Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2022-09-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Österberg
Storvreta IK
3:39:39.1317800
81.7p
2
Jesper Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
3:51:52.1391100
+12:13.73200
75.9p
3
Magnus Persson
IF Thor
3:51:57.1391600
+12:18.73700
75.9p
4
Jussi Häkkinen
TEAMELECTROFITKL22
3:53:13.1399200
+13:34.81300
75.4p
5
Pontus Tillenius
Vattholma IF
3:56:33.1419200
+16:54.101300
73.9p
6
Tim Shuwalow
Nacka Värmdö SK
3:56:35.1419400
+16:56.101500
73.9p
7
Jesper Holgersson
IF Hagen SK
3:56:41.1420000
+17:02.102100
73.9p
8
Per-erik Jensen
Team Jensen
3:57:05.1422400
+17:26.104500
73.7p
9
Daniel Ehn
Pumpen SK
4:02:13.1453200
+22:34.135300
71.7p
10
Axel Heyman
Axa SC
4:02:31.1455000
+22:52.137100
71.5p
11
Stefan Sundblad
Storvreta IK
4:02:45.1456400
+23:06.138500
71.5p
12
Magnus Dahlgren
Västerås Skidklubb
4:03:10.1458900
+23:31.141000
71.3p
13
Tord Mörk
Kimstad GOIF
4:08:19.1489800
+28:40.171900
69.4p
14
Raymond Sten Andersen
Team Furutangen
4:10:17.1501600
+30:38.183700
68.6p
15
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
4:10:52.1505100
+31:13.187200
68.4p
16
Rune Hedman
PAS ingeniører AS
4:12:48.1516700
+33:09.198800
67.8p
17
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
4:16:41.1540000
+37:02.222100
66.4p
18
Julius Hållstedt
Snö & Tö Skidklubb
4:16:53.1541200
+37:14.223300
66.4p
19
Claes Erixon
Grava SK
4:26:59.1601800
+47:20.283900
63.1p
20
Daniel Palerbro
IFK Helsingborg
4:31:11.1627000
+51:32.309100
61.9p
21
Jonas Björck
IFK Skövde SK
4:42:16.1693500
+1:02:37.375600
58.8p
22
Peter Mårtensson
Axa SC
4:44:27.1706600
+1:04:48.388700
58.3p
23
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
4:46:25.1718400
+1:06:46.400500
57.8p
24
David Lenefors
Snö & Tö Skidklubb
5:01:32.1809100
+1:21:53.491200
54.2p
25
Casper Leiholt
København SK
5:02:41.1816000
+1:23:02.498100
53.9p
26
Jonas Fogelberg
Sisu Forshaga SK
5:15:02.1890100
+1:35:23.572200
51.3p
27
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
5:20:03.1920200
+1:40:24.602300
50.3p
28
Marius Johannessen
Skanska Aktiv
5:20:12.1921100
+1:40:33.603200
50.3p
29
Simon Douglas
XC Sthlm Ski Club
5:38:16.2029500
+1:58:37.711600
47.0p
30
Jonas Stigner
Axa SC
6:02:35.2175400
+2:22:56.857500
43.3p