Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora fjälltopploppet
2022-04-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
bannan förkortad till 24/27km
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
24km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
1:01:05.366490
85.8p
2
Elias Danielsson
Högbo GIF
1:02:33.375250
+1:27.8660
84.0p
3
Adrian Cornelius Kaasbøll
Byåsen IL
1:02:33.375250
+1:27.8660
84.0p
4
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
1:03:58.383720
+2:52.17130
82.4p
5
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
1:04:55.389400
+3:49.22810
81.3p
6
Hugo Ström
Dala-Järna IK
1:05:36.393510
+4:30.26920
80.6p
7
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
1:05:44.394330
+4:38.27740
80.4p
8
Valter Ljungdahl
Matfors SK
1:06:09.396830
+5:03.30240
80.0p
9
Jacob Larsson
IFK Mora SK
1:06:38.399750
+5:32.33160
79.5p
10
Simon Nordlander
Stockviks SF
1:07:25.404490
+6:20.37900
78.6p
11
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:07:30.404980
+6:24.38390
78.5p
12
Hugo Granström
Funäsdalens IF
1:07:48.406710
+6:42.40120
78.2p
13
Erik Gustafsson
Täby IS SK
1:08:21.410000
+7:15.43410
77.7p
14
Alexander Bjuredal
Sälens IF
1:08:31.411060
+7:25.44470
77.5p
15
Martin Höiby
OK Landehof
1:08:40.411970
+7:34.45380
77.4p
16
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
1:09:02.414100
+7:56.47510
77.0p
17
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
1:09:10.414950
+8:04.48360
76.9p
18
Nils Borin
Östersunds SK
1:09:13.415250
+8:07.48660
76.8p
19
Viktor Norberg
Falu IK
1:09:43.418260
+8:37.51670
76.3p
20
Helmer Nordvall
Matfors SK
1:09:45.418470
+8:39.51880
76.3p
21
Albin Jeleby
Häverödals SK
1:10:35.423470
+9:29.56880
75.5p
22
Elias Redman
Östersunds SK
1:11:33.429220
+10:27.62630
74.6p
23
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:12:21.434050
+11:15.67460
73.8p
24
Hugo Fryxell
Täby IS SK
1:12:38.435720
+11:32.69130
73.6p
25
Alexander Lodin
Tunafors SK
1:12:59.437850
+11:53.71260
73.3p
26
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:13:08.438700
+12:02.72110
73.1p
27
Mattias Larsson
Matfors SK
1:13:09.438800
+12:03.72210
73.1p
28
Knut Saitton
Vårby IK
1:13:12.439170
+12:06.72580
73.1p
29
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:13:30.440930
+12:24.74340
72.8p
30
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
1:14:40.447940
+13:34.81350
71.8p
31
Hampus Bergkvist
Matfors SK
1:17:35.465460
+16:29.98870
69.3p
32
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
1:17:35.465470
+16:29.98880
69.3p
33
Per Boberg
Duveds IF
1:18:53.473210
+17:47.106620
68.3p
34
Melwin Bång
Östersunds SK
1:19:22.476140
+18:16.109550
67.9p
35
Logan Duncan
Huntly Nordic Ski Club
1:21:50.490940
+20:44.124350
66.1p
36
Axel Svensson
Sundbybergs IK
1:23:36.501500
+22:30.134910
64.8p
37
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
1:23:45.502430
+22:39.135840
64.7p
38
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:24:37.507680
+23:31.141090
64.1p
39
Jakob Ipsen
Huntly Nordic Ski Club
1:25:13.511270
+24:07.144680
63.7p
40
Andreas Ersson
Jättendals IF
1:34:34.567380
+33:28.200790
57.9p