Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM TEST-Lycksele 20 km masstart klassisk stil
2023-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Grahn
IFK Mora SK
1:00:20.361960
83.7p
2
Erik Bergström
Rehns BK
1:00:21.362050
+0
83.7p
3
Elias Danielsson
Högbo GIF
1:00:22.362190
+2.130
83.7p
4
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
1:00:23.362240
+2.180
83.6p
5
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:00:24.362300
+3.240
83.6p
6
Simon Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:00:25.362400
+4.340
83.6p
7
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
1:00:26.362500
+5.440
83.6p
8
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:00:55.365490
+35.3430
82.9p
9
Måns Rawald
Ås IF
1:01:39.369860
+1:19.7800
82.0p
10
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
1:01:49.370850
+1:28.8790
81.8p
11
Simon Nordlander
Stockviks SF
1:01:49.370890
+1:29.8830
81.8p
12
Joel Nilsson
IFK Umeå
1:01:52.371110
+1:31.9050
81.8p
13
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
1:02:05.372470
+1:45.10410
81.5p
14
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:02:09.372820
+1:48.10760
81.4p
15
Jens Junes
IFK Umeå
1:02:12.373160
+1:52.11100
81.3p
16
Eddie Pettersson
Åsarna IK
1:02:15.373400
+1:54.11340
81.3p
17
Axel Erixon
Offerdals SK
1:02:15.373430
+1:54.11370
81.3p
18
Erik Gustafsson
Täby IS SK
1:02:17.373610
+1:56.11550
81.3p
19
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
1:02:29.374800
+2:08.12740
81.0p
20
Edvin Schön
Täby IS SK
1:02:29.374870
+2:09.12810
81.0p
21
Oskar Höglund
Hägglunds Ski Team SK
1:02:34.375320
+2:13.13260
80.9p
22
Filip Strand
Domnarvets GOIF
1:02:35.375490
+2:15.13430
80.9p
23
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
1:02:37.375680
+2:17.13620
80.8p
24
Simon Claesson
Ulricehamns IF
1:02:40.375960
+2:20.13900
80.8p
25
Melker Åkerström
Borås SK
1:02:40.375990
+2:20.13930
80.8p
26
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
1:02:56.377550
+2:35.15490
80.5p
27
Ludvig Berg
Rehns BK
1:03:11.379080
+2:51.17020
80.1p
28
Isak Lundholm
Täfteå IK
1:03:28.380740
+3:07.18680
79.8p
29
Elias Malm
Täfteå IK
1:03:37.381670
+3:17.19610
79.6p
30
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:03:39.381820
+3:18.19760
79.6p
31
Benjamin Edman
IFK Umeå
1:03:54.383340
+3:33.21280
79.3p
32
Kalle Georgsson
Högbo GIF
1:04:06.384510
+3:45.22450
79.1p
33
Alexander Bjuredal
Sälens IF
1:04:06.384560
+3:46.22500
79.1p
34
Harald Ekenberg
IK Stern
1:04:07.384610
+3:46.22550
79.1p
35
Filip Enberg
Strömnäs GIF
1:04:09.384810
+3:48.22750
79.0p
36
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
1:04:10.384930
+3:49.22870
79.0p
37
Anders Dahl
Alnö SK
1:04:28.386770
+4:08.24710
78.6p
38
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
1:04:31.387010
+4:10.24950
78.6p
39
Filip Berglund
Ulricehamns IF
1:04:35.387470
+4:15.25410
78.5p
40
Axel Palm
Falu IK
1:04:51.389070
+4:31.27010
78.2p
41
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:04:52.389130
+4:31.27070
78.2p
42
Arvid Welin
Ersnäs IF
1:04:54.389330
+4:33.27270
78.2p
43
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:04:56.389550
+4:35.27490
78.1p
44
Elias Bengtsson
Tynderö IK
1:04:58.389760
+4:38.27700
78.1p
45
Erik Franzén
Borås SK
1:05:01.390060
+4:41.28000
78.0p
46
Carl Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
1:05:02.390190
+4:42.28130
78.0p
47
Anton Unger
Falu IK
1:05:06.390500
+4:45.28440
77.9p
48
Valter Ljungdahl
Matfors SK
1:05:17.391620
+4:56.29560
77.7p
49
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
1:05:20.391910
+4:59.29850
77.7p
50
Hugo Ekström
Grava SK
1:05:20.391940
+4:59.29880
77.7p
51
Eskil Peterson
Borås GIF
1:05:35.393470
+5:15.31410
77.4p
52
Alexander Lodin
Tunafors SK
1:05:36.393520
+5:15.31460
77.4p
53
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
1:05:38.393700
+5:17.31640
77.3p
54
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
1:05:39.393830
+5:18.31770
77.3p
55
Måns Olsen
Grava SK
1:05:43.394200
+5:22.32140
77.2p
56
Albin Jeleby
Häverödals SK
1:05:43.394280
+5:23.32220
77.2p
57
Jesper Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
1:05:46.394500
+5:25.32440
77.2p
58
Elof Karlsson
IFK Umeå
1:05:46.394510
+5:25.32450
77.2p
59
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
1:06:07.396600
+5:46.34540
76.8p
60
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
1:06:14.397380
+5:54.35320
76.7p
61
Filip Sundin
Grava SK
1:06:27.398650
+6:06.36590
76.4p
62
Axel Karlsson
Täby IS SK
1:06:28.398730
+6:07.36670
76.4p
63
Rikard Sjödin
Matfors SK
1:06:28.398790
+6:08.36730
76.4p
64
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:06:29.398890
+6:09.36830
76.4p
65
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:06:41.400050
+6:20.37990
76.2p
66
Axel Sandberg
OK Landehof
1:06:44.400320
+6:23.38260
76.1p
67
Malte Henden
Ulricehamns IF
1:06:55.401400
+6:34.39340
75.9p
68
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
