Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
OnePartnerGroup Ski Marathon
2023-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
2:20:05.840450
78.0p
2
Alva Svahn
Östersunds SK
2:29:35.897460
72.3p
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
2:37:57.947610
67.9p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:49:15.1015470
62.8p
2
Eva Forsberg Falk
Biathlon Östersund IF
3:41:33.1329200
46.6p
3
Susanne Hakola
Ttgu IF
3:53:17.1399610
44.0p
D 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Britta Ahlin
Östersunds SK
3:42:24.1334310
46.4p
2
Astrid Åslin Kardin
Östersunds SK
3:44:19.1345850
46.0p
3
Veronica Bäckman
Brunflo IF
4:17:09.1542840
39.6p
D 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Cecilia Ingard
IK Rex
3:44:51.1349070
45.8p
2
Gunnel Svensson
Bräcke SK
4:17:03.1542230
39.6p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Andersson
IFK Mora SK
2:10:25.782400
84.7p
2
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:10:25.782430
84.7p
3
Gabriel Söderqvist
Trillevallens Sportklubb
2:10:46.784530
84.5p
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Glenn Edström
Selånger SOK
2:17:55.827460
79.4p
2
Kristian Wanvik
OSI/Team Norgeshus
2:21:10.846910
77.3p
3
Eric Simonsson
Landöns IF
2:21:57.851620
76.8p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thommy Larsson
Sundsvall
2:22:41.856090
76.3p
2
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
2:28:17.889690
73.0p
3
Rune Karar Veie
Team Stak
2:29:47.898610
72.2p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:54:33.1047240
60.7p
2
Jonas Petersson
IFK Umeå
2:55:07.1050620
60.5p
3
Björn Jonsson
Duveds IF
2:59:25.1076470
58.8p
H 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lukas Karlsson
Östersunds SK
28:04.168350
62.4p
2
Eva Dahlberg
Östersunds SK
37:02.222150
47.3p
3
Henrik Berglund
Östersunds SK
40:52.245140
42.9p
D 21 Motion
19km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
1:06:08.396770
65.4p
2
Anna Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:10:00.419960
61.8p
3
Alexandra Nilsson
Järpens SK
1:16:33.459280
56.5p
H 21 Motion
19km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
57:44.346340
75.0p
2
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
59:41.358070
72.5p
3
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
59:42.358140
72.5p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ines Lignell
Lucksta IF
41:18.247740
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tova Falgren
Frösö IF
26:14.157310
66.8p
H 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Halvar Hellström
Östersunds SK
28:46.172560
60.9p
2
Anders Hellström
Östersund
29:08.174710
60.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Åsarna ski marathon 46 2023
Haldo Hanssons minne 2023
Föllingeloppet 2023
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan