Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Sprint
2022-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 18
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
2
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
3
Diana Söderberg
Kalix SK
4
Nora Bråmer
IFK Mora SK
5
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
6
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
7
Nora Wallenius
IFK Umeå
8
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
9
Hanna Stenmark
Östersunds SK
10
Maja Axelsson
OK Landehof
11
Alva Hedström
Funäsdalens IF
12
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
13
Mira Göransson
Äspereds IF
14
Elin Morlind
Åsarna IK
15
Elsa Carling
Falu IK
16
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
17
Tova Andersson
Brovallens IF
18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
19
Ida Garfvè
IFK Mora SK
20
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
21
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
22
Irma Östberg
Åsarna IK
23
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
24
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
25
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
26
Emmi Nyberg
Storvreta IK
27
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
28
Emma Bengtsson
Tranemo IF
29
Tea Nilsson
Skellefteå SK
30
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
31
Alva Ersson
IFK Mora SK
32
Wilma Nilsson
Kalix SK
33
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
34
Louise Wallin
IFK Mora SK
35
Tindra Viksten
Östersunds SK
36
Nelly Söderström
Malungs IF
37
Clara Granljung
Kalix SK
38
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
39
Philippa Lönnback
Storumans IK
40
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
41
Kerstin Åberg
Järpens SK
42
Linnea Björkman
IFK Mora SK
43
Maja Aronsson
Östersunds SK
44
Lovisa Isaksson
Kalix SK
45
Ellen Berglund
Skellefteå SK
46
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
47
Saga Östling
Bergeforsens SK
48
Ylva Sandström
Stockviks SF
49
Emelie Olsson
Åmåls OK
50
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
51
Louise Hallander
SK Bore
52
Linnea Carlsson
Grava SK
53
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
54
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
55
Heidi Bryant
Canada
56
Frida Lundgren
Filipstads SF
57
Ida Abrahamson
Äspereds IF
58
Ella Burman
Skellefteå SK
59
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
60
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
61
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
62
Sophia Wilson
Canada
63
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
64
Louise Jonsson
Alnö SK
65
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
66
Anna Backlund
Högbo GIF
67
Meija Peterson
Gillberga SK
68
Wilma Karlsson
Östersunds SK
69
Ebba Lindholm
Stockviks SF
70
Klara Eriksson
Högbo GIF
71
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
72
Elsa Palmberg
Högbo GIF
73
Hedvig Lindqvist
IK Rex
74
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
2
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
3
Sara Andersson
IFK Mora SK
4
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
5
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
6
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
8
Alice Widholm
Lidköpings VSK
9
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
10
Saga Fältenhag
Högbo GIF
11
Moa Hedman
Högbo GIF
12
Saga Nilsson
Skellefteå SK
13
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
14
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
15
Linda-louise Köld
Rehns BK
16
Tove Karlsson
Täby IS SK
17
Anna Jonsson
Duveds IF
18
Klara Torshage
Vårby IK
19
Wilma Johansson
Åsarna IK
20
Elin Forsgren
Vårby IK
21
Maja Heikki
Sälens IF
22
Emelie Englund
Bergeforsens SK
23
Amanda Pallin
Alnö SK
24
Ebba Englund
Bergeforsens SK
25
Julia Löfström
Järpens SK
26
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
27
Stina Nilsson
Rembo IK
28
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
29
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
30
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
31
Emma Lindberg
IFK Mora SK
32
Tilda Ström
Dala-Järna IK
33
Lina Björk
IFK Skövde SK
34
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
35
Hannah Forsman
Högbo GIF
36
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
37
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
38
Amanda Olsson
Åmåls OK
39
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
40
Jade Artaud
Älvsby IF SK
41
Alva Björk
Orsa SK
42
Evelina Nilsson
IFK Umeå
43
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
44
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
45
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
46
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
47
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
D 21
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Piteå Elit SK
2
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3
Moa Hansson
Falun Borlänge SK
4
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
5
Ebba Stenman
IFK Umeå
