Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Jaktstart
2022-04-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
40:12.241110
88.5p
2
H 21
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
40:41.244050
+29.2840
87.7p
3
H 21
Truls Gisselman
Rehns BK
40:54.245350
+42.4140
87.4p
4
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
40:56.245570
+44.4360
87.3p
5
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
41:37.249600
+1:24.8390
86.3p
6
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
41:38.249740
+1:26.8530
86.2p
7
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
41:38.249790
+1:26.8580
86.2p
8
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
41:39.249860
+1:27.8650
86.2p
9
H 21
Anton Elvseth
Offerdals SK
41:49.250820
+1:37.9610
86.0p
10
H 21
Erik Granström
Piteå Elit SK
42:06.252550
+1:54.11340
85.5p
11
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
42:26.254520
+2:14.13310
85.0p
12
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
42:39.255860
+2:27.14650
84.7p
13
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
42:53.257230
+2:41.16020
84.4p
14
H 21
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
42:54.257320
+2:42.16110
84.3p
15
H 21
Emil Danielsson
Högbo GIF
42:56.257510
+2:44.16300
84.3p
16
H 21
Simon Stenberg
Kalix SK
42:59.257800
+2:46.16590
84.2p
17
H 21
Axel Ekström
IFK Mora SK
43:13.259250
+3:01.18040
83.9p
18
D 21
Ebba Andersson
Piteå Elit SK
43:21.260050
+3:09.18840
83.7p
19
H 21
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
43:42.262150
+3:30.20940
83.2p
20
H 21
Georg Ersson
Falun Borlänge SK
44:26.266530
+4:14.25320
82.1p
21
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
44:29.266820
+4:17.25610
82.1p
22
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
44:34.267340
+4:22.26130
81.9p
23
H 21
Axel Aflodal
Offerdals SK
44:49.268890
+4:37.27680
81.6p
24
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
44:50.268980
+4:38.27770
81.6p
25
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
44:52.269120
+4:40.27910
81.5p
26
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
45:28.272790
+5:16.31580
80.7p
27
H 21
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
45:36.273590
+5:24.32380
80.5p
28
H 21
Jesper Persson
Åsarna IK
45:45.274470
+5:33.33260
80.3p
29
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
45:53.275220
+5:41.34010
80.2p
30
H 21
Felix Erlander
Högbo GIF
46:28.278790
+6:16.37580
79.4p
31
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
46:30.278960
+6:18.37750
79.3p
31
H 21
Alexander Melin
Sundbybergs IK
46:30.278960
+6:18.37750
79.3p
33
H 21
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
46:41.280020
+6:29.38810
79.1p
34
H 21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
46:44.280360
+6:32.39150
79.0p
35
H 21
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
46:56.281560
+6:44.40350
78.8p
36
H 21
Markus Johansson
Offerdals SK
46:58.281720
+6:46.40510
78.7p
37
H 21
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
46:58.281740
+6:46.40530
78.7p
38
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
46:59.281850
+6:47.40640
78.7p
39
H 21
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
47:03.282200
+6:50.40990
78.6p
40
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
47:19.283830
+7:07.42620
78.3p
41
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
47:59.287890
+7:47.46680
77.4p
42
H 21
Carl Olander
IK Stern
48:27.290660
+8:15.49450
76.9p
43
H 21
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
48:27.290680
+8:15.49470
76.9p
44
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
