Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Jaktstart
2022-04-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Nora Bråmer
IFK Mora SK
45:54.275360
72.6p
2
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
45:56.275580
+2.120
72.6p
3
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
46:09.276860
+15.1400
72.2p
4
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
46:30.278910
+35.3450
71.7p
5
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
46:38.279720
+43.4260
71.5p
6
Tova Andersson
Brovallens IF
46:55.281460
+1:01.6000
71.0p
7
Nora Wallenius
IFK Umeå
47:32.285100
+1:37.9640
70.1p
8
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
47:44.286390
+1:50.10930
69.8p
9
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
47:53.287270
+1:59.11810
69.5p
10
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
48:08.288700
+2:13.13240
69.2p
11
Diana Söderberg
Kalix SK
48:24.290340
+2:29.14880
68.8p
12
Maja Axelsson
OK Landehof
48:26.290520
+2:31.15060
68.7p
13
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
48:28.290700
+2:33.15240
68.7p
14
Alva Ersson
IFK Mora SK
48:29.290820
+2:34.15360
68.7p
15
Mira Göransson
Äspereds IF
48:32.291180
+2:38.15720
68.6p
16
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
48:44.292320
+2:49.16860
68.3p
17
Louise Wallin
IFK Mora SK
48:49.292880
+2:55.17420
68.2p
18
Hanna Stenmark
Östersunds SK
49:00.293990
+3:06.18530
67.9p
19
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
49:02.294160
+3:08.18700
67.9p
20
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
49:09.294820
+3:14.19360
67.7p
21
Alva Hedström
Funäsdalens IF
49:11.295040
+3:16.19580
67.7p
22
Elsa Carling
Falu IK
49:24.296370
+3:30.20910
67.4p
23
Anna Backlund
Högbo GIF
49:31.297000
+3:36.21540
67.2p
24
Tea Nilsson
Skellefteå SK
49:31.297020
+3:36.21560
67.2p
25
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
49:45.298400
+3:50.22940
66.9p
26
Ida Garfvè
IFK Mora SK
49:45.298480
+3:51.23020
66.9p
27
Ylva Sandström
Stockviks SF
49:52.299160
+3:58.23700
66.7p
28
Ellen Berglund
Skellefteå SK
50:00.299920
+4:05.24460
66.5p
29
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
50:10.300940
+4:15.25480
66.3p
30
Linnea Björkman
IFK Mora SK
50:33.303260
+4:39.27800
65.8p
31
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
50:39.303820
+4:44.28360
65.7p
32
Elin Morlind
Åsarna IK
50:40.303910
+4:45.28450
65.6p
33
Emmi Nyberg
Storvreta IK
50:43.304210
+4:48.28750
65.6p
34
Irma Östberg
Åsarna IK
50:55.305420
+5:00.29960
65.3p
35
Alva Svahn
Östersunds SK
51:03.306220
+5:08.30760
65.1p
36
Emma Bengtsson
Tranemo IF
51:05.306420
+5:10.30960
65.1p
37
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
51:08.306750
+5:13.31290
65.0p
38
Clara Granljung
Kalix SK
51:24.308360
+5:30.32900
64.7p
39
Heidi Bryant
Canada
51:26.308560
+5:32.33100
64.6p
40
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
51:27.308640
+5:32.33180
64.6p
41
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
51:32.309170
+5:38.33710
64.5p
42
Kerstin Åberg
Järpens SK
51:48.310710
+5:53.35250
64.2p
43
Wilma Nilsson
Kalix SK
51:50.310970
+5:56.35510
64.1p
44
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
51:53.311220
+5:58.35760
64.1p
45
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
51:56.311530
+6:01.36070
64.0p
46
Sophia Wilson
Canada
51:56.311580
+6:02.36120
64.0p
47
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
52:06.312530
+6:11.37070
63.8p
48
Frida Lundgren
Filipstads SF
52:09.312810
+6:14.37350
63.7p
49
Ella Burman
Skellefteå SK
52:18.313700
+6:23.38240
63.6p
50
Nelly Söderström
Malungs IF
52:38.315700
+6:43.40240
63.1p
51
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
52:41.316020
+6:46.40560
63.1p
52
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
52:43.316220
+6:48.40760
63.0p
53
Lovisa Isaksson
Kalix SK
53:11.319010
+7:16.43550
62.5p
54
Louise Hallander
SK Bore
53:13.319260
+7:19.43800
62.4p
55
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
53:36.321580
+7:42.46120
62.0p
56
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
53:38.321740
+7:43.46280
61.9p
57
Linnea Carlsson
Grava SK
54:06.324540
+8:11.49080
61.4p
58
Emelie Olsson
Åmåls OK
54:07.324680
+8:13.49220
61.4p
59
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
54:18.325790
+8:24.50330
61.1p
60
Ebba Lindholm
Stockviks SF
54:22.326100
+8:27.50640
61.1p
61
Wilma Karlsson
Östersunds SK
55:30.332900
+9:35.57440
59.8p
62
Philippa Lönnback
Storumans IK
56:01.336040
+10:06.60580
59.2p
63
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
57:48.346780
+11:54.71320
57.4p
64
Hedvig Lindqvist
IK Rex
58:36.351570
+12:42.76110
56.6p
65
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
1:07:14.403370
+21:20.127910
49.2p
-
Tilde Josefsson
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Meija Peterson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
-
Rebecca Sandnas
Vinn
23:59:59.8639800
-
Astrid Karlstedt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Saga Östling
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Belle Spets
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Maja Boberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Tindra Viksten
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Klara Eriksson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)