6
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
7
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
8
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
9
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
10
Emma Ivarsson
Årsunda IF
11
Emma Björklund
IFK Mora SK
12
Elina Rönnlund
IFK Umeå
13
Lovisa Modig
Falun Borlänge SK
14
Tilde Bångman
Offerdals SK
15
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
16
Maria Jonasson
Falun Borlänge SK
17
Maria Olofsson
Kalix SK
18
Emma Jönsson
Östersunds SK
19
Tilda Johansson
Sollefteå Skidor IF
20
Maja Årebäck
Hudiksvalls IF
21
Helena Lundkvist
Kalix SK
22
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
23
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
24
Josehanna Lundgren Wikström
IFK Mora SK
25
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
26
Elsa Wallin
Högbo GIF
27
Anna Parent
Canada
28
Evelina Niemi
Kalix SK
29
Elin Andersson
WE Sports Club
30
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
31
Ida Andersson
WE Sports Club
32
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
33
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
34
Rebecca Lekberg
IK Stern
35
Annie Lindh
IF Hallby SOK
36
Madelene Melin
Malungs IF
37
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
38
Paige Lembke
WE Sports Club
39
Moa Malmström
Högbo GIF
H 18
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Rehns BK
2
Bosse Lövgren
Falu IK
3
Matyas Bauer
Czech Republic
4
Joel Nilsson
IFK Umeå
5
Viktor Norberg
Falu IK
6
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
7
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
8
Simon Nordlander
Stockviks SF
9
Melker Hendén
Ulricehamns IF
10
Axel Palm
Falu IK
11
David Palmgren
Bergeforsens SK
12
Anton Grahn
IFK Mora SK
13
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
14
Elias Malm
Täfteå IK
15
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
16
Valter Ljungdahl
Matfors SK
17
Arvid Törnblom
IFK Umeå
18
Filip Enberg
Strömnäs GIF
19
Axel Mäkinen
Högbo GIF
20
Simon Claesson
Ulricehamns IF
21
Carl Gustafsson
Vårby IK
22
Gustav Berggren
Skellefteå SK
23
Hugo Ström
Dala-Järna IK
24
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
25
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
26
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
27
Tomas Holmgren
Matfors SK
28
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
29
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
30
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
31
Erik Franzén
Borås SK
32
Filip Sundin
Grava SK
33
Edvin Schön
Storvreta IK
34
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
35
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
36
Hampus Widebo
IFK Umeå
37
Albin Jeleby
Häverödals SK
38
Alfons Wedin
Garphyttans IF
39
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
40
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
41
Alexander Bjuredal
Sälens IF
42
Edvin Högman
Ulricehamns IF
43
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
44
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
45
Hampus Bergkvist
Matfors SK
46
Erik Gustafsson
Täby IS SK
47
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
48
Helmer Nordvall
Matfors SK
49
Hugo Granström
Funäsdalens IF
50
Filip Berglund
Ulricehamns IF
51
Rikard Sjödin
Matfors SK
52
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
53
Elias Redman
Östersunds SK
54
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
55
Axel Sandberg
OK Landehof
56
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
57
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
58
Elof Karlsson
IFK Umeå
59
Alexander Lodin
Tunafors SK
60
Hugo Fryxell
Täby IS SK
61
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
62
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
63
Max Johansson
Östersunds SK
64
Nils Borin
Östersunds SK
65
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
66
Benjamin Edman
IFK Umeå
67
Jason Blomqvist
Matfors SK
68
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
69
Ivar Labba
Älvsby IF SK
70
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
71
Ivar Törnblom
IFK Umeå
72
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
73
Lukas Walther
Matfors SK
74
Melker Lindgren
Täfteå IK
75
Axel Arnesson
Ås IF
76
Erik Callmer
Björnstorps IF
77
Allan Wahlström
Bålsta SK
78
Melker Hultdin
IFK Umeå
79
Andreas Ersson
Jättendals IF
80
Melwin Bång
Östersunds SK
81
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
82
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
83
Ben Thompson
Canada
84
Felix Clement
Canada
85
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
86
Elias Strömgren
Röbäcks SK
87
Theo Fradette
Canada
88
Callum Cross
Canada
89
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
90
Mattias Larsson
Matfors SK
H 20
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
Calle Rune
Täby IS SK
3
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
4
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
5
Oskar Algotsson
Åsarna IK
6
Ludvig Berg
Rehns BK
7
Leo Svahn
Östersunds SK
8
Kalle Georgsson
Högbo GIF
9