49:18.295710
+9:06.54500
75.8p
45
D 21
Moa Hansson
Falun Borlänge SK
49:57.299690
+9:45.58480
75.1p
46
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
50:06.300580
+9:54.59370
74.9p
47
H 21
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
50:10.300970
+9:58.59760
74.8p
48
D 21
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
50:26.302580
+10:14.61370
74.5p
49
H 21
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
50:40.303970
+10:28.62760
74.2p
50
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
50:43.304260
+10:31.63050
74.2p
51
H 21
Eric Carlsson
IFK Umeå
50:47.304600
+10:34.63390
74.1p
52
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
50:52.305160
+10:40.63950
74.0p
53
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
51:19.307800
+11:06.66590
73.5p
54
D 21
Lovisa Modig
Falun Borlänge SK
51:22.308110
+11:10.66900
73.5p
55
H 21
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
51:36.309590
+11:24.68380
73.2p
56
H 21
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
51:38.309710
+11:26.68500
73.2p
57
H 21
Gösta Malmström
IK Stern
51:43.310280
+11:31.69070
73.1p
58
H 21
Sebastian Nilsson
IK Stern
52:35.315480
+12:23.74270
72.1p
59
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
53:15.319480
+13:03.78270
71.4p
60
D 21
Ebba Stenman
IFK Umeå
53:19.319850
+13:07.78640
71.3p
61
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
53:41.322000
+13:28.80790
71.0p
62
D 21
Elin Andersson
WE Sports Club
53:42.322180
+13:30.80970
70.9p
63
H 21
John Hermansson
IFK Mora SK
53:53.323250
+13:41.82040
70.7p
64
D 21
Evelina Niemi
Kalix SK
54:21.326000
+14:08.84790
70.3p
65
H 21
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
54:25.326410
+14:13.85200
70.2p
66
H 21
David Sjöberg
Trillevallens Sportklubb
54:43.328220
+14:31.87010
69.9p
67
D 21
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
54:55.329450
+14:43.88240
69.7p
68
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
55:03.330210
+14:51.89000
69.6p
69
H 21
Petter Dahl
Trillevallens Sportklubb
55:04.330390
+14:52.89180
69.5p
70
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
55:45.334400
+15:32.93190
68.9p
71
D 21
Josehanna Lundgren Wikström
IFK Mora SK
55:47.334630
+15:35.93420
68.8p
72
H 21
Albin Lundqvist
Gillberga SK
55:50.334980
+15:38.93770
68.8p
73
D 21
Emma Björklund
IFK Mora SK
55:56.335560
+15:44.94350
68.7p
74
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
56:03.336290
+15:51.95080
68.6p
75
D 21
Maria Olofsson
Kalix SK
56:51.341000
+16:38.99790
67.8p
76
D 21
Maria Jonasson
Falun Borlänge SK
56:57.341610
+16:45.100400
67.7p
77
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
57:05.342410
+16:53.101200
67.6p
78
D 21
Emma Jönsson
Östersunds SK
57:53.347260
+17:41.106050
66.8p
79
D 21
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
58:28.350750
+18:16.109540
66.3p
80
D 21
Elsa Wallin
Högbo GIF
59:00.353900
+18:47.112690
65.8p
81
D 21
Anna Parent
Canada
59:01.354090
+18:49.112880
65.8p
82
H 21
Love Kreij
Stockviks SF
59:58.359760
+19:46.118550
64.9p
83
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:02:03.372230
+21:51.131020
63.2p
84
D 21
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
1:02:33.375230
+22:21.134020
62.8p
85
D 21
Annie Lindh
IF Hallby SOK
1:05:12.391190
+25:00.149980
60.7p
86
D 21
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
1:05:16.391580
+25:04.150370
60.6p
87
D 21
Madelene Melin
Malungs IF
1:07:26.404500
+27:13.163290
59.0p
88
D 21
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
88
H 21
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
88
H 21
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:58.8639700
88
H 21
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
92
D 21
Ida Andersson
WE Sports Club
23:59:59.8639800
92
D 21
Moa Malmström
Högbo GIF
23:59:59.8639800
92
D 21
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
23:59:59.8639800
92
D 21
Paige Lembke
WE Sports Club
23:59:59.8639800
92
D 21
Rebecca Lekberg
IK Stern
23:59:59.8639800
92
H 21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
92
H 21
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 20
Nils Bergström
Rehns BK
39:33.237290
84.6p
2
H 20
Calle Rune
Täby IS SK
39:35.237450
+1.60
84.6p
3
H 20
Måns Skoglund
Täby IS SK
39:35.237460
+1.70
84.6p
4
H 20
Erik Larsson
IFK Mora SK
39:37.237670
+3.280
84.5p
5
H 20
Axel Werner
IK Stern
39:42.238110
+8.720
84.3p
6
H 20
Ludvig Berg
Rehns BK
39:58.239780
+24.2390
83.7p
7
H 18
Erik Bergström
Rehns BK
40:04.240330
+30.2940
83.5p
8
H 18
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
40:04.240370
+30.2980
83.5p
9
H 18
Carl Gustafsson
Vårby IK
40:04.240380
+30.2990
83.5p
10
H 18
Matyas Bauer
Czech Republic
40:07.240660
+33.3270
83.4p
11
H 18
Simon Nordlander
Stockviks SF
40:08.240740
+34.3350
83.4p
12
H 20
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
40:15.241490
+42.4100
83.1p
13
H 18
Valter Ljungdahl
Matfors SK
40:16.241570
+42.4180
83.1p
14
H 20
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
40:17.241630
+43.4240
83.1p
15
H 18
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
40:21.242050
+47.4660
82.9p
16
H 20
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
40:27.242610
+53.5220
82.7p
17
H 20
Albin Augustsson
IFK Mora SK
40:27.242670
+53.5280
82.7p
18
H 20
Leo Svahn
Östersunds SK
40:34.243300
+1:00.5910
82.5p
19
H 18
Anton Grahn
IFK Mora SK
40:34.243390
+1:01.6000
82.5p
20
H 20
Axel Erixon
Grava SK
40:35.243410
+1:01.6020
82.4p
21
H 20
Seth Gustafsson
Grava SK
40:35.243450
+1:01.6060
82.4p
22
H 20
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
40:45.244420
+1:11.7030
82.1p
23
H 18
Melker Hendén
Ulricehamns IF
40:46.244500
+1:12.7110
82.1p
24
H 18
Bosse Lövgren
Falu IK
40:48.244740
+1:14.7350
82.0p
25
H 20
Jens Junes
IFK Umeå
40:59.245840
+1:25.8450
81.6p
26
H 18
Joel Nilsson
IFK Umeå
41:03.246270
+1:29.8880
81.5p
27
H 20
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
41:05.246470
+1:31.9080
81.4p
28
H 20
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
41:07.246660
+1:33.9270
81.3p
29
H 18
Arvid Törnblom
IFK Umeå
41:10.246970
+1:36.9580
81.2p
30
H 20
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
41:12.247110
+1:38.9720
81.2p
31
H 18
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
41:14.247310
+1:40.9920
81.1p
32
H 18
Erik Franzén
Borås SK
41:20.247990
+1:47.10600
80.9p
33
H 18
Albin Jeleby
Häverödals SK
41:21.248060
+1:47.10670
80.9p
34
H 18
Tomas Holmgren
Matfors SK
41:25.248420
+1:51.11030
80.7p
35
H 18
Edvin Schön
Storvreta IK
41:25.248450
+1:51.11060
80.7p
36
H 18
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
41:25.248480
+1:51.11090
80.7p
37
H 18
Gustav Berggren
Skellefteå SK
41:26.248540
+1:52.11150
80.7p
38
H 18
Filip Berglund
Ulricehamns IF
41:26.248550
+1:52.11160
80.7p
39
H 18
Edvin Högman
Ulricehamns IF
41:27.248620
+1:53.11230
80.7p
40
H 18
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
41:27.248640
+1:53.11250
80.7p
41
H 18
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
41:35.249490
+2:02.12100
80.4p
42
H 20
Hugo Sjögren
Tranemo IF
41:42.250130
+2:08.12740
80.2p
43
H 18
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
41:44.250340
+2:10.12950
80.1p
44
H 18
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
41:50.250930
+2:16.13540
79.9p
45
H 18
Viktor Norberg
Falu IK
41:50.250970
+2:16.13580
79.9p
46
H 18
Elias Malm
Täfteå IK
41:50.250990
+2:17.13600
79.9p
47
H 18
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
41:52.251180
+2:18.13790
79.8p
48
H 20
Axel Karlsson
Täby IS SK
41:54.251310
+2:20.13920
79.8p
49
H 18
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
41:54.251360
+2:20.13970
79.8p
50
H 20
Erik Fransson
Borås SK
41:55.251400
+2:21.14010
79.7p
51
H 20
Olle Andersson
Ulricehamns IF
41:55.251410
+2:21.14020
79.7p
52
H 18
Hugo Granström
Funäsdalens IF
41:59.251880
+2:25.14490
79.6p
53
H 20
Micah Steinberg
Canada
42:01.252000
+2:27.14610
79.6p
54
H 20
Luke Fricker
Canada
42:04.252310
+2:30.14920
79.5p
55
H 20
Oskar Algotsson
Åsarna IK
42:05.252450
+2:31.15060
79.4p
56
H 20
Victor Berglund
Duveds IF
42:06.252570
+2:32.15180
79.4p
57
H 20
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
42:07.252670
+2:33.15280
79.3p
58
H 20
Anders Dahl
Alnö SK
42:13.253240
+2:39.15850
79.2p
59
H 18
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
42:17.253630
+2:43.16240
79.0p
60
H 18
Hugo Ström
Dala-Järna IK
42:19.253890
+2:46.16500
78.9p
61
H 18
Filip Sundin
Grava SK
42:22.254130
+2:48.16740
78.9p
62
H 18
Erik Gustafsson
Täby IS SK
42:22.254170
+2:48.16780
78.9p
63
H 18
David Palmgren
Bergeforsens SK
42:23.254240
+2:49.16850
78.8p
64
H 18
Alfons Wedin
Garphyttans IF
42:26.254580
+2:52.17190
78.7p
65
H 18
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
42:26.254590
+2:53.17200
78.7p
66
H 18
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
42:29.254880
+2:55.17490
78.6p
67
H 18
Elias Redman
Östersunds SK
42:32.255140
+2:58.17750
78.5p
68
H 20
Kasper Olsen
Grava SK
42:32.255170
+2:58.17780
78.5p
69
H 20
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
42:33.255230
+2:59.17840
78.5p
70
H 18
Simon Claesson
Ulricehamns IF
42:33.255240
+2:59.17850
78.5p
71
H 18
Alexander Bjuredal
Sälens IF
42:40.255920
+3:06.18530
78.3p
71
H 20
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
42:40.255920
+3:06.18530
78.3p
73
H 18
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
42:52.257150
+3:18.19760
77.9p
74
H 20
Gustav Hedström
Östersunds SK
42:54.257380
+3:20.19990
77.8p
75
H 20
Jonas Lenz
Matfors SK
42:55.257480
+3:21.20090
77.8p
76
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
42:57.257650
+3:23.20260
77.8p
77
H 18
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
42:57.257660
+3:23.20270
77.8p
78
H 20
Birk Blomqvist
Rehns BK
43:00.257950
+3:26.20560
77.7p
79
H 18
Axel Mäkinen
Högbo GIF
43:01.258020
+3:27.20630
77.6p
80
H 20
Kalle Georgsson
Högbo GIF
43:06.258580
+3:32.21190
77.5p
81
H 18
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
43:06.258590
+3:33.21200
77.5p
82
H 20
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
43:08.258780
+3:34.21390
77.4p
83
H 20
Nils Sjöberg
OK Landehof
43:10.258940
+3:36.21550
77.4p
84
H 20
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
43:17.259670
+3:43.22280
77.1p
85
H 20
Owen Pimm
Canada
43:25.260400
+3:51.23010
76.9p
86
H 18
Hampus Widebo
IFK Umeå
43:29.260800
+3:55.23410
76.8p
87
H 20
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
43:44.262340
+4:10.24950
76.3p
88
H 20
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
43:51.263090
+4:18.25700
76.1p
89
H 18
Axel Sandberg
OK Landehof
43:52.263100
+4:18.25710
76.1p
90
H 18
Ivar Törnblom
IFK Umeå
43:52.263180
+4:18.25790
76.1p
91
D 20
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
43:53.263270
+4:19.25880
76.1p
92
H 18
