Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnforan
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niklas Persson
Falu IK
59:13.355200
78.6p
2
Jesper Nyström
Falu IK
59:48.358710
+35.3410
77.8p
3
Richard Burland
Alnö SK
1:00:39.363810
+1:26.8510
76.8p
4
Johan Lindblad
Alnö SK
1:01:22.368120
+2:09.12820
75.9p
5
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
1:03:37.381650
+4:24.26350
73.2p
6
Olof Holmer
Ramviks IF
1:14:21.446070
+15:08.90770
62.6p
7
Anton Näslund
Hägglunds IOFK
1:16:41.460050
+17:28.104750
60.7p
8
Nils Svensson
Härlövs IF
1:17:59.467880
+18:46.112580
59.7p
9
Tomas Peter Stenlund
Svanaby SK
1:18:30.470900
+19:17.115600
59.3p
10
Göte Ericsson
Anundsjö IF
1:20:37.483630
+21:24.128330
57.7p
11
Tommy Sjödin
Österforse IF
1:25:40.513930
+26:27.158630
54.3p
12
Hans Öhman
Norabygdens SK
1:28:34.531340
+29:21.176040
52.6p
13
Anders Sortellus
Kramfors Alliansen
1:30:33.543280
+31:20.187980
51.4p
14
Anton Sortellus
Kramfors Alliansen
1:30:42.544180
+31:29.188880
51.3p
15
Kjell Berg
Kramfors
1:31:11.547080
+31:58.191780
51.0p
16
Jonas Vestin
Sollefteå SK
1:31:40.549930
+32:27.194630
50.8p
17
Pär Olsson
Sollefteå SK
1:32:20.553910
+33:07.198610
50.4p
18
Joachim Söderlind
No Club
1:33:32.561110
+34:19.205810
49.8p
19
Bengt-Åke Biller
Sollefteå SK
1:33:45.562480
+34:32.207180
49.7p
20
Aran Sortellus
Kramfors Alliansen
1:34:47.568600
+35:34.213300
49.1p
21
Leif Fahlen
Bollsta IK
1:34:51.569040
+35:38.213740
49.1p
22
Roland Ekbäck
Kramfors Polisens IF
1:35:13.571240
+36:00.215940
48.9p
23
Leif Lövstrand
Brännans IF
1:38:39.591810
+39:26.236510
47.2p
24
Göran Wagman
Väsby SK
1:39:59.599800
+40:46.244500
46.6p
25
Markku Liedes
Kramfors Alliansen
1:41:10.606990
+41:57.251690
46.0p
26
Jörgen Torgrimsson
Junsele IF
1:42:08.612760
+42:55.257460
45.6p
27
David Klippström
Sollefteå SK
1:42:37.615660
+43:24.260360
45.4p
28
Per-Olov Svensson
Hotings IF
1:42:57.617690
+43:44.262390
45.2p
29
Bengt Ahlgren
Bälinge IF
1:43:28.620700
+44:15.265400
45.0p
30
Micael Nordstrand
Sollefteå GIF
1:43:58.623790
+44:45.268490
44.8p
31
Fredrik Westin
Sollefteå SK
1:45:50.634910
+46:37.279610
44.0p
32
Bengt Sandström
Sollefteå SK
1:52:45.676420
+53:32.321120
41.3p
33
Björn Eklund
Sollefteå SK
1:57:16.703510
+58:03.348210
39.7p
34
Olov Carlsson
Kålhammars Motion
2:03:07.738630
+1:03:54.383330
37.8p
35
Tage Persson
Hägglunds IOFK
2:10:02.780150
+1:10:49.424850
35.8p
36
Haldo Carlsson
Kålhammars Motion
2:22:16.853590
+1:23:03.498290
32.7p