10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gustaf Berglund | IFK Mora SK | 24:19.145820 | 86.2p | ||||
2 | Stefan Sunnerberg | Brudpiga RK | 25:40.153970 | 81.7p | ||||
3 | Andrei Lamov | IFK Mora SK | 25:50.154950 | 81.2p | ||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Malva Nisén | Svegs IK | 21:57.131640 | |||||
2 | Ella Nordanbro | Falu IK | 23:05.138450 | |||||
3 | Tilde Elofsson | Boxholm-Ekeby SK | 23:06.138500 | |||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Matilda Grahn | IF Hallby SOK | 22:04.132390 | |||||
2 | HOLMBERG Johanna | Västerås Skidklubb | 22:16.133560 | |||||
3 | Ida Zeffer | Mälarö SOK | 22:42.136130 | |||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Amanda Olsson | Åmåls OK | 23:11.139070 | 56.3p | ||||
2 | Maja Stefansson | Oxbergs IF | 23:34.141310 | 55.4p | ||||
3 | Hanna Östberg | Falu IK | 24:02.144110 | 54.3p | ||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Valter Gerle | OK Landehof | 19:22.116100 | |||||
2 | Theo Malm | Vreta Skid o Mk | 19:26.116540 | |||||
3 | Ville Jutterdal | Vreta Skid o Mk | 19:56.119580 | |||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tage Börjesson | Vreta Skid o Mk | 18:43.112220 | |||||
2 | Ludvig Eggöy Markhester | Huddinge SK LF | 19:04.114300 | |||||
3 | Leon Kvistegården | Högbo GIF | 19:08.114720 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lisen Nygård | Falu IK | 15:00.89960 | |||||
2 | Ebba Kveli | Östersunds SK | 16:08.96790 | |||||
3 | Ebba Engman | Häverödals SK | 16:26.98520 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Agnes Liss Berglund | Korsnäs IF SK | 14:35.87430 | |||||
2 | Vera Myhlback | Falu IK | 14:50.88930 | |||||
3 | Hanna Strand | Sävedalens AIK | 14:54.89340 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Malte Alvarsson | IFK Skövde SK | 15:36.93590 | |||||
2 | Oskar Kullman | Stora Tuna IK SK | 15:50.94910 | |||||
3 | Anton Nilsson | Domnarvets GOIF | 15:50.94990 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hugo Söder | IFK Grängesberg SK | 13:12.79170 | |||||
2 | Olle Johansson | IK Stern | 13:13.79270 | |||||
3 | Einar Blomberg | Rehns BK | 13:52.83160 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Lundberg | Falu IK | 8:50.52950 | |||||
2 | My Simas | IFK Hedemora SK | 9:39.57840 | |||||
3 | Molly Mörk | Älvdalens IF SK | 9:39.57860 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Höök | Källbottens IK | 8:21.50010 | |||||
2 | Ruth Strand | Sävedalens AIK | 8:22.50140 | |||||
3 | Tuva Eliasson | Bjursås IK | 8:32.51170 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alfred Granath | Gagnefs IF | 8:14.49360 | |||||
2 | Kevin Westman | IFK Umeå | 8:37.51690 | |||||
3 | Arvid Stenman | Falu IK | 8:54.53310 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Arvid Eriksson | Stora Tuna IK SK | 7:25.44480 | |||||
2 | Olle Eriksson | IFK Mora SK | 7:31.45040 | |||||
3 | Emil Johansson | IK Stern | 7:31.45050 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Bella Grudd | IFK Mora SK | 5:57.35650 | |||||
2 | Stella Bolling | Boxholm-Ekeby SK | 5:58.35710 | |||||
3 | Alice Eggöy Markhester | Huddinge SK LF | 6:11.37010 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Nike Karlsson | IFK Mora SK | 5:19.31810 | |||||
2 | Ebba Grudd | IFK Mora SK | 5:20.31910 | |||||
3 | Stina Colliander | Häverödals SK | 5:29.32810 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | David Karlstam | Finnskoga IF | 5:17.31670 | |||||
2 | Mille Boman | Häverödals SK | 5:53.35210 | |||||
3 | Sixten Mogren | Västerås Skidklubb | 6:05.36470 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edward Alvarsson | Täby IS SK | 5:04.30370 | |||||
2 | Sven Cederberg | IFK Mora SK | 5:35.33450 | |||||
3 | Olle Dahlqvist | Falu IK | 5:42.34110 |