Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnaloppet
2022-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 19
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:43:12.619100
82.9p
2
H 19
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
1:44:00.623900
+48.4700
82.1p
3
H 19
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:44:48.628700
+1:36.9500
81.2p
4
H 19
Adrian Lundberg
SK Bore
1:46:55.641400
+3:43.22200
79.2p
5
H 19
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
1:47:13.643200
+4:01.24000
78.9p
6
H 35
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:49:18.655700
+6:06.36500
77.0p
7
H 19
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:49:35.657400
+6:23.38200
76.7p
8
H 35
Andreas Mannberg
Malungs IF
1:50:19.661800
+7:07.42600
76.0p
9
H 19
Jerry Danielsson
IF Åland
1:50:39.663800
+7:27.44600
75.8p
10
H 35
Sebastian Backlund
IK Stern
1:50:58.665700
+7:46.46500
75.5p
11
H 19
Anton Mäkinen
Högbo GIF
1:51:32.669100
+8:20.49900
75.0p
12
H 19
Erik Hållström
Team Walle SK
1:51:43.670200
+8:31.51000
74.8p
13
H 35
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
1:51:48.670700
+8:36.51500
74.8p
14
H 19
Linus Bohman
Motala Aif SK
1:52:03.672200
+8:51.53000
74.5p
15
H 35
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
1:52:25.674400
+9:13.55200
74.2p
16
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:52:32.675100
+9:20.55900
74.1p
17
H 19
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:53:20.679900
+10:08.60700
73.5p
18
H 50
Rolf Kempe
Timrå SOK
1:53:41.682000
+10:29.62800
73.2p
19
H 19
Alexander Thudeen
Sya SK
1:55:20.691900
+12:08.72700
71.9p
20
H 19
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:55:29.692800
+12:17.73600
71.7p
21
H 19
Johan Daniels
Orsa SK
1:55:51.695000
+12:39.75800
71.5p
22
H 35
David Unnersjö-jess
Svärdsjö IF
1:55:52.695100
+12:40.75900
71.4p
23
H 35
Robert Starck
Lofsdalens SK
1:56:14.697300
+13:02.78100
71.2p
24
H 19
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:56:47.700600
+13:35.81400
70.7p
25
H 19
Erik Nord
Storvreta IK
1:58:10.708900
+14:58.89700
69.7p
26
H 35
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
1:58:51.713000
+15:39.93800
69.2p
27
H 19
Tobias Andervang
Fritsla Vik
1:58:54.713300
+15:42.94100
69.2p
28
H 50
Johan Gustafsson
Norrköpings SK
1:59:39.717800
+16:27.98600
68.6p
29
H 19
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
1:59:43.718200
+16:31.99000
68.6p
30
H 19
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:59:51.719000
+16:39.99800
68.5p
31
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:00:10.720900
+16:58.101700
68.2p
32
D 19
Susanne Hedlund
Bjursås IK
2:00:33.723200
+17:21.104000
68.0p
33
H 50
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:02:32.735100
+19:20.115900
66.6p
34
H 19
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:04:18.745700
+21:06.126500
65.4p
35
H 50
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
2:04:34.747300
+21:22.128100
65.3p
36
H 35
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:05:01.750000
+21:49.130800
65.0p
37
H 19
Simon Lundberg
SK Bore
2:05:37.753600
+22:25.134400
64.6p
38
H 50
Lennart Romin
Team Walle SK
2:05:48.754700
+22:36.135500
64.5p
39
H 50
Niklas Korall
Boxholm-Ekeby SK
2:06:33.759200
+23:21.140000
64.0p
40
H 19
Rickard Uske
Tunafors SK
2:06:46.760500
+23:34.141300
63.9p
41
H 35
Peter Malmborg
Stockholms RK
2:07:03.762200
+23:51.143000
63.7p
42
H 19
Clas Andersson
Älvdalens IF SK
2:07:31.765000
+24:19.145800
63.4p
43
H 19 Motion
Emil Johansson
Härjedalen
2:07:52.767100
+24:40.147900
63.2p
44
H 19
Fredrik Moberg
Umara SC
2:07:53.767200
+24:41.148000
63.2p
45
H 19 Motion
Olof BOMAN
Mora
2:08:46.772500
+25:34.153300
62.6p
46
H 19
Tommy Danielsson
IF Åland
2:08:58.773700
+25:46.154500
62.5p
47
D 19
Hannah SIEBERER
Ski Club Kössen
2:09:23.776200
+26:11.157000
62.3p
48
H 19
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:09:32.777100
+26:20.157900
62.2p
49
H 35
Jonas HVITTFELDT
Finnskogarnas SK
2:10:28.782700
+27:16.163500
61.6p
50
H 60
Jörgen Larsson
Kristinehamns OK
2:10:52.785100
+27:40.165900
61.4p
51
H 19 Motion
Johan Andersson
Älvdalens IF SK
2:11:12.787100
+28:00.167900
61.2p
52
H 19
Björn Daniels
Orsa SK
2:11:21.788000
+28:09.168800
61.1p
53
H 60
Stig Jäder
Mora
2:11:43.790200
+28:31.171000
60.9p
54
H 35
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:12:35.795400
+29:23.176200
60.4p
55
H 19
Samuel Rydberg
Norbergs OK
2:12:53.797200
+29:41.178000
60.3p
56
H 50
Mats Efraimsson
Malungs IF
2:13:03.798200
+29:51.179000
60.2p
57
H 35
Otim NOCKRACH
Falu IK
2:13:53.803200
+30:41.184000
59.7p
58
H 50
Andreas Hiller
Axa SC
2:18:08.828700
+34:56.209500
57.5p
59
D 19
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:19:03.834200
+35:51.215000
57.0p
60
H 60
Per Thurin
Axa SC
2:21:00.845900
+37:48.226700
56.1p
61
H 50
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:21:17.847600
+38:05.228400
55.9p
62
H 19 Motion
Pontus JOHANSSON
Älvdalens IF SK
2:22:20.853900
+39:08.234700
55.4p
63
D 19
Moa Malmström
Högbo GIF
2:22:24.854300
+39:12.235100
55.4p
64
H 60
Thomas Foxegård
IK Rex
2:22:47.856600
+39:35.237400
55.2p
65
H 19 Motion
Johan Forslund
Hedemora
2:22:51.857000
+39:39.237800
55.2p
66
H 19
Eric JONASSON
Särna SK
2:28:35.891400
+45:23.272200
52.7p
67
H 35
Peter Kujanpää
Bålsta SK
2:28:48.892700
+45:36.273500
52.6p
68
H 35
Daniel Johansson
IFK Skövde SK
2:28:52.893100
+45:40.273900
52.5p
69
H 60
Robert Sagulin
Boo IF
2:29:11.895000
+45:59.275800
52.4p
70
H 19 Motion
Tomas Falk
Uppsala
2:29:27.896600
+46:15.277400
52.3p
71
H 60
Tomas Andersson
Tunafors SK
2:29:51.899000
+46:39.279800
52.1p
72
H 19 Motion
Per Törnevik
Sunne Boxingsklubb
2:30:21.902000
+47:09.282800
51.9p
73
H 19 Motion
Josef Andersson
Vaggeryds SOK
2:30:25.902400
+47:13.283200
51.9p
74
H 19 Motion
Daniel SAHLGREN
Falun
2:31:03.906200
+47:51.287000
51.6p
75
D 60
Birgitta Olsson
Axa SC
2:32:54.917300
+49:42.298100
50.9p
76
H 19 Motion
Per Lejonclou
Älvdalens IF SK
2:37:06.942500
+53:54.323300
49.3p
77
H 19 Motion
Max ÖSTLUND
Härjedalen
2:37:16.943500
+54:04.324300
49.2p
78
H 19 Motion
Claus Chmura
Germany
2:38:05.948400
+54:53.329200
48.9p
79
H 60
Andreas TSCHITERSCKY
Idre SK
2:38:38.951700
+55:26.332500
48.7p
80
H 19 Motion
Håkan Lindström Sikström
Umeå
2:38:58.953700
+55:46.334500
48.6p
81
H 60
Per Edenhamn
Almunge IK
2:41:30.968900
+58:18.349700
47.7p
82
D 19 Motion
Matilda Jonsson
IFK Mora SK
2:41:49.970800
+58:37.351600
47.6p
83
H 60
Jan GUNNARSSON
Öje IF
2:42:09.972800
+58:57.353600
47.5p
84
H 60
Kent Berglund
Trönö IK
2:44:05.984400
+1:00:53.365200
46.8p
85
H 19 Motion
Nils Enberg
Falun
2:44:58.989700
+1:01:46.370500
46.5p
86
H 19 Motion
Tommy NILSSON
Idre SK
2:45:41.994000
+1:02:29.374800
46.3p
87
H 19 Motion
Andreas Söderqvist
Idre SK
2:45:42.994100
+1:02:30.374900
46.3p
88
H 19 Motion
Anton MÖRK
Särna SK
2:45:52.995100
+1:02:40.375900
46.2p
89
D 50
Ulrika Gunnarsson
Malungs IF
2:46:35.999400
+1:03:23.380200
46.0p
90
H 19 Motion
Torsten Lind
Linköping
2:47:02.1002100
+1:03:50.382900
45.9p
91
D 19 Motion
Linnea NORDQVIST
Härjedalen
2:47:43.1006200
+1:04:31.387000
45.6p
92
D 19 Motion
Caroline LIND
Stockholm
2:49:31.1017000
+1:06:19.397800
45.1p
93
H 19 Motion
Jimmie NORDSTRÖM
Hagfors
2:49:34.1017300
+1:06:22.398100
45.1p
94
H 19 Motion
Martin LUDVIGSSON
Stockholm
2:53:19.1039800
+1:10:07.420600
43.9p
95
D 19 Motion
Kerstyn HÅKANSSON
Stockholm
2:53:20.1039900
+1:10:08.420700
43.9p
96
H 19 Motion
Runar Finnstun
Espa il
3:00:37.1083600
+1:17:25.464400
41.9p
97
H 19 Motion
Mikael JOHANSSON
Älvdalens IF SK
3:01:41.1090000
+1:18:29.470800
41.6p
98
H 19 Motion
Odd Lind
Hudiksvall
3:03:55.1103400
+1:20:43.484200
41.0p
99
D 19 Motion
Elin GUNNARSSON
Gislaved
3:20:03.1200200
+1:36:51.581000
37.3p
100
D 50
Katarina Jonasson
Särna SK
3:46:27.1358600
+2:03:15.739400
32.4p
101
D 19 Motion
Maya OLSSON
Hofors
3:46:28.1358700
+2:03:16.739500
32.4p
102
H 19 Motion
Erik PALM
Rättvik
4:37:02.1662100
+2:53:50.1042900
25.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
28km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 17 Motion
Moni Winsnes
Södertälje Nykvarn OK
2:48:18.1009700
2
H 17 Motion
Johan WINSNES
Södertälje Nykvarn OK
3:04:26.1106500
+16:08.96700
3
D 17 Motion
Inga-Maj LAGERHOLM
Nacka
4:50:06.1740500
+2:01:48.730700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)