Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Skellefteå Sprint
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.3km
Längdskidor, Fristil
1
D 18
Erika Lavén
Täby IS SK
2
D 18
Maja Axelsson
OK Landehof
3
D 18
Andrea Verdenius Saether
Norway
4
D 18
Alva Svahn
Östersunds SK
5
D 18
Elin Näslund
Vårby IK
6
D 18
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
7
D 18
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
8
D 18
Linnea Björkman
IFK Mora SK
9
D 18
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
10
D 18
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
11
D 18
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
12
D 18
Nora Bråmer
IFK Mora SK
13
D 18
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
14
D 18
Nora Wallenius
IFK Umeå
15
D 18
Louise Wallin
IFK Mora SK
16
D 18
Elsa Carling
Falu IK
17
D 18
Hanna Stenmark
Östersunds SK
18
D 18
Lina Rydén
IFK Mora SK
19
D 18
Mira Göransson
Äspereds IF
20
D 18
Maja Aronsson
Östersunds SK
21
D 18
Ingrid Bentsen
Norway
22
D 18
Irma Östberg
Åsarna IK
23
D 18
Tova Andersson
Brovallens IF
24
D 18
Elin Morlind
Åsarna IK
25
D 18
Ellen Berglund
Skellefteå SK
26
D 18
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
27
D 18
Saga Östling
Bergeforsens SK
28
D 18
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
29
D 18
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
30
D 18
Marte Alstad-larsen
Norway
31
D 18
Tilde Josefsson
Täby IS SK
32
D 18
Ella Burman
Skellefteå SK
33
D 18
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
34
D 18
Emmi Nyberg
Storvreta IK
35
D 18
Diana Söderberg
Kalix SK
36
D 18
Maja Boberg
Duveds IF
37
D 18
Louise Jonsson
Alnö SK
38
D 18
Kerstin Åberg
Järpens SK
39
D 18
Ida Abrahamson
Äspereds IF
40
D 18
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
41
D 18
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
42
D 18
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
43
D 18
Nelly Söderström
Malungs IF
44
D 18
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
45
D 18
Emma Bengtsson
Tranemo IF
46
D 18
Tea Nilsson
Skellefteå SK
47
D 18
Clara Granljung
Kalix SK
48
D 18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
49
D 18
Belle Spets
Vårby IK
50
D 18
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
51
D 18
Alva Hedström
Funäsdalens IF
52
D 18
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
53
D 18
Sofie Ettling
Finspångs SOK
54
D 18
Tindra Viksten
Östersunds SK
55
D 18
Elsa Malmgren
Östersunds SK
56
D 18
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
57
D 18
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
58
D 18
Ylva Sandström
Stockviks SF
59
D 18
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
60
D 18
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
61
D 18
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
62
D 18
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
63
D 18
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
64
D 18
Anna Backlund
Högbo GIF
65
D 18
Wilma Nilsson
Kalix SK
66
D 18
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
67
D 18
Ebba Lindholm
Stockviks SF
68
D 18
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
69
D 18
Ines Lignell
Lucksta IF
70
D 18
Wilma Karlsson
Östersunds SK
71
D 18
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
72
D 18
Hedvig Lindqvist
IK Rex
73
H 18
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
74
H 18
Bosse Lövgren
Falu IK
75
H 18
Elias Danielsson
Högbo GIF
76
H 18
Anton Grahn
IFK Mora SK
77
H 18
Tomas Holmgren
Matfors SK
78
H 18
Erik Franzén
Borås SK
79
H 18
Viktor Norberg
Falu IK
80
H 18
Elias Malm
Täfteå IK
81
H 18
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
82
H 18
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
83
H 18
Joel Nilsson
IFK Umeå
84
H 18
Simon Claesson
Ulricehamns IF
85
H 18
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
86
H 18
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
87
H 18
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
88
H 18
Arvid Törnblom
IFK Umeå
89
H 18
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
90
H 18
Valter Ljungdahl
Matfors SK
91
H 18
Nils Borin
Östersunds SK
92
H 18
David Palmgren
Bergeforsens SK
93
H 18
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
94
H 18
Gustav Berggren
Skellefteå SK
95
H 18
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
96
H 18
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
97
H 18
Max Johansson
Östersunds SK
98
H 18
Carl Gustafsson
Vårby IK
99
H 18
Leo Karlöf
Täby IS SK
100
H 18
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
101
H 18
Hugo Ström
Dala-Järna IK
102
H 18
Axel Sandberg
OK Landehof
103
H 18
Hugo Granström
Funäsdalens IF
104
H 18
Eskil Peterson
Borås GIF
105
H 18
Filip Sundin
Grava SK
106
H 18
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
107
H 18
Albin Jeleby
Häverödals SK
108
H 18
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
109
H 18
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
110
H 18
Edvin Schön
Storvreta IK
111
H 18
Axel Mäkinen
Högbo GIF
112
H 18
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
113
H 18
Axel Arnesson
Ås IF
114
H 18
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
115
H 18
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
116
H 18
Melker Hendén
Ulricehamns IF
117
H 18
Edvin Högman
Ulricehamns IF
118
H 18
Benjamin Edman
IFK Umeå
119
H 18
Edwin Nordmark
Täfteå IK
120
H 18
Elias Bengtsson
Tynderö IK
121
H 18
Wiliam Björklin
Högbo GIF
122
H 18
Ivar Törnblom
IFK Umeå
123
H 18
Erik Gustafsson
Täby IS SK
124
H 18
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
125
H 18
Ludvig Millestu
Utrikes SK
126
H 18
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
127
H 18
