Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Jaktstart
2022-04-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
40:12.241110
88.5p
2
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
40:41.244050
+29.2840
87.7p
3
Truls Gisselman
Rehns BK
40:54.245350
+42.4140
87.4p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
40:56.245570
+44.4360
87.3p
5
Johan Häggström
Piteå Elit SK
41:37.249600
+1:24.8390
86.3p
6
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
41:38.249740
+1:26.8530
86.2p
7
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
41:38.249790
+1:26.8580
86.2p
8
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
41:39.249860
+1:27.8650
86.2p
9
Anton Elvseth
Offerdals SK
41:49.250820
+1:37.9610
86.0p
10
Erik Granström
Piteå Elit SK
42:06.252550
+1:54.11340
85.5p
11
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
42:26.254520
+2:14.13310
85.0p
12
Alfred Buskqvist
IK Stern
42:39.255860
+2:27.14650
84.7p
13
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
42:53.257230
+2:41.16020
84.4p
14
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
42:54.257320
+2:42.16110
84.3p
15
Emil Danielsson
Högbo GIF
42:56.257510
+2:44.16300
84.3p
16
Simon Stenberg
Kalix SK
42:59.257800
+2:46.16590
84.2p
17
Axel Ekström
IFK Mora SK
43:13.259250
+3:01.18040
83.9p
18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
43:42.262150
+3:30.20940
83.2p
19
Georg Ersson
Falun Borlänge SK
44:26.266530
+4:14.25320
82.1p
20
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
44:29.266820
+4:17.25610
82.1p
21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
44:34.267340
+4:22.26130
81.9p
22
Axel Aflodal
Offerdals SK
44:49.268890
+4:37.27680
81.6p
23
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
44:50.268980
+4:38.27770
81.6p
24
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
44:52.269120
+4:40.27910
81.5p
25
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
45:28.272790
+5:16.31580
80.7p
26
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
45:36.273590
+5:24.32380
80.5p
27
Jesper Persson
Åsarna IK
45:45.274470
+5:33.33260
80.3p
28
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
45:53.275220
+5:41.34010
80.2p
29
Felix Erlander
Högbo GIF
46:28.278790
+6:16.37580
79.4p
30
Adam Gillman
Garphyttans IF
46:30.278960
+6:18.37750
79.3p
30
Alexander Melin
Sundbybergs IK
46:30.278960
+6:18.37750
79.3p
32
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
46:41.280020
+6:29.38810
79.1p
33
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
46:44.280360
+6:32.39150
79.0p
34
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
46:56.281560
+6:44.40350
78.8p
35
Markus Johansson
Offerdals SK
46:58.281720
+6:46.40510
78.7p
36
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
46:58.281740
+6:46.40530
78.7p
37
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
46:59.281850
+6:47.40640
78.7p
38
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
47:03.282200
+6:50.40990
78.6p
39
Jonathan Engström
Borås SK
47:19.283830
+7:07.42620
78.3p
40
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
47:59.287890
+7:47.46680
77.4p
41
Carl Olander
IK Stern
48:27.290660
+8:15.49450
76.9p
42
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
48:27.290680
+8:15.49470
76.9p
43
Måns Sunesson
Sellnäs IF
50:06.300580
+9:54.59370
74.9p
44
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
50:10.300970
+9:58.59760
74.8p
45
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
50:40.303970
+10:28.62760
74.2p
46
Eric Carlsson
IFK Umeå
50:47.304600
+10:34.63390
74.1p
47
Karl Hjalmarsson
IK Stern
50:52.305160
+10:40.63950
74.0p
48
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
51:36.309590
+11:24.68380
73.2p
49
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
51:38.309710
+11:26.68500
73.2p
50
Gösta Malmström
IK Stern
51:43.310280
+11:31.69070
73.1p
51
Sebastian Nilsson
IK Stern
52:35.315480
+12:23.74270
72.1p
52
Oscar Lindell
Stockviks SF
53:15.319480
+13:03.78270
71.4p
53
John Hermansson
IFK Mora SK
53:53.323250
+13:41.82040
70.7p
54
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
54:25.326410
+14:13.85200
70.2p
55
David Sjöberg
Trillevallens Sportklubb
54:43.328220
+14:31.87010
69.9p
56
Petter Dahl
Trillevallens Sportklubb
55:04.330390
+14:52.89180
69.5p
57
Albin Lundqvist
Gillberga SK
55:50.334980
+15:38.93770
68.8p
58
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
57:05.342410
+16:53.101200
67.6p
59
Love Kreij
Stockviks SF
59:58.359760
+19:46.118550
64.9p
-
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)