Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gielas-Campen
2009-11-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Arvidsjaur
Plats: Arvidsjaur
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15.2km, Längdskidor, Fristil
1
Anders Högberg
IFK Umeå
38:46.232520
86.2p
2
Markus Ottosson
Skellefteå SK
39:03.234230
85.5p
3
Peter Jönsson
Ramsele IK
39:06.234500
85.4p
H 20
11.4km, Längdskidor, Fristil
1
Rolf Einar Jensen
Norway
29:43.178250
78.0p
2
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
30:53.185230
75.1p
3
Per Lindgren
Strömnäs GIF
30:57.185680
74.9p
D 20
7.6km, Längdskidor, Fristil
1
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
22:49.136820
66.1p
2
Anja Ahnberg
Gellivare SK
23:53.143240
63.2p
3
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
24:04.144330
62.7p
D 21
7.6km, Längdskidor, Fristil
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
22:44.136330
66.3p
2
Nina Lintzén
Årsunda IF
23:30.140980
64.2p
3
Erica Ahnberg
Gellivare SK
23:44.142370
63.6p
H 18
7.6km, Längdskidor, Fristil
1
Fredrik Gjesbakk
Norway
19:49.118810
75.7p
2
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
20:20.121920
73.9p
3
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
20:25.122480
73.5p
D 18
3.8km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Sundström
Strömnäs GIF
11:41.70070
64.1p
2
Lovisa Modig
Bergnäsets AIK
11:49.70830
63.4p
3
Clara Auland
Sunderby SK
11:52.71170
63.1p
D 14
3.6km, Längdskidor, Fristil
1
Olivia Persson
Storumans IK
11:01.66020
2
Emma Ribom
Kalix SK
11:37.69630
3
Jenny Nordlund
Norrfjärdens IF
11:38.69760
D 16
3.6km, Längdskidor, Fristil
1
Jonna Sundling
Tvärålund IF
10:18.61760
2
Sofia Henriksson
Storfors SK
10:35.63430
3
Christina Rolandsen
Norway
11:04.66370
H 14
3.6km, Längdskidor, Fristil
1
Markus Fredriksson
Lycksele IF
10:00.59930
2
Anton Björkman
Kalix SK
11:06.66530
3
Peter Nilsson
Robertsfors IK
11:07.66630
H 16
3.6km, Längdskidor, Fristil
1
Markus Holm
Norway
9:27.56660
2
Simon Öberg
Kalix SK
9:31.57060
3
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
9:51.59010
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Gielas-Campen 2010
Gielas-Campen 2009
Gielas-Campen 2008
Gielas-Campen 2007
Gielas-Campen 2006
Gielas-Campen 2005
Gielas-Campen 2004
Tävlingar i närheten
Tannbergsloppet 2009
Malmfältsloppet 2009
Vinter-Spelen 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan