Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Vilmer Malm
Västerbotten
3:03.18200
2
H 14
Ville Jutterdal
Östergötland
3:04.18330
+1.30
3
H 14
Albin Persson
Medelpad
3:04.18360
+1.60
4
H 14
Axel Larsson
Västerbotten
3:05.18420
+2.120
5
H 14
Elmer Nordlander
Ångermanland
3:06.18520
+3.220
6
H 13
Edvin Håkansson
Värmland
3:06.18560
+3.260
7
H 14
Valter Gerle
Göteborg
3:07.18620
+4.320
8
H 14
Oskar Jonsson
Västerbotten
3:07.18630
+4.330
9
H 13
Einar Blomberg
Hälsingland
3:07.18670
+4.370
10
H 13
Hugo Söder
Dalarna
3:09.18860
+6.560
11
H 14
Elvin Alvtegen
Jämtland Härjedalen
3:10.18900
+7.600
12
H 14
Andre Jonsson
Norrbotten
3:10.18920
+7.620
13
H 14
Viktor Kullman
Dalarna
3:10.18960
+7.660
14
H 14
Valdemar Carlsson-steen
Västergötland
3:10.18980
+7.680
15
H 14
Julius Eklund
Uppland
3:12.19120
+9.820
16
H 14
Axel Engström
Norrbotten
3:12.19170
+9.870
17
H 14
Melker Erlandsson
Västergötland
3:13.19200
+10.900
18
H 13
Theodor Andersson
Västerbotten
3:13.19280
+10.980
19
H 14
William Dovander
Stockholm
3:15.19430
+12.1130
20
H 14
EINAR TÖRNBLOM
Västerbotten
3:16.19510
+13.1210
21
H 13
Hugo Lindgren
Västerbotten
3:16.19550
+13.1250
22
D 14
Julia Blomgren
Jämtland Härjedalen
3:17.19630
+14.1330
23
H 14
Melker Alvarsson
Västergötland
3:17.19640
+14.1340
24
H 13
Olle Johansson
Göteborg
3:17.19670
+14.1370
24
H 14
Axel Vikman
Uppland
3:17.19670
+14.1370
26
H 14
Gustav Norberg
Dalarna
3:18.19750
+15.1450
27
H 14
Hugo Persson
Jämtland Härjedalen
3:18.19790
+15.1490
28
D 14
Malva Nisén
Jämtland Härjedalen
3:19.19850
+16.1550
29
H 13
Isak Norgren
Medelpad
3:19.19860
+16.1560
30
D 13
Vera Myhlback
Dalarna
3:20.19920
+17.1620
31
H 14
Viggo Rudklint
Göteborg
3:20.19940
+17.1640
32
H 13
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
3:20.19960
+17.1660
33
D 14
Ella Nordanbro
Dalarna
3:21.20040
+18.1740
34
H 14
Carl Bärwolf
Dalarna
3:22.20110
+19.1810
35
H 13
Arvid Björklund
Dalarna
3:22.20130
+19.1830
36
H 14
Adam Svärdfedt
Jämtland Härjedalen
3:22.20190
+19.1890
37
H 14
Sixten Widmark
Örebro Län
3:23.20200
+20.1900
38
H 14
Nils Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
3:23.20250
+20.1950
39
H 13
Knut Ramström
Västmanland
3:23.20260
+20.1960
39
H 14
Vilmer Wikström
Jämtland Härjedalen
3:23.20260
+20.1960
41
D 13
Alice Bryngelsson
Ångermanland
3:24.20320
+21.2020
42
H 14
Hjalmar Anderberg
Dalarna
3:24.20330
+21.2030
43
H 13
Aron Hyttinen
Dalarna
3:24.20340
+21.2040
44
H 14
Alvar Lindblom
Jämtland Härjedalen
3:25.20420
+22.2120
45
H 14
Ruben Eriksson
Norrbotten
3:25.20440
+22.2140
46
H 13
William Derke
Östergötland
3:26.20500
+23.2200
46
H 14
Emil Löfholm
Jämtland Härjedalen
3:26.20500
+23.2200
48
H 14
Maximus Stom
Medelpad
3:26.20530
+23.2230
49
D 13
Lisa Lundberg
Dalarna
3:26.20540
+23.2240
50
H 14
Otis Richardsson
Västergötland
3:27.20620
+24.2320
51
D 14
Moa Kristiansson
Dalarna
3:27.20630
+24.2330
52
H 14
Ivar Ahlberg
Stockholm
3:27.20650
+24.2350
52
H 14
Herje Olsson
Jämtland Härjedalen
3:27.20650
+24.2350
54
H 14
Gustav Mattsson
Gästrikland
3:27.20680
+24.2380
55
H 14
Jack Edström
Norrbotten
3:28.20720
+25.2420
56
H 14
Filip Bergqvist
Västergötland
3:28.20740
+25.2440
57
H 14
Junior Ylipää
Stockholm
3:28.20780
+25.2480
58
H 14
Gustav Nilsson
Göteborg
3:29.20800
+26.2500
59
H 13
Erik Tingelöf
Ångermanland
3:29.20810
+26.2510
60
H 14
Gustaf Persson
Bohuslän Dal
3:29.20830
+26.2530
61
H 13
Isak Unger
Dalarna
3:29.20850
+26.2550
62
H 14
Axel Lindblad
Värmland
3:29.20870
+26.2570
63
D 14
Lisa Ahlrik
Västergötland
3:29.20880
+26.2580
63
D 14
Wera Eckerbom
Jämtland Härjedalen
3:29.20880
+26.2580
65
H 14
Axel Högberg
Stockholm
3:29.20890
+26.2590
66
H 14
Oscar Johansson
Dalarna
3:30.20910
+27.2610
67
D 14
Hannah Karlsson
Ångermanland
3:30.20920
+27.2620
67
H 14
Tim Karmteg
Jämtland Härjedalen
3:30.20920
+27.2620
69
H 14
Ville Malmström
Norrbotten
3:30.20930
+27.2630
70
H 13
Ivar Kronholm
Norrbotten
3:30.20960
+27.2660
71
H 14
Ludvig Johansson
Stockholm
3:30.20970
+27.2670
72
H 14
Olle Toutin
Jämtland Härjedalen
3:31.21020
+28.2720
73
H 14
Ture Nordgren
Ångermanland
3:31.21070
+28.2770
74
H 13
Anton Thermaenius
Stockholm
3:31.21080
+28.2780
75
D 14
Molly Sandin
Medelpad
3:31.21090
+28.2790
76
D 14
Tuva Richardsson
Jämtland Härjedalen
3:32.21160
+29.2860
77
H 13
Ole Breistrand
Norrbotten
3:32.21180
+29.2880
78
D 13
Hedda Fochsen
Stockholm
3:33.21200
+30.2900
78
H 14
Melker Jakobsson
Medelpad
3:33.21200
+30.2900
80
D 13
Tilda Sundqvist
Norrbotten
3:33.21210
+30.2910
81
H 13
Malte Kempe
Norrbotten
3:33.21230
+30.2930
82
D 13
Noomi Zeffer
Stockholm
3:33.21250
+30.2950
83
H 13
Oscar Persson
Uppland
3:33.21280
+30.2980
83
D 14
Tilde Elofsson
Östergötland
3:33.21280
+30.2980
85
H 14
Gustav Ramsin
Västergötland
3:33.21290
+30.2990
86
H 14
Olle Westervall
Jämtland Härjedalen
3:34.21300
+31.3000
87
D 13
Filippa Karlsson
Dalarna
3:34.21390
+31.3090
87
D 14
Anna Lindgren
Västerbotten
3:34.21390
+31.3090
87
H 14
Erik Jansson
Uppland
3:34.21390
+31.3090
87
H 14
Isak Nilsson
Bohuslän Dal
3:34.21390
+31.3090
91
D 14
Linnéa Rytter
Dalarna
3:35.21400
+32.3100
91
H 14
Olle Fischer
Värmland
3:35.21400
+32.3100
93
D 14
Ebba Fryxell
Dalarna
3:35.21410
+32.3110
94
H 13
Axel Danielsson
Medelpad
3:35.21420
+32.3120
94
D 14
Hanna Oscarsson
Jämtland Härjedalen
3:35.21420
+32.3120
96
D 13
Hanna Strand
Göteborg
3:35.21430
+32.3130
96
H 13
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
3:35.21430
+32.3130
98
D 13
Alma Näsström
Ångermanland
3:35.21440
+32.3140
98
H 14
Emil Johansson
Västergötland
3:35.21440
+32.3140
100
D 13
Siri Colliander
Uppland
3:35.21450
+32.3150
100
D 14
Maja Stridsman
Norrbotten
3:35.21450
+32.3150
102
D 13
Vanja Björk
Ångermanland
3:35.21470
+32.3170
103
H 14
Carl Sjögren
Västergötland
3:35.21480
+32.3180
104
H 14
Sverre Engström
Västergötland
3:35.21490
+32.3190
105
H 13
Lukas Bergstedt
Norrbotten
3:36.21500
+33.3200
105
H 14
Liam Schånberg
Östergötland
3:36.21500
+33.3200
107
H 13
Jonathan Österlin
Göteborg
3:36.21510
+33.3210
108
H 13
Sigge Löfgren
Dalarna
3:36.21540
+33.3240
109
D 13
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
3:37.21600
+34.3300
110
H 14
Casper Sundström
Gästrikland
3:37.21620
+34.3320
111
H 13
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
3:37.21680
+34.3380
112
H 13
Oscar Gustafsson
Ångermanland
3:38.21700
+35.3400
113
D 13
Elsie Hördegårdh
Göteborg
3:38.21710
+35.3410
113
H 13
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
3:38.21710
+35.3410
115
D 14
Märta Östberg
Västerbotten
3:38.21720
+35.3420
116
H 13
Elias Eklund
Uppland
3:38.21750
+35.3450
117
H 14
Arvid Karlsson
Stockholm
3:38.21790
+35.3490
118
H 13
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
3:39.21800
+36.3500
119
D 14
Ebba Drugge
Norrbotten
3:39.21850
+36.3550
120
H 13
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
3:39.21860
+36.3560
121
H 13
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
3:39.21870
+36.3570
122
D 14
Telma Jakobsson
Västerbotten
3:39.21890
+36.3590
123
H 13
Elias Landh
Dalarna
3:40.21910
+37.3610
124
H 13
Oscar Sundblad
Östergötland
3:40.21920
+37.3620
124
H 14
Wilmer Salmonsson Bystrand
Jämtland Härjedalen
3:40.21920
+37.3620
126
D 14
Stella Vilhelmsson
Västergötland
3:40.21970
+37.3670
127
D 14
Agnes Gustafsson
Bohuslän Dal
3:41.22000
+38.3700
128
D 13
Maja Sveder
Dalarna
3:41.22010
+38.3710
128
H 14
Vilhelm Söderman
Uppland
3:41.22010
+38.3710
130
D 13
Signe Thoresson
Uppland
3:41.22040
+38.3740
130
D 14
Vera Johansson Källstrand
Jämtland Härjedalen
3:41.22040
+38.3740
132
H 14
Erik Maripuu
Jämtland Härjedalen
3:41.22080
+38.3780
133
D 13
Agnes Karlsson
Dalarna
3:41.22090
+38.3790
134
H 13
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
3:42.22120
+39.3820
135
D 13
Thelma Falk
Norrbotten
3:42.22130
+39.3830
135
D 13
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
3:42.22130
+39.3830
137
D 14
Alva Boman
Uppland
3:42.22140
+39.3840
138
D 14
Liv Kallur
Dalarna
3:42.22160
+39.3860
138
H 14
Edvin Eriksson
Dalarna
3:42.22160
+39.3860
138
H 14
Alvin Lefdén
Östergötland
3:42.22160
+39.3860
138
H 14
Tim Drakfors
Västergötland
3:42.22160
+39.3860
138
H 14
Assar Magnusson
Västmanland
3:42.22160
+39.3860
143
H 14
Alfred Conradson
Dalarna
3:42.22170
+39.3870
144
D 14
Mira Varg
Jämtland Härjedalen
3:42.22190
+39.3890
145
D 13
Agnes Liss Berglund
Dalarna
3:43.22200
+40.3900
145
H 13
Sixten Pettersson
Norrbotten
3:43.22200
+40.3900
147
D 13
Frida Lauri
Ångermanland
3:43.22210
+40.3910
147
D 14
Sandra Franz
Dalarna
3:43.22210
+40.3910
149
H 13
Linus Höjer
Stockholm
3:43.22220
+40.3920
150
D 13
Freja Partapuoli
Norrbotten
3:43.22240
+40.3940
150
H 13
Erik Kylborn
Örebro Län
3:43.22240
+40.3940
152
H 14
Oscar Forsberg
Östergötland
3:43.22250
+40.3950
153
D 14
Astrid Wallenius
Västmanland
3:44.22310
+41.4010
154
H 14
Emil Andersson
Norrbotten
3:44.22340
+41.4040
155
D 14
Iris Bergkvist
Norrbotten
3:44.22370
+41.4070
156
H 14
Alexander Thalin Navia
Uppland
3:45.22400
+42.4100
157
D 13
Annie Modigs
Dalarna
3:45.22410
+42.4110
158
D 14
Alicia Ivarsson
Gästrikland
3:45.22430
+42.4130
159
D 13
Elin Bergman
Dalarna
3:45.22440
+42.4140
160
H 14
Elias Bengtsson
Västergötland
3:45.22470
+42.4170
161
D 14
Elin Lundmark
Jämtland Härjedalen
3:45.22480
+42.4180
162
H 14
Maciek Knap
Stockholm
3:45.22490
+42.4190
163
D 14
Rebecka Lindgren
Uppland
3:46.22530
+43.4230
164
H 14
Sigge Saitton
Ångermanland
3:46.22540
+43.4240
165
D 13
Ethel Noppa
Uppland
3:46.22550
+43.4250
166
H 14
Leo Nordin
Ångermanland
3:46.22570
+43.4270
167
H 13
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
3:46.22580
+43.4280
168
D 14
Elsa Jaktlund
Jämtland Härjedalen
3:47.22610
+44.4310
168
D 14
Elsa Mattsson
Dalarna
3:47.22610
+44.4310
170
D 13
Eira Olsson
Bohuslän Dal
3:47.22630
+44.4330
171
D 14
Mercedes Melbye
Värmland
3:47.22650
+44.4350
172
H 14
Ludvig Burenius
Stockholm
3:47.22690
+44.4390
173
D 14
Emma Larsson
Dalarna
3:48.22720
+45.4420
174
H 13
Edvin Lindberg
Gästrikland
3:48.22750
+45.4450
175
D 14
Elsa Norgren
Dalarna
3:48.22770
+45.4470
176
D 13
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
3:48.22780
+45.4480
177
H 13
Elton Johansson
Uppland
3:49.22870
+46.4570
178
H 13
Edvin Nyström
Norrbotten
3:49.22890
+46.4590
178
H 13
Rasmus Wedholm
Dalarna
3:49.22890
+46.4590
178
D 14
Agnes Boström
Medelpad
3:49.22890
+46.4590
178
D 14
Elsa Reuter
Bohuslän Dal
3:49.22890
+46.4590
182
D 14
Etna Jonasson
Ångermanland
3:50.22900
+47.4600
183
D 13
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
3:50.22910
+47.4610
183
H 14
Vidar Holmbom
Norrbotten
3:50.22910
+47.4610
185
H 13
Malte Worm
Västergötland
3:50.22920
+47.4620
186
D 13
Edit Valman
Uppland
3:50.22930
+47.4630
187
H 14
Erik Larsson
Uppland
3:50.22940
+47.4640
188
H 13
Albin Martinsson
Västmanland
3:50.22950
+47.4650
189
H 14
Rufus Frode
Östergötland
3:50.22960
+47.4660
190
D 14
Hilda Ramström
Norrbotten
3:50.22980
+47.4680
191
D 13
Meja Bylund
Uppland
3:50.22990
+47.4690
191
H 14
Viggo Johansson
Västerbotten
3:50.22990
+47.4690
193
D 13
Tuva Lindberg
Gästrikland
3:51.23000
+48.4700
194
H 14
Vigor Danielsson
Stockholm
3:51.23040
+48.4740
195
H 13
River Larsson
Västergötland
3:51.23050
+48.4750
196
D 13
Elsa Sahlman
Ångermanland
3:51.23060
+48.4760
196
H 13
Youheng Yang null
Gästrikland
3:51.23060
+48.4760
198
H 13
Måns Lindström
Ångermanland
3:52.23100
+49.4800
198
H 14
Alexander Stub
Stockholm
3:52.23100
+49.4800
200
H 13
Klas Eriksson
Värmland
3:52.23110
+49.4810
Logga in för att slippa de här annonserna
200
H 14
Ville Åberg
Ångermanland
3:52.23110
+49.4810
202
D 13
Märta Mannelqvist
Ångermanland
3:52.23120
