Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Hånger
2022-05-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21 Motion
19km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mathilda Grahn
IF Hallby
56:10.336900
67.1p
H 21 Motion
19km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
45:25.272400
79.1p
2
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
46:40.279900
+1:15.7400
77.5p
3
Elliot Åkesson
IF Hallby
47:23.284200
+1:58.11700
76.6p
4
Jakob Mörhed
Vaggeryd SOK
47:28.284700
+2:03.12200
76.5p
5
Adam Blomberg
Göteborgs SK
47:30.284900
+2:05.12400
76.5p
6
Ken Slättengren
Nybro SKI
47:31.285000
+2:06.12500
76.4p
7
Alfred Derke
Sya SK
47:41.286000
+2:16.13500
76.2p
8
Isak Nilsson
Gnosjö FK
49:21.296000
+3:56.23500
74.2p
9
Ove Helgee
Alstermo IF
49:22.296100
+3:57.23600
74.2p
9
Axel Björkman
IF Hallby
49:22.296100
+3:57.23600
74.2p
11
Stefan Mennborg
IKHP
49:25.296400
+4:00.23900
74.2p
12
Peter Gustavsson
Gnosjö FK
49:29.296800
+4:04.24300
74.1p
13
Mattias Qvarnström
Lekeryd Svarttorpet
49:58.299700
+4:33.27200
73.5p
14
Henrik Ulldahl
IKHP
50:32.303100
+5:07.30600
72.9p
15
Valter Blomberg
Göteborgs SK
51:00.305900
+5:35.33400
72.4p
16
Vilhelm Lernevik
IKHP
51:40.309900
+6:15.37400
71.6p
17
Filip Johansson
OK Stigen
52:00.311900
+6:35.39400
71.3p
18
Niklas Backåberg
ASK Växjö
52:06.312500
+6:41.40000
71.2p
19
Mikael Rask
OK Stigen
52:14.313300
+6:49.40800
71.0p
20
Kenneth Söderberg
Apladalens LK
52:18.313700
+6:53.41200
71.0p
20
Martin Männer
Göteborgs SK
52:18.313700
+6:53.41200
71.0p
22
Linus Walldén
SK Graal
54:46.328500
+9:21.56000
68.4p
23
Emil Andersson
No club
54:59.329800
+9:34.57300
68.2p
24
Martin Johansson
Burseryds IF
55:50.334900
+10:25.62400
67.4p
25
Peter Gustavsson
Hånger IF
58:48.352700
+13:23.80200
64.7p
26
Åke Backåberg
ASK Växjö
59:20.355900
+13:55.83400
64.2p
27
Ove Hallberg
Burseryd IF
59:40.357900
+14:15.85400
63.9p
28
Johannes Park
Gnosjö FK
1:00:34.363300
+15:09.90800
63.1p
29
Wiliam Derke
Sya SK
1:06:00.395900
+20:35.123400
58.9p
30
Alexander Jonsson
IF Hallby
1:10:56.425500
+25:31.153000
55.5p
31
Elias Andersson
Landsbro IF
1:10:57.425600
+25:32.153100
55.4p
32
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
1:10:58.425700
+25:33.153200
55.4p