Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Ski Weekend
2022-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.3km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 16
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
12:32.75100
2
H 16
David Wallin
Järbo IF
12:41.76000
+9.800
3
H 15
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
12:42.76100
+10.900
4
H 15
Hugo Enhörning
Falu IK
12:46.76500
+14.1300
5
H 16
Anton Unger
Falu IK
12:49.76800
+17.1600
6
H 16
William Rytter
Älvdalens IF SK
13:24.80300
+52.5100
7
H 16
Albin Larsson
Filipstads SF
13:25.80400
+53.5200
8
H 15
Leon Kvistegården
Högbo GIF
13:27.80600
+55.5400
9
H 16
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
13:37.81600
+1:05.6400
10
H 15
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
13:49.82800
+1:17.7600
11
H 16
Oskar Bergman
IFK Mora SK
13:52.83100
+1:20.7900
12
H 16
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
13:54.83300
+1:22.8100
13
H 16
Malte Söderlund
Falu IK
14:01.84000
+1:29.8800
14
D 15
HOLMBERG Johanna
Västerås Skidklubb
14:08.84700
+1:36.9500
15
D 16
Elin Gezelius
IFK Mora SK
14:15.85400
+1:43.10200
16
D 15
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
14:34.87300
+2:02.12100
16
D 16
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
14:34.87300
+2:02.12100
18
D 16
Maya Rennermalm
Sälens IF
15:04.90300
+2:32.15100
19
D 15
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:09.90800
+2:37.15600
20
D 16
Kajsa Limby
IFK Mora SK
15:15.91400
+2:43.16200
21
H 16
Nicolas Laren Hillerström
IFK Hedemora SK
15:24.92300
+2:52.17100
22
H 15
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
15:34.93300
+3:02.18100
23
H 15
Ville Norling
Domnarvets GOIF
15:35.93400
+3:03.18200
24
H 15
Olle Brandin
Falu IK
15:36.93500
+3:04.18300
25
D 15
Lova Masapärs
Malungs IF
15:59.95800
+3:27.20600
26
H 16
Noah Rådmark
Täby IS SK
16:06.96500
+3:34.21300
27
H 16
Emil Larsson
Filipstads SF
16:07.96600
+3:35.21400
28
H 15
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
16:10.96900
+3:38.21700
29
H 15
Joel Grenholm
Falu IK
16:13.97200
+3:41.22000
30
D 16
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
16:16.97500
+3:44.22300
31
H 16
Markus Andersson
Västerås Skidklubb
16:41.100000
+4:09.24800
32
D 16
Nora Nordlund
Falu IK
17:15.103400
+4:43.28200
33
D 16
Viktoria Leandersson
Älvdalens IF SK
17:17.103600
+4:45.28400
34
D 16
Agnes Millén
Sälens IF
17:31.105000
+4:59.29800
35
D 15
Anine Karlsson
IFK Mora SK
17:38.105700
+5:06.30500
36
H 16
Leo Leckne
Täby IS SK
17:51.107000
+5:19.31800
37
H 15
Nils Hansson
Domnarvets GOIF
18:39.111800
+6:07.36600
38
D 15
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
18:43.112200
+6:11.37000
39
D 16
Wilma Olofsson
Malungs IF
18:49.112800
+6:17.37600
40
D 15
Wilma Hellqvist
Källbottens IK
19:20.115900
+6:48.40700
41
H 15
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
20:24.122300
+7:52.47100
42
D 15
Saga Boberg
Falu IK
23:34.141300
+11:02.66100
2.8km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 14
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