Benjamin Edman
IFK Umeå
43:54.263320
+4:20.25930
76.0p
93
D 20
Märta Rosenberg
Duveds IF
43:55.263450
+4:21.26060
76.0p
94
H 18
Elof Karlsson
IFK Umeå
43:58.263770
+4:24.26380
75.9p
95
H 20
Martin Blomberg
Lycksele IF
44:00.263910
+4:26.26520
75.9p
96
H 20
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
44:01.264030
+4:27.26640
75.8p
97
H 20
Oskar Lundberg
Borås SK
44:02.264100
+4:28.26710
75.8p
98
H 20
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
44:03.264270
+4:29.26880
75.8p
99
H 20
Markus Almgren
IFK Mora SK
44:15.265490
+4:42.28100
75.4p
100
H 18
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
44:16.265540
+4:42.28150
75.4p
101
H 20
Andreas Elvseth
Offerdals SK
44:24.266370
+4:50.28980
75.1p
102
H 18
Filip Enberg
Strömnäs GIF
44:29.266860
+4:55.29470
75.0p
103
H 20
Måns Olsen
Grava SK
44:34.267310
+5:00.29920
74.9p
104
H 20
Gustav Pålsson
Östersunds SK
44:36.267540
+5:02.30150
74.8p
105
H 20
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
44:36.267550
+5:02.30160
74.8p
106
H 18
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
44:37.267650
+5:03.30260
74.8p
107
H 18
Hugo Fryxell
Täby IS SK
44:41.268030
+5:07.30640
74.7p
108
H 20
Sebastien Parent
Canada
44:42.268150
+5:08.30760
74.6p
109
H 20
Viktor Holmgren
Täfteå IK
44:49.268860
+5:15.31470
74.4p
110
H 18
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
44:55.269460
+5:21.32070
74.3p
111
H 18
Hampus Bergkvist
Matfors SK
45:01.270060
+5:27.32670
74.1p
112
H 20
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
45:04.270390
+5:31.33000
74.0p
113
H 20
Harald Ekenberg
IK Stern
45:09.270820
+5:35.33430
73.9p
114
H 18
Lukas Walther
Matfors SK
45:12.271100
+5:38.33710
73.8p
115
H 18
Andreas Ersson
Jättendals IF
45:29.272840
+5:55.35450
73.3p
116
H 20
Axel Mannelqvist
Vårby IK
45:30.272950
+5:56.35560
73.3p
117
H 18
Alexander Lodin
Tunafors SK
45:31.273050
+5:57.35660
73.3p
118
H 18
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
45:34.273300
+6:00.35910
73.2p
119
H 20
Lukas Karlberg
IK Rex
45:42.274120
+6:08.36730
73.0p
120
H 18
Melker Hultdin
IFK Umeå
45:48.274750
+6:14.37360
72.8p
121
D 18
Nora Bråmer
IFK Mora SK
45:54.275360
+6:20.37970
72.6p
122
D 18
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
45:56.275580
+6:22.38190
72.6p
123
H 18
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
45:59.275800
+6:25.38410
72.5p
124
D 20
Sara Andersson
IFK Mora SK
45:59.275820
+6:25.38430
72.5p
125
D 20
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
45:59.275860
+6:25.38470
72.5p
126
D 18
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
46:09.276860
+6:35.39470
72.2p
127
H 18
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
46:13.277200
+6:39.39810
72.1p
128
H 20
Laban Nordin
Vårby IK
46:14.277370
+6:40.39980
72.1p
129
H 18
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
46:14.277380
+6:40.39990
72.1p
129
H 20
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
46:14.277380
+6:40.39990
72.1p
131
H 18
Axel Arnesson
Ås IF
46:18.277770
+6:44.40380
72.0p
132
H 20
Arve Lignell
Lucksta IF
46:21.278050
+6:47.40660
71.9p
133
H 20
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
46:24.278360
+6:50.40970
71.8p
134
H 18
Axel Svensson
Sundbybergs IK
46:26.278560
+6:52.41170
71.8p
135
D 18
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
46:30.278910
+6:56.41520
71.7p
136
D 18
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
46:38.279720
+7:04.42330
71.5p
137
H 18
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
46:39.279820
+7:05.42430
71.4p
138
H 18
Jason Blomqvist
Matfors SK
46:41.280060
+7:07.42670
71.4p
139
H 18
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
46:50.280940
+7:16.43550
71.2p
140
H 20
Markus Melén
Falu IK
46:55.281400
+7:21.44010
71.0p
141
D 18
Tova Andersson
Brovallens IF
46:55.281460
+7:21.44070
71.0p
142
H 20
Albin Blomberg
Rehns BK
46:56.281540
+7:22.44150
71.0p
143
H 18
Allan Wahlström
Bålsta SK
46:58.281760
+7:24.44370
70.9p
144
H 18
Theo Fradette
Canada
47:01.282020
+7:27.44630
70.9p
145
D 20
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
47:02.282160
+7:28.44770
70.8p
146
D 20
Saga Nilsson
Skellefteå SK
47:10.282980
+7:36.45590
70.6p
147
H 20
Anton Henriksson
Rehns BK
47:11.283020
+7:37.45630
70.6p
148
D 20
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
47:16.283570
+7:42.46180
70.5p
149
H 18
Erik Callmer
Björnstorps IF
47:16.283580
+7:42.46190
70.5p
150
D 20
Linda-louise Köld
Rehns BK
47:18.283760
+7:44.46370
70.4p
151
H 20
Melker Eklund
Vårby IK
47:21.284000
+7:47.46610
70.4p
152
H 18
Felix Clement
Canada
47:27.284620
+7:53.47230
70.2p
153
D 18
Nora Wallenius
IFK Umeå
47:32.285100
+7:58.47710
70.1p
154
D 20
Amanda Pallin
Alnö SK
47:39.285870
+8:05.48480
69.9p
155
D 18
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
47:44.286390
+8:11.49000
69.8p
156
D 20
Julia Löfström
Järpens SK
47:48.286730
+8:14.49340
69.7p
157
D 18
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
47:53.287270
+8:19.49880
69.5p
158
H 18
Melwin Bång
Östersunds SK
47:54.287360
+8:20.49970
69.5p
159
H 18
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
47:59.287860
+8:25.50470
69.4p
160
H 20
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
48:00.287990
+8:27.50600
69.4p
161
D 20
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
48:04.288300
+8:30.50910
69.3p
162
D 20
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
48:06.288570
+8:32.51180
69.2p
163
D 18
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
48:08.288700
+8:34.51310
69.2p
164
D 20
Hannah Forsman
Högbo GIF
48:08.288790
+8:35.51400
69.2p
165
D 20
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
48:09.288880
+8:35.51490
69.1p
166
D 20
Alice Widholm
Lidköpings VSK
48:21.290080
+8:47.52690
68.9p
167
D 18
Diana Söderberg
Kalix SK
48:24.290340
+8:50.52950
68.8p
168
D 18
Maja Axelsson
OK Landehof
48:26.290520
+8:52.53130
68.7p
169
D 18
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
48:28.290700
+8:54.53310
68.7p
170
D 20
Anna Jonsson
Duveds IF
48:28.290790
+8:55.53400
68.7p
171
D 18
Alva Ersson
IFK Mora SK
48:29.290820
+8:55.53430
68.7p
172
D 18
Mira Göransson
Äspereds IF
48:32.291180
+8:58.53790
68.6p
173
D 18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
48:44.292320
+9:10.54930
68.3p
174
D 20
Wilma Johansson
Åsarna IK
48:48.292790
+9:15.55400
68.2p
175
D 18
Louise Wallin
IFK Mora SK
48:49.292880
+9:15.55490
68.2p
176
H 20
Loke Sköld
Häverödals SK
48:52.293140
+9:18.55750
68.1p
177
H 18
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
48:57.293650
+9:23.56260
68.0p
178
D 20
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
48:58.293770
+9:24.56380
68.0p
179
D 18
Hanna Stenmark
Östersunds SK
49:00.293990
+9:27.56600
67.9p
179
D 20
Moa Hedman
Högbo GIF
49:00.293990
+9:27.56600
67.9p
181
D 18
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
49:02.294160
+9:28.56770
67.9p
182
H 18
Callum Cross
Canada
49:07.294690
+9:34.57300
67.8p
183
D 18
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
49:09.294820
+9:35.57430
67.7p
184
D 18
Alva Hedström
Funäsdalens IF
49:11.295040
+9:37.57650
67.7p
185
D 20
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
49:15.295420
+9:41.58030
67.6p
186
D 20
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
49:22.296160
+9:48.58770
67.4p
187
D 18
Elsa Carling
Falu IK
49:24.296370
+9:50.58980
67.4p
188
D 18
Anna Backlund
Högbo GIF
49:31.297000
+9:57.59610
67.2p
189
D 18
Tea Nilsson
Skellefteå SK
49:31.297020
+9:57.59630
67.2p
190
D 20
Maja Heikki
Sälens IF
49:37.297600
+10:03.60210
67.1p
191
D 18
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
49:45.298400
+10:11.61010
66.9p
192
D 18
Ida Garfvè
IFK Mora SK
49:45.298480
+10:11.61090
66.9p
193
D 20
Stina Nilsson
Rembo IK
49:50.298960
+10:16.61570
66.8p
194
D 18
Ylva Sandström
Stockviks SF
49:52.299160
+10:18.61770
66.7p
195
D 20
Ebba Karlsson
Täby IS SK
49:58.299760
+10:24.62370
66.6p
196
D 18
Ellen Berglund
Skellefteå SK
50:00.299920
+10:26.62530
66.5p
197
H 18
Ben Thompson
Canada
50:04.300310
+10:30.62920
66.5p
198
D 18
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
50:10.300940
+10:36.63550
66.3p
199
D 20
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
50:11.301090
+10:38.63700
66.3p
200
D 20
Lina Björk
IFK Skövde SK
50:16.301530
+10:42.64140
66.2p
201
D 20
Tove Karlsson
Täby IS SK
50:19.301870
+10:45.64480
66.1p
202
D 18
Linnea Björkman
IFK Mora SK
50:33.303260
+10:59.65870
65.8p
203
D 18
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
50:39.303820
+11:05.66430
65.7p
204
D 18
Elin Morlind
Åsarna IK
50:40.303910
+11:06.66520
65.6p
205
D 20
Emelie Englund
Bergeforsens SK
50:40.303950
+11:06.66560
65.6p
206
D 18
Emmi Nyberg
Storvreta IK
50:43.304210
+11:09.66820
65.6p
207
D 20
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
50:44.304310
+11:10.66920
65.6p
208
D 18
Irma Östberg
Åsarna IK
50:55.305420
+11:21.68030
65.3p
209
D 20
Ebba Englund
Bergeforsens SK
50:59.305840
+11:25.68450
65.2p
210
D 18
Alva Svahn
Östersunds SK
51:03.306220
+11:29.68830
65.1p
211
D 18
Emma Bengtsson
Tranemo IF
51:05.306420
+11:31.69030
65.1p
212
D 18
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
51:08.306750
+11:34.69360
65.0p
213
D 20
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
51:10.306980
+11:36.69590
65.0p
214
H 20
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
51:14.307380
+11:40.69990
64.9p
215
D 18
Clara Granljung
Kalix SK
51:24.308360
+11:50.70970
64.7p
216
D 18
Heidi Bryant
Canada
51:26.308560
+11:52.71170
64.6p
217
D 18
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
51:27.308640
+11:53.71250
64.6p
218
D 18
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
51:32.309170
+11:58.71780
64.5p
219
D 20
Klara Torshage
Vårby IK
51:45.310410
+12:11.73020
64.2p
220
D 18
Kerstin Åberg
Järpens SK
51:48.310710
+12:14.73320
64.2p
221
D 18
Wilma Nilsson
Kalix SK
51:50.310970
+12:16.73580
64.1p
222
D 18
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
51:53.311220
+12:19.73830
64.1p
223
D 18
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
51:56.311530
+12:22.74140
64.0p
224
D 18
Sophia Wilson
Canada
51:56.311580
+12:22.74190
64.0p
225
D 18
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
52:06.312530
+12:32.75140
63.8p
226
D 18
Frida Lundgren
Filipstads SF
52:09.312810
+12:35.75420
63.7p
227
D 18
Ella Burman
Skellefteå SK
52:18.313700
+12:44.76310
63.6p
228
H 18
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
52:26.314580
+12:52.77190
63.4p
229
D 20
Elin Forsgren
Vårby IK
52:32.315150
+12:58.77760
63.3p
230
D 18
Nelly Söderström
Malungs IF
52:38.315700
+13:04.78310
63.1p
231
D 18
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
52:41.316020
+13:07.78630
63.1p
232
D 18
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
52:43.316220
+13:09.78830
63.0p
233
D 20
Jade Artaud
Älvsby IF SK
52:44.316340
+13:10.78950
63.0p
234
D 20
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
53:03.318280
+13:29.80890
62.6p
235
D 18
Lovisa Isaksson
Kalix SK
53:11.319010
+13:37.81620
62.5p
236
D 18
Louise Hallander
SK Bore
53:13.319260
+13:39.81870
62.4p
237
D 18
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
53:36.321580
+14:02.84190
62.0p
238
D 18
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
53:38.321740
+14:04.84350
61.9p
239
D 18
Linnea Carlsson
Grava SK
54:06.324540
+14:32.87150
61.4p
240
D 18
Emelie Olsson
Åmåls OK
54:07.324680
+14:33.87290
61.4p
241
D 18
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
54:18.325790
+14:45.88400
61.1p
242
D 18
Ebba Lindholm
Stockviks SF
54:22.326100
+14:48.88710
61.1p
243
D 20
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
54:25.326420
+14:51.89030
61.0p
244
D 20
Amanda Olsson
Åmåls OK
54:50.328940
+15:16.91550
60.5p
245
D 18
Wilma Karlsson
Östersunds SK
55:30.332900
+15:56.95510
59.8p
246
D 20
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
55:56.335540
+16:22.98150
59.3p
247
D 18
Philippa Lönnback
Storumans IK
56:01.336040
+16:27.98650
59.2p
248
D 20
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
56:42.340180
+17:08.102790
58.5p
249
D 18
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
57:48.346780
+18:14.109390
57.4p
250
D 18
Hedvig Lindqvist
IK Rex
58:36.351570
+19:02.114180
56.6p
251
D 20
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
1:05:16.391560
+25:42.154170
50.7p
252
D 18
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
1:07:14.403370
+27:40.165980
49.2p
253
D 18
Tilde Josefsson
Täby IS SK
23:59:58.8639700
253
D 18
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
253
D 18
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
253
D 18
Meija Peterson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
253
H 18
Axel Palm
Falu IK
23:59:58.8639700
253
H 18
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
253
H 20
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
23:59:58.8639700
253
H 20
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
253
H 20
Tor Rönnestrand
Ås IF
23:59:58.8639700
262
D 18
Klara Eriksson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
262
D 18
Tindra Viksten
Östersunds SK
23:59:59.8639800
262
D 18
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
262
D 18
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
262
D 18
Maja Boberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
262
D 18
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
262
D 18
Belle Spets
Vårby IK
23:59:59.8639800
262
D 18
Saga Östling
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
262
D 18
Astrid Karlstedt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
262
D 18
Rebecca Sandnas
Vinn
23:59:59.8639800
262
H 18
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
262
H 18
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
262
H 18
Ivar Labba
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
262
H 18
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
262
H 18
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
262
H 18
Helmer Nordvall
Matfors SK
23:59:59.8639800
262
H 18
Nils Borin
Östersunds SK
23:59:59.8639800
262
H 18
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
262
D 20
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
23:59:59.8639800
262
D 20
Tilda Ström
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
262
H 20
Victor Berglund
Bodens SK
23:59:59.8639800
262
H 20
Aaron Haggman
Vinn
23:59:59.8639800
262
H 20
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)