Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Värnamo
2022-05-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
45:27.272600
79.6p
2
H 21
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
46:15.277400
+48.4700
78.0p
3
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
47:08.282700
+1:41.10000
76.3p
4
H 21
Petter Gustavsson
Gnosjö FK
47:36.285500
+2:09.12800
75.5p
5
H 21
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
47:37.285600
+2:10.12900
75.5p
6
H 21
Hampus Erndin
Nybro Ski
47:38.285700
+2:11.13000
75.4p
7
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
47:39.285800
+2:12.13100
75.4p
8
H 21
Per Tikkanen
Alvesta SOK
47:40.285900
+2:13.13200
75.4p
9
H 21
Alfred Derke
Sya SK
47:41.286000
+2:14.13300
75.3p
10
H 21
Henrik Ulldahl
IK Hakarpspojkarna
48:49.292800
+3:22.20100
73.3p
11
H 21
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
48:50.292900
+3:23.20200
73.3p
12
H 21
Axel Björkman
IF Hallby SOK
48:53.293200
+3:26.20500
73.2p
13
H 21
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
48:58.293700
+3:31.21000
73.1p
14
H 21
Linus Wallden
SK Graal
50:07.300600
+4:40.27900
71.2p
15
H 21
Niklas Backåberg
ASK Växjö
50:08.300700
+4:41.28000
71.2p
16
H 21
Jakob Josefsson
Axa SC
50:09.300800
+4:42.28100
71.1p
17
H 21
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
50:12.301100
+4:45.28400
71.1p
18
H 21
Alexander Johansson
Burseryds IF
50:13.301200
+4:46.28500
71.0p
19
H 21
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
50:14.301300
+4:47.28600
71.0p
20
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
50:17.301600
+4:50.28900
70.9p
21
H 21
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
50:23.302200
+4:56.29500
70.8p
22
H 21
Mikael Rask
OK Stigen
50:24.302300
+4:57.29600
70.7p
23
H 21
Emil Andersson
IF Hallby SOK
52:09.312800
+6:42.40100
68.1p
24
H 21
Niclas Hansson
Burseryds IF
52:10.312900
+6:43.40200
68.0p
25
H 21
Peter Håkansson
ASK Växjö
52:20.313900
+6:53.41200
67.8p
26
H 21
Viktor park
OK Stigen
53:16.319500
+7:49.46800
66.5p
27
H 21
Filip Johansson
OK Stigen
53:38.321700
+8:11.49000
66.0p
28
D 21
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
53:39.321800
+8:12.49100
65.9p
29
D 21
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
53:47.322600
+8:20.49900
65.7p
30
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
55:07.330600
+9:40.57900
64.0p
31
H 21
Adam Petersson
Lönashult
55:40.333900
+10:13.61200
63.3p
32
H 21
Johannes Park
Gnosjö FK
56:25.338400
+10:58.65700
62.3p
33
H 21
Patrik Petersson
Apladalens Lk
57:37.345600
+12:10.72900
60.9p
34
H 21
Ove Hallberg
Burseryds IF
58:13.349200
+12:46.76500
60.2p
35
D 21
Elsie Josefsson
IF Hallby SOK
1:03:30.380900
+18:03.108200
54.7p
36
H 21
Tom Sjögren
Gnosjö FK
1:10:20.421900
+24:53.149200
48.9p
37
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)