+49.4820
203
D 13
Lovis Fargve Wernersson
Västmanland
3:52.23140
+49.4840
203
D 14
Ida-maria Hugozon
Medelpad
3:52.23140
+49.4840
205
D 14
Lina Jernberg
Dalarna
3:52.23150
+49.4850
206
H 13
David Walther
Medelpad
3:52.23160
+49.4860
207
D 13
Adina Aidanpää
Norrbotten
3:53.23200
+50.4900
208
D 14
Milly Hansson
Norrbotten
3:53.23210
+50.4910
209
H 14
Henning Nordvall
Medelpad
3:53.23230
+50.4930
210
D 14
Ida Eriksson
Dalarna
3:53.23260
+50.4960
211
D 14
Lovisa Lilja
Medelpad
3:54.23310
+51.5010
212
D 14
Hanna Rydesäter
Hälsingland
3:54.23350
+51.5050
213
H 14
Oliver Larsson
Västergötland
3:54.23380
+51.5080
214
D 13
Idde Fargve Wernersson
Västmanland
3:55.23400
+52.5100
215
D 14
Agnes Ledin
Stockholm
3:56.23520
+53.5220
216
D 14
Maja Mossberg
Jämtland Härjedalen
3:56.23540
+53.5240
217
D 14
MY Mikaelsson
Ångermanland
3:56.23560
+53.5260
218
H 14
Hilmer Bergqvist
Ångermanland
3:57.23600
+54.5300
219
H 13
Melker Zetterström
Dalarna
3:57.23610
+54.5310
220
D 13
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:57.23620
+54.5320
220
H 13
Carl Thoresson
Uppland
3:57.23620
+54.5320
222
D 13
Ellen Johansson
Västergötland
3:57.23650
+54.5350
222
D 14
Vera Jeppsson
Gästrikland
3:57.23650
+54.5350
224
D 14
Liv Hammarberg
Göteborg
3:57.23670
+54.5370
225
D 13
Lovis Backman
Uppland
3:57.23690
+54.5390
226
D 13
Julia Wikander
Medelpad
3:58.23700
+55.5400
227
H 13
Vidar Olsson
Västmanland
3:58.23720
+55.5420
228
D 14
Ebba Lundkvist
Jämtland Härjedalen
3:58.23730
+55.5430
229
H 14
Albin Persson
Hälsingland
3:58.23780
+55.5480
230
H 14
Edvin Olofsson
Ångermanland
3:59.23800
+56.5500
231
D 13
Elvira Niva
Norrbotten
3:59.23810
+56.5510
232
D 14
Tilde Vikblom
Gästrikland
3:59.23820
+56.5520
233
D 13
Selma Åberg
Medelpad
3:59.23830
+56.5530
234
H 13
Melker Brodén
Uppland
3:59.23860
+56.5560
235
D 13
Sofia Otten
Västerbotten
3:59.23870
+56.5570
236
H 14
Ludwig Grundström
Ångermanland
3:59.23880
+56.5580
237
H 13
Nils Sjögren
Uppland
4:00.23900
+57.5600
238
D 14
Agnes Andersson
Dalarna
4:00.23950
+57.5650
239
D 14
Maja Lundgren
Västergötland
4:01.24040
+58.5740
240
H 14
Victor Sayago Jonsell
Stockholm
4:01.24060
+58.5760
241
D 14
Ida Björnmyr
Gästrikland
4:02.24100
+59.5800
242
D 14
Lina Lingman
Hälsingland
4:02.24110
+59.5810
243
D 13
Pauline Dahl
Stockholm
4:02.24120
+59.5820
244
D 14
Molly Boman
Stockholm
4:02.24140
+59.5840
245
H 14
Otto Råd
Värmland
4:02.24160
+59.5860
246
D 13
Olivia Bång
Jämtland Härjedalen
4:02.24180
+59.5880
247
H 13
Viktor Höök
Dalarna
4:03.24200
+1:00.5900
248
D 13
Wilma Grubb
Dalarna
4:03.24210
+1:00.5910
249
D 14
Ida Jansson
Uppland
4:03.24240
+1:00.5940
250
D 13
Moa Persson
Stockholm
4:04.24320
+1:01.6020
250
D 14
Emma Bonato
Jämtland Härjedalen
4:04.24320
+1:01.6020
252
H 13
Vidar Fritzson
Västergötland
4:04.24370
+1:01.6070
252
D 14
Ingrid Wissman
Uppland
4:04.24370
+1:01.6070
254
D 13
Meja Strid
Göteborg
4:04.24380
