Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2022-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
14km, Längdskidor
1
Märta Östberg
IFK Umeå
45:11.271030
61.3p
2
Ingrid Östberg
IFK Umeå
48:07.288670
+2:56.17540
57.6p
3
Cecilia Rydberg
Umeå OK
1:01:37.369610
+16:25.98480
45.0p
4
Matilda Östling
Norum-Djäkneboda SK
1:03:46.382560
+18:35.111430
43.4p
5
Julia Olofsson
IFK Umeå
1:04:07.384690
+18:56.113560
43.2p
6
Alva Lidgren
Röbäcks SK
1:07:06.402590
+21:55.131460
41.3p
7
Yvonne Lundström
Burträsk SK
1:07:34.405350
+22:23.134220
41.0p
8
Annika Eriksson
Tvärålund IF
1:08:58.413760
+23:47.142630
40.2p
9
Susann Lindmark
Burträsk SK
1:12:48.436790
+27:37.165660
38.0p
10
Caroline Ågren
Botsmarks SK
1:13:26.440580
+28:15.169450
37.7p
11
Marie Lindberg
Robertsfors IK
1:14:29.446810
+29:17.175680
37.2p
12
Lisbeth Sundström
IK Klintarna
1:16:35.459430
+31:24.188300
36.2p
13
Anette Lindberg
Norum-Djäkneboda SK
1:16:35.459440
+31:24.188310
36.2p
14
Elise Jonsson
IK Klintarna
1:19:27.476640
+34:16.205510
34.9p
15
Holly Vesterlund
Bygdsiljum SK
1:20:20.481970
+35:09.210840
34.5p
16
Vendela Jonsson
IK Klintarna
1:20:49.484840
+35:38.213710
34.3p
17
Camilla Viklund Lövbom
Burträsk SK
1:20:53.485230
+35:42.214100
34.2p
18
Tove Normark
IK Klintarna
1:25:54.515350
+40:43.244220
32.2p
19
Adelia Morrison
Ikk
1:27:45.526410
+42:33.255280
31.6p
20
Freja Rönnlund Borg
IK Klintarna
1:29:13.535230
+44:02.264100
31.0p
21
Rut Johansson
Ikk
1:32:29.554860
+47:18.283730
29.9p
22
Angelica Fällgren
Ikk
1:32:33.555210
+47:21.284080
29.9p
23
Tina Rönnlund Borg
IK Klintarna
1:34:09.564880
+48:58.293750
29.4p
24
Svea Sundström
Robertsfors IK
1:36:12.577190
+51:01.306060
28.8p
25
Ebba Jonsson
IK Klintarna
1:37:38.585700
+52:26.314570
28.4p
26
Johanna Rundkvist
IK Klintarna
1:37:42.586100
+52:30.314970
28.4p
27
Louise Taylor
Ikk
1:38:16.589590
+53:05.318460
28.2p
28
Agnes Hilletun
Bygdeå GOIF
1:41:15.607420
+56:03.336290
27.4p
29
Johanna Hilletun
Bygdeå GOIF
1:41:15.607420
+56:03.336290
27.4p
30
Josefin Mårtensson
No Club
1:44:52.629190
+59:41.358060
26.4p
31
Greta Gahlin
Norum-Djäkneboda SK
2:03:37.741680
+1:18:26.470550
22.4p
32
Frida Rahm
Nysätra IF
2:20:59.845830
+1:35:47.574700
19.6p
33
Katarina Rahm
Nysätra IF
2:21:00.845970
+1:35:49.574840
19.6p
34
Ingrid Rosendal Persson
No Club
2:34:12.925130
+1:49:00.654000
18.0p
35
Ida Persson
No Club
2:34:14.925310
+1:49:02.654180
18.0p
36
Lisa Persson
Ersmarks IK
2:34:17.925610
+1:49:05.654480
18.0p
37
Jill Parling
Högs SK
2:34:18.925770
+1:49:07.654640
17.9p
38
Kristina Högberg
No Club
3:16:14.1177300
+2:31:02.906170
14.1p
39
Monika Kaisen
No Club
3:17:23.1184260
+2:32:12.913130
14.0p