Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Blomgren
Jämtland Härjedalen
3:17.19630
2
Malva Nisén
Jämtland Härjedalen
3:19.19850
+2.120
3
Ella Nordanbro
Dalarna
3:21.20040
+4.310
4
Moa Kristiansson
Dalarna
3:27.20630
+10.900
5
Wera Eckerbom
Jämtland Härjedalen
3:29.20880
+12.1150
5
Lisa Ahlrik
Västergötland
3:29.20880
+12.1150
7
Hannah Karlsson
Ångermanland
3:30.20920
+12.1190
8
Molly Sandin
Medelpad
3:31.21090
+14.1360
9
Tuva Richardsson
Jämtland Härjedalen
3:32.21160
+15.1430
10
Tilde Elofsson
Östergötland
3:33.21280
+16.1550
11
Anna Lindgren
Västerbotten
3:34.21390
+17.1660
12
Linnéa Rytter
Dalarna
3:35.21400
+17.1670
13
Ebba Fryxell
Dalarna
3:35.21410
+17.1680
14
Hanna Oscarsson
Jämtland Härjedalen
3:35.21420
+17.1690
15
Maja Stridsman
Norrbotten
3:35.21450
+18.1720
16
Märta Östberg
Västerbotten
3:38.21720
+20.1990
17
Ebba Drugge
Norrbotten
3:39.21850
+22.2120
18
Telma Jakobsson
Västerbotten
3:39.21890
+22.2160
19
Stella Vilhelmsson
Västergötland
3:40.21970
+23.2240
20
Agnes Gustafsson
Bohuslän Dal
3:41.22000
+23.2270
21
Vera Johansson Källstrand
Jämtland Härjedalen
3:41.22040
+24.2310
22
Alva Boman
Uppland
3:42.22140
+25.2410
23
Liv Kallur
Dalarna
3:42.22160
+25.2430
24
Mira Varg
Jämtland Härjedalen
3:42.22190
+25.2460
25
Sandra Franz
Dalarna
3:43.22210
+25.2480
26
Astrid Wallenius
Västmanland
3:44.22310
+26.2580
27
Iris Bergkvist
Norrbotten
3:44.22370
+27.2640
28
Alicia Ivarsson
Gästrikland
3:45.22430
+28.2700
29
Elin Lundmark
Jämtland Härjedalen
3:45.22480
+28.2750
30
Rebecka Lindgren
Uppland
3:46.22530
+29.2800
31
Elsa Jaktlund
Jämtland Härjedalen
3:47.22610
+29.2880
31
Elsa Mattsson
Dalarna
3:47.22610
+29.2880
33
Mercedes Melbye
Värmland
3:47.22650
+30.2920
34
Emma Larsson
Dalarna
3:48.22720
+30.2990
35
Elsa Norgren
Dalarna
3:48.22770
+31.3040
36
Elsa Reuter
Bohuslän Dal
3:49.22890
+32.3160
36
Agnes Boström
Medelpad
3:49.22890
+32.3160
38
Etna Jonasson
Ångermanland
3:50.22900
+32.3170
39
Hilda Ramström
Norrbotten
3:50.22980
+33.3250
40
Ida-maria Hugozon
Medelpad
3:52.23140
+35.3410
41
Lina Jernberg
Dalarna
3:52.23150
+35.3420
42
Milly Hansson
Norrbotten
3:53.23210
+35.3480
43
Ida Eriksson
Dalarna
3:53.23260
+36.3530
44
Lovisa Lilja
Medelpad
3:54.23310
+36.3580
45
Hanna Rydesäter
Hälsingland
3:54.23350
+37.3620
46
Agnes Ledin
Stockholm
3:56.23520
+38.3790
47
Maja Mossberg
Jämtland Härjedalen
3:56.23540
+39.3810
48
MY Mikaelsson
Ångermanland
3:56.23560
+39.3830
49
Vera Jeppsson
Gästrikland
3:57.23650
+40.3920
50
Liv Hammarberg
Göteborg
3:57.23670
+40.3940
51
Ebba Lundkvist
Jämtland Härjedalen
3:58.23730
+41.4000
52
Tilde Vikblom
Gästrikland
3:59.23820
+41.4090
53
Agnes Andersson
Dalarna
4:00.23950
+43.4220
54
Maja Lundgren
Västergötland
4:01.24040
+44.4310
55
Ida Björnmyr
Gästrikland
4:02.24100
+44.4370
56
Lina Lingman
Hälsingland
4:02.24110
+44.4380
57
Molly Boman
Stockholm
4:02.24140
+45.4410
58
Ida Jansson
Uppland
4:03.24240
+46.4510
59
Emma Bonato
Jämtland Härjedalen
4:04.24320
+46.4590
60
Ingrid Wissman
Uppland
4:04.24370
+47.4640
61
Vendela Olsson
Bohuslän Dal
4:05.24420
+47.4690
62
Signe Lyckelid
Västergötland
4:06.24530
+49.4800
63
Emmy Gustafsson
Ångermanland
4:07.24630
+50.4900
64
Evelina Jonsson
Ångermanland
4:08.24760
+51.5030
65
Elli Svanborg
Västerbotten
4:10.24980
+53.5250
66
Maja Backlund
Västergötland
4:11.25010
+53.5280
67
Tyra Stattin
Ångermanland
4:11.25090
+54.5360
68
Alice Morelius
Dalarna
4:12.25100
+54.5370
69
Linn Darius
Västerbotten
4:12.25150
+55.5420
70
Thea Berglund
Norrbotten
4:12.25190
+55.5460
71
Nora Strid
Medelpad
4:13.25240
+56.5510
72
Alice Jonasson
Gästrikland
4:13.25260
+56.5530
73
Litea Darius
Västerbotten
4:14.25310
+56.5580
74
Saga Persson
Norrbotten
4:16.25520
+58.5790
75
Elsa Nilsson
Ångermanland
4:17.25600
+59.5870
76
Amelie Lidman
Västerbotten
4:17.25620
+59.5890
77
Emma Norling
Dalarna
4:17.25630
+1:00.5900
78
Julia Holmström
Västergötland
4:19.25820
+1:01.6090
79
Emma Mattsson
Uppland
4:21.26060
+1:04.6330
80
Linnèa Persson
Norrbotten
4:21.26070
+1:04.6340
81
Ester Lindgren
Västergötland
4:25.26420
+1:07.6690
82
Hedvig Zetterlund
Dalarna
4:26.26510
+1:08.6780
83
Amanda Larsson
Göteborg
4:31.27050
+1:14.7320
84
Ida Olofsson
Ångermanland
4:34.27370
+1:17.7640
85
Alva Lidgren
Västerbotten
4:35.27470
+1:18.7740
86
Lovisa Stenberg
Västerbotten
4:40.27990
+1:23.8260
87
Ellen Lahti
Norrbotten
4:43.28220
+1:25.8490
88
Ester Sundberg
Ångermanland
4:44.28340
+1:27.8610
89
Emma Perbo
Ångermanland
4:44.28380
+1:27.8650
90
Alma Åhrén
Jämtland Härjedalen
4:57.29640
+1:40.9910
91
Tilde Larsson
Ångermanland
5:29.32820
+2:11.13090
92
Isa Kimselius
Stockholm
5:50.34940
+2:33.15210