Axel Karlsson
Täby IS SK
10
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
11
Jens Junes
IFK Umeå
12
Jonas Lenz
Matfors SK
13
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
14
Albin Augustsson
IFK Mora SK
15
Oskar Lundberg
Borås SK
16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
17
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
18
Måns Olsen
Grava SK
19
Hugo Sjögren
Tranemo IF
20
Erik Fransson
Borås SK
21
Tor Rönnestrand
Ås IF
22
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
24
Kasper Olsen
Grava SK
25
Markus Almgren
IFK Mora SK
26
Erik Larsson
IFK Mora SK
27
Victor Berglund
Duveds IF
28
Gustav Hedström
Östersunds SK
29
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
30
Hampus Björck
IFK Umeå
31
Gustav Pålsson
Östersunds SK
32
Andreas Elvseth
Offerdals SK
33
Axel Werner
IK Stern
34
Albin Blomberg
Rehns BK
35
Viktor Holmgren
Täfteå IK
36
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
37
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
38
Harald Ekenberg
IK Stern
39
Axel Erixon
Grava SK
40
Martin Blomberg
Lycksele IF
41
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
42
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
43
Anders Dahl
Alnö SK
44
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
45
Laban Nordin
Vårby IK
46
Birk Blomqvist
Rehns BK
47
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
48
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
49
Luke Fricker
Canada
50
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
51
Seth Gustafsson
Grava SK
52
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
53
Markus Melén
Falu IK
54
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
55
Lukas Karlberg
IK Rex
56
Micah Steinberg
Canada
57
Anton Henriksson
Rehns BK
58
Arve Lignell
Lucksta IF
59
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
60
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
61
Nils Sjöberg
OK Landehof
62
Owen Pimm
Canada
63
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
64
Axel Mannelqvist
Vårby IK
65
Sebastien Parent
Canada
66
Melker Eklund
Vårby IK
67
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
68
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
69
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Truls Gisselman
Rehns BK
2
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
3
Axel Aflodal
Offerdals SK
4
Björn Sandström
Piteå Elit SK
5
Emil Danielsson
Högbo GIF
6
Johan Häggström
Piteå Elit SK
7
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
8
Simon Stenberg
Kalix SK
9
Karl-Johan Westberg
Borås SK
10
Simon Karlsson
IFK Umeå
11
Georg Ersson
Falun Borlänge SK
12
Erik Granström
Piteå Elit SK
13
Markus Johansson
Offerdals SK
14
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
15
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
16
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
17
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
18
Anton Elvseth
Offerdals SK
19
Pål Jonsson
Piteå Elit SK
20
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
22
Alexander Melin
Sundbybergs IK
23
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
24
Oscar Lindell
Stockviks SF
25
Petter Dahl
Trillevallens Sportklubb
26
Alfred Buskqvist
IK Stern
27
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
28
Jesper Persson
Åsarna IK
29
Marcus Grate
IFK Umeå
30
Adam Gillman
Garphyttans IF
31
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
32
Gösta Malmström
IK Stern
33
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
34
Linus Jonsson
Åsarna IK
35
Axel Ekström
IFK Mora SK
36
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
37
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
38
Jonathan Engström
Borås SK
39
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
40
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
41
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
42
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
43
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
44
Albin Lundqvist
Gillberga SK
45
Felix Erlander
Högbo GIF
46
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
47
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
48
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
49
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
50
John Hermansson
IFK Mora SK
51
Benjamin Terent
Rehns BK
52
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
53
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
54
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
55
Arvid Värmsjö
SK Bore
56
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
57
Carl Olander
IK Stern
58
David Sjöberg
Trillevallens Sportklubb
59
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
60
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
61
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
62
Love Kreij
Stockviks SF
63
Måns Sunesson
Sellnäs IF
64
Karl Hjalmarsson
IK Stern
65
Oskar Åslund
Östersunds SK
66
Sebastian Nilsson
IK Stern
67
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
68
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
69
Eric Carlsson
IFK Umeå