Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Topprullen
2022-08-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:08:37.411600
86.5p
2
H 21
Axel Jutterström
Team Eksjöhus
1:08:39.411800
+2.100
86.5p
2
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:08:39.411800
+2.100
86.5p
4
H 21
Thomas Gifstad
Team Milslukern
1:08:41.412000
+4.300
86.4p
5
H 21
Emil Persson
Ulricehamns IF
1:11:07.426600
+2:30.14900
83.2p
6
H 21
Tommy Bylund
DPONLY Ski Club
1:11:08.426700
+2:31.15000
83.2p
7
H 21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:12:48.436700
+4:11.25000
81.2p
7
H 21
Johannes Jillerö
SK Glädjen Göteborg
1:12:48.436700
+4:11.25000
81.2p
9
H 21
Samuel Hoof
Ulricehamns IF
1:12:50.436900
+4:13.25200
81.1p
10
H 21
Marcus Ullman
DPONLY Ski Club
1:12:52.437100
+4:15.25400
81.1p
11
H 21
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:12:56.437500
+4:19.25800
81.0p
12
H 21
Joel Andersson
Team Eksjöhus
1:14:57.449600
+6:20.37900
78.7p
13
H 21
Gösta Malmström
IK Stern
1:14:59.449800
+6:22.38100
78.7p
14
H 21
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
1:15:05.450400
+6:28.38700
78.5p
15
H 21
Erik Backlund
Äspereds IF
1:15:11.451000
+6:34.39300
78.4p
16
H 21
Daniel Käller
IK Stern
1:15:12.451100
+6:35.39400
78.4p
17
H 21
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
1:15:17.451600
+6:40.39900
78.3p
18
H 20
Axel Palm
Falu IK
1:15:53.455200
+7:16.43500
77.7p
19
H 40
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:17:02.462100
+8:25.50400
76.4p
20
H 20
Axel Sandberg
OK Landehof
1:17:07.462600
+8:30.50900
76.3p
21
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:17:57.467600
+9:20.55900
75.5p
22
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:18:03.468200
+9:26.56500
75.4p
23
H 50
Anders Carlson
Göteborgs SK
1:18:31.471000
+9:54.59300
74.9p
24
H 20
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:20:48.484700
+12:11.73000
72.6p
25
H 20
Martin Höiby
OK Landehof
1:21:21.488000
+12:44.76300
72.1p
26
H 21
Oskar Lundberg
Borås SK
1:22:31.495000
+13:54.83300
71.0p
27
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:22:35.495400
+13:58.83700
71.0p
28
H 50
Anders Bergvall
IK Stern
1:22:40.495900
+14:03.84200
70.9p
29
H 21
Johan Hugoh
Hindås SK
1:22:48.496700
+14:11.85000
70.8p
30
D 21
Linnea Johansson
Ulricehamns IF
1:22:50.496900
+14:13.85200
70.8p
31
H 50
Björn Aiff
Hestra IF
1:24:21.506000
+15:44.94300
69.4p
32
H 21
Erik Woxlin
IK Stern
1:24:29.506800
+15:52.95100
69.3p
33
H 50
Jakub Cvach
Hindås SK
1:25:50.514900
+17:13.103200
68.1p
34
H 40
Per Carlsson
IK Stern
1:26:00.515900
+17:23.104200
68.0p
35
H 50
Lazze Andersson
Karlslunds IF SF
1:26:07.516600
+17:30.104900
67.9p
36
H 21
Eric Koerffer
No Club
1:26:28.518700
+17:51.107000
67.6p
37
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
1:26:33.519200
+17:56.107500
67.5p
38
H 21
Jonas Forsner
IK Stern
1:27:50.526900
+19:13.115200
66.5p
39
H 60
Jan Larsson Lyckholm
Kopparbergs IF
1:29:07.534600
+20:30.122900
65.5p
40
H 50
Mikael Zachrisson
IK Stern
1:29:41.538000
+21:04.126300
65.0p
41
H 21
Marcus Johansson
träningskonsulten sports club
1:32:15.553400
+23:38.141700
63.1p
42
D 21
Kajsa Ekenberg
IK Stern
1:32:44.556300
+24:07.144600
62.8p
43
H 21
Tobias Fredriksson
Deloitte
1:33:22.560100
+24:45.148400
62.3p
44
D 21
Claire Moyse
Team Experience
1:33:33.561200
+24:56.149500
62.2p
45
H 21
Filip Johansson
Sävedalens AIK
1:34:56.569500
+26:19.157800
61.3p
46
D 21
Rebecca Lekberg
IK Stern
1:35:39.573800
+27:02.162100
60.8p
47
H 21
Martin Bergqlin
IK Stern
1:38:12.589100
+29:35.177400
59.1p
48
H 40
Mattias Svenning
Borås SK
1:39:59.599800
+31:22.188100
58.0p
49
D 21
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
1:41:02.606100
+32:25.194400
57.4p
50
H 60
Hans Hugo
Hindås SK
1:42:56.617500
+34:19.205800
56.3p
51
H 20
Simon Lundblad
Simlångsdalens IF
1:45:18.631700
+36:41.220000
54.9p
52
H 21
Emil Rydh
Sockertoppen IF
1:46:54.641300
+38:17.229600
54.1p
53
D 21
Åsa Nordberg
Göteborg/Majorna OK
1:48:40.651900
+40:03.240200
53.2p
54
H 50
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:57:36.705500
+48:59.293800
49.0p
55
D 21
Jeanette Malm
DPONLY Ski Club
23:59:58.8639700
55
H 20
Malte Kristiansson
IK Stern
23:59:58.8639700
55
H 50
John Harrysson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
58
D 21
Karolina Hedenström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
58
H 21
Andreas Viker
IK Stern
23:59:59.8639800
58
H 21
Carl Olander
IK Stern
23:59:59.8639800
58
H 21
Adrian Lundberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
58
H 40
Tor-leif Förde
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)