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
128
H 18
Elias Redman
Östersunds SK
129
H 18
Jason Blomqvist
Matfors SK
130
H 18
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
131
H 18
Filip Berglund
Ulricehamns IF
132
H 18
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
133
H 18
Melker Hultdin
IFK Umeå
134
H 18
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
135
H 18
Hampus Widebo
IFK Umeå
136
H 18
Hugo Fryxell
Täby IS SK
137
H 18
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
138
H 18
Theodor Eriksson
Skellefteå SK
139
H 18
Linus Grundström
Täfteå IK
140
H 18
Melker Lindgren
Täfteå IK
141
H 18
Ivar Labba
Älvsby IF SK
142
H 18
Axel Svensson
Sundbybergs IK
143
H 18
Alexander Lodin
Tunafors SK
144
H 18
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
145
H 18
Melwin Bång
Östersunds SK
146
H 18
Sune Ögren
Sj SK Kiruna
147
H 18
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
148
H 18
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
149
H 18
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
150
D 20
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
151
D 20
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
152
D 20
Saga Fältenhag
Högbo GIF
153
D 20
Marie Risvoll Amundsen
Norway
154
D 20
Emma Lindberg
IFK Mora SK
155
D 20
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
156
D 20
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
157
D 20
Flisa Ravald
Ås IF
158
D 20
Alba Björnsdotter
Järpens SK
159
D 20
Saga Nilsson
Skellefteå SK
160
D 20
Maja Heikki
Sälens IF
161
D 20
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
162
D 20
Emelie Englund
Bergeforsens SK
163
D 20
Ebba Karlsson
Täby IS SK
164
D 20
Linda-louise Köld
Rehns BK
165
D 20
Wilma Johansson
Åsarna IK
166
D 20
Elin Forsgren
Vårby IK
167
D 20
Tilda Ström
Dala-Järna IK
168
D 20
Moa Hedman
Högbo GIF
169
D 20
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
170
D 20
Ebba Englund
Bergeforsens SK
171
D 20
Anna Jonsson
Duveds IF
172
D 20
Klara Torshage
Vårby IK
173
D 20
Elin Vesterlund
Vännäs SK
174
D 20
Lina Björk
IFK Skövde SK
175
D 20
Elin Henriksson
Skellefteå SK
176
D 20
Tove Karlsson
Täby IS SK
177
D 20
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
178
D 20
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
179
D 20
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
180
D 20
Julia Löfström
Järpens SK
181
D 20
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
182
D 20
Amanda Pallin
Alnö SK
183
D 20
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
184
D 20
Stina Nilsson
Rembo IK
185
D 20
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
186
D 20
Tindra Österberg
Östersunds SK
187
D 20
Jade Artaud
Älvsby IF SK
188
D 20
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
189
D 20
Saga Norberg
Ersnäs IF
190
D 20
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
191
D 20
Elvira Hermansson
Offerdals SK
192
D 20
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
193
D 20
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
194
D 20
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
195
D 20
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
196
H 20
Måns Skoglund
Täby IS SK
197
H 20
Edvin Anger
Åsarna IK
198
H 20
Birk Fjellheim
Norway
199
H 20
Ludvig Berg
Rehns BK
200
H 20
Joergen Schjoelberg
Norway
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 20
Gustav Pålsson
Östersunds SK
202
H 20
Oskar Algotsson
Åsarna IK
203
H 20
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
204
H 20
Hjalmar Berg
Sunne SLF
205
H 20
Martin Blomberg
Lycksele IF
206
H 20
Hugo Sjögren
Tranemo IF
207
H 20
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
208
H 20
Harald Ekenberg
IK Stern
209
H 20
Jonas Lenz
Matfors SK
210
H 20
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
211
H 20
Kalle Georgsson
Högbo GIF
212
H 20
Gustav Hedström
Östersunds SK
213
H 20
Albin Augustsson
IFK Mora SK
214
H 20
Markus Melén
Falu IK
215
H 20
Leo Svahn
Östersunds SK
216
H 20
Jens Junes
IFK Umeå
217
H 20
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
218
H 20
Axel Karlsson
Täby IS SK
219
H 20
Andreas Blix
Norway
220
H 20
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
221
H 20
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
222
H 20
Viktor Holmgren
Täfteå IK
223
H 20
Andreas Elvseth
Offerdals SK
224
H 20
Emil Löfgren
Täfteå IK
225
H 20
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
226
H 20
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
227
H 20
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
228
H 20
Jakob Saeter Verdenius
Norway
229
H 20
Oskar Lundberg
Borås SK
230
H 20
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
231
H 20
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
232
H 20
Erik Fransson
Borås SK
233
H 20
Albin Källiden
Granbergsdals IF
234
H 20
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
235
H 20
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
236
H 20
Martin Lundström
Bodens SK
237
H 20
Lukas Stridsman
Antnäs BK
238
H 20
Olle Andersson
Ulricehamns IF
239
H 20
Anders Dahl
Alnö SK
240
H 20
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
241
H 20
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
242
H 20
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
243
H 20
Jon Oscarsson
Ås IF
244
H 20
Nils Sjöberg
OK Landehof
245
H 20
Axel Mannelqvist
Vårby IK
246
H 20
Karl-filip Köld
Medåkers IF
247
H 20
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
248
H 20
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
249
H 20
Arve Lignell
Lucksta IF
250
H 20
David Musslinder
Falköpings AIK SK
251
H 20
Anton Henriksson
Rehns BK
252
H 20
Lukas Karlberg
IK Rex
253
H 20
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK