Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2022-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
7-Mila SK
Plats: Robertsfors
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 19
76km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
4:11:54.1511390
67.3p
2
Outi KREKULA
Ttgu IF
4:59:01.1794010
55.6p
3
Helena Törnelius
Skellefteå XC
5:13:30.1880960
52.8p
H 19
76km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
3:21:22.1208180
87.0p
2
Johan Lövgren
Ttgu IF
3:22:19.1213840
86.5p
3
Niklas Niska
Pajala IF
3:26:19.1237880
84.6p
D 17
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jessica EDLUND
Umedalens IF
2:32:07.912610
62.0p
2
Alma Lundström
Skellefteå SK
3:18:40.1191990
47.4p
H 17
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
1:54:12.685160
82.5p
2
Tobias Åhman
1life IF
1:54:15.685490
82.5p
3
Andre’ Nygård
Milslukarna XC
2:00:28.722720
78.2p
D 21 Motion
14km, Längdskidor
1
Märta Östberg
IFK Umeå
45:11.271030
61.3p
2
Ingrid Östberg
IFK Umeå
48:07.288670
57.6p
3
Cecilia Rydberg
Umeå OK
1:01:37.369610
45.0p
D 21 Motion
76km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Söderström
7-Mila SK
6:02:12.2173180
45.1p
2
Tove Gustafsson
IFK Umeå
6:05:53.2195200
44.6p
3
Emma Lundgren
IFK Arvidsjaur SK
6:09:49.2218820
44.0p
H 21 Motion
76km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Carlsson
Hägglunds Ski Team SK
4:29:46.1618510
62.3p
2
Magnus Näslund
Hägglunds Ski Team SK
4:31:33.1629260
61.9p
3
Johan Svensk
Team Esplanad
4:48:04.1728330
57.9p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annelie Jonsson
Tavelsjö AIK
2:44:35.987400
57.3p
2
Cecilia Henfridsson
Västerbottens Skidveteraner
2:54:16.1045560
54.1p
3
Maja Olofsson
Iksu Längd Skidor
3:05:45.1114460
50.7p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Filip Arklid
Spöland Vännäs IF
2:19:39.837830
67.5p
2
Mats Walheim
IK Klintarna
2:27:14.883360
64.0p
3
Lars Stenvall
Spöland Vännäs IF
2:29:13.895250
63.2p
D 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tyra Larsson
IFK Umeå
1:27:51.527030
53.9p
2
Alice Vretblom
IFK Umeå
1:28:12.529100
53.7p
3
Kerstin Larsson
IFK Umeå
1:30:26.542540
52.3p
H 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Jonsson
IFK Umeå
1:16:20.457970
62.0p
2
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
1:22:05.492460
57.6p
3
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
1:22:31.495080
57.3p
H 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henry Jatko
Röbäcks SK
42:15.253470
68.5p
2
Erik Nilsson
Umedalens IF
43:47.262600
66.1p
3
Jonathan Nilsson
Täfteå IK
43:47.262620
66.1p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
7-Mila 2023
7-Mila 2022
7-mila 2020
7-mila 2019
7-mila 2018
7-mila 2017
7-Mila 2016
7-Mila 2015
7-Mila 2013
7-Mila 2012
7-Mila 2011
7-Mila 2010
7-Mila 2009
7-Mila 2008
7-Mila 2006
Tävlingar i närheten
Nasaloppet 2022
Malmstråket 2022
Stora Vildmannaloppet 2022
Umeloppet 2022
Hemarännet 2022
JVM-test 2022
Bauhaus Cup - Skellefteå Sprint 2022
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan