Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Luspenloppet
2022-04-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 18
Arvid Törnblom
IFK Umeå
27:08.162730
78.0p
2
H 18
Ivar Törnblom
IFK Umeå
27:11.163040
+3.210
77.8p
3
H 18
Joel Nilsson
IFK Umeå
27:12.163110
+3.280
77.8p
4
H 18
Elias Malm
Täfteå IK
27:28.164770
+20.1940
77.0p
5
H 18
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
27:36.165570
+28.2740
76.7p
6
H 20
Hampus Björck
IFK Umeå
27:38.165760
+30.2930
76.6p
7
H 18
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
27:50.166940
+42.4110
76.0p
8
H 20
Martin Blomberg
Lycksele IF
28:34.171310
+1:25.8480
74.1p
9
H 21
Andreas Oskarsson
Sorsele SK
28:36.171540
+1:28.8710
74.0p
10
H 18
Elof Karlsson
IFK Umeå
28:39.171800
+1:30.8970
73.9p
11
H 21
Peter Edén
Röbäcks SK
28:54.173370
+1:46.10540
73.2p
12
H 18
Rikard Sjödin
Matfors SK
29:38.177740
+2:30.14910
71.4p
13
H 21
Jörgen Johansson
Skellefteå SK
30:55.185410
+3:46.22580
68.5p
14
H 21
Lars Johansson
Lycksele IF
31:02.186190
+3:54.23360
68.2p
15
H 21
Patric Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
32:04.192350
+4:56.29520
66.0p
16
H 21
Johan Danielsson
Lycksele IF
32:43.196240
+5:35.33410
64.7p
17
H 21
Stefan Björck
IFK Umeå
33:13.199250
+6:05.36420
63.7p
18
H 21
Peter Göransson
Röbäcks SK
33:31.201020
+6:22.38190
63.1p
19
H 18
Elias Strömgren
Röbäcks SK
34:23.206220
+7:14.43390
61.6p
20
H 21
Niklas Eriksson
Röbäcks SK
35:20.211920
+8:11.49090
59.9p
21
H 21 Motion
Jörgen Stenberg
Kågedalens SK
37:38.225720
+10:29.62890
56.2p
22
H 21
Robin Fahlesson
Skellefteå SK
38:58.233710
+11:49.70880
54.3p
23
H 18
Isak Kettunen
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
23
H 20
Emil Löfgren
Täfteå IK
23:59:59.8639800
23
H 21
Hans Lidfalk
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
23
H 21 Motion
Peter Karlsson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Lars Bolin Krane
Bossmo
14:14.85350
2
H 16
Linus Svendsen Fjelddahl
Bossmo
14:18.85730
+3.280
3
H 16
Seth Nordin
Lycksele IF
15:02.90110
+47.4660
4
H 16
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
15:26.92560
+1:12.7110
5
D 18
Maria Krane
Bossmo
15:28.92720
+1:13.7270
63.7p
6
H 15
Frans Persson
Storumans IK
15:37.93690
+1:23.8240
7
H 15
Arvid Nordin
Lycksele IF
15:40.93990
+1:26.8540
8
H 15
Alvin Lejon
IFK Umeå
15:45.94470
+1:31.9020
9
H 15
David Lindgren
IFK Umeå
15:50.94910
+1:35.9460
10
D 20
Elin Vesterlund
Vännäs SK
16:13.97270
+1:59.11820
60.8p
11
H 15
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
16:16.97500
+2:01.12050
12
H 15
Axel Samuelsson
IFK Umeå
16:16.97570
+2:02.12120
13
H 15
David Kettunen
Vilhelmina IK
16:20.97940
+2:05.12490
14
D 16
Anna Johansson
IFK Umeå
16:21.98090
+2:07.12640
15
D 18
Philippa Sjöström
Storumans IK
16:34.99370
+2:20.13920
59.5p
16
D 15
Selma Johansson
Strömnäs GIF
16:42.100170
+2:28.14720
17
D 15
Mathea Eriksson
Sunderby SK
16:42.100190
+2:28.14740
18
D 15
Line Palopää
Arjeplogs SK
16:43.100260
+2:29.14810
19
D 18
Ellen Berglund
Skellefteå SK
16:48.100700
+2:33.15250
58.7p
20
D 18
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
16:49.100800
+2:34.15350
58.6p
21
D 21
Sara Enqvist
Skellefteå SK
16:49.100840
+2:34.15390
58.6p
22
D 16
Tyra Larsson
IFK Umeå
17:10.102950
+2:56.17500
23
H 16
Walter Nordmark
Täfteå IK
17:24.104380
+3:10.18930
24
D 16
Saga Hampusson
IFK Umeå
17:26.104500
+3:11.19050
25
D 16
Thea Lundqvist
Skellefteå SK
17:47.106650
+3:33.21200
26
D 21 Motion
Gunilla Stenmark
Röbäcks SK
19:08.114730
+4:53.29280
51.5p
27
D 15
Mina Jakobsson
Lycksele IF
20:51.125020
+6:36.39570
28
D 21 Motion
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
21:22.128120
+7:07.42670
46.1p
29
D 21 Motion
Julia Otten
Täfteå IK
22:27.134690
+8:13.49240
43.9p
30
D 21 Motion
Maria Engström
Röbäcks SK
22:38.135750
+8:24.50300
43.6p
31
D 15
Thea Nordin
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
31
D 15
Nea Seiger
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
31
H 15
Viljar Fjellheim
Bossmo
23:59:59.8639800
31
H 15
Vegard Svaleng
Bossmo
23:59:59.8639800
31
D 16
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
31
D 18
Nora Wallenius
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Oskar Jonsson
IFK Umeå
8:54.53370
2
H 14
Hugo Danielsson
Lycksele IF
8:55.53460
+0
3
H 14
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
8:57.53630
+2.160
4
H 14
Vilmer Malm
IFK Umeå
9:12.55160
+17.1690
5
H 14
Axel Larsson
IFK Umeå
9:17.55620
+22.2150
6
H 14
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
9:18.55740
+23.2270
7
H 14
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
9:33.57210
+38.3740
8
H 13
Theodor Andersson
Lycksele IF
9:46.58520
+51.5050
9
D 14
Telma Jakobsson
Lycksele IF
10:11.61060
+1:16.7590
10
D 14
Maria Irgum
Bossmo
10:13.61220
+1:18.7750
11
D 14
Märta Östberg
IFK Umeå
10:19.61800
+1:24.8330
12
D 14
Anna Lindgren
Tärna IK Fjällvinden
10:19.61860
+1:24.8390
13
D 13
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
10:27.62640
+1:32.9170
14
H 13
Vilhelm Wikberg
Röbäcks SK
10:35.63400
+1:40.9930
15
H 12
Wilgot Enqvist
Skellefteå SK
10:51.65050
+1:56.11580
16
D 14
Mina Andersen
Bossmo
10:53.65250
+1:58.11780
17
D 14
Linn Darius
Lycksele IF
10:57.65670
+2:03.12200
18
H 12
Helmer Fjelddahl Svendsen
Bossmo Ytteren IL
10:58.65750
+2:03.12280
19
H 12
Ossian Nordin
Lycksele IF
11:00.65920
+2:05.12450
20
D 13
Sofia Otten
Täfteå IK
11:05.66450
+2:10.12980
21
D 14
Molly Hampusson
IFK Umeå
11:06.66540
+2:11.13070
22
D 14
Elli Svanborg
Kågedalens SK
11:08.66770
+2:14.13300
23
D 14
Litea Darius
Lycksele IF
11:12.67110
+2:17.13640
24
D 12
Ingrid Östberg
IFK Umeå
11:13.67220
+2:18.13750
25
H 12
Oscar Brolin Van Guelpen
Röbäcks SK
11:14.67370
+2:20.13900
26
H 14
Viggo Johansson
Skellefteå SK
11:19.67840
+2:24.14370
27
H 11
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
11:22.68180
+2:28.14710
28
H 14
Manfred Nordin
Lycksele IF
11:24.68330
+2:29.14860
29
H 12
Hampus Danielsson
Lycksele IF
11:29.68850
+2:34.15380
30
D 12
Elsa Hultdin
IFK Umeå
11:37.69680
+2:43.16210
31
D 13
Ingrid Lina Solbu Sorsell Selfors
Ull
11:39.69880
+2:45.16410
32
H 13
William Rönnlund
Botsmarks SK
11:45.70460
+2:50.16990
33
D 12
Lovisa Nilsson
IFK Umeå
11:55.71430
+3:00.17960
34
H 12
Tore Tiburzi
Skellefteå SK
11:55.71490
+3:01.18020
35
D 12
Agnes Åhman
IFK Umeå
11:58.71760
+3:03.18290
36
D 14
Lovisa Stenberg
Kågedalens SK
11:59.71870
+3:05.18400
37
D 12
Astrid Lidman
Kågedalens SK
11:59.71890
+3:05.18420
38
H 11
Alex Karlsson
Skellefteå SK
12:03.72200
+3:08.18730
39
D 12
Selma Mörén
IFK Umeå
12:04.72340
+3:09.18870
40
H 13
Sixten Rönnblom
Skellefteå SK
12:08.72700
+3:13.19230
41
H 12
Ove Johansson
Skellefteå SK
12:12.73180
+3:18.19710
42
D 14
Alva Lidgren
Röbäcks SK
12:14.73320
+3:19.19850
43
D 14
Amelie Lidman
Kågedalens SK
12:15.73440
+3:20.19970
44
H 11
Hugo Burén
IFK Umeå
12:21.74060
+3:26.20590