+1:01.6080
255
D 14
Vendela Olsson
Bohuslän Dal
4:05.24420
+1:02.6120
256
H 14
Vidar Asp
Stockholm
4:05.24450
+1:02.6150
257
H 13
Sigge Staaf
Jämtland Härjedalen
4:06.24510
+1:03.6210
258
D 14
Signe Lyckelid
Västergötland
4:06.24530
+1:03.6230
259
H 14
Mattias Hafenbuch
Norrbotten
4:06.24590
+1:03.6290
260
H 13
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
4:07.24630
+1:04.6330
260
D 14
Emmy Gustafsson
Ångermanland
4:07.24630
+1:04.6330
260
H 14
MATKALA NORDLUND Samuel
Medelpad
4:07.24630
+1:04.6330
263
H 14
Erik Rosenquist
Stockholm
4:07.24650
+1:04.6350
263
H 14
Loa Nordström
Jämtland Härjedalen
4:07.24650
+1:04.6350
265
D 13
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
4:07.24660
+1:04.6360
266
D 13
Molly Joelsson
Uppland
4:08.24730
+1:05.6430
267
H 13
William Ribbefors
Ångermanland
4:08.24750
+1:05.6450
268
D 14
Evelina Jonsson
Ångermanland
4:08.24760
+1:05.6460
269
H 13
Elias Fredriksson
Östergötland
4:08.24780
+1:05.6480
270
H 13
Viktor Gustafsson
Östergötland
4:09.24820
+1:06.6520
270
H 14
Manfred Nordin
Västerbotten
4:09.24820
+1:06.6520
272
D 13
Sally Johansson
Norrbotten
4:09.24870
+1:06.6570
273
D 13
Anna Zachrisson
Jämtland Härjedalen
4:10.24900
+1:07.6600
274
D 13
Tove Anttila
Gästrikland
4:10.24930
+1:07.6630
275
D 13
Rebecka Drugge
Norrbotten
4:10.24950
+1:07.6650
276
H 13
Jonathan Engström
Ångermanland
4:10.24970
+1:07.6670
277
D 14
Elli Svanborg
Västerbotten
4:10.24980
+1:07.6680
278
D 13
Lovisa Gyllbäck
Stockholm
4:11.25010
+1:08.6710
278
D 14
Maja Backlund
Västergötland
4:11.25010
+1:08.6710
280
D 13
Livia Forsberg
Ångermanland
4:11.25070
+1:08.6770
281
D 14
Tyra Stattin
Ångermanland
4:11.25090
+1:08.6790
282
D 14
Alice Morelius
Dalarna
4:12.25100
+1:09.6800
282
H 14
Sixten Österman
Örebro Län
4:12.25100
+1:09.6800
284
D 13
Alva Hedlund
Bohuslän Dal
4:12.25150
+1:09.6850
284
D 14
Linn Darius
Västerbotten
4:12.25150
+1:09.6850
286
D 14
Thea Berglund
Norrbotten
4:12.25190
+1:09.6890
287
D 14
Nora Strid
Medelpad
4:13.25240
+1:10.6940
288
D 14
Alice Jonasson
Gästrikland
4:13.25260
+1:10.6960
289
D 14
Litea Darius
Västerbotten
4:14.25310
+1:11.7010
290
H 13
Elliot Engrund
Jämtland Härjedalen
4:14.25340
+1:11.7040
291
D 13
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
4:14.25370
+1:11.7070
292
D 13
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
4:16.25500
+1:13.7200
293
D 14
Saga Persson
Norrbotten
4:16.25520
+1:13.7220
294
H 13
Jesper Nilsson
Ångermanland
4:16.25540
+1:13.7240
295
D 13
Natalie Norén
Dalarna
4:16.25590
+1:13.7290
296
H 13
Oskar Hjeltström
Medelpad
4:17.25600
+1:14.7300
296
D 14
Elsa Nilsson
Ångermanland
4:17.25600
+1:14.7300
298
D 14
Amelie Lidman
Västerbotten
4:17.25620
+1:14.7320
299
D 14
Emma Norling
Dalarna
4:17.25630
+1:14.7330
300
D 13
Lovisa Vestman
Ångermanland
4:17.25640
+1:14.7340
301
D 13
Alva Hallin
Västergötland
4:17.25650
+1:14.7350
302
H 13
Bertil Röös
