Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup
2022-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
18:28.110700
84.7p
2
Erik Bergström
Rehns BK
18:31.111070
+3.270
84.4p
3
Anton Grahn
IFK Mora SK
18:43.112220
+15.1420
83.6p
4
Carl Gustafsson
Vårby IK
19:01.114050
+33.3250
82.3p
5
Melker Hendén
Ulricehamns IF
19:03.114260
+35.3460
82.2p
6
Simon Nordlander
Stockviks SF
19:05.114460
+37.3660
82.0p
7
Edvin Högman
Ulricehamns IF
19:14.115390
+46.4590
81.4p
8
Bosse Lövgren
Falu IK
19:19.115890
+51.5090
81.1p
9
Valter Ljungdahl
Matfors SK
19:20.115910
+52.5110
81.1p
10
Tomas Holmgren
Matfors SK
19:22.116190
+54.5390
80.9p
11
Matyas Bauer
Czech Republic
19:23.116240
+55.5440
80.9p
12
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
19:24.116320
+56.5520
80.8p
13
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
19:24.116370
+56.5570
80.8p
14
Edvin Schön
Storvreta IK
19:28.116760
+1:00.5960
80.5p
15
Simon Claesson
Ulricehamns IF
19:30.116990
+1:02.6190
80.4p
16
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
19:31.117010
+1:03.6210
80.4p
17
Gustav Berggren
Skellefteå SK
19:33.117220
+1:05.6420
80.2p
18
Joel Nilsson
IFK Umeå
19:35.117490
+1:07.6690
80.0p
19
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
19:36.117520
+1:08.6720
80.0p
20
Albin Jeleby
Häverödals SK
19:36.117540
+1:08.6740
80.0p
21
Hugo Granström
Funäsdalens IF
19:41.118020
+1:13.7220
79.7p
22
Erik Franzén
Borås SK
19:43.118220
+1:15.7420
79.6p
23
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
19:43.118250
+1:15.7450
79.6p
24
Arvid Törnblom
IFK Umeå
19:47.118600
+1:19.7800
79.3p
25
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
19:54.119390
+1:26.8590
78.8p
26
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
19:56.119510
+1:28.8710
78.8p
27
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
19:59.119830
+1:31.9030
78.6p
28
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
20:00.119900
+1:32.9100
78.5p
29
Filip Berglund
Ulricehamns IF
20:02.120140
+1:34.9340
78.4p
30
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
20:04.120370
+1:36.9570
78.2p
31
Hugo Ström
Dala-Järna IK
20:05.120460
+1:37.9660
78.2p
32
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
20:10.120920
+1:42.10120
77.9p
33
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
20:11.121010
+1:43.10210
77.8p
34
Axel Mäkinen
Högbo GIF
20:12.121130
+1:44.10330
77.8p
35
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
20:13.121280
+1:45.10480
77.7p
36
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
20:14.121360
+1:46.10560
77.6p
37
Elias Redman
Östersunds SK
20:16.121580
+1:48.10780
77.5p
38
Elias Malm
Täfteå IK
20:18.121700
+1:50.10900
77.4p
39
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
20:21.122080
+1:53.11280
77.2p
40
Ivar Törnblom
IFK Umeå
20:23.122220
+1:55.11420
77.1p
41
Axel Palm
Falu IK
20:23.122230
+1:55.11430
77.1p
42
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
20:23.122290
+1:55.11490
77.1p
43
Viktor Norberg
Falu IK
20:25.122430
+1:57.11630
77.0p
44
Filip Sundin
Grava SK
20:26.122500
+1:58.11700
76.9p
45
David Palmgren
Bergeforsens SK
20:26.122520
+1:58.11720
76.9p
46
Erik Gustafsson
Täby IS SK
20:40.123910
+2:12.13110
76.1p
47
Axel Sandberg
OK Landehof
20:41.124080
+2:13.13280
76.0p
48
Alfons Wedin
Garphyttans IF
20:43.124270
+2:15.13470
75.9p
49
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
20:44.124320
+2:16.13520
75.9p
50
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
20:50.124970
+2:22.14170
75.5p
51
Nils Borin
Östersunds SK
20:53.125280
+2:25.14480
75.3p
52
Alexander Bjuredal
Sälens IF
20:54.125380
+2:26.14580
75.2p
53
Helmer Nordvall
Matfors SK
20:58.125730
+2:30.14930
75.0p
54
Hampus Widebo
IFK Umeå
21:00.125990
+2:32.15190
74.9p
55
Elof Karlsson
IFK Umeå
21:05.126420
+2:37.15620
74.7p
56
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
21:08.126760
+2:40.15960
74.5p
57
Hugo Fryxell
Täby IS SK
21:12.127180
+2:44.16380
74.2p
58
Filip Enberg
Strömnäs GIF
21:13.127240
+2:45.16440
74.2p
59
Lukas Walther
Matfors SK
21:16.127590
+2:48.16790
74.0p
60
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
21:22.128110
+2:54.17310
73.7p
61
Benjamin Edman
IFK Umeå
21:25.128490
+2:57.17690
73.5p
62
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
21:30.128960
+3:02.18160
73.3p
63
Knut Saitton
Vårby IK
21:33.129240
+3:05.18440
73.1p
64
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
21:34.129330
+3:06.18530
73.1p
65
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
21:39.129890
+3:11.19090
72.8p
66
Melker Hultdin
IFK Umeå
21:51.131030
+3:23.20230
72.1p
67
Axel Arnesson
Ås IF
21:53.131220
+3:25.20420
72.0p
68
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
21:55.131440
+3:27.20640
71.9p
69
Andreas Ersson
Jättendals IF
21:56.131500
+3:28.20700
71.9p
70
Hampus Bergkvist
Matfors SK
21:59.131850
+3:31.21050
71.7p
71
Theo Fradette
Canada
22:02.132170
+3:34.21370
71.6p
72
Felix Clement
Canada
22:05.132460
+3:37.21660
71.4p
73
Alexander Lodin
Tunafors SK
22:06.132580
+3:38.21780
71.3p
74
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
22:06.132590
+3:38.21790
71.3p
75
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
22:08.132770
+3:40.21970
71.2p
76
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
22:10.132900
+3:42.22100
71.2p
77
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
22:20.133920
+3:52.23120
70.7p
78
Ivar Labba
Älvsby IF SK
22:20.133960
+3:52.23160
70.6p
79
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
22:22.134100
+3:54.23300
70.6p
80
Jason Blomqvist
Matfors SK
22:34.135350
+4:06.24550
69.9p
81
Allan Wahlström
Bålsta SK
22:35.135420
+4:07.24620
69.9p
82
Axel Svensson
Sundbybergs IK
22:35.135430
+4:07.24630
69.9p
83
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
22:53.137210
+4:25.26410
69.0p
84
Erik Callmer
Björnstorps IF
22:53.137270
+4:25.26470
69.0p
85
Melwin Bång
Östersunds SK
23:01.138010
+4:33.27210
68.7p
86
Callum Cross
Canada
23:22.140110
+4:54.29310
67.7p
87
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
23:23.140200
+4:55.29400
67.6p
88
Ben Thompson
Canada
24:29.146810
+6:01.36010
64.7p
89
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
24:52.149140
+6:24.38340
63.7p
90
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
24:55.149450
+6:27.38650
63.6p
91
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
25:37.153610
+7:09.42810
62.0p
92
Elias Strömgren
Röbäcks SK
25:47.154650
+7:19.43850
61.6p
-
Melker Lindgren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Rikard Sjödin
Matfors SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)