45
D 13
Klara Lindberg
Täfteå IK
12:28.74760
+3:33.21290
46
H 12
ED Palopää
Arjeplogs SK
12:30.74990
+3:36.21520
47
D 12
Leah Lundberg
Skellefteå SK
12:32.75190
+3:38.21720
47
H 12
Espen Wennberg
Röbäcks SK
12:32.75190
+3:38.21720
49
H 12
Elias Vilhelmsson
IFK Umeå
12:34.75360
+3:39.21890
50
H 12
Erik Nilsson
IFK Umeå
12:35.75470
+3:41.22000
51
D 12
Melinda Eriksson
Lycksele IF
12:36.75580
+3:42.22110
52
D 12
Evelin Magnusson
IFK Umeå
12:45.76470
+3:51.23000
53
H 13
Frode Lidfalk
Röbäcks SK
12:46.76550
+3:51.23080
54
H 11
Charlie Lundqvist
Skellefteå SK
12:49.76860
+3:54.23390
55
D 13
Lisa Grundström
Täfteå IK
12:54.77350
+3:59.23880
56
D 11
Märta Gustavsson
Skellefteå SK
13:03.78250
+4:08.24780
57
H 12
Eskil Lindberg
Röbäcks SK
13:04.78360
+4:09.24890
58
D 11
Ottilia Andersson
Lycksele IF
13:08.78780
+4:14.25310
59
D 11
Elvira Sorsell
Ull
13:12.79110
+4:17.25640
60
D 12
Emme Pegestam
Kågedalens SK
13:14.79370
+4:20.25900
60
H 12
Ivan Johansson
Lycksele IF
13:14.79370
+4:20.25900
62
H 11
Elias Larsson
Skellefteå SK
13:44.82340
+4:49.28870
63
H 12
Nilas Nilsson
Skellefteå SK
13:51.83070
+4:57.29600
64
H 13
Josua Mörtzell
Storumans IK
14:24.86300
+5:29.32830
65
H 13
Wilmer Isaksson
Sorsele SK
14:40.87950
+5:45.34480
66
D 11
Ninija Axelsson
Lycksele IF
14:51.89010
+5:56.35540
67
H 11
Max Eriksson
Röbäcks SK
15:12.91170
+6:18.37700
68
D 11
Minna Burman
Skellefteå SK
15:19.91890
+6:25.38420
69
D 12
Signe Linder
Sorsele SK
15:33.93250
+6:38.39780
70
D 11
Henny Eriksson
Röbäcks SK
16:18.97790
+7:24.44320
71
D 11
Alice Andersson
Storumans IK
23:15.139460
+14:20.85990
72
D 11
Evelina Karlberg
Skellefteå SK
34:28.206720
+25:33.153250
73
D 11
Aili Lewis
IFK Umeå
23:59:59.8639800
73
H 12
Victor Persson Hermansson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
73
D 14
Iris Bertils
Norsjö SK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 10
Felicia Lundberg
IFK Umeå
8:46.52540
2
H 10
Elis Eddefalk
Röbäcks SK
9:23.56210
+36.3570
3
D 10
Ida Lidgren
Röbäcks SK
9:26.56500
+39.3860
4
H 9
Otto Fahlesson
Skellefteå SK
9:39.57870
+53.5230
5
D 10
Hilma Vestman
Lycksele IF
9:42.58190
+56.5550
6
H 10
Tim Magnusson
IFK Umeå
9:49.58810
+1:02.6170
7
H 9
Vilmer Åström
Täfteå IK
9:49.58890
+1:03.6250
8
D 10
Signe Vikberg
Röbäcks SK
9:56.59560
+1:10.6920
9
D 10
Tea Mörén
IFK Umeå
10:00.59930
+1:13.7290
10
H 9
Hannes Lindgren
IFK Umeå
10:11.61030
+1:24.8390
11
D 10
Alva Lidman
Kågedalens SK
10:17.61620
+1:30.8980
12
H 10
Gustav Skarp
Skellefteå SK
10:22.62150
+1:36.9510
13
D 10
Ella Lindkvist
Skellefteå SK
10:25.62430
+1:38.9790
14
D 10
Juni Eriksson Åberg
Skellefteå SK
10:45.64440
+1:59.11800
15
H 10
Olle Rönnlund
Botsmarks SK
10:57.65650
+2:11.13010
16
H 10
Jim Johansson
Lycksele IF
11:15.67470
+2:29.14830
17
D 9
Milla Svendsen
No Club
11:27.68620
+2:40.15980
18
D 10
Meja Löfstedt
Skellefteå SK
11:38.69710
+2:51.17070
19
H 9
Klemens Nilsson
Skellefteå SK
12:02.72160
+3:16.19520
20
H 9
Hjalmar Wennberg
Röbäcks SK
12:45.76480
+3:59.23840
21
H 9
Leo Oskarsson
IFK Umeå
13:51.83040
+5:05.30400
22
H 9
Frans Stenberg
Kågedalens SK
14:09.84800
+5:22.32160
23
D 9
Adelia Nordin
Lycksele IF
14:09.84880
+5:23.32240
24
D 10
Lizette Andersson
Storumans IK
19:31.117010
+10:44.64370
25
D 9
Elin Edén
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
25
D 9
Lycke Cederback
Storumans IK
23:59:59.8639800
25
D 10
Viola Bertils
Norsjö SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)