2:10.12970
20
D 16
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
12:32.75140
+2:25.14490
21
H 16
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
12:54.77300
+2:47.16650
22
D 16
Ellen Öjerhed
Borås GIF
13:16.79520
+3:09.18870
23
D 16
Elsa Karlsson
Tranemo IF
13:22.80120
+3:15.19470
24
H 16
Hugo Hallberg
Hestra IF
13:26.80540
+3:19.19890
25
D 16
Vendela Olsson
Åmåls OK
13:34.81390
+3:28.20740
26
D 17
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
13:49.82820
+3:42.22170
49.8p
27
D 17
Alice Mohr
Borås SK
13:49.82840
+3:42.22190
49.8p
28
D 16
Julia Holmström
Borås GIF
13:52.83130
+3:45.22480
29
D 16
Clara Widell
Borås SK
13:52.83140
+3:45.22490
30
D 16
Maja Lundgren
Borås GIF
13:53.83220
+3:46.22570
31
D 16
Alva Peterson
Borås SK
13:53.83250
+3:47.22600
32
D 17
Amanda Lind
Hestra IF
13:54.83300
+3:47.22650
49.5p
33
D 16
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
14:38.87740
+4:31.27090
34
D 17
Julia Eriksson
Hestra IF
14:43.88260
+4:37.27610
46.8p
35
H 16
Hampus Bengtsson
Hestra IF
14:47.88660
+4:41.28010
36
D 16
Amanda Larsson
OK Landehof
14:50.88970
+4:44.28320
37
D 16
Ester Lindgren
Tranemo IF
15:16.91580
+5:10.30930
2.3km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Olle Johansson
IK Stern
5:13.31240
2
D 14
Lisa Lundberg
Falu IK
5:44.34350
+31.3010
3
D 14
Elsie Hördegårdh
Sävedalens AIK
5:44.34370
+31.3030
4
H 14
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
5:46.34590
+33.3250
5
H 14
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
5:55.35450
+42.4110
6
H 12
Emil Johansson
IK Stern
5:56.35520
+42.4180
7
H 14
Malte Worm
IFK Skövde SK
6:01.36040
+48.4700
8
H 14
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
6:01.36090
+48.4750
9
H 14
Filip Fredriksson
Hestra IF
6:02.36130
+48.4790
10
H 14
Albin Mårts
IK Stern
6:03.36240
+50.4900
11
H 14
Arve Forssten
Göteborgs SK
6:04.36300
+50.4960
12
H 14
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
6:04.36340
+51.5000
13
H 12
Filip Bengtsson
Tranemo IF
6:15.37490
+1:02.6150
14
H 14
Wille Sylvan
Borås SK
6:18.37720
+1:04.6380
15
D 14
Ellen Mohr
Borås SK
6:24.38330
+1:10.6990
16
H 14
Sture Sundell
OK Landehof
6:24.38390
+1:11.7050
16
H 14
River Larsson
Ulricehamns IF
6:24.38390
+1:11.7050
18
H 12
Max Worm
IFK Skövde SK
6:33.39290
+1:20.7950
19
D 14
Alice Peterson
Borås GIF
6:34.39360
+1:21.8020
20
H 14
Vincent Andreasson
Borås SK
6:35.39440
+1:22.8100
21
H 12
Nils Blomberg
Lidköpings VSK
6:37.39680
+1:24.8340
22
H 14
Melvin Wingertz
Borås SK
6:43.40200
+1:29.8860
23
H 14
Joel Johansson
Borås GIF
6:43.40270
+1:30.8930
24
D 14
Majken Männer
Göteborgs SK
6:45.40490
+1:32.9150
25
D 14
Marta Björck
IFK Skövde SK
6:47.40690
+1:34.9350
26
H 14
Tage Henricson
Ulricehamns IF
6:50.40960
+1:37.9620
27
H 14
Ivan Elv
IFK Skövde SK
7:00.41930
+1:46.10590
28
H 14
William Jullander
Borås SK
7:02.42150
+1:49.10810
29
H 12
Noah Jullander
Borås SK
7:04.42310
+1:50.10970
30
H 14
Liam Segerqvist
Tranemo IF
7:04.42370
+1:51.11030
31
H 12
Rasmus Karlsson
Borås SK
7:05.42400
+1:51.11060
32
D 14
Ellen Johansson
Tranemo IF
7:06.42500
+1:52.11160
33
D 14
Stella Björk