Uppland
4:17.25690
+1:14.7390
303
H 14
Jakob Lønborg
Ångermanland
4:18.25710
+1:15.7410
304
H 13
Elias Spiridopoulos Petersson
Stockholm
4:18.25730
+1:15.7430
305
D 14
Julia Holmström
Västergötland
4:19.25820
+1:16.7520
306
D 13
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
4:21.26050
+1:18.7750
307
D 14
Emma Mattsson
Uppland
4:21.26060
+1:18.7760
308
D 14
Linnèa Persson
Norrbotten
4:21.26070
+1:18.7770
309
D 13
Hanna Wennberg
Gästrikland
4:22.26190
+1:19.7890
310
H 13
Anton Nolberg
Medelpad
4:23.26210
+1:20.7910
311
H 14
Vide Jonsson
Östergötland
4:23.26240
+1:20.7940
312
D 13
Stella Björk
Västergötland
4:24.26340
+1:21.8040
313
D 14
Ester Lindgren
Västergötland
4:25.26420
+1:22.8120
314
D 13
Jonna Viksell
Medelpad
4:25.26490
+1:22.8190
315
D 13
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
4:26.26510
+1:23.8210
315
D 14
Hedvig Zetterlund
Dalarna
4:26.26510
+1:23.8210
317
H 14
Eskil Lindblom Yttergård
Medelpad
4:26.26550
+1:23.8250
318
H 13
Edwin Malmström
Stockholm
4:27.26690
+1:24.8390
319
H 13
Johannes Fernström
Hälsingland
4:28.26710
+1:25.8410
320
D 13
Moa Hansson
Ångermanland
4:29.26800
+1:26.8500
321
D 13
Marta Björck
Västergötland
4:29.26880
+1:26.8580
322
D 13
Emma Byström
Ångermanland
4:31.27000
+1:28.8700
323
D 14
Amanda Larsson
Göteborg
4:31.27050
+1:28.8750
324
H 13
Vidar Norrgård
Medelpad
4:31.27090
+1:28.8790
325
D 14
Ida Olofsson
Ångermanland
4:34.27370
+1:31.9070
326
D 14
Alva Lidgren
Västerbotten
4:35.27470
+1:32.9170
327
D 13
Embla Nilsson
Medelpad
4:37.27600
+1:34.9300
328
D 13
Greta Wikström Lind
Ångermanland
4:37.27660
+1:34.9360
329
D 13
Molly Hedenström
Norrbotten
4:38.27700
+1:35.9400
330
D 13
Nellie Axelsson
Ångermanland
4:38.27730
+1:35.9430
331
D 14
Lovisa Stenberg
Västerbotten
4:40.27990
+1:37.9690
332
H 14
Simon Sjölund
Stockholm
4:41.28000
+1:38.9700
333
D 13
Sara Häggquist
Ångermanland
4:41.28010
+1:38.9710
334
D 14
Ellen Lahti
Norrbotten
4:43.28220
+1:40.9920
335
D 13
Thea Forsgren
Ångermanland
4:43.28230
+1:40.9930
336
D 14
Ester Sundberg
Ångermanland
4:44.28340
+1:41.10040
337
D 14
Emma Perbo
Ångermanland
4:44.28380
+1:41.10080
338
H 13
Ilian Lidén
Ångermanland
4:47.28620
+1:44.10320
339
H 13
Axel Borell
Uppland
4:47.28660
+1:44.10360
340
D 13
Elsa Gustafsson
Norrbotten
4:52.29100
+1:49.10800
341
H 13
Frode Lidfalk
Västerbotten
4:54.29310
+1:51.11010
342
D 13
Lisa Grundström
Västerbotten
4:54.29370
+1:51.11070
343
D 13
Jennifer Persson
Västergötland
4:57.29610
+1:54.11310
344
D 14
Alma Åhrén
Jämtland Härjedalen
4:57.29640
+1:54.11340
345
D 13
Holly Strindlund
Ångermanland
5:07.30610
+2:04.12310
346
H 13
Jacob Birberg
Medelpad
5:08.30770
+2:05.12470
347
D 13
Signe Grimell
Ångermanland
5:09.30810
+2:06.12510
348
D 14
Tilde Larsson
Ångermanland
5:29.32820
+2:26.14520
349
D 14
Isa Kimselius
Stockholm
5:50.34940
+2:47.16640
350
D 13
Lia Nyberg
Medelpad
6:40.39990
+3:37.21690