1:07:03.402210
+6:42.40150
75.8p
69
Axel Mäkinen
Högbo GIF
1:07:03.402230
+6:42.40170
75.8p
70
Arvid Törnblom
IFK Umeå
1:07:04.402330
+6:43.40270
75.8p
71
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:07:11.403080
+6:51.41020
75.6p
72
Mattias Larsson
Stockviks SF
1:07:14.403310
+6:53.41250
75.6p
73
Gustav Berggren
Skellefteå SK
1:07:14.403360
+6:54.41300
75.6p
74
Elias Redman
Östersunds SK
1:07:23.404200
+7:02.42140
75.4p
75
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
1:07:25.404470
+7:05.42410
75.4p
76
Helmer Nordvall
Matfors SK
1:07:25.404480
+7:05.42420
75.4p
77
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
1:07:30.404980
+7:10.42920
75.3p
78
Lukas Karlberg
IK Rex
1:07:33.405260
+7:13.43200
75.3p
79
Hampus Björck
IFK Umeå
1:08:12.409120
+7:51.47060
74.6p
80
Markus Melén
Falu IK
1:08:16.409590
+7:56.47530
74.5p
81
Gabriel Norder
IF Hallby SOK
1:08:23.410270
+8:03.48210
74.4p
82
Melker Hultdin
IFK Umeå
1:08:26.410540
+8:05.48480
74.3p
83
Leo Eriksson
Östersunds SK
1:08:26.410560
+8:06.48500
74.3p
84
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
1:08:29.410870
+8:09.48810
74.3p
85
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
1:08:36.411540
+8:15.49480
74.2p
86
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:08:37.411640
+8:16.49580
74.2p
87
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
1:08:44.412340
+8:23.50280
74.0p
88
William Rytter
Älvdalens IF SK
1:08:45.412470
+8:25.50410
74.0p
89
Malte Söderlund
Falu IK
1:09:16.415580
+8:56.53520
73.5p
90
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
1:09:17.415650
+8:56.53590
73.5p
91
Axel Arnesson
Ås IF
1:09:31.417000
+9:10.54940
73.2p
92
Andrei Kuzmin
Stockviks SF
1:09:36.417590
+9:16.55530
73.2p
93
Anton Weber
Borås GIF
1:09:37.417610
+9:16.55550
73.1p
94
Rasmus Persson
IK Rex
1:09:41.418090
+9:21.56030
73.1p
95
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
1:09:51.419020
+9:30.56960
72.9p
96
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
1:09:53.419270
+9:33.57210
72.9p
97
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
1:09:55.419420
+9:34.57360
72.8p
98
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
1:09:58.419700
+9:37.57640
72.8p
99
Ivar Törnblom
IFK Umeå
1:10:10.420950
+9:49.58890
72.6p
100
Carl Björk
Borås SK
1:10:20.421930
+9:59.59870
72.4p
101
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
1:10:26.422500
+10:05.60440
72.3p
102
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
1:10:27.422660
+10:07.60600
72.3p
103
Oskar Flygare
Enhörna IF
1:10:30.422980
+10:10.60920
72.3p
104
Melker Lindgren
Täfteå IK
1:10:36.423560
+10:16.61500
72.2p
105
Anton Ökvist
Ersnäs IF
1:10:37.423650
+10:16.61590
72.2p
106
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
1:10:44.424310
+10:23.62250
72.1p
107
Melvin Löfgren
Falu IK
1:10:53.425220
+10:32.63160
71.9p
108
Karl Kylborn
Gellivare Skidallians IK
1:10:53.425230
+10:32.63170
71.9p
109
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
1:11:01.426070
+10:41.64010
71.8p
110
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:12:19.433810
+11:58.71750
70.6p
111
Ludvig Åkvist
Borås GIF
1:12:30.434900
+12:09.72840
70.4p
112
Jakob Pettersson
IK Stern
1:12:55.437490
+12:35.75430
70.0p
113
Joel Byström
Vårby IK
1:13:27.440600
+13:06.78540
69.5p
114
Rasmus Anttila
Högbo GIF
1:13:42.442120
+13:21.80060
69.3p
115
Simon Lundberg
Kalix SK
1:13:47.442690
+13:27.80630
69.2p
116
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
1:13:51.443040
+13:30.80980
69.2p
117
Noel Lantz
Stockviks SF
1:14:38.447790
+14:18.85730
68.5p
118
Pontus Nilsson
Linköpings SK
1:14:42.448150
+14:21.86090
68.4p
119
Seth Nordin
Lycksele IF
1:17:06.462560
+16:46.100500
66.4p
120
Leo Leckne
Täby IS SK
1:17:25.464480
+17:05.102420
66.1p
121
Julius Forsell
Filipstads SF
1:17:26.464550
+17:05.102490
66.1p
-
Albin Augustsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Victor Berglund
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Hugo Ström
Dala-Järna IK
23:59:58.8639700
-
David Wallin
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Jason Blomqvist
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Axel Svensson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
23:59:58.8639700
-
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
Johan Richardsson
Funäsdalens IF
23:59:58.8639700
-
Hampus Bergkvist
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Joar Rosvold
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Max Johansson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Linus Grundström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Alexander Mattsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Tomas Holmgren
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Edvin Högman
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Andreas Ersson
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Hugo Andersson
Kalix SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)