Borås SK
7:08.42790
+1:55.11450
34
D 14
Moa Erlandsson
Tranemo IF
7:09.42840
+1:56.11500
35
D 14
Julia Swahn
OK Landehof
7:10.42970
+1:57.11630
36
D 14
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
7:11.43050
+1:58.11710
37
D 14
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
7:11.43080
+1:58.11740
38
D 12
Emma Lindström
Garphyttans IF
7:12.43160
+1:59.11820
39
H 12
Felix Ehlers
OK Landehof
7:18.43760
+2:05.12420
40
H 14
Oskar Werner
IK Stern
7:20.43970
+2:07.12630
41
D 12
Anna Lindström
Garphyttans IF
7:20.43990
+2:07.12650
42
H 12
Theo Valtersson
Tranemo IF
7:23.44210
+2:09.12870
43
D 14
Wilma Torkelsson
Tranemo IF
7:24.44360
+2:11.13020
44
H 14
Melker Larsson
Göteborgs SK
7:25.44440
+2:12.13100
45
H 12
Nils Birath
IFK Skövde SK
7:26.44520
+2:12.13180
45
D 12
Julia Nilsson
OK Landehof
7:26.44520
+2:12.13180
47
H 14
Arvid Rudling
OK Landehof
7:27.44680
+2:14.13340
48
D 12
Julia Larsson
Borås SK
7:33.45280
+2:20.13940
49
H 14
Anton Fridén
Borås GIF
7:36.45580
+2:23.14240
50
D 12
Rebecka Björck
IFK Skövde SK
7:37.45680
+2:24.14340
51
D 12
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
7:38.45770
+2:25.14430
52
D 14
Nova Valtersson
Tranemo IF
7:40.45920
+2:26.14580
53
H 12
Adam Ryder
IFK Skövde SK
7:41.46080
+2:28.14740
54
D 14
Elsa Männer
Göteborgs SK
7:43.46230
+2:29.14890
55
D 14
Selma Birath
IFK Skövde SK
7:46.46570
+2:33.15230
56
H 14
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
7:49.46840
+2:36.15500
57
H 12
Albert Carlsson Steen
Borås SK
7:56.47500
+2:42.16160
58
D 12
Emma Mårtensson
Borås SK
8:03.48200
+2:49.16860
59
D 12
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
8:03.48220
+2:49.16880
60
D 14
Lova Pettersson
Tranemo IF
8:05.48410
+2:51.17070
61
D 14
Svea Tillsten
Borås GIF
8:07.48600
+2:53.17260
62
H 12
William Roth
OK Landehof
8:07.48610
+2:53.17270
63
D 12
Astrid Kullberg Lugner
Göteborgs SK
8:08.48780
+2:55.17440
64
H 12
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
8:10.48930
+2:56.17590
65
H 12
Marcus Nilsson
IK Stern
8:12.49110
+2:58.17770
66
H 14
John Lagergren
Göteborgs SK
8:14.49300
+3:00.17960
66
D 14
Malva Mållberg
Borås SK
8:14.49300
+3:00.17960
68
H 12
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
8:15.49410
+3:01.18070
69
H 12
Anton Bergstrand
Ulricehamns IF
8:16.49580
+3:03.18240
70
D 14
Elina Christiansson
Trollhättans SOK
8:19.49820
+3:05.18480
71
H 12
Axel Henricson
Ulricehamns IF
8:21.50040
+3:08.18700
72
D 14
Vera LILLEVARS
IK Stern
8:21.50080
+3:08.18740
73
H 12
Alf Thor
Ulricehamns IF
8:23.50230
+3:09.18890
74
H 12
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
8:23.50240
+3:10.18900
75
D 12
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
8:24.50330
+3:10.18990
76
H 12
Albin Kårebäck
Lidköpings VSK
8:25.50410
+3:11.19070
77
H 14
Edward Fridén
Borås GIF
8:26.50590
+3:13.19250
78
H 12
Tor Von Sydow
Göteborgs SK
8:30.50930
+3:16.19590
79
H 14
Noah Ljungkvist
IK Stern
9:00.53910
+3:46.22570
80
D 12
Elsa Cronskär
Göteborgs SK
9:27.56610
+4:13.25270
81
H 12
Olle Tillsten
Borås GIF
9:34.57330
+4:20.25990
82
D 14
Elma Höijer
Hestra IF
9:37.57680