6:41.40000
2
H 13
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
6:54.41300
+13.1200
3
H 14
Carl Bärwolf
Domnarvets GOIF
7:16.43500
+35.3400
4
D 13
Lisa Lundberg
Falu IK
7:17.43600
+36.3500
5
D 14
Ella Nordanbro
Falu IK
7:21.44000
+40.3900
6
D 13
Vera Myhlback
Falu IK
7:26.44500
+45.4400
7
H 14
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:35.45400
+54.5300
8
D 14
Ebba Fryxell
Dala-Järna IK
7:43.46200
+1:02.6100
9
H 13
Isak Unger
Falu IK
7:45.46400
+1:04.6300
10
D 12
Lisen Nygård
Falu IK
7:47.46600
+1:06.6500
11
H 13
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
7:53.47200
+1:12.7100
12
H 14
Hampus Mood
Källbottens IK
8:04.48300
+1:23.8200
13
H 14
Hjalmar Anderberg
IFK Mora SK
8:05.48400
+1:24.8300
14
H 12
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
8:08.48700
+1:27.8600
15
D 14
Liv Kallur
Falu IK
8:11.49000
+1:30.8900
16
H 11
Henry Hellman
SK Leksand
8:14.49300
+1:33.9200
17
D 13
Filippa Karlsson
IFK Mora SK
8:24.50300
+1:43.10200
18
H 12
Max Enhörning
Falu IK
8:26.50500
+1:45.10400
19
D 14
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
8:27.50600
+1:46.10500
20
H 13
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
8:32.51100
+1:51.11000
21
H 13
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
8:38.51700
+1:57.11600
22
H 12
Simon Modig
Västerås Skidklubb
8:39.51800
+1:58.11700
22
D 14
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
8:39.51800
+1:58.11700
24
D 11
Maja Höök
Källbottens IK
8:44.52300
+2:03.12200
25
D 13
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
8:46.52500
+2:05.12400
26
D 13
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
8:53.53200
+2:12.13100
27
D 14
Lina Jernberg
Källbottens IK
8:58.53700
+2:17.13600
28
D 14
Hilda Nygård
Falu IK
8:59.53800
+2:18.13700
29
D 14
Sandra Franz
SK Leksand
9:16.55500
+2:35.15400
30
D 11
Tuva Eliasson
Bjursås IK
9:23.56200
+2:42.16100
31
H 13
Elias Landh
Falu IK
9:27.56600
+2:46.16500
32
H 11
Arvid Eriksson
Stora Tuna IK SK
9:30.56900
+2:49.16800
33
H 13
Oskar Grenholm
Falu IK
9:32.57100
+2:51.17000
34
D 12
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
9:33.57200
+2:52.17100
35
D 14
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
9:34.57300
+2:53.17200
35
H 13
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
9:34.57300
+2:53.17200
37
D 14
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
9:35.57400
+2:54.17300
38
D 13
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
9:36.57500
+2:55.17400
39
D 11
Wilma Hermansson
IFK Mora SK
9:38.57700
+2:57.17600
39
D 13
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
9:38.57700
+2:57.17600
41
H 12
Emil Lundberg
Korsnäs IF SK
9:40.57900
+2:59.17800
42
D 14
Maja Maxén
Stora Tuna IK SK
9:47.58600
+3:06.18500
43
D 12
Rostedt Magnusson Molly
IFK Mora SK
9:54.59300
+3:13.19200
43
H 13
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
9:54.59300
+3:13.19200
45
H 11
Assar Otterskog
Falu IK
9:57.59600
+3:16.19500
46
H 11
Alfred Skogsjö
Nacka Värmdö SK
10:04.60300
+3:23.20200
47
H 13
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
