Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan fristil
2023-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
13:12.79170
2
Olle Johansson
IK Stern
13:13.79270
+1
3
Einar Blomberg
Rehns BK
13:52.83160
+39.3890
4
Edvin Håkansson
Sunne SLF
13:58.83740
+45.4470
5
Teodor Westman
IFK Umeå
14:14.85350
+1:01.6080
6
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
14:18.85760
+1:05.6490
7
William Derke
Sya SK
14:30.86960
+1:17.7690
8
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
14:38.87700
+1:25.8430
9
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
14:50.88990
+1:38.9720
10
Sigge Löfgren
Falu IK
15:02.90190
+1:50.10920
11
Isak Unger
Falu IK
15:10.90990
+1:58.11720
12
Vidar Olsson
Fagersta Södra IK
15:14.91390
+2:02.12120
13
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
15:17.91610
+2:04.12340
14
Anton Thermaenius
Täby IS SK
15:27.92670
+2:15.13400
15
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
15:33.93260
+2:20.13990
16
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
15:42.94110
+2:29.14840
17
Knut Ramström
Norbergs SK
15:44.94360
+2:31.15090
18
Elias Eklund
IK Rex
15:57.95610
+2:44.16340
19
Oscar Persson
IK Rex
16:02.96110
+2:49.16840
20
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
16:03.96250
+2:50.16980
21
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
16:09.96830
+2:56.17560
22
Malte Worm
IFK Skövde SK
16:36.99540
+3:23.20270
23
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
16:37.99630
+3:24.20360
24
Edvin Lindberg
No Club
16:53.101260
+3:40.21990
25
Melker Zetterström
Orsa SK
16:55.101450
+3:42.22180
26
Rasmus Wedholm
Falu IK
17:20.103920
+4:07.24650
27
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
17:26.104570
+4:14.25300
28
Hugo Lundgren
Tunafors SK
17:42.106190
+4:30.26920
29
River Larsson
Ulricehamns IF
17:51.107080
+4:39.27810
30
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
18:07.108660
+4:54.29390
31
Melker Brodén
Östervåla IF
18:34.111360
+5:21.32090
32
Oscar Gustavsson
Filipstads SF
18:53.113250
+5:40.33980
33
Oskar Werner
IK Stern
19:55.119460
+6:42.40190
34
Adrian Sanches
Järfälla SK
21:57.131620
+8:44.52350
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)