Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2022-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Niska
Pajala IF
1:45:13.631200
82.6p
2
Henrik Strand
Abisko Ioik
1:47:05.642400
+1:52.11100
80.7p
3
Erik Skott
Aapua IF
1:48:46.652500
+3:33.21200
79.0p
4
Arvid Welin
Ersnäs IF
1:49:50.658900
+4:37.27600
78.0p
5
Gustav Hinder
Karlslunds IF SF
1:50:12.661100
+4:59.29800
77.7p
6
David Sulkakoski
Kållby Ski-Team- Finland
1:50:17.661600
+5:04.30300
77.6p
7
Martin Lundström
Bodens SK
1:53:58.683700
+8:45.52400
74.3p
8
Marcus Nilsson
XC Piteå
1:54:15.685400
+9:02.54100
74.1p
9
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
1:54:42.688100
+9:29.56800
73.7p
10
Lukas Skott
Aapua IF
1:54:48.688700
+9:35.57400
73.6p
11
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:56:12.697100
+10:59.65800
72.5p
12
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
1:56:35.699400
+11:22.68100
72.2p
13
Stefan Messner
Nordic Athlete SK
1:56:37.699600
+11:24.68300
72.1p
14
Mika Mörsäri
Kemi
2:01:06.726500
+15:53.95200
68.7p
15
Juha Vähämetsä
Oulun Hiihtoseura
2:01:16.727500
+16:03.96200
68.6p
16
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
2:02:30.734900
+17:17.103600
67.7p
17
Herman Hjulfors
Kållby Ski-Team- Finland
2:02:34.735300
+17:21.104000
67.7p
18
Martin Norberg
Team Tornedalen
2:03:00.737900
+17:47.106600
67.4p
19
Kristian Poromaa
Ttgu IF
2:03:47.742600
+18:34.111300
66.8p
20
Fredrik Norman
Järvsö IF
2:04:32.747100
+19:19.115800
66.3p
21
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:05:27.752600
+20:14.121300
65.7p
22
Edvin Olsson
Sj SK Kiruna
2:07:36.765500
+22:23.134200
64.3p
23
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
2:07:53.767200
+22:40.135900
64.1p
24
Göran Persen
Norway
2:07:54.767300
+22:41.136000
64.1p
25
Jonatan Pantzare
Axa SC
2:08:35.771400
+23:22.140100
63.7p
26
Seppo Koivisto
Lohko
2:09:30.776900
+24:17.145600
63.1p
27
Tony Sorsa
Överkalix IF
2:10:35.783400
+25:22.152100
62.4p
28
Victor Forsberg
XC Piteå
2:10:51.785000
+25:38.153700
62.3p
29
Erik Lampi
Narken IF
2:11:21.788000
+26:08.156700
62.0p
30
Johan Nylund
Kållby Ski-Team- Finland
2:13:35.801400
+28:22.170100
60.7p
31
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:13:36.801500
+28:23.170200
60.7p
32
Thomas Johansson
OK Renen
2:14:31.807000
+29:18.175700
60.2p
33
Roger Johansson
OK Vargen
2:16:09.816800
+30:56.185500
59.3p
34
Tore Orädd
Vidsels IK
2:16:39.819800
+31:26.188500
59.0p
35
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
2:19:01.834000
+33:48.202700
57.8p
36
Johan Klippmark
Vattenfalls IF Trollhättan
2:19:47.838600
+34:34.207300
57.4p
37
Bosse Björnfot
Kalix SK
2:20:26.842500
+35:13.211200
57.0p
38
Mikko Niska
Alatornion Ahjo
2:21:30.848900
+36:17.217600
56.5p
39
Jouni Suopanki
Alatornion Ahjo
2:24:33.867200
+39:20.235900
55.1p
40
Kent Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
2:28:25.890400
+43:12.259100
53.3p
41
Lars Kuttainen
Svaide-Roma SOK
2:38:02.948100
+52:49.316800
49.4p
42
Kåre Tuma Niemi
Pajala IF
2:38:05.948400
+52:52.317100
49.4p
43
Martin Mella
Risets Raketer
2:43:42.982100
+58:29.350800
47.4p