10:17.61600
+3:36.21500
48
H 13
Viktor Höök
Källbottens IK
10:22.62100
+3:41.22000
49
H 11
Ludvig Ståbi
Falu IK
10:28.62700
+3:47.22600
50
D 11
Elin Östberg
Domnarvets GOIF
10:31.63000
+3:50.22900
51
H 11
Helge Ström
Dala-Järna IK
10:32.63100
+3:51.23000
52
D 14
Emma Norling
Domnarvets GOIF
10:36.63500
+3:55.23400
53
H 13
Edvin Panicker Fredriksson
Domnarvets GOIF
10:37.63600
+3:56.23500
54
H 12
Samuel Vestling
Falu IK
10:38.63700
+3:57.23600
55
H 12
Axel Stolt
SK Leksand
10:39.63800
+3:58.23700
56
H 11
Max Islén
Falu IK
10:46.64500
+4:05.24400
56
H 12
Alfred Ståbi
Falu IK
10:46.64500
+4:05.24400
58
D 11
Tindra Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:49.64800
+4:08.24700
59
H 13
Tim Thomson
Falu IK
10:53.65200
+4:12.25100
60
H 13
Zaakris Haanes
Falu IK
10:55.65400
+4:14.25300
61
D 13
Hanna Norman
Falu IK
10:56.65500
+4:15.25400
62
D 13
Elsa Elf Boberg
Falu IK
10:58.65700
+4:17.25600
62
H 14
Alvin Österberg
Domnarvets GOIF
10:58.65700
+4:17.25600
64
D 12
Klara Hållmarker
Bjursås IK
11:01.66000
+4:20.25900
65
D 11
Hedvig Fridner
Falu IK
11:03.66200
+4:22.26100
66
D 13
Emma Ehrling
Falu IK
11:05.66400
+4:24.26300
67
D 11
Tyra Kallur
Falu IK
11:11.67000
+4:30.26900
68
D 12
Alice Bygg
Malungs IF
11:16.67500
+4:35.27400
69
D 13
Greta Brandin
Falu IK
11:17.67600
+4:36.27500
70
H 11
Oskar Mood
Källbottens IK
11:18.67700
+4:37.27600
70
H 12
Arvid Söderberg
Domnarvets GOIF
11:18.67700
+4:37.27600
72
H 13
Nils Ståbi
Falu IK
11:19.67800
+4:38.27700
73
D 12
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
11:40.69900
+4:59.29800
74
H 11
Love Österberg
Domnarvets GOIF
11:44.70300
+5:03.30200
75
H 14
Erik Snellman
Domnarvets GOIF
11:50.70900
+5:09.30800
76
H 12
Pelle Bärwolf
Domnarvets GOIF
11:56.71500
+5:15.31400
77
D 11
Tove Dahlqvist
Falu IK
11:57.71600
+5:16.31500
78
H 13
Viktor Lindgren
Falu IK
12:22.74100
+5:41.34000
79
H 11
Atle Rytterkull
Stora Tuna IK SK
12:24.74300
+5:43.34200
80
D 12
Meja Nygårds Bodin
Falu IK
12:30.74900
+5:49.34800
81
D 13
Julia Jennische Péclard
Falu IK
12:31.75000
+5:50.34900
82
D 12
Embla Tuvall
Falu IK
12:32.75100
+5:51.35000
82
H 12
Melker Gyll
Domnarvets GOIF
12:32.75100
+5:51.35000
84
H 13
Otis Ziesnitz
Korsnäs IF SK
12:37.75600
+5:56.35500
85
H 13
Arvid Zetterström
Korsnäs IF SK
12:51.77000
+6:10.36900
86
D 13
Natalie Norén
Malungs IF
12:52.77100
+6:11.37000
87
H 12
Elias Bergqvist
Korsnäs IF SK
13:03.78200
+6:22.38100
88
D 12
Alma Värn
Norrbärke SK
13:06.78500
+6:25.38400
89
D 12
Linnea Persson
Falu IK
13:07.78600
+6:26.38500
90
H 11
Ivar Söderberg
Domnarvets GOIF
13:21.80000
+6:40.39900
91
H 13
Albin Östberg
Domnarvets GOIF
13:26.80500
+6:45.40400
92
D 11
Stella Lindåse Hägg
Stora Tuna IK SK
13:29.80800
+6:48.40700
92
H 11
William Björkman
Domnarvets GOIF
13:29.80800
+6:48.40700
94
D 11
Selma Thomson
Sundborns GOIF
13:31.81000
+6:50.40900
95
D 11
Elna Johansson
Falu IK
13:32.81100
+6:51.41000
96
D 11
Vera Djurback
Falu IK
13:45.82400
+7:04.42300
97
D 11
Alva Lissel
Domnarvets GOIF
14:11.85000
+7:30.44900
98
D 11
Elin-karin Johansson
Falu IK
14:20.85900
+7:39.45800
99
D 11
Olivia Stolt
