Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2022-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henry Jatko
Röbäcks SK
42:15.253470
68.5p
2
Erik Nilsson
Umedalens IF
43:47.262600
+1:31.9030
66.1p
3
Jonathan Nilsson
Täfteå IK
43:47.262620
+1:31.9050
66.1p
4
William Rönnlund
Botsmarks SK
48:27.290670
+6:12.37100
59.7p
5
Markus Rönnlund
Botsmarks SK
48:28.290750
+6:12.37180
59.7p
6
Rolf Waida
Robertsfors IK
49:38.297720
+7:22.44150
58.3p
7
Jonathan Olofsson
IFK Umeå
51:50.310900
+9:34.57330
55.8p
8
Arvid Jonsson
IK Klintarna
53:09.318800
+10:53.65230
54.4p
9
Elis Lundström
Burträsk SK
57:02.342120
+14:46.88550
50.7p
10
Rickard Andersson
Burträsk SK
57:03.342290
+14:48.88720
50.7p
11
Espen Wennberg
Röbäcks SK
58:03.348280
+15:48.94710
49.8p
12
Robert Wennberg
Röbäcks SK
58:05.348420
+15:49.94850
49.8p
13
Hugo Jatko
Täfteå IK
1:00:25.362430
+18:09.108860
47.9p
14
Olle Rönnlund
Botsmarks SK
1:01:06.366510
+18:50.112940
47.3p
15
Hugo Rydberg
Umeå OK
1:01:36.369530
+19:20.115960
47.0p
16
Casper Rönnlund
Botsmarks SK
1:03:26.380590
+21:11.127020
45.6p
17
Dexter Selberg
No Club
1:03:46.382500
+21:30.128930
45.4p
18
Elis Eddefalk
Röbäcks SK
1:03:46.382510
+21:30.128940
45.4p
19
Peter Göransson
Röbäcks SK
1:03:46.382560
+21:30.128990
45.4p
20
Thomas Olofsson
Ersmarks IK
1:04:07.384690
+21:52.131120
45.1p
21
Max Eriksson
Röbäcks SK
1:08:46.412560
+26:30.158990
42.1p
22
Tomas Eriksson
Röbäcks SK
1:08:47.412640
+26:31.159070
42.1p
23
Berth Ågren
Botsmarks SK
1:16:32.459150
+34:16.205580
37.8p
24
Johan Lövbom
Burträsk SK
1:19:50.478960
+37:34.225390
36.2p
25
Hugo Lövbom
Burträsk SK
1:20:55.485410
+38:39.231840
35.8p
26
Neo Brokers
SK Björnen
1:26:28.518710
+44:12.265140
33.5p
27
Janis Brokers
SK Björnen
1:26:28.518740
+44:12.265170
33.5p
28
Greg Morrison
Ikk
1:27:44.526370
+45:29.272800
33.0p
29
Hilding Johansson
Robertsfors IK
1:28:37.531660
+46:21.278090
32.6p
30
Oskar Öhman
Axa SC
1:29:05.534460
+46:49.280890
32.5p
31
Edvin Löwdahl
Robertsfors IK
1:29:08.534760
+46:52.281190
32.5p
32
Stefan Fries
Umeå OK
1:33:07.558610
+50:51.305040
31.1p
33
Gustav Rönnlund Borg
IK Klintarna
1:34:07.564660
+51:51.311090
30.7p
34
Andreas Sundström
Robertsfors IK
1:36:13.577200
+53:57.323630
30.1p
35
Andreas Jonsson
IK Klintarna
1:37:43.586270
+55:28.332700
29.6p
36
Viggo Bergqvist
Ikk
1:38:14.589390
+55:59.335820
29.4p
37
Tony Hilletun
Bygdeå GOIF
1:41:16.607580
+59:01.354010
28.6p
38
Marcus Andersson
No Club
1:44:49.628840
+1:02:33.375270
27.6p
39
Seth Zakrisson
IFK Åkullsjön
1:59:56.719520
+1:17:40.465950
24.1p
40
Jonas Zakrisson
IFK Åkullsjön
1:59:56.719580
+1:17:41.466010
24.1p