+4:24.26340
83
H 12
Nils Zettergren
Borås GIF
9:39.57890
+4:26.26550
84
H 12
Melker Fagrell
Borås GIF
9:40.57960
+4:27.26620
85
D 12
Ella Keller
Trollhättans SOK
9:59.59850
+4:46.28510
86
H 12
Wilmer Creutzer Lans
Lidköpings VSK
10:03.60260
+4:50.28920
87
D 12
Vilma Cronskär
Göteborgs SK
10:07.60670
+4:54.29330
88
H 12
Sixten Fridén
Borås GIF
10:11.61060
+4:58.29720
89
D 14
Agnes Hedelin
Hestra IF
11:38.69730
+6:24.38390
90
H 12
Ludvig Matti
Borås SK
12:07.72650
+6:54.41310
91
D 12
Alison Reinholdsson
Borås GIF
12:21.74020
+7:07.42680
92
D 12
Josefin Fagrell
Borås GIF
12:25.74440
+7:12.43100
93
D 12
Ellie Nordström
OK Landehof
13:33.81220
+8:19.49880
Logga in för att slippa de här annonserna
1.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Lykke Eriksson
Tranemo IF
5:16.31570
2
H 10
Gustav Frick Gräslund
Borås SK
6:00.35980
+44.4310
3
D 10
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
6:03.36240
+46.4570
4
D 10
Karin Frick Gräslund
Borås SK
6:04.36330
+47.4660
5
H 10
Jonas Ehlers
OK Landehof
6:05.36470
+49.4800
6
D 10
Vilma Älverbrandt
Borås SK
6:06.36570
+50.4900
7
H 10
Adam Thuresson
Borås SK
6:13.37200
+56.5530
8
D 10
Ester Hall
Borås SK
6:21.38070
+1:05.6400
9
D 10
Filippa Persson
Tidaholm SOK Sisu
6:32.39180
+1:16.7510
10
D 10
Ester Männer
Göteborgs SK
6:38.39700
+1:21.8030
11
H 10
Charlie Hultman
OK Landehof
6:58.41790
+1:42.10120
12
D 10
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
7:00.41990
+1:44.10320
13
D 10
Line Ryder
IFK Skövde SK
7:02.42110
+1:45.10440
14
H 10
Erik Vidunger
Borås SK
7:02.42140
+1:45.10470
15
H 10
Hugo Anell
Borås SK
7:10.42930
+1:53.11260
16
D 10
Stina Östlund
Trollhättans SOK
7:24.44330
+2:07.12660
17
D 10
Eira Barin
Göteborgs SK
7:25.44470
+2:09.12800
18
D 10
Linnea Werdelin
Göteborgs SK
7:35.45410
+2:18.13740
19
H 10
Egon Palmér
Ulricehamns IF
7:38.45720
+2:21.14050
20
H 10
Erik Bergh
Borås SK
7:46.46520
+2:29.14850
21
H 10
Anton Hedlund
Hestra IF
7:46.46570
+2:30.14900
22
H 10
Simon Andreasson
Borås SK
7:57.47630
+2:40.15960
23
H 10
Valter Elv
IFK Skövde SK
8:02.48150
+2:45.16480
24
H 10
Gustav Karlsson
Borås SK
8:05.48490
+2:49.16820
25
D 10
Agnes Blom
Tidaholm SOK Sisu
8:14.49350
+2:57.17680
26
H 10
Felix Johansson
IFK Skövde SK
8:15.49450
+2:58.17780
27
D 10
Elsa Öjerhed
Borås GIF
8:21.50020
+3:04.18350
28
D 10
Maja Lillevars
IK Stern
8:21.50040
+3:04.18370
29
H 10
Alfred Johansson
Borås SK
8:53.53240
+3:36.21570
30
H 10
Jacob Kullberg Lugner
Göteborgs SK
9:03.54240
+3:46.22570
31
H 10
Daniel Nilsson
IK Stern
9:03.54250
+3:46.22580
32
H 10
Henrik Hagstedt
Göteborgs SK
9:06.54550
+3:49.22880
33
D 10
Märta Sjölin
Ulricehamns IF
9:31.57020
+4:14.25350
34
D 10
Lova Nyström
Göteborgs SK
9:35.57490
+4:19.25820
35
H 10
Otto Eidering
Borås SK
9:40.57990
+4:24.26320
36
H 10
Arvid Åsedahl
Borås GIF
10:07.60630
+4:50.28960
37
D 10
Tuva Lindquist
Borås SK
10:40.63960
+5:23.32290
38
D 10
Moa Mållberg
Borås SK
15:39.93850
+10:22.62180
39
D 10
Vida EK
Borås SK
16:19.97850
+11:02.66180
40
D 10
Elise Matti
Borås SK
16:34.99320
+11:17.67650
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)