SK Leksand
14:24.86300
+7:43.46200
100
H 12
Levi Haanaes
Falu IK
14:39.87800
+7:58.47700
101
D 12
Saga Bjurell
Domnarvets GOIF
14:53.89200
+8:12.49100
102
D 12
Linnéa Hjortvall
Domnarvets GOIF
14:58.89700
+8:17.49600
103
H 11
Vilgot Hoback
Korsnäs IF SK
15:11.91000
+8:30.50900
104
D 12
Ebba Buskqvist
Falu IK
15:22.92100
+8:41.52000
105
D 11
Stella Johansson
Falu IK
15:30.92900
+8:49.52800
106
H 12
Emil Linder
Korsnäs IF SK
16:00.95900
+9:19.55800
107
D 12
Frida Olsson
Falu IK
16:18.97700
+9:37.57600
108
D 12
Rakel Stenbäck
Domnarvets GOIF
17:05.102400
+10:24.62300
109
D 12
Gloria Rybalko
Domnarvets GOIF
17:46.106500
+11:05.66400
110
H 12
Eskil Stamer
Säterbygdens OK
18:10.108900
+11:29.68800
111
D 11
Tilda Wester
Falu IK
19:31.117000
+12:50.76900
Logga in för att slippa de här annonserna
1.8km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
D 10
Maja Lundberg
Falu IK
6:40.39900
2
H 10
Arvid Stenman
Falu IK
7:05.42400
+25.2400
3
H 9
Olle Dahlqvist
Falu IK
7:25.44400
+45.4400
4
D 9
Nike Karlsson
IFK Mora SK
7:33.45200
+53.5200
5
H 9
Knut Fridner
Falu IK
7:34.45300
+54.5300
6
D 10
Stella Ribjer
Falu IK
8:11.49000
+1:31.9000
7
D 9
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
8:19.49800
+1:39.9800
8
H 10
Alwin Bodin
Falu IK
8:25.50400
+1:45.10400
9
H 10
Aron Söderlund
Falu IK
8:46.52500
+2:06.12500
10
H 9
Eli Ahlvin
Falu IK
8:49.52800
+2:09.12800
11
D 9
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
8:57.53600
+2:17.13600
12
H 10
Charlie Sveder
Domnarvets GOIF
9:10.54900
+2:30.14900
13
D 10
Minna Sjögren
Falu IK
9:14.55300
+2:34.15300
14
H 10
Frode Dahlman
Domnarvets GOIF
9:42.58100
+3:02.18100
15
H 10
Linus Hjortvall
Domnarvets GOIF
9:58.59700
+3:18.19700
16
H 10
Viktor Olsson
Falu IK
10:11.61000
+3:31.21000
17
D 10
Majken Wikar
Domnarvets GOIF
10:44.64300
+4:04.24300
18
D 10
Hilda Elfving
Domnarvets GOIF
10:53.65200
+4:13.25200
19
D 10
Alva Aldin
Stora Tuna IK SK
10:55.65400
+4:15.25400
20
D 9
Norah Hellman
SK Leksand
10:59.65800
+4:19.25800
20
D 10
Estrid Tuvall
Falu IK
10:59.65800
+4:19.25800
22
H 9
Erik Söderberg
Falu IK
11:05.66400
+4:25.26400
23
D 10
Stina Ehrling
Falu IK
11:07.66600
+4:27.26600
24
D 10
Tyra Målqvist
Falu IK
11:26.68500
+4:46.28500
25
H 10
Viktor Göthe
Falu IK
11:27.68600
+4:47.28600
26
D 10
Kerstin Norgren
Domnarvets GOIF
12:04.72300
+5:24.32300
27
H 9
Arn Bodare
Korsnäs IF SK
12:27.74600
+5:47.34600
28
H 9
Gustav Gelvgren
Falu IK
12:32.75100
+5:52.35100
29
D 9
Ida Nordlund
Falu IK
13:12.79100
+6:32.39100
30
D 9
Charlize Rydqvist
Älvdalens IF SK
13:20.79900
+6:40.39900
31
H 9
Samuel Nääs
Falu IK
14:31.87000
+7:51.47000
32
D 9
Clara Alenius
IFK Hedemora SK
14:39.87800
+7:59.47800
33
H 10
Hugo Eriksson
Falu IK
14:58.89700
+8:18.49700
34
H 9
Frank Dahlman
Domnarvets GOIF
16:07.96600
+9:27.56600
35
D 9
Emmy Östberg
Domnarvets GOIF
18:23.110200
+11:43.70200
36
D 9
Liv Eklund
Domnarvets GOIF
19:45.118400
+13:05.78400
37
D 9
Malva Håll
Korsnäs IF SK
20:07.120600
+13:27.80600
38
H 9
Elton Stålhandske
Falu IK
21:49.130800
+15:09.90800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)