Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsloppet
2009-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Torshälla-Nyby IS
Plats: Torshälla
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
59:24.356300
77.3p
2
Fredrik Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
1:01:43.370200
74.4p
3
Jonas Andersson
Tunafors SK
1:05:58.395700
69.6p
H 40
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
1:02:57.377600
72.9p
2
Anders Olofsson
Hallstahammars SK SOFK
1:07:19.403800
68.2p
3
Lennart Borg
Oxvretens SK
1:10:29.422800
65.1p
H 50
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tomas Andersson Tnis
No Club
1:08:42.412100
66.8p
2
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
1:19:57.479600
57.4p
3
Gunnar Fredriksson
No Club
1:25:20.511900
53.8p
H 60
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jaakko Oinonen
Torshälla-Nyby IS
1:11:31.429000
64.2p
2
Väinö Kujala
Torshälla-Nyby IS
1:25:36.513500
53.6p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Jansson
Hällbybrunns IF
39:12.235100
64.7p
2
Ingela Hagfalk
Ålberga GOIF
40:02.240100
63.4p
3
Lovisa Westbom
IFK Södertälje
46:55.281400
54.1p
D 40
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kristina Hagfalk
Ålberga GOIF
46:33.279200
54.5p
2
Sara Wesslén
Brottby SK
49:04.294300
51.7p
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Linus Ericsson
Oxvretens SK
34:59.209800
72.5p
2
Eric Börjeskog
Torshälla-Nyby IS
38:00.227900
66.8p
3
Magnus Fransson
Järla IF SK
38:39.231800
65.7p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pär Johansson
Järla IF SK
35:03.210200
72.4p
2
Jonatan Junker
Tunafors SK
39:22.236100
64.5p
3
Jakob Junker
Tunafors SK
39:50.238900
63.7p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amanda Ahvenlampi
Finland
17:35.105400
59.6p
2
Alexandra Olofsson
Halstahammars Sfk
18:07.108600
57.8p
3
Frida Unelid
Flens Friidrottssällskap
19:46.118500
53.0p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Ahnvenlampi
Finland
15:35.93400
2
Christsoffer Rydstedt
Flens Fs
16:41.100000
3
Alexander Thysell
Järla IF SK
16:49.100800
D 10
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
12:58.77700
2
Alva Wesslén
Brottby SK
15:43.94200
3
Astrid Henriksson
Järla IF SK
16:24.98300
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Jansson
Hällbybrunns IF
11:14.67300
2
Lisa Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
14:20.85900
3
Ida Johnsson
Hällbybrunns IF
15:18.91700
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Megan Strand
Tunafors SK
10:14.61300
2
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
10:23.62200
3
Sophie Eriksson
Järla IF SK
15:39.93800
H 10
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
11:20.67900
2
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
12:49.76800
3
Pontus Bierfeldt
Järla IF SK
13:00.77900
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
9:40.57900
2
Alex Öhman
IFK Västerås SK
11:13.67200
3
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
12:37.75600
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Larsson
Torshälla-Nyby IS
11:05.66400
2
Joakim Ekström
Järla IF SK
11:36.69500
3
David Ahvenlampi Svensson
Torshälla-Nyby IS
14:29.86800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Torsloppet 2011
Torsloppet 2010
Torsloppet 2009
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2009
Lithe Vilses inofficiella KM 2009
Vålarullen 2009
Åsloppet 2009
Vilstaloppet 2009
Engelbrektsloppet 2009
Kristinaloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan